Цитонамазка и биопсия

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Цитонамазка и биопсия

Мнениеот megi3 на 19 Окт 2009 16:56

Здравейте, искам да кажа и моята история, като се надявам на някого тя да бъде полезна. Преди 2 месеца отидох на гинеколог, защото с приятеля ми бяхме решили, че вече ни е време за дете, имах спирала и трябваше да я сваля и междувременно си направих и цитонамазка. Бях сигурна, че всичко е наред, но уви, след няколко дни гинеколога ми се обади, че нещо с цитонамазката не ми е наред, група 3а към 3б и човешки папилома вирус. За първи път чувах за този вирус, стреснах се, попрочетох доста за него и предстоеше да отида, за да ми направи колпоскопия. Времето минаваше, а на мен какво ли не ми се въртеше в главата, направиха я и се оказа, че положението хич не е розово, имах раничка - "А" типична. От тогава започна и истинският ми ад - след 2 дни вече бях в болницата за биопсия/направиха я с пълна упойка/, но чакането след това беше нетърпимо. Дойде и времето за получаване на резултатите от биопсията, и както и аз самата предчувствах не бяха добри. Казаха ми, "Миличка, няма как да мине без операция, тъй като е рак в начален стадий". Тогава, като че ли се стовари целият свят отгоре ми, не можех да мисля трезво, като че ли не проумявах какво ми казват, просто започнах да плача.
Когато осъзнах каква е диагнозата ми започнах трескаво да мисля какво ще правя от сега нататък. Тръгнах по лекари, доценти,професори, и всички бяха категорични: Тотална хистеректомия и то по-бързо./Тук някъде май трябва да вмъкна, че аз съм разведена, имам си едно прекрасно момиченце, но от 2 год. имам човек до себе си, когото обожавам, и с него искахме да имаме дете, тъй като той няма./ Като,че ли всички мечти се сринаха в този момент, започнах да мисля само за това, че никога няма да мога да му родя дете и какво ще стане тогава с нас. Ходих в много болници, навсякъде ми искаха пари за избор на лекар, въпреки, че съм здравно осигурена, и това ме вбесяваше още повече. Но ме упътиха да отида при един доц., който бил много добър, и така отидох, насрочихме дата за операцията. Постъпих в болницата изпълнена с много страх, но знаех, че нямам друг избор и трябва да го направя. Умирах от страх, когато ме вкарваха в операционната, когато излязох от реанимация, питах само за резултатите и те не се забавиха, след 2-3 дни лекарят влезе и каза, че резултатите са добри, няма метастази и всичко е ОК, както той се изрази "Отървала си кожата". Операцията е доста тежка и обемна, възстановяването е бавно и трудно. Изрязано е всичко, тотално, и никога вече не мога и да мечтая, че ще стана майка отново.Физически като, че ли се възстановяваш по-бързо отколкото психически, но трябва да имаш приятели и близки, които ти вдъхват сили да продължиш напред, и ти самата да бъдеш много силна и да вдигнеш глава и да продължиш с усмивка напред. Сега вече от 5 дни съм си вкъщи и се възстановявам, имам доста време да мисля за много неща, страхувам се от всичко, но си казвам, че всичко това е за добро. С човек до теб, който да те обича, подкрепя и приема такава каквато си всичко ще се нареди- така поне мисля аз. Затова мили дами, ходете редовно на прегледи и дори и да има нещо лошо, когато е хванато навреме всичко ще е ОК. Бъдете позитивни и се радвайте на живота каквото и да ни поднася той, защото както казва една моя приятелка, "Господ изпраща такива неща на силните, защото знае, че те ще се справят". Затова бъдете силни. :) Много ще се радвам ако на някого съм била полезна. Пожелавам на всички много здраве и само хубави резултати.
Аватар
megi3
 ---

Мнениеот sinna на 24 Окт 2009 23:17

Благодаря за подкрепата Естер :balloons:
Меги3, жалко, че се е наложило да изживееш всичко това. :( Мен ще ме оперират съвсем скоро и съм много притеснена. Нямам избор обаче. Всичко да мине нормално се надявам :roll: Пожелавам ти бързо възстановявяне!

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 25 Окт 2009 09:56

Меги, съжалявам, че се е наложило да преживееш това. Не губи надежда, че някой ден ще си имате ваше детенце, та дори и осиновено.

Синна, къде ще се извърши операцията, в БГ ли и кога(стига да ти се споделят такива лични работи)?
Бъди силна, с теб сме :jesus:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот sinna на 25 Окт 2009 13:47

Яни, аз онази вечер се прибрах в България. Там ми поискаха абсурдната сума от 32 000$ за една вечер в болницата. Много се надявам всичко да мине още следващата седмица. Крайно време е да приключвам с това :evil:
Редовно си правиш цитонамазки, нали?

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 25 Окт 2009 15:21

sinna написа:Яни, аз онази вечер се прибрах в България. Там ми поискаха абсурдната сума от 32 000$ за една вечер в болницата. Много се надявам всичко да мине още следващата седмица. Крайно време е да приключвам с това :evil:
Редовно си правиш цитонамазки, нали?

Eгати и сумата.
Уф, айде да минава всичко, ще стискам палци и ще се моля за теб. И бъди спокойна- лекарите си знаят работата, всичко ще мине по мед и масло.
Иначе аз не пропускам на всеки 6м да си направя цитонамазка, ехограф, колоскоп и всяка година по 1 път микробиология. Винаги намирам средства и време, за мен тези прегледи са закон, че с този папилома вирус не се знае до къде ще ме докара.
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот megi3 на 28 Окт 2009 10:25

Благодаря Ви за пожеланията! Наистина не трябва да губим надеждата, че след всяко зло идва и добро. Пожелавам на всички много късмет и положителни мисли. А на Sinna пожелавам да бъде много силна и да вярва, че всичко ще бъде наред. Пиши след това как е минало всичко. Стискам палци. :)
Аватар
megi3
 ---

Мнениеот sinna на 04 Ное 2009 09:17

Всичко мина. Вчера си ме изписаха. Много неприятна работа тази операция, ама нали е животоспасяваща няма как. Всичко мина под пълна упойка. После два дни на обезболяващи и сега всичко е наред. След 10-тина дни ще чакам резултати от хистологията, ама знам, че ще са добре. Желая ви здраве и на никой да не му се налага да гледа тази тема!

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 04 Ное 2009 09:41

Сина, ти си герой, момиче!!!Изображение
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 04 Ное 2009 11:06

Синна, браво миличка, радвам се, че си добре, а най- ме радвапозитивното ти мислене.
Пиши като разбереш резултатите, въпреки, че и аз съм сигурна, че всичко е наред :balloons:
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 04 Ное 2009 18:25

Синна, много се радвам, че всичко е минало вече. Радвам се че си добре. Ти си силна жена! Вярвам, че всичко ще е наред от сега нататък!
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот megi3 на 05 Ное 2009 12:45

Синна, радвам се, че всичко е минало добре. Резултатите ще бъдат ок, желая ти бързо възстановяване. :)
Аватар
megi3
 ---

Мнениеот sinna на 22 Ное 2009 15:05

Вече са ми готови резултатите. Рака е бил локализиран само в шийката.Лекарите казват,че съм една от малкото късметлийки хванали процеса толкова рано.Сега се възстановявам.И така с хубави резултати съм.Много здраве ви желая!!!

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 23 Ное 2009 14:51

Слава Богу! Късмет!
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 24 Ное 2009 14:40

Повече радост и красиви моменти пожелавам на всички мамчета тук. Аз също искам да споделя - най добрата ми приятелка миналата седмица и казаха че има болестта на Пейдж на млечната жлеза. Вчера и мина операцията на гърдата и вече ще е на лъчетерапия. Трудно е не само за човека (той го преживява по тежко) но и за най близките му. Не ме питайте немога да спя защото я мисля. Трябва да сме силни и да се държим пред тях за да им даваме сили да се излекуват. Не се знае ние какво имаме да патим. Важна е подкрепата за да мине този период. Бързо възстановяване на всички.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот nadetento37 на 13 Яну 2010 18:00

Здравеите скоро ми направиха цитонамазка по време на самата цитонамазка не усетих болка но 2-3 часа след това усетих леко раздразнение в тази област което усещам и до този момент моля ви споделете мненито си
nadetento37
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт