Няма ли спортуващи тук?

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот kloie на 22 Мар 2007 12:32

skarabei написа:
полин написа:Всъщност желанието е най-важното :D Има ли желание, всичко се получава, рано или късно.

Ама мързела е по-голям! Може би ако си намеря дружка...

Хе-хе,да защото ,когато спортът не е включен към начина ти на живот,понякога така става.
Има много момичета,идват в залите ентусиазирани от нещо,или от някой,но за съжаление в повечето случаи то е за кратко .
Пък кой знае никога не е късно да се запалиш?И да разбереш какви девиденти можеш да извлечеш от положените усилия. :tongue: :haha:
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот skarabei на 22 Мар 2007 12:37

Е да, така е! Май повече ме е срам. :oops: Трябва ми леко стягане, но наистина ми е неудобно да питам какво точно трябва да правя. Като аборигените!
Ако не си обърна внимание ще се разплуя! ЕГН-то чука на вратата!
Аватар
skarabei
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 22 Мар 2007 12:40

А аз искам да питам какво ви е мнението за велоергометъра :?: :oops: Колко и как трябва да се спортува с него :?: :oops: Предварително ви благодаря :flowers: :flowers: :flowers:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 22 Мар 2007 13:48

skarabei написа:Е да, така е! Май повече ме е срам. :oops: Трябва ми леко стягане, но наистина ми е неудобно да питам какво точно трябва да правя. Като аборигените!
Ако не си обърна внимание ще се разплуя! ЕГН-то чука на вратата!

Няма срам.Ако имаш нужда само от леко стягане ходи на каланетика,обикновенно комплексните упражнения са за цялото тяло не само в проблемните зони.Грешките при жените е,че наблягат само на тях.А ако имаш нужда и от сваляне на килограми можеш да комбинираш с аеробни спортове.Абе много е важно и да те кефи,така че избираш най-подходящото за себе си.Груповите спортове несъмнено са по-забавни,но трябва да се съобразяваш с графика на часовете.На мене лично фитнесът ми е по-скучен,но сега много често тренирам сама вкъщи или тичам навън,добре че имаме хубава морска градина,за другото когато има кой да гледа малкият.
Пък колкото до ЕГН-то права си след 25 всичко се отразява на фигурата и трябва да се подържа или запази това,което го има :D
Сигурно станах вече много досадна.Но съм докачлива на тази тема.
:wink2:
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 22 Мар 2007 14:02

alex76 написа:А аз искам да питам какво ви е мнението за велоергометъра :?: :oops: Колко и как трябва да се спортува с него :?: :oops: Предварително ви благодаря :flowers: :flowers: :flowers:

Велоергометъра е кардио уред,който не натоварва ставите при една интензивна тренировка.Според мен тренировка с велоергометър за да е качествена трябва да бъде около 60 минути.На тялото са му необходими около 15-20 минути за да започне да изгаря калории,т.е да черпи енергия от мастните депа.А нали това е целта.Така,че тренировка до 30 минути не е подходяща за сваляне на килограми.
Плюсът при него е че без да натоварва ставите влияе върху доста мускулни групи,краката,седалището и корема основно.
Нагласяш го на най-слабата му степен ,т.е да въртиш лесно педалите ,но променяш темпото както следва :започваш нормално 10 минути докато загрееш,след това ускоряваш темпото докато учестиш пулсът до 140-150 удяра в минута зависи от органзма до каква степен е трениран на издръжливост,след това намаляш докато нормализираш до 130 удара в минута,5 минути и така отново ускоряваш 15 минути.Общо взето това е.
Не е задължително да си съгласна с мене това е мое мнение.
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 22 Мар 2007 14:18

kloie отговора ти е много изчерпателенИзображение
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот skarabei на 22 Мар 2007 14:22

Изображение
Аватар
skarabei
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 22 Мар 2007 14:32

Радвам се,ако мога да бъда полезна
Пак заповядайте.
:D
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 22 Мар 2007 15:59

Това, което kloie описва като тренировка за велоелгометър е т.нар. интервално кардио - след като позагрееш темпото се сменя - бързо и нормално. Не съм съгласна, обаче с това за 60-те минути. Ако съкратиш интервалите : например 2 мин. бързо темпо ( макс. и полезната честота на пулса са индивидуални) и 1 мин. нормално темпо (за нормализране на пулса), то тогава 30 мин. тренировка ще ти е напълно достатъчна. Ако въобще можеш да издържиш толкова :-), поне в началото, де. Тази пропорция 2:1 мин. е примерна. Но идеята еинтервалите да са колкото може по-кратки. Интервалното кардио се налага все повече като вид аеробна тренировка, защото ускорява процеса на горене. Препоръчва се за горене на мазнини, а не за издържливост.
Формулата за изчисление на честотата на пулса, при която тялото гори мазнинки (Целева зона на сърдечния ритъм - ЦЗСР) е:

(МСР-СРП)*80% - СРП

СРП (сърдечен ритъм при покой), МСР (макс. сърдечен ритъм) = 220-годините.
полин
Редовен
 ---

Мнениеот alex76 на 22 Мар 2007 16:09

полин и за тебИзображение
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 22 Мар 2007 23:22

[quote="полин"]Поли разгледах ти сайта.Готин е,браво на тебе.Ако на снимките за упражнения сте вие с бебка много сте сладки и двете. :clap:
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 22 Мар 2007 23:33

И аз го разгледах :lol: Има много полезни неща :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот полин на 23 Мар 2007 00:17

Да, ние сме на снимките. Благодаря за хубавите думи и се надявам наистина да съм полезна :D
полин
Редовен
 ---

Мнениеот kloie на 23 Мар 2007 09:03

АНЯ написа:и аз преди да забременея спортувах доста 8) ,но само в къщи,по скоро за удоволствие околкото за отслабване :lol: че никога не съм имала проблеми с килограмите.За жалост все се каня да ходя в зала,но все не успвам .или таткото ще е зает или нещо друго,а и понякога ме домързява,че не ми се ходи сама :oops: ,но наистина е важно желанието и и затова си правя по някое и друго упражнение в къщи,ако не съм много уморена от малкия,че се гледаме самички :(
а пък колко много ще се радвам ако си намеря компаниика за зала .... :D ,виждам мама от Бугас ,че и инструктор :D :D kloie здравей,да те питем ти къде ходиш мила да спортуваш :wink:

Хайде,заедно с мене.Ходя в Аякс зад строителният техникум.Всъщност
тренировките са по тае-бо.Ако си решила пиши ми ,ще се радвам да те заведа в залата .
http://www.ajax-sport.com/ - Можеш да им разгледаш сайта.
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт