Цигарите и бременността

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Цигарите и бременността

Мнениеот SIMON4ETOYY на 08 Мар 2010 08:07

Аз немога да разбера защо говорите само за майките кадето пушат , че раждат деца с малформации- ами че то има майки които и 1 цигара не са запалвали и раждат също деца с множество увреждания, дори на скоро една колежка роди второто си бебе с доста увреждания на сърцето, а тя нито пуши, нито пие. Всичко според мен си съдба - каквото ти е писано, това ще стане. Аз знам повече случаи за майки които раждат деца с увреждания които не са пушачки! Абе нека бог да ни пази нас и децата, всичко си е божа работа- никой не знае какво може да му дойде на главата!
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 08 Мар 2010 19:41

А аз пък смятам,че писания в стил защита на пушенето по време на бременнност са неуместни.Звучат като оправдания,а на никого общо взето не му дреме как някой вреди на ббебето си :roll: .Бебето нищо не го предпазва от цигарения дим,който майката съвсем съзнателно вдишва.Чувала съм тъпи дрънканици,че плацентата пази.....Само попитайте Григи(д-р Григорова от Тина Киркова,завеждащ на родилно),веднъж я слушах по ТВ на тази тема.......Нормалният човек би си взел поука от казаното........
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jabonka на 09 Мар 2010 23:01

Айде и аз да се изкажа по темата.Пушачка съм,при тва заклета,но и при първата си бременност с Борис и сега съм си позволявала цигари колкото да ида сутрин до тоалетната,и ако през деня нещо съм се вбесила зверски та да хвана и да запаля.Мисълта че в мен има малко човече винаги ме е карала да се чуствам ужасно вдишвайки така любимия ми никотинов дим.Това е начина по който аз разсъждавам,и с лекарката ми съм говорила,и знам че не е хубаво изобщо,но 2-3 цигари съм си позволявала ...,но сега тва бебче и толкова не ми позволява,едвам изпушвам една сутрин с кафето за да ида до тоалетна :D -ми не му се пуши на бебето,как да дърпам фас след фас...Да родя живот и здраве,да го откърмя пък после пак ще си димя с кеф и с чистата съвсет че тровя само себе си!
ИзображениеИзображение
Аватар
jabonka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 11 Мар 2010 04:17

Не съм пушила като бременна.Напълно подкрепям мненията на Естер.Пък това,че някой не можел да се изходи са си оправдания.Преди да пропуши не е ли с.ал?Има билкови чайчета и безобидни хапченца.Какво ли правят непушачите при запек? :roll:

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jabonka на 11 Мар 2010 12:09

sinna написа:Не съм пушила като бременна.Напълно подкрепям мненията на Естер.Пък това,че някой не можел да се изходи са си оправдания.Преди да пропуши не е ли с.ал?Има билкови чайчета и безобидни хапченца.Какво ли правят непушачите при запек? :roll:
Сина аз цял живот съм с този проблем,не от сега,а от дете -диагнозата е лениви черва.Пила съм всичко което майка ми е сметнала за подходящо и пак съм имала проблеми.Някак с възраста си изградих този навик и да определено ми действа!Сега лекарката ми препоръча Фрутилакс,но ефект поне при мен няма.Далече съм от идеята да се оправдавам,просто не виждам за какво да се оправдавам....Факта че от кутия на ден преди съм ги намалила до 1цигара сега говори пука ли ми на мен за детето ми или не.............
ИзображениеИзображение
Аватар
jabonka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот SIMON4ETOYY на 13 Юли 2010 13:27

Aз също съм със запек цял живот, и който няма такъв проблем неможе да разбере за какво става въпрос и какви мъки са по цяла седмица да не можеш да отидеш до WC, пила съм много хапчета и чайове но те помагат до време и после им спира ефекта, така че обвинявайте но когато сте минали през това, аз също се чувствам ужасно като знам че сутрин си припалвам по цигарка с кафето и знам че няма оправдание за това, не се гордея с това което правя.. :cry: :cry: :cry:
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот sinna на 03 Авг 2010 14:47

SIMON4ETOYY написа:Aз също съм със запек цял живот, и който няма такъв проблем неможе да разбере за какво става въпрос и какви мъки са по цяла седмица да не можеш да отидеш до WC, пила съм много хапчета и чайове но те помагат до време и после им спира ефекта, така че обвинявайте но когато сте минали през това, аз също се чувствам ужасно като знам че сутрин си припалвам по цигарка с кафето и знам че няма оправдание за това, не се гордея с това което правя.. :cry: :cry: :cry:

Е,никой не обвинява никого,изказваме мнения.Аз имам позната на 45,която от 25 години е на чайчета,заради този проблем със запека.Никога не е палила цигара.Това все пак си е личен избор дали човек да е пушач или не.Тука просто си казваме мненията по въпросите.

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubi383 на 15 Авг 2010 17:43

Пушачка съм,но по време на бременността ми ставаше лошо само от миризмата на цигари,какво остава да запаля...
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот maridada33 на 11 Окт 2010 14:31

bubi383 написа:Пушачка съм,но по време на бременността ми ставаше лошо само от миризмата на цигари,какво остава да запаля...

Дори това ми е по сигурно от теста за бременност .Започне ли да ми се повдига от цигарен дим ясно ми е каква е работата.
Още кърмя и не съм палила вече 1 година и 9 месеца почти и не ми се иска да ги почвам .
Изображение
МАМА , ТАТИ , БАТИ И АНТОНИЯ
Изображение ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА КЪРМЕНЕ
Аватар
maridada33
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dido00 на 22 Окт 2012 18:23

Много лоша комбинация. Моята жена пушеше и голями караници бяха докато я накарам да ги спре :) Но с воля всичко става :)
dido00
 ---

Мнениеот notbikkii на 04 Окт 2017 16:01

вот что говорят о этом врачи http://souldeacons.com/
notbikkii
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Спорт