Бъдещи майки 2014/2015

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бъдещи майки 2014/2015

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 14:12

Иве и ти си доста напреднала. :) Много бързо лети времето. От какво зависи определянето на дата за секцио? :oops:
Ляли, този режим ми прилича на интервално хранене. Ще кажеш дали действа и при теб. За мен е твърде екстремно и няма да издържа.
Аз от няколко години се храня по 5 пъти на ден и това е единственото спасение за мен, защото ако пропусна ядене, започвам да чувствам вълчи глад и ми става лошо. :roll:
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 22 Сеп 2014 15:51

Норче незнам от какво зависи докито ще каже нямам представа - като вляза в 9м ще видим как ще е и кръвното ако кача пак според мен веднага ще ем изптрати .Няма да плащам за екип просто по медицински причини ще ме прати заради първто ми секцио и заради високо разположена матка .
Честно казано досега не се замислях много ама почва да ме хваща страх от операцията и много неща нормално спред мен :)
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 17:34

аха, зависи от състоянието на жената. Обясниха ми в родилното, че по всяко време, ако се закучи естественото раждане са в готовност за секцио. Да ти кажа не знам кое от 2те ме плаши повече, но може би ако отидеш с нагласа, че ще е операция стреса е по-малък.
С моят се престрашихме да купим някой неща за бебето. Взехме комплект за изписване, порт бебе и поръчахме олекотена, която ще е готова в сряда. Комплектът и порт бебето са в жълто, а олекотената избрах в екрю, защото така или инъче ще се облича с плик.
Оказа се, че не е така лесно да влезеш в първия магазин и да накупиш нещата. Обиколихме 6-7 магазина и общо взето нямаше голям избор.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 18:44

Забравих да ви питам нещо. Имате ли мнение за марката Lorelli? Днес харесахме тяхна количка, защото изглежда маневрена и лека.
http://slonbalonbg.com/bebeshka-kolichk ... bambi.html. Един татко в магазина ни подхвърли, че щяли да купят такава, но ги предупредили, че имало доста рекламации.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот lqli на 22 Сеп 2014 19:07

Норче,Лорели,не ми харесват.Струват ми се доста зле направени,иначе ги купуват,но предпочитам да дам 200 лева повече,но да изкара 2-3 години,от колкото да ми се наложи да купувам пак.Аз затова гледам промоциите на уж по-добрите марки,затова и на Хаук се спрях,пък и някои майчета тук споделиха,че са доволни от Хаук.
НО да ти кажа,всичко си е късмет :roll:
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот *merian* на 22 Сеп 2014 19:53

Здравейте, много хубави неща сте си накупили, със здраве да си ги ползвате :champagne: и с много любов...
При мен няма нищо интересно, освен че и аз като Илиянка имам понякога доста болезнени болки долу ниско в корема и то все през нощта, както и съпътстващите болки в таза, но му се вижда края. Режима на хранене и мен ме заинтригува, че като се погледна в огледалото не мога да се позная :nothappy: .
Незнам дали съм споменала, но и аз ползвах Хаук количка с баткото, като мисля и сега да си я ползвам, защото си е напълно здрава, а с баткото доста километри съм извърляла, та аз лично съм много доволна от Хаук и Нук. За Лорели нямам мнение, не съм позлвала Норче...
Аватар
*merian*
Сериозен
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 20:43

Мери, вижда му се края, обаче твоя лекар позна, че ще раждаш след 22. Първото детенце кога го роди след или преди термин?
Наистина трябва много внимателно да изберем количката, като за мен ще е водещо да е лека. Живеем в блок без асансьор и сме на 3 етаж. Вариантът за мазата изобщо не ми харесва, защото от малка имам страх и никога не съм слизала сама.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот *merian* на 22 Сеп 2014 22:03

Норче сина ми се роди 4 дни след термин, вкараха ме в болницата, защото бях преносила според лекарите и на следващият ден ми пуснаха система и родих. Мого се надявам сега нещата да тръгнат от само себе си и да родя малко преди термин, но Божа работа ... :jesus:
Аватар
*merian*
Сериозен
 ---

Мнениеот lqli на 22 Сеп 2014 23:33

Момичета,хълцат ли вашите бебки?Моята днес за трети път хълца.Иначе през ден,два хълцаше,но днес направо не се спря :roll: Дали е нормално
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 23 Сеп 2014 00:22

Аз така и не разбрах кога хълца. Понякога усещам ритмични движения, но не е от ритане, а по-скоро пулсиране. През ден-два чувам звук като пукане на мехурче. :sm_newsm78: Ако тези 2 неща са хълцане сравнително рядко ни се случва.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот lqli на 23 Сеп 2014 09:47

Норче и аз така го усещам,като ритмично повдигане на корема,но аз доста силно си я усеща и като рита, като се обръща,като хълца.Искам да я гушкам вече :D
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 23 Сеп 2014 09:51

Добро утро, мацки! Как сте?
Сузи, за Спринта ли казваш, че ще е добра или за Малибуто?
Каква беше количката на Ками?
Илиянка и аз съм се отпуснала нещо... неусетно съм качила 3кг. за месец... ама доктора си е прав - угаждам си - каквото ми се хапва си хапвам :oops:
Моята срамежливка не е хълцала или поне не съм я усетила...
Анджело хълцаше, усещаше се едно повдигане на цялото коремче, на едни равни интервали.... съвсем лекичко...
Норче, Лорели са марка на Бертони. Много жени не са доволни от количките им. Моя приятелка си купи точно този модел - Луна. Хубава е на външен вид, но когато се видяхме вече 2м. я ползваше и се бяха разкърцали гумите. Иначе е лекичка, компактна, маневрена, с хубав дизайн... На мен лично не ми харесва това, че летния кош целия се завърта за да легне детенцето и така се налага да спинка с краката на горе... за това при мен отпаднаха този вид колички с комбиниран кош зимен и летен в едно...
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот delpierod на 23 Сеп 2014 10:00

здравейте!много активна е станла темичката.аз тези дни се бях отдала на кулинарията и почистването на къщата ,а мъжа ми сваля усилено филми и гледаме и филми-гледам да редувам работата с релакса.относно количката-нашата е на бертони,много неудачен избор направихме,ма никой не ме предупреди,че е хубаво количката да се сгъва и да става малка,за да може да се събира в багажника на колата :shock: начата се возеше половината в багажника и другата половина на предната седалка на колата.като цяло-много неудобно,но ...след нас я ползваха още 4 мои приятелки и се оказа,че е доста амортизирана на този етап,но се надявам,че ще се наложи да купуваме нова :D тогава си мсиля ,че най-важното нещо за мен ще е да се сгъва и да е компактна,пък било и то втора употреба.
за хълцането- и ние сме много активни с хълцането и ритането .дори леко болезнено става на моменти.
за раждането-на мен ми препоръчаха секцио- аз лично силно се страхувам от този вариант,по необясними за мен причини,но се страхувам.и като съм слушала мои приятелки колко трудно се възстановяват после,как не трябва да се всига тежко,как едвам се движат колко боли операцията и т.н. ми се струва определено много страшно.аз баткото го родих 7 дни по-рано,нормално,вярно бях с 22 шева,но честно казано за 4-5 ден вече не усещах нищо и се движех съвсем нормално и без проблеми.не казвам,че не е имало дискомфорт,но някак си ми се струва по-лекия вариант.в крайна сметка сега в петък като отида за запис на тонове и преглед ще трябва да уточняваме вече и да се разберем с доки.
иначе за гъбичките ми изписа ганизол-не съм сигурна дали така се казва точно,днес ще ходя да си го взема от аптрката и ще го слагам,за да видим дали ще се изчистя от него.не съм го ползвала до сега и ако бъркам името,моля да ме поправите.иначе утре ще ходим на кръщене на децата на наши приятели и съм в трескаво очакване на това,какво ще облека,след като съдрах вече 2 чифта дънки и един панталон :? остава ми варианта рокля.
за килограмите-аз бях 79 когато забременяха,сега съм 100 :shock: :shock: :shock: ама ще се опитам после да ги свалям някак ,няма как,че те с ега мже да не ми личат,ама после....
Аватар
delpierod
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот *merian* на 23 Сеп 2014 15:06

Здравейте, сутринта бях на запис, имаше регистрирана контракция и спад на тоновете след това, доки се притесни и каза в петък пак да отида, че трябвало да следим тоновете по-често вече, през 2-3 дни. За хълцането и аз усещам, особено вечер, едно такова ритмично, точно все едно хълца, с баткото нямам такива спомени.
Аватар
*merian*
Сериозен
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 23 Сеп 2014 15:10

Здравейте!
Чувствам се тъпо имах толкова месеци да чета и да разглеждам, а нищо не свърших. Толкова сме неориентирани, ама с питане се надявам да направим правилния избор. :( Отказахте ме не само от модела, но и от марката. Все си мисля,че е въпрос на късмет и експлоатация.
При нас вали от сутринта, не става за излизане и съм се хванала до подреждам и разчиствам секцията и шкафа с козметика. На моменти усещам леки болки в корема, ама лятам почивам и минават. :?
Ляли, какво стана днес на прегледа?
delpierod, тези 22 шева с упойка ли ги правиха? :shock: Мисля, че и при мен ще има шеф и кройка, защото с моите проблеми сигурно ми е изтънена лигавицата. :evil: Защо сега ти препоръчват секцио?
Другите мами как сте?
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...