Как мога да си прибера корема

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот полин на 01 Юли 2007 12:14

когато си родил със секцио можеш да започнеш коремни преси чак след 9-я месец!!!!до края на 3-и месец трябва да ти е зараснала операцията,до края на 6-и да се адаптира (като се обръщаш насам натам да не ти опъва) и чак след 9-ия месец вече се приема,че е напълно добре.и това ми го каза лекер,изготвящ фитнес програми.а,за прибирането на корема-особено при секцио ,май няма оправия Sad

Не знам откъде ти е тази информация, но тя въобще не е вярна. Аз родих със секцио преди 10 месеца и вече нямам никакъв корем. Коремъ ми се прибра още на 6-ия месец след раждането. Започнах с дихателни упражнения през първите 24 часа след операцията. Опъването от операцията ми спря още през 3-я месец. А се върнах на работа (аеробик инструктор съм) 5 месеца след появяването на моята малка принцеса. На лични ще ти изпратя малко актуална информация относно възстановяването след раждане.
Още нещо - корем не се прибира само с коремни преси, а с кардио тренировки, дихателни упражнения.
Не искам да се заяждам, но не е ли добре първо добре да информираме, преди да даваме съвети на другите? Защото иначе вместо да помагаме, става обратното.
Слънчев ден на всичи и спортувайте - спортът е здраве и за вас и за децата ви :-)
полин
Редовен
 ---

Мнениеот charmy на 02 Юли 2007 00:44

полин,много ясно съм написала,че инфото за секциото ми го даде ЛЕКАР,ИЗГОТВЯЩ ПРОГРАМИ ЗА ТАКИВА ,КАТО МЕН-РОДИЛИ СЪС СЕКЦИО.ако,той ме е подвел-аз също.без да се заяждам-следващият път чети внимателно :)
Изображение
Изображение
src="http://www.mamaibebe.com/ticker.php/
Изображение
Аватар
charmy
Сериозен
 ---

Мнениеот полин на 02 Юли 2007 08:58

Да, права си, не бях го прочела това, иначе възмущението ми щеше да бъде още по-голямо.
Значи ето откъде идва мнението,че след секцио коремът не може да се прибере - ако го слушаш този лекар, и следваш такива съвети, да, намя да си прибереш корема. И не само след секцио.
В болницата, където аз лежах имаше лекари, които смятаха, че 24 часа след операцията не трябва да се става от леглото и други, които само 10 часа след това караха майките да се изправят внимателно. Тези, които се раздвижиха по-рано, се и възстановиха по-леко и бързо.
Пази боже от някои лекари
полин
Редовен
 ---

Мнениеот charmy на 02 Юли 2007 09:14

пази боже от някои лекари-съгласна съм Полин ,но и нас в болницата ни караха да се развижваме,колкото се може по-рано.просто и моят израждащ ме лекар и този,който ми изготви фитнес програмата ме посъветваха да правя коремени преси след 9-я месец,за да може операцията да зарасне или там,каквото става с нея,най-добре.а,това ,за коремните мускули,според мен си е доста индивидуално.ти,както пишеш си аеробен инструктор и тренираш доста :D .мен,ако питаш-късничко си се възстановила(шегичка) :feater: та,тези отпусна ли се мускули няма да се възстановят,ако преди това не си тренирал и след раждането,пак,нали?:)е,поздравления за професията,като малка и аз за това си мечтаех :oki:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
charmy
Сериозен
 ---

Мнениеот полин на 02 Юли 2007 11:15

Естествено, че е индивидуално и точно затова лекарите би трябвало да те посъветват да правиш коремни преси или каквито и да било упражнения, когато си готова за това. А иначе всичко затраства добре чак след година и половина. И дотогава нищо да не правим ли?
Съгласявам се, че зависи в каква физическа форма си била преди раждането, но да ти кажа след 9 месеца отпускане на коремни мускули всички сме на почти един и същ старт що се отнася до тази мускулна група.
А пък и нали пти операцията не се срязват мускулни влакна, защо след това трябва толкова дълго да се пазят?
полин
Редовен
 ---

Мнениеот charmy на 05 Юли 2007 10:37

Полин,не мисля ,че сме на един и същ старт ти-която си аеробен инструктор и тренираш сигурно всеки ден и аз ,която не съм тренирала от толкова време :thinkk: освен това вече ми омръзна да ме убеждаваш колко много знаеш по въпроса.браво за знанията ти ,но пак ти казвам( и,то за последно)лекарите знаят повече от теб по въпроса.кой колко ще тренира всеки си решава.аз споделих това,което ми казаха на мен ,ако някой иска да прави нещо по въпроса сам си решава.ти ,ако искаш тренирай от първия ден след раждането-товя си работа.аз си преценям за мен.и стига ,моля с тези обяснения по темата и тук и на лични-омръзна ми.всеки си споделя,това,което иска.ти,ако не го приемаш добре-но,не ме убеждавай в това,в което вярваш ти.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
charmy
Сериозен
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 05 Юли 2007 11:05

полин като инструктор кога съветваш да се започне с по-интензивни тренировки? :?: Преди бременността тренирах почти редовно...Родих нормално,а вече и килцата си възстанових от преди да забременея,но ми се иска и мускулния тонус да подобря...Пробвах преди около 2 месеца да правя редовно коремни преси,но нещо май се насилих доста и започна да ме наболява корема...
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 05 Юли 2007 11:30

При всеки е индивидуално. Пък и зависи какво разбираш под интензивни тренировки.
Аз лично винаги съм смятала, че всеки сам най-добре може да прецени докъде са му физическите възможности. Т.е. вашето тяло само ще ви подскаже кога можете да започнете с по-големи натоварвания. При всички случаи обаче това трябва да стане постепенно. Започва се с по-леко натоварване, което постепенно и внимателно се увеличава. Не може мускули, които не са работили активно няколко месеца да ги натоварите изведнъж. Пък и коремните преси не са най-доброто средтво за прибитране на корема. Поне не са достатъчно. Много помагат дългите и редовни разходки, кардио тренировките и дихателните упражнения.
Според мен е добре да се започне с разходки (така или иначе ги правим заради бебоците) и с дихателни упражнения, после постепенно с по-леки упражнения за коремните мускули, след това с по-натоварващи коремни упражнения и кардио (аеробика, колело, кростренажор).
За тези, които ще тренират в зала с инструктор, задължително преди тренировката да кажат на инструктора кога са раждали, как и какво са спортували до този момент.
Успех. И поздрави на всички щастливи и красиви мами :-)
полин
Редовен
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 05 Юли 2007 13:51

Благодаря за инфото!!! :flowers:
Като бивш спортист ще изчакам още мъничко и ще започна да тренирам по малко отново... :loveletter:
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Поци на 11 Юли 2007 17:36

Кардио :clap:
Аватар
Поци
Редовен
 ---

Re: Как мога да си прибера корема

Мнениеот krasiraikova на 21 Апр 2008 16:52

И аз сьм с този проблем,след раждането корема ми несе прибра
а вече минаха 2г и половина.Сега от 1мес си купих колело :sm_newsm39: а наскоро и пьтека
спрях да ям и тестени изделия,че да видим сега кькво ще стане
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 22 Май 2008 20:38

аз преди раждане съм спортувала,но понеже доста напълнях докато бременеех и след секциото коремът ми беше/е като желе.на мен доки ми каза да запо4вам да ходя на иога и фитнес 1 месец след секциото.каза,4е операцията е зарасла и трябва да се спортува.какви са тези мнения 4е зараства след 9 месеца,не знам.....но мен спря да ме дърпа наслед 1 месец.правя без проблем упр.за горните и страни4ните кор.мускули,но с долните съм жив зян.не мога и 10 пъти да си вдигна двата крака едновременно от лег.подкрепям полин и смятам,4е разходките,дихателните упр. и кардиото помагат и трябва да се запо4не след 1 месец,а не след 1 год.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот vesielina на 03 Юни 2008 15:44

Моят корем го прибрах с много лишения и движение не казвам спорт защото не спортувам а се движа вървя само пеша и качвам стълби не ям сладко тестено и хляб бял.Адски ми е трудно но искам да изглездам добре.Полин може ли един съвет.Аз качвам много бързо кажи ми как да си запазя килограмите без да гладувам?
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dobyn на 21 Май 2011 12:26

Здравейте,

аз доста качих по време на бременноста и сега 9 месеца след раждането керема ми е ужасно голям :( Имам проблеми с кръста, пробвах да правя известно време коремни преси, но от това болките в кръста и гърба станаха непрестанни. Пазя диета, но засега не виждам голям резултат. Някакви идеи как да прибера корема? Не искам цял живот да ме питат в кой месец си :((
dobyn
 ---

Мнениеот КРИСИВАЛ на 22 Май 2011 13:38

За да отслабнеш, трябва да си отрегулираш храненето. Трябва да имаш три основни приема на храна, като сутрин яж по-калоричните неща, на обяд по-малко , на вечеря приемай най-малко калории. И задължително трябва да ядеш рано на вечеря, до към шест часа. Между основните хранения по-добре яж плод или зеленчук, вмосто сладкиши и ядки. :D
Ако всеки ден правиш кардио(тичане, например) по малко поне, и упражнения за коремната преса, със сигурност ще стегнеш корема. :!: Колкото повече има за сваляне, толкова по-бавно и трудно става. :? Трябва постоянство! :D
За коремните преси- не ги прави като се изправяш от легнало до седнало положение на тялото :!: :!: :!:
Това е грешка. Ръцете на тила(не теглиш с тях) и свиваш корема и се стремиш да отлепиш раменете САМО от пода. Това е за горната част на корама. За долната част можеш да правиш следното упражнение: лег на земята, рецете до тялото. Стягаш краката и се стремиш да ги вдигнеш БАВНО от пода до ъгъл т 45 градуса. Задържаш за секунди и отпускаш. Ако не можеш в бавен темп(упражнението е трудно), вдигаш и сваляш бързо краката.
Всякакви клекове, подскоци помагат. :D
Тук, във форума, има тема в ДИЕТИ, Система минус 60(килограма). Можеш да видиш там упражненията, които дава авторката. А, може и да спазиш нейните съвети за отслабване. Аз също слабея сега с тази система. :D

Успех в отслабването! :D
Изображение
Аватар
КРИСИВАЛ
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт