Лазерна корекция на зрение

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Лазерна корекция на зрение

Мнениеот t_t_t87 на 25 Мар 2009 14:52

Здравейте!

Аз си направих корекция преди 6 месеца в EyeSTAR LASIK INSTITUT в Истанбул. Много съм доволен! Мина супер бързо и безболезнено! Даже ми дадоха и доживотна застраховка и ми обясниха, че ако искам да си направя преглед след 10 години или нещо друго, то си е за тяхна сметка!
Излезе ми почти 2 пъти по-евтино от това,което пишете вие,а всички изследвания, прегледи и капките си влизаха в цената.

След корекцията даже цял ден ме разхождаха за да разгледам града! Говорят български,така че се разбирахме лесно.

:)
t_t_t87
 ---

Мнениеот vencedor на 20 Май 2009 20:41

да добавя, че лазерна корекция на зрението във Варна се прави и в Очна клиника Свети Николай Чудотворец
а иначе, ето едно видео което ще ви е от полза : http://vbox7.com/play:876b1fce
това е предаването Здраве по канал 1, темата е корекция на зрението.
vencedor
 ---

Мнениеот nikita_perez на 23 Май 2009 09:59

t_t_t87 написа:Здравейте!

Аз си направих корекция преди 6 месеца в EyeSTAR LASIK INSTITUT в Истанбул. Много съм доволен! Мина супер бързо и безболезнено! Даже ми дадоха и доживотна застраховка и ми обясниха, че ако искам да си направя преглед след 10 години или нещо друго, то си е за тяхна сметка!
Излезе ми почти 2 пъти по-евтино от това,което пишете вие,а всички изследвания, прегледи и капките си влизаха в цената.

След корекцията даже цял ден ме разхождаха за да разгледам града! Говорят български,така че се разбирахме лесно.

:)

Каква беше цената на цялото удоволствие ?
Благодаря предварително.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот t_t_t87 на 23 Май 2009 13:06

Цената беше 1090 евро, като включваше самата корекция, всички прегледи и лекарства преди и след процедурата, трансфер из Истанбул ( от автогарата/летището до хотела/клиниката ), доживотна застраховка, с която поемат грижат за очите ви доживот!

0898 776 350 , vera@eyestar.us това са координатите на г-жа Вера Радева, представител на клиниката в България.

Поздрави!
t_t_t87
 ---

Мнениеот eleonora_k_k на 28 Яну 2010 17:15

Здравейте, аз също си правих лазерна корекция на зрението в очна клиника св. Петка, гр. Варна през юли месец 2008 год.Процедурата струваше 1600 евро за двете очи.Имах смесен астигматизъм.След корекцията махнах очилата и си виждах перфектно!Чувството да виждаш нормално без очила е невероятно :) От клиниката ми разясниха, че зрението ми е възстановено на 100 % , но това не означава че съм застрахована срещу естественото стареене на окото и е възможно след 40-45 годишна възраст да сложа очила...за четене.Сега по моя преценка нося очила с антирефлексни стъкла когато работя с компютър, защото много голяма част от работния ми ден преминава пред него.
Операцията не е болезнена, по-скоро се чувства лек дискомфорт....и в моя случай уплаха, но за моя радост ми дадаха едно хапченце преди това и вече за самата интервенция си бях доста спокойна :) .Много съм доволна от екипа на доц. д-р Митов!Няма да описвам подробности около самия лазер защото по-горе е обяснено много пълно и точно :) Пиша по повод на бременноста си, термина ми е за началото на май месец и бях чувала, че след такива операции и проблеми с очите раждането задължително е със секцио...днес се свързах с клиниката и от там ме информираха, че щом съм страдала от астигматизъм и щом диоптъра ми е под 4 няма да имам проблеми да родя по нормален начин!Успех на тези които ще се подлагат на това чудо на медицината :)
eleonora_k_k
 ---

Мнениеот bacifan2 на 16 Фев 2012 11:43

Здравейте, преди време питах за лазерна корекция в Луксор- Пловдив но не получих отговор. Ето че се престраших и се подложих на лазерна корекция на зрението миналата седмица четвъртък - 9 Февруари в тази клиника и реших да разкажа своя опит и ако мога да помогна и на други които бяха с такива оплаквания. Имах минус 6.25 и минус 5.75 диоптри на дясното и лявото око и лек астигматизъм. Веднага след ставането след процедурата ме попитаха дали виждам часовника окачен на стената и аз го виждах. Дори виждах цифрите и точни час (преди корекцията на 2 метра не различавах пръстите без очила). Направо неможех да повярвам че веднага след операцията виждах без очила. Първия ден имаше леко дразнене в очите и затова редовно трябваше да капя капки. На следващата сутрин нямаше дразнене- нямаше проблеми- и вече виждах без очила. По навик се обърнах към нощното шкафче да си потърся очилата но нямаше нужда. Наистина трудно се престраших но вече 1 седмица зрението ми е перфектно - на прегледа виждах и най- малките букви от таблицата- дори ме пробваха на 120 процента зрение и буквите там ги виждах също. Още немога да повярвам. Хора - правете си лазерна корекция наистина си заслужава и определено чувството да виждаш без очила неможе да се опише с думи. Дано моят опит помогне и на други. Успех
bacifan2
 ---

Мнениеот Yassay на 23 Авг 2015 21:26

Я да изровя тази тема от прахта, защото ми се струва важна. Ако смятате да се подлагате на лазерна корекция, добре е да имате по-подробна информация за това какво точно да очаквате. Тук има една много изчерпателна статия по темата, дано ви е от полза! :)
http://zrenieto.net/4-4-%D0%BB%D0%B0%D0 ... %B8%D1%8F/
Yassay
 ---

Мнениеот desislavailieva на 21 Дек 2015 19:53

Каква е минималната възраст, при която някой може да се подложи на лазерна корекция на зрението?
Аватар
desislavailieva
Редовен
 ---

Мнениеот Alex_Ganeva на 10 Апр 2016 17:26

Здравейте на всички!
Относно лазерната корекция на зрението искам да споделя моя опит. Направих си операцията есента на 2015г.
На 24 години съм и бях с висок диоптър -7.00 и на двете очи, като носих очила от дете, а после и лещи...
Много се страхувах да предприема тази крачка и направих доста голямо проучване - всички плюсове и всички минуси. В крайна сметка взех решение и си направих корекцията в очна клиника EyeSTAR в Истанбул. Не мога да ви опиша милото и предразполагащо отношение на целия екип!
В клиниката се говори на български език, обясняват всяка процедура, която ти се прави.
Първо подлежиш на двучасов преглед, на който се взема решение, дали си подходящ за корекция или не. Ако се окаже, че всичко е наред, се пристъпва към операцията, по време на която трябва само да гледаш в зелената светлинка и после вече виждаш. Очичките малко парят, но когато ти сложат от капките и вече всичко минава и виждаш веднага. След операцията е задължително да си починеш около 4 часа, ако можеш да поспиш направо и на следващия ден имаш контролен преглед и край.
Хубавото в тази клиника е, че цената е по-евтина от тези в България - 1200 евро за двете очи с включени настаняване, застраховка и доживотни прегледи! До момента аз се чувствам прекрасно, мечтата ми е реалност и вече виждам! Най-сърдечно поздравявам целия екип на клиника EyeSTAR и ако някой се колебае дали да си направи операцията и къде...да не се замисля: http://www.eyestar.bg
Alex_Ganeva
 ---

Мнениеот desislavailieva на 17 Май 2016 13:40

Страхотно е,че си успяла да се справил с проблема и всичко е минало гладко.
Аватар
desislavailieva
Редовен
 ---

Мнениеот pepimili на 28 Юли 2016 10:42

Здравейте аз също се заинтригувана от тази тема :) Много полезна информация сте споделили. Благодаря за полезната информация, сега ми остава да събера кураж за корекцията :)
Ако вярваш в любовта от пръв поглед, никога не спираш да се оглеждаш.
https://www.itazone.com/
pepimili
Начинаещ
 ---

Мнениеот desislavailieva на 22 Сеп 2016 22:49

Не е страшно, толкова много хора са си правили, вече технологиите са напреднали и няма нищо страшно в това.
Аватар
desislavailieva
Редовен
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Спорт