Косопад

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Косопад

Мнениеот Natasha88 на 22 Окт 2010 20:31

Zdraveite,otnosno kosopada,predi 2 meseca pravih abort v 9 sedmica i sega zabelqzvam,che ujasno mi pada kosata :( vuzmojno li e da e ot aborta,vse pak hormoni i t.n.?

Здравейте,относно косопада,преди 2 месеца правих аборт в 9 седмица и сега забелязвам,че ужасно ми пада косата :( възможно ли е да е от аборта,все пак хормони и т.н.?

Писането на кирилица е задължително във форума!
Модератор
Natasha88
 ---

Мнениеот toofaraway на 01 Ное 2010 17:38

Преди 1 седмица бях на фризиьор - и аз имам същият проблем .Препоръчаха ми маски повече и нещо подсилващо за косата от вътре - Геритамин или консултация с лекар.
toofaraway
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 01 Ное 2010 20:08

Преди години ползвах Фитовал шампоан, мисля, че имаше ефект :roll:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот the_princess на 26 Дек 2010 16:19

Ако не е сезонен -нормален косопад, всичко друго е на хормонална основа.
Съветвам ви да отидете по най-бързия начин при специалист- ендокринолог например, защото в началото проблема може да не изглежда голям, но след това се задълбочава..
Минала съм през това.

Една коса може да окапе за 3 месеца, след това се искат години за възстановяването й. :!:
Princess is my middle name by the way...
Аватар
the_princess
 ---

Мнениеот lili8305 на 01 Авг 2011 15:07

Каквото и да вземеш, консултирай се с гинеколога си предварително. Аз си правя маска с тривитаминол, но не зная подходяща ли е за периода на бременността, иначе е много ефективна.
lili8305
Сериозен
 ---

Мнениеот PetiaM на 18 Окт 2011 18:27

пробвай с лук - пасираш една глава и я изсипваш в шампоана си, гадно мирише, но проблема значително намалява ;)
Аватар
PetiaM
Редовен
 ---

Мнениеот ewka на 27 Дек 2011 10:01

Аз прочетох в една билкова книга рецепта,за която се твърди,че има 100% ефект,направих я и тъкмо щях да се мажа и забременях и се отказах,но определено си запазвам правото да я пробвам след раждането живи и здрави,защото тогава пак ще тръгне косопад,така или иначе :lol: А ето я и нея за желаещите да опитат:

шепа корени от коприва /пресни е за предпочитани,но пишеше,че в краен случай може и сушени/ се измиват хубаво и се накълцват на ситно.Заливат се в буркан с 250 мл водка.Затварят се плътно и се поставят на тъмно за 14 дни. Когато е готово се прецежда и започвате да се мажете в корените на главата един път на ден,без отмиване,в продължение на точно 14 дни. Още по време на курса косопада драстично намалява,а растеж на нова коса започва до няколко месеца.
Съвет,наммерете си прясна коприва,тя расте къде ли не,една шепа корени не е много. Най-добре е да е отскубната есен и пролет.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kristina iv iv на 30 Юли 2012 12:24

Бремеността ни изтощава организма. Аз лично не съм имала проблем с косопада,но еднаприятелка имаше. И тя коато мене е фенка на природното и избягва хапчета, нааблегна на определени храни, като бадеми (източници на желязо и витамин Е), риба ( богата на витамин А, В6, протеини и полезни мастни киселини като Омега 3, които са вазни за здравето на кожата и косата), соя, пълнозърнести храни, овес,нахут. Тоест направи си програма за подсилване на организма и наблягаше на храни богати на желязо, цинк, витамин А, протеини, витамин Е.
kristina iv iv
Начинаещ
 ---

Мнениеот 74gerita на 27 Авг 2012 04:31

Има специален шампоан на фирма...............,който стимулира разтежа на нова коса,уникален е и е подходящ и за мъже и за жени.Който иска повече информация да се свърже с мен на лични :wink:

Рекламата във форума се заплаща !
Модератор
Изображение
Изображение
Аватар
74gerita
Пристрастен
 ---

Мнениеот succsesDadady на 27 Юли 2016 02:54

Понеже жена ми имаше същия проблеми и го решихме с продукт на една марка козметика,тогава за нас все още неизвестна-препоръча ни я шефката на жена ми.Но вече смело мога да препоръчам и аз.Има гаранция за удовлетвореност от 90 дни. Независимо колко си използвал можеш да върнеш остатъка и да ти върнат 100 % от парите. (А това дори в смелите си мечти не си го бях представял и то за шампоан!)Затова решихме да рискуваме и поръчахме - шампоанът беше 27 лв, а балсамът 29 лв.Не сме върнали продуктите ,а по време на бременността и аз бях по-спокоен.Сега продължаваме да изпробваме продукти от същата фирма....Оказаха се много и сме очаровани от качеството.Даже няма да коментирам колко по-изгодно излизат. :) :) :)
succsesDadady
 ---

Мнениеот pepimili на 28 Юли 2016 10:36

Това е нормално, поради промените, които настъпват с бремеността. Отминава след раждането, след това всичко влиза в норми. За да намалиш среса от косопада препоръчвам да си намалиш дължината на косата.
Ако вярваш в любовта от пръв поглед, никога не спираш да се оглеждаш.
https://www.itazone.com/
pepimili
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Спорт