Напукана кожа на ръцете...

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Напукана кожа на ръцете...

Мнениеот Elisha на 23 Фев 2008 12:59

Мами, имам проблем, напоследък започна да ми се напуква кожата по ръцете, става на малки болезнени ранички. Мислеха, че е от някакъв препарат, но аз използвам домакински ръкавици винаги. И от верото не може да е, защото си го ползвам от край време. Има ли някой представа от какво би могло да е. На 6 март съм на лекар, но дотогава ще пукна от притеснение да не е някое кожно заболяване, че да не го предам на детето...Ох, ще откача...Постоянно се мажа с кремове, за да не изсъхва кожата на ръцете ми и пак не ми помага...
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Напукана кожа на ръцете...

Мнениеот borqna erinina на 23 Фев 2008 22:50

Пробвай с боров вазалин
Аватар
borqna erinina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 24 Фев 2008 23:37

Мила,майка ми е така от години.Ходи по лекари,дерматолози,Хомеопати,но проблема си стои.От няколко дни и моята кожа на ръцете е много суха.Не знам на какво се дължи ,но днес тя ме посъветва да си взема от новия крем на Гарние за много суха кожа,каза,че действал добре.В момента аз ползвам Нивеа софт и също съм доволна.Дано всичко се оправи,стискам палци.Пиши док какво е казал.
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 28 Фев 2008 13:00

И моята кожа на ръцете е такава.Понякога се разранява.Постоянно се мажа с глицеринов крем , но полза никаква ( различни марки купувам ).Забелязала съм ,че много ми влияе сухият въздух, студът и постоянното мокрене.За съжаление няма как да се избегнат винаги.Лятото определено има промяна..
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот milenka на 28 Фев 2008 13:03

И аз за крема на Гарниер-червения за много суха кожа съм чувала много добри отзиви.
Изображение Изображение
Аватар
milenka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 28 Фев 2008 17:14

Пробвах го,супер е!заслужава си 4-те лева :lol:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 11 Мар 2008 12:58

И аз имам такъв проблем,странното е че при мен е сезонно,дойде ли есента ръцете ми изсъхват ужасно и се нацепват на моменти независимо с какво и колко мажа,стане ли пролет ръцете ми си стават отново нежни и до другата есен нямам никакви проблеми :sm_newsm78: Този крем на Гарние не съм го пробвала,но ще взема и с него да опитам.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 14 Мар 2008 15:57

Благ вазелен или балсам на д-р Тайс срещу пресушаване на кожата.
Всичко е вследствие на студеното врме и варовитата вода в комбинация с честото миене заради децата.
На дъщеря ми бузките в продължение на 3 месеца бяха като ошкурени - за два дни мазане сутрин и вечер пак станаха гладки и меки.
(Вазелинът е доста мазен и има дъх на лекарство)
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 23 Мар 2008 12:20

ima edin nemskи крем за ръце"Атрикс",който помага дори за загрубели от тежка работа ръце.може да си го потърсите и по супермаркетите го има
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 01 Апр 2008 22:22

Когато ми се напукат ръцете ползвам на Ейвън-крем за ръце със силикон, веднага ми се оправят :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 03 Май 2008 19:34

аз имам този проблем,започна с едно малко място на вътрешната част на ръката и се уголеми в последствие. пробвах какво ли не,ходих на лекар,мазах с всичко възможно и накрая даже ми биха две инжекции,които са толкова силни,че ми казаха където и да ида занапред на лекар,да предупреждавам,че са ми бити и никой лекар нямало да се съгласи да ми ги бие втори път :shock: явно са доооста силни....и те не ми помогнаха за дълго. след време ръката (само едната ми е така) се оправи от само себе си,а сега съм забелязала,че като чистя в нас,като ходя по магазини (супер маркети,където пипам какво ли не) пак се появява и след като се изкъпя се оправя.стигнала съм до извода,че е някакъв вид алергия към прах и мръсно. даже като мия чинии без ръкавици не ми става така,а само след чистене и магазини. а иначе,за да сравниш дали е същото: започва като леко лющене,после се нацепва и понякога с кръв и накрая изчезва. моят кум има същия проблем и е ходил по всички видове болници и лекари и накрая след дълги изследвания един професор му е казал,че това е нов вид кожно заболяване,за което все още няма лечение :shock: ,ноооо скоро може да има.. :D :D :D :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 15 Дек 2008 16:41

gabinki написа:И аз имам такъв проблем,странното е че при мен е сезонно,дойде ли есента ръцете ми изсъхват ужасно и се нацепват на моменти независимо с какво и колко мажа,стане ли пролет ръцете ми си стават отново нежни и до другата есен нямам никакви проблеми :sm_newsm78: Този крем на Гарние не съм го пробвала,но ще взема и с него да опитам.

Все едно аз съм го писала! Аз си взех крема на Гарние и мога да кажа, че нещата горе долу се оправят.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 15 Дек 2008 20:01

gabinki написа:И аз имам такъв проблем,странното е че при мен е сезонно,дойде ли есента ръцете ми изсъхват ужасно и се нацепват на моменти независимо с какво и колко мажа,стане ли пролет ръцете ми си стават отново нежни и до другата есен нямам никакви проблеми :sm_newsm78: Този крем на Гарние не съм го пробвала,но ще взема и с него да опитам.

И при мен имаше същия проблем есента и зимата, но сега ползвам веро Фрош и нямам такъв проблем. Незнам дали е то него но е факт, че не са ми напукани ръцете тази зима.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот gabinki на 25 Дек 2008 12:25

Аз в крайна сметка си купих крема на Гарние преди около месец и трябва да кажа че има много голям ефект при мен,въобще не са ми се напуквали ръцете от както го ползвам,макар че работя с прашни неща и на ден си мия ръцете на работа поне 10-15 пъти с течен сапун и всичко това много изсушава кожата,а сега са ми доста по-меки,въпреки че се мажа само вечер :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 03 Яну 2009 01:14

Аз се сдобих с този проблем откакто съм в Стара Загора. Тук е много варовита водата, като пробавиш и студа навън ( сух) и точно на 31 декември измих доста съдове. И хоп - на дясната ръка кокалчетата направо ми цъфнаха отгоре и вече три дни не мога да се оправя с моя крем за ръце. Ще потърся утре ози на Гарние щом сте доволни от него. Не знам ако се мажа съ зехтин дали също няма да е добре.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Спорт