Спирала????

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот jivka на 27 Яну 2007 18:31

Здравйте!Аз писах по една подобна тема,но не съобразих каде точно я пуснах,при диети :oops: Та значи да Ви кажа на мен какво ми се случва в момента.След като родих преди две години и половина с мъжа ми решихме че ще си сложа спирала.Посъветвах се с гениколога си.Трябвало да минат 6 месеца от раждането и тогава можело.Отидох на профилактичен преглед,всичко било в ред и ми каза да си взема от аптеката.Колкото оптеки обиколих всичките имаха от една и съща марка,извинявам се но си спомням името.Сложи ми спиралата,което не бешо особенно болезнено за мен.После една седмица си имах лако кървене и болки,както при месечния цикъл.И така две години подред си ходех на профилактчни прегледи,без да имам каквито и да било геникологични оплаквания.Само дето направо си надебелях.По време на бременноста качих 12 кг,които свалих непосредственно след раждането свалих.От слагането на спиралата до сега съм качила 20 кг!Като се има предвид че спазвам диети и тн,на есен бях успяла да сваля 6 кг но сега гледам че съм си ги върнала.Не съм сигурна че е от спиралата,но сега си имам и друг проблем.Успяла съм да забременея въпреки че спиралата си ми е на мястото.Лошото е че бебето е на 2см от спиралата,има постоянно кървене и се налага аборт.Не искам да ви се оплаквам или да Ви плашя.Само да ви кажа че няма средство което да действа 100%.Пожелавам ви само хубави неща!
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 27 Яну 2007 23:34

То е ясно, че няма 100% гаранция.То няма такова противозачатъчно средство, което да дава 100%, освен въздържание от секс :oops: .
Живке, много неприятно се е получило при тебе, а няма ли начин да се запази бебето?Дано всичко да е наред и да пишеш.А иначе за напълняването има ли вероятнот да не е от спиралата, защото аз не съм чувала за такъв старничен ефект.Това по-често се случва при хапчетата.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jivka на 28 Яну 2007 10:55

мама_на_ками написа:То е ясно, че няма 100% гаранция.То няма такова противозачатъчно средство, което да дава 100%, освен въздържание от секс :oops: .
Живке, много неприятно се е получило при тебе, а няма ли начин да се запази бебето?Дано всичко да е наред и да пишеш.А иначе за напълняването има ли вероятнот да не е от спиралата, защото аз не съм чувала за такъв старничен ефект.Това по-често се случва при хапчетата.

За бебто не е хубаво ако изобщо не направя спонтанен аборт.Понеже спиралата е хормонална,а и има вероятност да се срасне с плацентата.А относно килограмите и аз незнам.Не съм си проминила начина на живот.Сами си гледаме детето.Сега в понеделник е аборта :cry: и ще ми махнат първо спиралата,ще видим какво ще стане с килограмите.Разбира се ще имам борба.А живот и здраве след 6 месеца ще работим за друго бебе,понеже и двамата искаме още едно дете-има дъщеря на 2 и половина. :P
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 28 Яну 2007 11:41

Живе ти със хормонална спирала ли си :?: вярно ли е ,че цикъла намаля, а при някои жени дори спирал(така ми каза гинеколожката).не знам ,дали е здравословно да спира изцяло цикъла .ако си била със хормонална спирала е възможно ,да си напълняла от нея .тя явно е като хапчетата, щом излъчва хормони и си има странични ефекти.
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 28 Яну 2007 15:08

Живке ти с Мирена ли си?Тя е хормонална и механична.Питам, защото по-горе в темата съм писала, че мисля да си слагам такава.Аз други хормонални не знам да има.Ама ако е така с кг, направо не знам, аз още се боря с тези от бременността, та хич не ми се качват други отгоре.Дано всичко да е наред.Успех и пиши какво е станало. :wink: Стискам палци.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jivka на 30 Яну 2007 18:27

Здравейте!Доктора като ми глагаше спиралата каза че е хормонална,но за съжаление съм запиляла някъде листчето с името на спиралата. :oops:Цикъла не ми се е променил.Може би стана по-безболезнен,но това може да се дължи и на раждането.
Вчера ми направиха аборта.Вече съм по спокойна.Много искахме да си имаме второ дете,но тази спирала...Ще го отложим за по късно.Направо незнам какво да ви кажа.Оказа се че много(поне аз не съм предполагала) са забременелите със спирала.И има такива между тях,които са родили здрави бебета.Пожелавам Ви всичко най-хубаво.Приятен ден.
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 30 Яну 2007 18:32

Живке, радвам се ,че всико е наред.Ако откриеш името на спиралата ще съм ти брагодарна.Живо ме интересува.Тази Мирената струва към 300 лева, така че ако си дала толкова пари значи е тя.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jivka на 30 Яну 2007 19:05

Със сигурност не е Мирена.Беше значително по евтина мисля 20 лв.В момента когато аз си слагах във всички аптеки имаше само един и същи вид.Тази спирала Мирена е ставнително нова доколкото знам.Най-добре е да се посъветваш с гинеколога си.
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 30 Яну 2007 20:35

Еми аз вече се съветвах Живке и АГ ми препоръча Мирената.Каза, че ако ме интересува кое е най-доброто и качественото в момента-това е Мирена.Тъй като не е малко пари-280лева, затова питам така подробно, дали твоята не е Мирена, защото ако ще дам толкова пари и ще има споменатите странични ефекти, вкл. и забременяване и аборт-е не, благодаря.Досега не съм чувала лоши отзиви за Мирената и затова като разбрах, че твоята е хормонална помислих да не би да е тя.Иначе аз ако ще слагам спирала, ще бъде след 2 месеца чак, щото сега се занимавам с ранички от раждането и трябва да ми приключи лечението първо.Та имам време да събера още мнения и да реша.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 02 Фев 2007 01:03

jivka написа:Здравейте!Доктора като ми глагаше спиралата каза че е хормонална,но за съжаление съм запиляла някъде листчето с името на спиралата. :oops:Цикъла не ми се е променил.Може би стана по-безболезнен,но това може да се дължи и на раждането.
Вчера ми направиха аборта.Вече съм по спокойна.Много искахме да си имаме второ дете,но тази спирала...Ще го отложим за по късно.Направо незнам какво да ви кажа.Оказа се че много(поне аз не съм предполагала) са забременелите със спирала.И има такива между тях,които са родили здрави бебета.Пожелавам Ви всичко най-хубаво.Приятен ден.
Живке чак сега видях че всичко е минало без проблеми :lol:за второ бебче има време сега важното е че ти си добре :superb:какво те посъветва д-ра сега как да се пазите :?: то е ясно спиралата отпада :hmm:и аз бях избрала този начин за предпазване :nothappy:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jivka на 02 Фев 2007 10:36

Здравейте.Като за начало ми изписа антибиотик и Метаргин за предизвикване на контракции за по бързото възтановяване на матката.След като приключа с това едноседмично лечение,ми изписа противозачатъчни за реголиране на цикъла.Ако искам мога да продължа да ги пия,само дето като прочетох листовката и ми настръхна косата.Както и да е спираме се на презервативите.При тях поне можеш да усетиш кога е станал фал и да вземеш навременни мерки.Пожелавам на всички приятен ден! :P
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 06 Фев 2007 00:33

Ianitza написа:Не съм ползвала,а и не мисля да ползвам,така че не знам кои са хубави.Обаче една моя братовчедка използва вече 2г и си навлече страшно много проблеми най-вече свързани с цикъла,а от там и с хормоните.

освен това съм чувала, че много се пълнее от тях.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama reni на 07 Фев 2007 15:42

Една приятелка ми препоръча спирала против забременяване. Тя вече имаше и беше доволна. Аз обаче имах проблеми. Първо припаднах като ми я слагаха след това имах болки известно време които отминаха, но цикъла ми много се увеличи. Преди година получих и киста. Сега искам да си махна спиралата, въпреки че ме е страх и не знам как ще се предпазвам.
Изображение
Изображение
Аватар
mama reni
Пристрастен
 ---

Мнениеот macka на 07 Фев 2007 15:46

аз имам прятелка със спирала не знам каква е точно но от доста време е с нея,не е напълняла но цикъла е 12дни обилен,каза че ще я маха вече и ще търси други начини
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот makika на 08 Май 2007 09:04

какво да ви кажа-аз със спирала забременях.И тя там и бебето там.Така че вече и не помислям да си слагам пак.Е то които си е Марко Тотев? :nothappy:
Изображение
Изображение
Аватар
makika
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт