Напукана кожа на ръцете...

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Напукана кожа на ръцете...

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2009 17:47

Аз дето се похвалих, сега пак съм с раните по ръцете, но от 2 дни се мажа вечер с лосиона за тяло на Иван (на Хип е) и позараснаха малко.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Elisha на 06 Фев 2009 02:14

Май и при мен е повече сезонно, сега зимата е направо ужас. Събуждам се и като си погледна ръцете имам чувството, че през нощта са ме драли котки. През деня няма как да се мажа с нищо, ръцете ми все са във вода, я шише да измиеш я чаша, я чиния, а за ръкавици и дума да не става, няма смисъл за едно шише и ръкавици да слагам. През нощта се мажа с крем на Ейвън, но и той не помага. Скоро ми подариха един на Евтерпа, за два дни всички рани изчезнаха, а след още два пак се появиха. Май ще трябва да чакам лятото, за да си видя ръцете гладки.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 26 Фев 2009 17:41

зехтин или краве масло с ампула вит.А :oki:
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот teya на 03 Мар 2009 13:12

аз също имам такъв проблем, зимата доста интензивно, лятото по-малко, но пак не мога без крем за ръце ! крема на ГАРНИЕ е много хубав, редувам го с НЕУТРОГЕНА и се оправям :wink:
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silveto_940909 на 04 Юни 2009 20:49

Здравейте :) Аз съм на 15г . Миналата година имах напукана кожа на ръцете както и гъбички . Много ме болеше и сърбеше и беше ужасно неприятно защото щом се почешам си беля кожата ... Отидох на кожен лекар и ми каза ,че тези неща на ръцете ми и на крачетата ми излизат от притеснение тъй като ми се изпотяват краиниците :) Преписа ми Diprosone Cream за по-малко от месец всичко зарастна :) Тази година пак ми излязаха наскоро ... принципно не алергия .. сигурно от нервите :lol: Надявам се да ви помогне :) Успех :wink:
silveto_940909
 ---

Мнениеот Dancing_rose на 24 Авг 2009 12:04

Здравейте мамчета,

Проблемът с напуканата суха кожа е много неприятен. При мен е толкова сериозно, че на мен и сега, лятото, преди няколко дни започнаха да ми се разраняват ръцете от пукнатините отгоре :( А зимата е направо ужас!!! Не е заболяване, а просто суха кожа, която се изсушава, загрубява и пука от влагата, вятъра и студа. Мазала съм се с какво ли не - глицериновите кремове донякъде помагат, по-сериозно въздействие оказват силиконовите кремове.
Какъвто и крем да ползвате, за да засилите ефекта, можете да опитате следното - избирате време за мазане, когато можете да си позволите известно време без да си мокрите ръцете, мажете обилно - толкова много, че да се получи нещо като бяла ръкавица от крема, втривате с масажни движения продължително, докато хубаво попие (това може да отнеме 4-5 минути) и след това слагате на ръцете ръкавици от мека естествена (най-добре памучна) материя. Така ръцете трябва да постоят известно време. Повторяемостта на тази процедура с подходящ крем (или ако е необходимо олио, захтин или друга мазнина) ще помогне значително. Знам, че ръкавиците не са приятно нещо, но са необходими - помагат за това кремчето да попие по-добре, допирът на памучната материя до кожата действа оздравително на раните, освен това затоплят кожата и засилват кръвообращението. Масажните движения също засилват кръвообращението.
Надявам се да съм полезна.

Целувки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Обичам Ви!!!
Нека Бог бъде с нас и ни помага да родим и отгледаме здрави и щастливи деца!!!
Аватар
Dancing_rose
Сериозен
 ---

Мнениеот trayana_tery на 29 Дек 2009 19:07

И аз ще си взема червения крем на Гарние да го пробвам. Мойте ръце са същите зимата.
Изображение

Изображение
Аватар
trayana_tery
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pepolina на 29 Дек 2009 19:11

Най ефикасното нещо е боровия вазелин !Кой то опита ще има да ме споменава :D
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
pepolina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот trayana_tery на 29 Дек 2009 20:10

ОООО Пепи ще опитам и още как !
Изображение

Изображение
Аватар
trayana_tery
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BabyPosh на 02 Яну 2010 20:12

И аз зимата съм с подобен проблем.Кожата на ръцете ми се изсушава,понякой път се цепи леко и много боли.Затова винаги съм с крем за ръце в чантата.Сега ползвам на Dulgon с лайка(3,30лв),много съм доволна.Ползвала съм и на Гарниер,но не ми хареса.
(\__/)
(='.'=)
('')_('')
Аватар
BabyPosh
Сериозен
 ---

Мнениеот Camellia на 06 Яну 2010 21:42

Аз пък, понеже друго не мипомага особено, ползвам на Scholl крема за крака и нокти! :lol: Честно! Мноооого добре ми действа!
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 11 Яну 2010 21:21

Аз също имах същия проблем, ходих на дерматолог . Тя ми предписа регенериращия крем за ръце на Ивостин . Оттогава нямам абсолютно никакви проблеми .
Има също така един друг крем - Еxcipial Protect ( маже се сутрин ) и Excipial Repair ( за през нощта), който също бил много добър.
И двата задържат влагата в кожата . Всеки струва по около 9лв.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот blagalp на 16 Мар 2010 11:01

И аз съм с този проблем...записвам се да ви следя. Ще пробвам крема на Гарние.
blagalp
 ---

Мнениеот lulova на 11 Фев 2012 12:17

И аз съм така.
Рецептата е - поне 3 пъти дневно мазане с крем на ръцете. В по-тежки ситуации, когато се напукат и до кръв, мажа по-обилно с крем вече при лягане и слагам ръкавици. Принципно продават памучни козметични за тази цел, но аз си ползвам едни мои стари памучни.

Ако пробвате няколко обикновени крема и те не ви помогнат, тогава трябва да минете на био козметика. Майка ми има непоносимост към няколко от задължителните съставки в конвенционалната козметика и винаги се напуква до кръв. Тестуваха я и откриха, че е алергична към разните химии и като мина на био продукти се оправи. Ето био продукти за ръце - http://shopthebest.eu/category/128/griz ... tml?page=1

Аз лично ползвам масло от ший (карите), масло от арган, крем за ръце Skin Blossom.
Изображение
Аватар
lulova
Начинаещ
 ---

Мнениеот Anngun на 05 Мар 2012 14:15

Аз принципно съм с много суха кожа не само на ръцете.Страя се да избягвам масовите продукти, които са на пазара и са набъкани с химия(въобще не ми помагат!), от извесно време си взимам продукти на билкова основа.Много съм доволна от бялата серия на д-р Тайс, мажа цялото си тяло, включително и ръцете с балсама Нахткерцен и съм изключително доволна :wink:
Anngun
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт