Децата и спорта

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Децата и спорта

Мнениеот simona1810 на 11 Мар 2010 23:43

Мойта принцеска тренира плуване.Радвам се че в близост имаме басейн с топла минерална вода и още от малка редовно е водих.
В понеделник започва с народните танци - записах е защото от доста време проявява интерес но беше малка и не я взимаха.Дано да й хареса :balloons: :balloons: :balloons:
Изображение
Аватар
simona1810
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 02 Май 2010 08:48

Здравейте мами,моето момче тренираше плуване миналата година(тогава беше на 3)но сега го влече не самото плуване а гмуркането.Знаете ли дали има такива курсове за малчугани?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mishela на 03 Май 2010 21:41

Сина ми е на 9 години, тренира плуване ( но не го юркам), от 1 година започна и тенис, а зимата сме на ски. Не е много спортна натура, дори колело не обича да кара, но ние лекичко го подтикваме да не се отказва от спорта. Няма да покрива спортни върхове, но спорта дисциплинира и организира. Не знам дали нещо друго може да възпитава така.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Таман проходиш и проговориш
и вече ти нареждат да стоиш мирен и да мълчиш.
Аватар
mishela
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubi383 на 19 Юни 2010 16:48

Аз също съм за спорта и ще държа малкия да тренира нещо.Какво точно ще бъде-времето ще покаже.Всичко друго може да му се размина на спортуването-не.Поне ще изразходва енергия,ще се научи на организираност и дисциплина,а и ще се закали :D
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Натали на 25 Юни 2010 14:08

Ох, и аз много искам малкия да спортува. Каквото и да е, само да се занимава. Баща му се е настроил да го записва на борба, но това са негови амбиции. :lol:
Дано се увлече по някакъв спорт, да запълва времето си с тренировки, и да му харесва. А не да се чуди в кое кафе да пие бири и да пуши цигари. Че като гледам накъде отива днешната младеж, направо ми става зле... :?
Аватар
Натали
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rosikosefi на 14 Авг 2010 13:44

Моето момче ходи на плуване,беше на 3 години и 10 месеца като го записах,а в градината ходи на футбол,ходеше и на народни танци,но вече не иска.На есен ще го запишеме на тайклондо той много иска,ще ни бъде трудно,защото и бебето ще се роди в началото на Декември,но ще се справим.За него спорта е задължителен.
rosikosefi
Сериозен
 ---

Мнениеот dilana на 02 Дек 2010 11:37

Моята дъщеря е още бебе и засега нашия спорт е на активната гимнастика, където непрекъснато рита и маха и на бънджито. Но си мисля, като порасне да я запиша на плуване, за да закрепнат мускулите й и на танци за по-добра стойка. Но, ако тя прояви желание за друг спорт, ще я подкрепя. Дотогава има години, но винаги ще я натискам да спортува, дори да е само за разтоваврване на напрежението.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petia_sport на 24 Фев 2011 14:55

Моето дете също е още мъничко за спорт, но задължително ще я дам на плуване, дори вече съм избрала и да я водя на басейн Мадара на НСА. Също искам и да се научи да кара ски. А за професионален спорт, ако тя желае.
petia_sport
 ---

Мнениеот mimito083 на 03 Мар 2011 17:12

Искрено се надявам и моето дете да е щастливо да го запиша на нещо. Честно казано нямам особени претенции, стига да се движи, играе и да й харесва. Алтернативата е хиляди пъти по-добра от това да си стои в къщи пред компютъра, или пред телевизора.
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот ani83 на 08 Мар 2011 15:59

Чудесно е децата да спортуват. Даже аз пак се замислям, ако ми остане време да взема и аз да се включа някъде, да потанцувам и аз малко. :D
Аватар
ani83
Редовен
 ---

Мнениеот kristina iv iv на 30 Юли 2012 12:28

Ние сме малко още за спорт, но смятам че е много полезно и важно детето ни да спортува. Аз лично ходя на народни танци.
Спорта развива не само физически децата ни, но и ги учи на организираност и отгоорност. Също така свикват да комуникират. Аз лично мился Алекс като порасне да я запиша на гимнастика (като за начало). Също така според мене най-добрия спорт е плуването!
kristina iv iv
Начинаещ
 ---

Мнениеот dani_hristov на 28 Сеп 2012 14:13

Децата трябва да спортуват,това изгражда характера им, това ще им усигури здраве (изключвайки контузии разбира се).
Хубаво е да запишете децата си на няколко вида спорт за да може детето да реши какво му харесва,а и треньорът да прецени дали то може да се справя. Каратето е доста дисциплиниран спорт подходящ за началото, тенис на корт също, а когато порасне плуването е почти задължително.
dani_hristov
 ---

Мнениеот soniK на 01 Дек 2012 14:01

ЗА спорта за децата от малки!!!
Те трябва да развиват това чувство в тях и колкото и да казват някой родители,ама то само трябва да прецени и да избере,как да избере и прецени 4 годишно дете примерно,като то незнае от къде изгравя слънцето още... :D така де.В кръга на шегата това!Ти го насочваш,пък каквото стане,и се пробва къде му е силата,но задължително ще е 1/2 от всички.
Малко съм амбициозна майка :oops: /казва ли са ми го/ :oops:
На 4г. е и ходи на плуване и кунг фу
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nina Evtimova на 04 Мар 2015 21:28

Отдавна не съм писала тук, но потърсих информация за kung fu и плуване и ми показа тази страница на форума. Плуването наистина развива най-хармонично тялото, но ни е малко притеснително с тия басейни и заразите в тях. Четохме в един сайт http://www.vingtsyn.bg за някакъв стил kung fu наречен Винг Чун - имате ли наблюдения за него? Моля споделете!
Nina Evtimova
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 20 Юли 2016 21:39

Моята дъщеря не беше от най-запалените по спорта. Ходеше на танци и плуване, но бързо се отказа. Аз много се отчаях, защото исках тя да спортува и да бъде активна личност, но съвсем неочаквано нещата се промениха. Наскоро мъжът ми подари на мен и нея такъв модел умен часовник http://dice.bg/withings-activite-pop-um ... -item23299 , започнахме всяка вечер да излизаме и да тичаме. Така прекарваме много време заедно и е много приятно, раздвижваме се и се забавляваме, вече съм спокойна, защото знам, че спортът играе важна роля в живота на дъщеря ми, надявам се това да е така и за напред.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Спорт