Бяло течение.

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Бяло течение.

Мнениеот Adamant на 05 Сеп 2008 10:44

момичета, не ми се пуска нова тема, знаете ли дали цитонамазка минава през ЗК!?
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 05 Сеп 2008 11:26

Adamant написа:момичета, не ми се пуска нова тема, знаете ли дали цитонамазка минава през ЗК!?

Има спомени, че някъде съм чела, че имаш право на 1 път в годината на преглед, който включва цитонамазка и изцяло минава през ЗК. останалите пъти си плащаш за специалните изследвания като цитонамазка, микробиология.. Но не съм 100% сигурна, нека се включи някой с по- точна информация.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот ALEKS на 05 Сеп 2008 14:53

Adamant написа:момичета, не ми се пуска нова тема, знаете ли дали цитонамазка минава през ЗК!?

Да, минава. Аз съм правила 2 пъти от ЗК, в различни години - миналата и тази. Та може и да е както казва Яница - 1 път годишно. Но съм сигурна, че имаш право.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот d11i на 08 Сеп 2008 16:52

и аз знам че веднъж в годината имаш право да минеш през ЗК,дори миналата седмица и на мен ми правиха цитонамазка и след като ми свърши цикъла ще отида за резултатите,
в момента лекуваме УЖ бялото ми течение с Флажил,но не съм много окуражена за бързо оздравяване.този Флажил има отвратителни странични ефекти,освен това чета че след него трябва да се пие и нещо друго,за да не се гванат гъбички,понеже бил АБ,а гинеколожката не ми каза за опасност от гъбички
ще видим какво е станало след седмица
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот allmoda на 28 Сеп 2008 12:19

Здравейте.Аз също имах бяло те4ение,но не му обращах особено внимание,докато не реших,4е искам да имам бебе.Тогава отидох на гинеколог и се установи,4е имам гъби4ки.Запо4нах ле4ение,което трая два месеца.След,което отново имах същото те4ение и отидох при друг лекар.Той ми взе секрет и ме изпрати на микробиологи4ни иследвания,които показаха,4е имам бактерия,която се развива във влагалището,а не гъби4ки, и трябва задължително да се лекува.Затова моят съвет е;когато отидете на гинеколог го помолете да ви вземе секрет за иследване и тогава да ви назна4ава каквото и да е било ле4ение,защото симптомите много си прили4ат и ни изписват антибиотици,които в някои слу4аи не помагат,а ни вредят.Не се от4айвате,а се лекувайте.
allmoda
 ---

Мнениеот d11i на 12 Окт 2008 18:49

аз също ходих на гинеколог,и ми взеха нужния секрет за изследване,оказа се,че имам Трихомонас Вагиналис и се лекувахме заедно с мъжа ми.след определен период отидох пак на преглед,за да видят как е протелко лечението ,направиха пак тест за бактерията и уй нямаше,всичко беше наред.прибрах се вкъщи повече от доволна и нямах течение точно цял един ден,след което всичко пак наново.
вече съм се отчаяла и няма да ходя по никакви доктори,явно сама ще се лекувам
писна ми,не стига че една камара пари отиват по тия лекари,за такси и т.н а на всичко отгоре нищо не помага
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот aniani139 на 13 Окт 2008 16:44

и аз имам бяло течение,с какво ли не съм го ликувала,разни глобули,орални хапчета,вагинални и нищо,пак си имам ужасно е особено преди цикъл ми е много проявено,в петък съм на гинеколог и ще видя какво ще излезе... :emon12: женски му работи...
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 26 Окт 2008 18:49

Възмутена съм!Може ли да има толкова некъдърни гинеколози!!!!!Всичко на всичко съм имала спори на гъбички само веднъж.Докторката ми е много добър специалист и това ,което ми предписа ме излекува.То наистина много от причинителите на бяло течение са станали резистентни към препарати,но се измислят нови,и добрият доктор е запознат с новите каталози на лекарства.Сменете си докторите,момичета,не действат адекватно,а вие страдате от тяхната некъдърност!!!!!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 27 Ное 2008 10:17

Май няма жена да не се е сблъсквала с тая гадост :emon16: . Една лекарка ми беше казала, че дори да се излекуваш и да не ти създават грижи, след време да речем при силен стрес или настинка пак тръгвали наново...отврат просто...а като си бременна...не е истина
marry-ann
 ---

Мнениеот tsvetoslava на 11 Дек 2008 17:16

marry-ann написа:Май няма жена да не се е сблъсквала с тая гадост :emon16: . Една лекарка ми беше казала, че дори да се излекуваш и да не ти създават грижи, след време да речем при силен стрес или настинка пак тръгвали наново...отврат просто...а като си бременна...не е истина

Да!Май няма отърване,но поне ни дава малки почивки. :verymad:
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetoslava
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zornica28 на 12 Дек 2008 22:50

zdraveite, az imam bqlo techenie mn odavna no ne sam hodila na ginekolog po edna ili druga prichina... naposledak oabche techenieto zapochna da pridobiva zelen cvqt :S kakvo moje da oznachava tova ? ...
Здравейте,аз имам бяло течение много отдавна но не съм ходила на гинеколог по една или друга причина.Напоследък обаче течението започна да придобива зелен цвят.Какво може да означава това?

Писането на кирилица във форума е задължително.Следващите ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
zornica28
 ---

Мнениеот kremi7 на 12 Дек 2008 22:53

zornica28 написа:zdraveite, az imam bqlo techenie mn odavna no ne sam hodila na ginekolog po edna ili druga prichina... naposledak oabche techenieto zapochna da pridobiva zelen cvqt :S kakvo moje da oznachava tova ? ...

първо тук се пише на кирилица и второ проблема ти е за лекар,
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zai4eto_86 на 23 Дек 2008 15:30

Аз също от доста време имам бяло течнеие, поне от 6 години. Ходих в началото на гинеколог и ми изписваха какви ли не щуротии и вагинални и кремчета и какво ли не. И за приятеля ми имаше разни неща. Беше ми открила д-рката раничка, която излекува, но бялото ми течение не спря напълно. Мина се не мина пак ходих, но при друг гинеколог. Той ме почна с неговите си методи, от които нямаше никакъв ефект и аз просто спрях да ходя и при него. Абсолютно всяка вечер си правя промивки, нищо специално не ползвам като препарати или други неща, но хигиената си я спазвам. Има периоди от само себе си се засилва или намаля. Сега преди 2 месеца родих, докато бях бременна си спомням, че не ме тормозеше толкова, но сега всичко тръгва наново. Докато бях бременна ми правиха цитонамазка, но всичко си беше тип-топ, аж даже тогава се учудих, защото пак си го имаше, но слабо. А така ми е дошло вече до гуша от тези "мокри гащички", че ... Ще опитам това с морската сол, което прочетох още в първите мнения и дано понамалее малко, то е ясно,че ще ни мъчи. Но поне мога да бъда спокойна до някаква степен, защото както вече ми стана ясно, ако е зеленикаво, сивкаво или има неприятна миризма не е хубаво, а моето си е просто бяло и това е, нито има мирис, нито имам сърбеж и въпреки това е отвратително неприятно.Сега след нова година ще ходя на контролен преглед и ще отворя темата на гинеколога си,че да видим какво ще излезе. Весели празници за сега от мен на всички и успех с лечението на това пусто бяло течение.
Аватар
zai4eto_86
Сериозен
 ---

Мнениеот aniani139 на 08 Яну 2009 11:04

напълно те разбирам Зайче и аз имам същият проблем,сменям гинеколога дано сега този ми помогне,защото си е адски неприятно,а и ще доведе до усложнения по-нататък на 100 процента съм сигурна...
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didito на 04 Фев 2009 23:03

Здравейте,дали някой може да ми каже-безопасен ли е дамския душ по време
на бременост.Искам да си напражя промивки заради бялото те4ение
didito
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт