Цигарите и бременността

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Цигарите и бременността

Мнениеот ester на 08 Окт 2009 22:35

menche написа:чувала съм дори че цигарите могат да доведат до аборт или преждевременно раждане,когато забременея ги спирам но след това винаги се стига до аборт,но моя проблем е друг а като се сетя циганките как се данят с тютюн.... :evil: :oops: а пък пак раждат

Ами,то не само СиХанките пушат каго комини като бременни,много българки също.Проблемът си е техен,като мислят само за собствения си гъз,а за детето не могат да се жертват......Една приятелка пушеше като комин като бременна,после беше много горда,че бебето е достатъчно голямо и нищо му няма.Дотук - чудесно.Но до момента детето е изкарало незнаен брой бронхити и пневмонии,грози го астма..........
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Натали на 13 Окт 2009 15:42

Гледката бременна с цигара е ужасно грозна. :evil:
В парка са ми направили впечетление няколко майки,едната ме потресе,с едната си ръка държи бебето си,което като гледам не е на повече от месец,а с другата ръка хванала цигарата и целият дим отива в личицето на детенцето .Баси хората има.Примерите са безброй и забелязвам че стават все повече.И според мен няма никакво оправдание.Самата мисъл,че си бременна трябва да е достатъчна мотивация да се спрат веднага.Ох,ядосах се... :lol:
Аватар
Натали
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 14 Окт 2009 15:36

Аз щом забременях и ги отказах от раз.Изобщо не можеше да става компромис по въпроса.За съжаления пак ги пропуших, като спрях да кърмя.Година и 2 месеца не ги пуших.Просто съм категорична по това мнение, че бременна жена не трябва да пуши.Достатъчно химия и мръсотии има ече в околната среда, че и майката да трови детето си.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 14 Окт 2009 20:09

Натали написа:Гледката бременна с цигара е ужасно грозна. :evil:
В парка са ми направили впечетление няколко майки,едната ме потресе,с едната си ръка държи бебето си,което като гледам не е на повече от месец,а с другата ръка хванала цигарата и целият дим отива в личицето на детенцето .:

Е,тя простотията ходи по хората.......
Абе,не съм по крайните изказвания,някои не могат да спрат.Доктор ми е казвал,че до 5 цигари не вредят на нищо(не съм сигурна).Но въпреки това не бих си позволила такива волности,та нали става дума за най-скъпото......как да го тровя така.А това с цигарата и бебето......отвратително е.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 14 Окт 2009 22:41

Не знам, защо така тези доктори казват, че не вредят цигарите през бременността?! Аз като бях бременна и един път ходих на частен преглед при друг лекар.Той още щом сложи сондатата на стомаха ми и ми каза "ти май не пушиш, а?"Аз го попитах дали се вижда по някакъв начин на видеозона и той ми каза, че по плаценатата на пушачките се образували някакви ивички.Това явно е никотина, сиреч детето е заобградено с тази отрова.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 15 Окт 2009 18:21

Gall написа:Не знам, защо така тези доктори казват, че не вредят цигарите през бременността?! Аз като бях бременна и един път ходих на частен преглед при друг лекар.Той още щом сложи сондатата на стомаха ми и ми каза "ти май не пушиш, а?"Аз го попитах дали се вижда по някакъв начин на видеозона и той ми каза, че по плаценатата на пушачките се образували някакви ивички.Това явно е никотина, сиреч детето е заобградено с тази отрова.

Аз ходя само в частния кабинет на моята докторка,тя не толерира пушенето,но съм я чувала да казва,че по съвсем малко не е страшно(не на мен,аз не съм пушила като бременна).
А за плацентата - при пушачките плацентата остарява по-бързо от нормално(тя е предвидена да "работи" около 9 месеца,при тях остарява преждевременно).Бебетата обикновено "бързат" да се родят,за да могат да живеят в по-здравословна среда,така да се каже.Обикновено се раждат с много лош цвят,лилав ,ако трябва да съм точна,това е поради намаленото количество кислород.Често са и с по-ниско тегло от нормално,пак по същите причини(не винаги,но за цвета съм почти сигурна).Да не говорим,че имат респираторни проблеми по-често от другите бебета.
Обаче не става дума за изпушване на примерно 3 цигари,а повече,над 10 да кажем.
Е,аз съм против и 3 да се пушат,но има хора,толкова пристрастени,че не могат да ги откажат ,дори заради собственото си дете.
Най-голямата простотия обаче,която съм чувала на тази тема е следната:Значи,като ги откажела,оргинизма щял да почне да се чисти от отровите и тази отрова да отиде директно в бебето......Все едно няма да стане прочистването на токсини по нормалния път(бъбреци,черен дроб),а през бебето.....Такива простотии-оправдания са отвратителни,но проблемът не е мой.
П.П.Извинявай,че ще те поправя,но да кажеш СТОМАХА,имайки предвид корема,е много погрешно.Стомахът си е стомах,орган.А корем е цялото,коремна кухина.Пак ти се извинявам,просто такива изказвания са ми трън в очите :twisted: ,не се сърди :love1: .
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 17 Окт 2009 17:41

Не се сърдя! :wink: Аз приемам критика, защото не съм идеална, както всеки един от нас.
Бременните пушачки да си берат грижата.Докато сами не го осъзнаят сами за себе си и детето, което носят, няма да спрат да пушат.На мен никой не ми е казвал да ги отказвам, само го направих.По-горе обясних аргументите си за това.И все пак се надявам, някоя бъдеща мама, четейки постовете ни, да се замисли преди да запали поредната цигара тровеща детето й!
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот SIMON4ETOYY на 17 Яну 2010 17:45

ЗДРАВЕЙТЕ, аз не се гордея с това но искам да кажа че всяка сутрин с кафето си запалвам цигарка иначе каквото и да правя немога и немога да отида до тоялетна и ми става отвратително,пробвах да не паля цигара но с дни не съм ходела до WC и имах газове, поддуване на корема и ме болеше затова реших по добре 1-2 цигари с кафето за да отида по нужда, защото нее и хубаво по цели седмици да не можеш да се изходиш. Питах и доки и той ми каза че няма проблем до 3-4 цигарки. Д ано всичко да си ми е наред на бебо и да знам че не е хубаво но който е имал моя проблем със седмици ще ме разбере( и да опитвала съм и с разхлабителни , но не става)1-2 цигарки му е мамата! :( знам че не е хубаво!!! :!:
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот toni-desi на 27 Яну 2010 23:39

SIMON4ETOYY написа:ЗДРАВЕЙТЕ, аз не се гордея с това но искам да кажа че всяка сутрин с кафето си запалвам цигарка иначе каквото и да правя немога и немога да отида до тоялетна и ми става отвратително,пробвах да не паля цигара но с дни не съм ходела до WC и имах газове, поддуване на корема и ме болеше затова реших по добре 1-2 цигари с кафето за да отида по нужда, защото нее и хубаво по цели седмици да не можеш да се изходиш. Питах и доки и той ми каза че няма проблем до 3-4 цигарки. Д ано всичко да си ми е наред на бебо и да знам че не е хубаво но който е имал моя проблем със седмици ще ме разбере( и да опитвала съм и с разхлабителни , но не става)1-2 цигарки му е мамата! :( знам че не е хубаво!!! :!:

не се притеснявай и не се упреквай за нищо.всичко ще си му е наред на бебока :wink: имам 2 прекрасни момичета.и с двете съм пушела по кутия цигари на ден и съм живяла ,така че все едно не съм бременна.съвсем лека и изкарана до термин бременност.каката я родих3700кг,а малката 3800.желая ти късмет и едно красиво и здраво бебче.аз следя вашата темичка,защото месец август много го обичам.преди почти 9 години на 27.08.станах мама на кака антоанета.успех в най-голямото предизвикателство. :balloons: :balloons: :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
toni-desi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот SIMON4ETOYY на 27 Фев 2010 19:13

благодаря за подкрепата, макар че и много бременни или майки ще ме упрекнат!
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 28 Фев 2010 01:03

toni-desi написа: имам 2 прекрасни момичета.и с двете съм пушела по кутия цигари на ден и съм живяла ,така че все едно не съм бременна.:

Голяма гордост,браво,сигурно очакваш аплодисменти Изображение ,че въобще не ти е дремАло за децата ти,а само за собствения ти гъз.........Изображение
Абе,някои хора как не ги е срам да изпльоскат нещо такова и чак в гърдите да се бият с него бе......... :x ,отвратително е,отвратително..............
Мили бременни,не слушайте такива изказвания,защото тази госпожа може да е имала къмета да роди здрави бебета,но не се знае дали Вие ще имате нейния късмет :!: !
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 28 Фев 2010 03:09

ester написа:
toni-desi написа: имам 2 прекрасни момичета.и с двете съм пушела по кутия цигари на ден и съм живяла ,така че все едно не съм бременна.:

Голяма гордост,браво,сигурно очакваш аплодисменти Изображение ,че въобще не ти е дремАло за децата ти,а само за собствения ти гъз.........Изображение
Абе,някои хора как не ги е срам да изпльоскат нещо такова и чак в гърдите да се бият с него бе......... :x ,отвратително е,отвратително..............
Мили бременни,не слушайте такива изказвания,защото тази госпожа може да е имала къмета да роди здрави бебета,но не се знае дали Вие ще имате нейния късмет :!: !

Браво! По същия начин бих отговорила!
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот SIMON4ETOYY на 28 Фев 2010 10:26

Аз не се гордея с това , но не пуша по кутия на деназ пуша по малко и то с кафето за да мога да отида до тоалетна, и всеки път се моля дано всичко е наред с бебчето ми..но и аз познавам много майки кадето пушат по кутия на ден и децата им са живи и здрави, и много кадето не пушат не пият а децата им са зле-това си е божа работа аз бих казала " ДАНО БОГ ДА НИ ПАЗИ НАС И ДЕЦАТА", никой незнае живота какво може да му поднесе!..
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 02 Мар 2010 15:01

SIMON4ETOYY написа:познавам много майки кадето пушат по кутия на ден и децата им са живи и здрави, и много кадето не пушат не пият а децата им са зле-това си е божа работа!..

Наистина е така,но аз мисля,че поне,което заваси от нас самите,бихме могли да направим за децата си......Аз не съм обвинител,аз просто изразявам възмущение от "Горди" изказвания като онези по-горе,да не ги цитирам пак,че става банално.Всеки сам решава......Няколко цигари на ден гинеколозите дори казват,че не могат да навредят(а пък ти ги приемаш почти като лекарство,чувала съм,при много хора дефекацията е обвързана с цигари,с кафета,разбирам те напълно|).Но кутия :? е грубо,на пак казвам,всеки решава за себе си........
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Натали на 04 Мар 2010 13:55

Преди няколко дни разбрах за един мой приятел, че гаджето му е родила.
Няма да навлизам в подробности за цялата тази история, че сигурно няма да повярвате.Потрес..... :shock: :shock:
Та мисълта ми беше, че въпросното момиче през цялата бременност е пушила като комин и е цитирам "живяла все едно не е бременна ".
Та, момиченцето и се роди с малформация на едната ръчичка, мисля, че няма пръстчета. :cry:
Едва ли е доказуемо от какво се е получило, но взе пак.ВАДЕТЕ СИ ИЗВОДИ........
Аватар
Натали
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт