ПЪПКИ ПО ЛИЦЕТО

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

ПЪПКИ ПО ЛИЦЕТО

Мнениеот mamito85 на 22 Юли 2009 16:35

Помагайте!
На 23 години съм и чак преди 3 години ми се появиха пъпки по лицето.През пубертета нямах такива пъпки а сега! :shock:
Появяват се и изчезват сами... Страх ме е да ги мажа с нещо да не стане по-лошо, все пак това е лице! Има малки с връх, понякога и големи и такива без връх но страшно болезнени. Чувала съм ,че след раждането лицето се изчиства от такива неща, но....... явно не е така! За малко се поизгубиха и сега пак! :twisted:
Единствено се реших и си смених сапуна за лице сега съм с ДАВ!
Някоя от вас има ли подобни проблеми и как намира решение за тях?
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
mamito85
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: ПЪПКИ ПО ЛИЦЕТО

Мнениеот Ianitza на 22 Юли 2009 18:39

Аз имам същия проблем.
Да ти кажа реших го, но на половина, т.е. не са ми се изчистили хубаво пъпките, пак си се появяват от време на време, но е поносимо, по 2-3 само.
А успях чрез козметик- 3г редовно ходене всеки месец, друг начин не виждам.
Или поне на една консултация при козметик можеш да отидеш да ти препоръча козметика, аз като отидох първия път и козметичката ми забрани да използвам сапуни, защото и аз преди ползвах като теб сапун и за лицето.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 23 Юли 2009 23:40

Аз немога да посъветвам нищо :oops: ,ама искам само да кажа,че е много вредно да миеш лицето си със сапун!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 23 Юли 2009 23:52

аз имам същия проблем. сега съм на 26 години а пъпки имам от преди 4 5 год като на моменти са по вече после по малко :roll: ходих на козметик на кожен и се мазах с какви ли не глупости но ефект никакъв :( като забременях изчезнаха напълно и се зарадвах че се отървах обаче като родих и след 2 3 месеца пак се появиха :( вчера бях на гинеколог и реших да и кажа за пъпките и тя ме огледа внимателно. разказах и всичко и тя каза че това са пъпки - акне. изписа ми едни хапчета които трябва да пия година и половина по схема и каза че още след 2 3 месеца ще изчезнат нооо каза за да има ефект да ги пия 18 месеца :roll: аз сега кърмя и тя ми каза да ги започна като отбия малкия. мисля да пробвам и дано има ефект нооооо първо трябва да отбия малкия и тогава :D
Изображение
Изображение
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fire_girl на 30 Юли 2009 19:26

mamito85 написа:Помагайте!
На 23 години съм и чак преди 3 години ми се появиха пъпки по лицето.През пубертета нямах такива пъпки а сега! :shock:
Появяват се и изчезват сами... Страх ме е да ги мажа с нещо да не стане по-лошо, все пак това е лице! Има малки с връх, понякога и големи и такива без връх но страшно болезнени. Чувала съм ,че след раждането лицето се изчиства от такива неща, но....... явно не е така! За малко се поизгубиха и сега пак! :twisted:
Единствено се реших и си смених сапуна за лице сега съм с ДАВ!
Някоя от вас има ли подобни проблеми и как намира решение за тях?

Здравей мила!Аз също имах този неприятен проблем!Казвам ИМАХ, защото вече го излекувах.Благодарение на моята козметичка вече не страдам от това!При мен дори беше по-лошо моите пъпки излизаха и не се скриваха или, айко се скриеха оставаха белези-направо УЖАС!От вече година използвам Nightherzen(Dr.Thais) и направо се родих.От тогава ползвам този крем вечер, на Долива сутрин и по обяд или следобяд на Виши!Но ви уверявам, че крена на Д-р Таис наистина деиства или поне при мен подеиства!Сега кожата ми е чиста и нямам вече проблеми, но спазвам стриктно препоръките на козметика си и го посещавам редовно(поне по веднъж месечно)!
Изображение

Изображение

Изображение

Ако обичаш някого, напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете вечно се въртят!!!
Аватар
fire_girl
Сериозен
 ---

Мнениеот iveto81 на 05 Авг 2009 23:09

И аз имам същия проблем от 5-6 години имам ситни пъпчици като някаква алергия,изчезват и пак се появяват.Ходих по разни лекари и всеки ми казва че е на хормонална основа изписват хапчета,но нищо не помага.Накрая отидох на козметик и в продължение на около 6 месеца всяка седмица ходех на процедури и пиех хапчета и се бях изчистила напълно откоето много се зарадвах,ноооо-след като ми направи химичен пилинг пак се появиха и аз повече не отидох.След като забременях отново ми се изчисти лицето,но ето че като родих добрите стари пъпки :mrgreen: пак се появиха,вече в чудо се видях.
Изображение
Аватар
iveto81
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот menche на 07 Сеп 2009 14:32

опитай с тези гелове кото са с гранули те са за почистване на порите но определено помагат и за пъпките :mrgreen:
Аватар
menche
Редовен
 ---

Мнениеот Ianitza на 07 Сеп 2009 18:16

menche написа:опитай с тези гелове кото са с гранули те са за почистване на порите но определено помагат и за пъпките :mrgreen:

Aко имаш в предвид тези дето имат все едно пясък в тях, т.нар. крем- пемза, те са за съвсем друга работа. Те са главно за премахване на мъртвата кожа, премахване на милиумите (май така се пишеше) и намаляват появата им. Да, почистват цялото лице като цяло, но пъпките тип акне се третират с друго.
Ако пък нямаш в предвид това пиши какво точно си имала в предвид, че ми е интересно, а надявам се и да има ефект.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 11 Сеп 2009 01:00

Аз съм на 24год. и също през пубертета нямах проблем с кожата, появи преди 2години, по причини различни от бременност . Мазах се с най- различни мазила и домашни маски, но кожата ми се оправи след като започнах да ползвам Гарниер 3в1 (почистване, премахване на черните точки и маска). Ползвам го 2-3 пъти в седмицата и съм много доволна. За сапуна- знам, че не е хубаво да си миеш лицето с него. Или иди на козметик- хем ще ти почисти лицето, хем ще ти даде съвет за твоята кожа. :wink:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 11 Сеп 2009 09:33

Михайлова24 написа:Или иди на козметик- хем ще ти почисти лицето, хем ще ти даде съвет за твоята кожа. :wink:

Да ти кажа не винаги и козметика помага. аз от 3г ходя всеки месец и то при добра козметичка, утвърдена, използвам само френска медицинска козметика по нейна препоръка, и пак нищо.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот isa83 на 11 Сеп 2009 13:56

Ianitza написа:
Михайлова24 написа:Или иди на козметик- хем ще ти почисти лицето, хем ще ти даде съвет за твоята кожа. :wink:

Да ти кажа не винаги и козметика помага. аз от 3г ходя всеки месец и то при добра козметичка, утвърдена, използвам само френска медицинска козметика по нейна препоръка, и пак нищо.

И аз мисля същото. Аз също ходих на козметик преди време нооо нищо не помогна и после спрях да ходя защото забременях и козметичката каза по добре да спра за малко да ходя защото ми правеше нещо .... оффф забравих точната дума :evil: както и да е .... и после по време на бременноста се изчистих напълнооооо и лицето ми стана гладко като на кукла :D не можах да повярвам, даже в родилното ми викаха, че съм като излязла от списание :oops: :lol: но за съжаление като родих и месеци по късно пак се появиха еее по малко са от преди но пак има тук там :(
Изображение
Изображение
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 19 Сеп 2009 23:15

момичета на мен също ми излязоха пъпки през бременноста ама бяха меко казано ужасни едни голями ако ги пипна направо белези ми ставаха,но една приятелка ми препоръча едно кремче което беше около 5лв казва се Акне гел Биле,мажех се сутрин и вечер с него и за няма 3 седмици ми се изчисти лицето и сега имам от време на време по 2-3 пъпки ала не са толкова забележими,кремчето помага обаче си трябва постоянство,а и 2пъти в седмицата си правих маската на Гарниер 3в1 и преди да се намажа си почиствах лицето с тоник за почистване с лайка,и никога не съм си измивала лицето с сапун а само с топла вода
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот iveto81 на 19 Сеп 2009 23:45

veseto-dp написа:момичета на мен също ми излязоха пъпки през бременноста ама бяха меко казано ужасни едни голями ако ги пипна направо белези ми ставаха,но една приятелка ми препоръча едно кремче което беше около 5лв казва се Акне гел Биле,мажех се сутрин и вечер с него и за няма 3 седмици ми се изчисти лицето и сега имам от време на време по 2-3 пъпки ала не са толкова забележими,кремчето помага обаче си трябва постоянство,а и 2пъти в седмицата си правих маската на Гарниер 3в1 и преди да се намажа си почиствах лицето с тоник за почистване с лайка,и никога не съм си измивала лицето с сапун а само с топла вода

А къде се продава този крем Акне гел Биле,в аптека или в магазин за козметика?
Изображение
Аватар
iveto81
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 21 Сеп 2009 17:28

аз от аптеката го взех
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Starozagorka на 08 Ное 2009 16:31

isa83 написа:аз имам същия проблем. сега съм на 26 години а пъпки имам от преди 4 5 год като на моменти са по вече после по малко :roll: ходих на козметик на кожен и се мазах с какви ли не глупости но ефект никакъв :( като забременях изчезнаха напълно и се зарадвах че се отървах обаче като родих и след 2 3 месеца пак се появиха :( вчера бях на гинеколог и реших да и кажа за пъпките и тя ме огледа внимателно. разказах и всичко и тя каза че това са пъпки - акне. изписа ми едни хапчета които трябва да пия година и половина по схема и каза че още след 2 3 месеца ще изчезнат нооо каза за да има ефект да ги пия 18 месеца :roll: аз сега кърмя и тя ми каза да ги започна като отбия малкия. мисля да пробвам и дано има ефект нооооо първо трябва да отбия малкия и тогава :D

Аз имам същия проблем. По време на бременността имах много хубава кожа, а сега започнаха отново да се появяват. Какви хапчета ти е изписал доктора?
Изображение

Изображение

Родена на 21.10.2009 год. - 3 360 гр., 52 см.
На 1 г. - 10 300 гр., 77 см.
Аватар
Starozagorka
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Спорт