Доста е лично,но...Как се пазите от забременяване?

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Доста е лично,но...Как се пазите от забременяване?

Мнениеот kikki на 27 Фев 2009 15:47

я и аз да се изкажа по темата , малко закъсняла, но мнищо
в момента се пазиме по различни начини, както дойде на момента, ППА, презервативи, а мин седмица си взех и едни ;ато свещички, дето си ги пъхаш 5 мин преди началот и те се разтварят в теб и съдържат някакъв спермицид. не са най/доброто решение обаче, защото половин час преди-след полов акт не трябва да се миеш сзс сапун, а и е добре да си в легнало положение, което не винаги ми се нрави. мисля да си сложа спирал,а но лекарката ми каза , че трябва поне 6м да минат от раждането,така че чакаме
това сзс спиралите за нераждали и такива които искат още деца е малко остаряло разбиране, поради възможността от усложнения, които с днешните осъвършенствани 'изделия' е сведена до минимум, но за жалост преди години не е било така.
Изображение
Изображение
Изображение
Рядко в малко момче може да се забележи обещание за мъж, но почти винаги в момиченце може да се види заплаха за жена.
Аватар
kikki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lady на 28 Фев 2009 18:59

пазихме сеее с презервативи и свършване навън :oops: и не ме е забременил :D стана когато го решихме и умишлено правихме опити :emon15: :inbed:
Изображение
Аватар
Lady
Пристрастен
 ---

Мнениеот stelco на 03 Мар 2009 19:38

kameliq написа:Най-добре е презерватива,аз съм против хапчета ,спирали и други такива

Аз съм на същото мнение,че колкото и да са пречистени хапчетата нещо все ще ти разбутат в организма.Затова попитах моята гинеколожка/защото ако презерватива се скъса- не дай си боже-става красиво/ и тя ми препоръча Pharmatex.Това са таблетки,които се поставят преди всеки полов акт и предпазват 100% от забременяване.Използвам ги вече доста време и няма гаф.И най- важното са абсолютно безвредни.
stelco
Начинаещ
 ---

Мнениеот kikki на 05 Мар 2009 19:11

stelco написа:...тя ми препоръча Pharmatex.Това са таблетки,които се поставят преди всеки полов акт и предпазват 100% от забременяване.Използвам ги вече доста време и няма гаф.И най- важното са абсолютно безвредни.

за тях говорех и аз, има и таблетки и овули, само дето на листовката пише , че не е 100% сигурно
ама то нали знаеме всички кой е единствения абсолютно сигурен метод...
Изображение
Изображение
Изображение
Рядко в малко момче може да се забележи обещание за мъж, но почти винаги в момиченце може да се види заплаха за жена.
Аватар
kikki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Триша на 07 Мар 2009 22:55

Аз съм на противозачатъчни за момента :( УВИ! Но след три месеца слагам спирала и се моля да нямам извънматочна, макар че, доколкото разбрах имало някакваи нови спирали, които намаляват занчително опасността и възможността от подобен ужас ...
Изображение
Аватар
Триша
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 09 Мар 2009 16:53

Nie sushto praktikyvame s prekusvane. Ne obicham hapchetata, no za sujalenie mi se beshe nalojilo po razpisanie ot lekar poneje imah kista na qichnicite, kakto vijdate hapchetata se predpisvat i s lekarska preporuka. Razbira se tova ne sa hapcheta s koito 100% se predpazvash ot zabremenqvane ami s nisko sudurjanie na hormoni. No vse pak predpochitam da razchitam na polovinkata si.
Ние също практикъваме с прекъсване. Не обичам хапчетата, но за съжаление ми се беше наложило по разписание от лекар понеже имах киста на яйчниците, както виждате хапчетата се предписват и с лекарска препоръка. Разбира се това не са хапчета с които 100% се предпазваш от забременяване ами с ниско съдържание на хормони. Но все пак предпочитам да разчитам на половинката си.

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля изполвайте Кредор .Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .
Модератор
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот l_biibs на 17 Мар 2009 01:16

той ме пази без никакви др средства и до сега 2 години нямаме фал
Изображение
Аватар
l_biibs
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 17 Мар 2009 12:50

Триша написа:Аз съм на противозачатъчни за момента :( УВИ! Но след три месеца слагам спирала и се моля да нямам извънматочна, макар че, доколкото разбрах имало някакваи нови спирали, които намаляват занчително опасността и възможността от подобен ужас ...

Триша, би ли разказала малко повече за тези нови спирали, за които спомена? Имам приятелка, която много се интересува и ме помоли да разбера повече и затова те моля да разкажеш малко повече. :congratulations:
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот Триша на 17 Мар 2009 20:40

Denimira написа:
Триша написа:Аз съм на противозачатъчни за момента :( УВИ! Но след три месеца слагам спирала и се моля да нямам извънматочна, макар че, доколкото разбрах имало някакваи нови спирали, които намаляват занчително опасността и възможността от подобен ужас ...

Триша, би ли разказала малко повече за тези нови спирали, за които спомена? Имам приятелка, която много се интересува и ме помоли да разбера повече и затова те моля да разкажеш малко повече. :congratulations:

Ми, след три месеца ще споделя от личен опит, за момента мога само да цитирам гинеколога си - МИРЕНА се казват, на хормонална основа са, струват 270 лв. + 30 лв. за поставяне. "Срок на ефективност" - 5 години ... Общо взето, разликата между Мирена и Ясмин е, че едното е локално, другото - действа на мозъчните клетки и праща импулси до тялото (примерно :roll: ). Не съм съвсем на ясно, но скоро ще стана. Мисля, че тук ще се ориентираш по-добре - http://www.drdinchogeorgiev.com/pesari.html - това е неговият сайт :)
Уф, малко като реклама прозвуча, ама ... :(
Изображение
Аватар
Триша
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 18 Мар 2009 11:28

Мерси много, ще проверя всичко. Все пак всички трябва да сме максимално информиране имайки се впредвид, че никой не те информира за всичките женски проблени, които можем да си навлечем от дадени неща.
Мерси още веднъж
Denimira
Начинаещ
 ---

СПИРАЛА,ПРЕЗЕРВАТИВ ИЛИ АНТИ-БЕБЕ

Мнениеот vania_an на 07 Май 2009 18:47

здравейте скъпи мами,
не можах да намеря тема за предпазване от забременяване и за това реших да създам такава;ако модераторите мислят 4е не и е мястото тук нека я преместят моля;
Въпросът ми е как се пазите от забременяване;имам две деца и за в момента не искам пове4е;
Пила съм противоза4ата4ни,но не искам да запо4вам отново;Притесняват ме страни4ните ефекти на хап4етата анти-бебе
и на спиралите :? намерих малко информация в google,но не ми е достатъ4на за да реша как да се пазя;
след първото дете бях по-спокойна относно пазенето, защото искахме да си имаме две и не се безпокоях толкова дали ще забременея;но сега след като са ве4е две :shock: страх ме е :shock:
моля който има пове4е инфо нека сподели;
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
vania_an
Пристрастен
 ---

Re:

Мнениеот Marina.Plamenova на 04 Авг 2009 11:56

kama4e написа:
eyoree написа:Витамин "C" между краката :lol:

:ouuu: Сефте го чувам и чак не ми се вярва,че в 21 век се прилагат такива методи.Надявам се,че се шегуваш.

Момичето има пред вид, че като ти се прииска да правиш секс си поставяш хапчето между колената и се стараеш да не го изпуснеш- няма как да забременее човек така
:emon15: :emon15: :emon15: :emon15: :emon15: :emon15:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Marina.Plamenova
Сериозен
 ---

Мнениеот dionisii на 04 Авг 2009 15:14

Това с витамин С и аз съм го чувала.Идеята е, че витамина създава кисела среда в матката, която убива сперматозоидите.Може и лимонче, ако някой случайно ви е задигнал витамин С-то. :emon15: :emon11: :emon15:
Изображение
Изображение
Аватар
dionisii
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jozy на 04 Авг 2009 16:54

dionisii написа:Това с витамин С и аз съм го чувала.Идеята е, че витамина създава кисела среда в матката, която убива сперматозоидите.Може и лимонче, ако някой случайно ви е задигнал витамин С-то. :emon15: :emon11: :emon15:

Егати, моята информация беше за аспирин...То затуй забременях :D
Изображение
Аватар
Jozy
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denita на 11 Авг 2009 21:11

Пия противозачатъчни.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
denita
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт