Бъдещи майки 2014/2015

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бъдещи майки 2014/2015

Мнениеот suzzy_blg на 21 Сеп 2014 11:36

Здравейте!!!
Лелел момичета вие пазарувате яко а ние нищооо , ама нали ще ползваме на каката креватчто щото няма да се местим в новия дом сега зимата и така.Количката не я мисля толкова има време особено като е зимно бебе въпреки че при нас зима много няма по тоя край :))Аз нищо не съм взимала чакам да понаближи и с каката беше така и после всичко си взехме аз като се прибрах от родилното всичко беше пълно с розовоооо и сега ще е така.
Ей сега като преведат болничните ще си поръчам помпа за кърма на Чико съм харесала и шишетата съм ги харесала тук до нас в едно бебешко магазинче :)
Приятен ден
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 21 Сеп 2014 11:49

Момичета,страхотни неща сте си взели.
Бубе,хайде бързо да оздравява мъничкия!
Мен снощи ме събудиха едни болезнени контракции,но станах,разходих се и спряха.
Кога ще дойде вече тоя момент,много бавно ми минава времето
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 21 Сеп 2014 12:29

diseq написа:Супер е количката! Какъв цвят. :emon14:

Ами лилава, разбира се :mrgreen:
Малко се двоумя дали да е червена, но лилавото повече ми харесва :D
И креватчето е страхотно! В спалнята при вас ли ще го държите или направо при баткото?
Успех с боядисването и да знаеш, че каквото избереш, все ще е хубаво. Много важно, че не се преливат цветовете, така стаите ще са си всяка с индивидуалност! ;)
delpierod написа:lyubomira_naidenova, количката изглежда много добре.аз ще ползвам тази която имам от баткото,въпреки че много ми се искаше да сси купя нова,но уви.аз подозирам,че моята ще се счупи скоро :twisted: и ще се наложи да купим нова. :D и тогава с такова голямо удоволствие ще избирам,че чак сега потръпвам от радост!

А каква е батковата количка? На нас ни се счупи отдавна, за това ще купуваме, а пък и исках да е нещо момичешко :D

Алекс, честита ви количка, чудесна е!!! И цвета ѝ е суперски! 8)

Сузи, и аз съм харесала Чико, ръчна помпа... дали са хубави?
Аз вече нямам търпение да пазаруваме, но имаме временно гости и съвсем сме без място.
На кумовете голямата дъщеря си търси квартира в София и остана със съквартирантката си у нас докато си намерят нещо, настанихме ги в детската и сега целия им багаж е натрупан и ............ не ми се говори, аз както не обичам да е разхвърляно... ама ще мине! :twisted:
Та ще изчакаме малко с покупките, то не че има кой знае какво да се взима де...
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 21 Сеп 2014 13:07

Мале до сега облепях в коридора касите и портмантото :| едвам дишам :? много каталясах.Как ще му помагам на Тихомир не ми стига акъла изобщо.Той не,че ми е казвал да правя нещо,но ми е тъпо да кибича като надзирател без да пипна нищо. Много ме сърбят ръцете да правя нещо :mrgreen:
Сутринта подредих гардероба едната част ,най на края сложих коша да видя как е на количката и супер много се накефих :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Християн веднага тръгна да я разкарва из нас,но бързо беше смъмрен :!: Празна количка няма да бута!!! Като се роди бебка тогава 8)
Неговата като я купихме и майка ми я бута по пътя до колата,че не беше в кашона и не исках да я разглобяват :lol: После пък не можем да я вкараме в хода :lol: :lol: :lol: голям зор докато нацелим вратата :mrgreen: Отне ми време докато се науча да "шофирам" :lol:

Бубе нашата е червена и много ме радва :P

Алекс супер е количката :mrgreen:
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Alexsandra_Rudnitska на 21 Сеп 2014 13:46

Апък мен ме сърбят ръцете да почна да си бутам количката толкова иска и аз да будам количка,че наистина не знам как ще дочакам момента :mrgreen:
Изображение
Изображение
Brigita-11.01.2015
Alexsandra_Rudnitska
Пристрастен
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 21 Сеп 2014 14:06

Дани, давай си почивка, недей да се натоварваш... помагай щом искаш, но по-полека...
Ти беше с Нуна, нали?
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 21 Сеп 2014 14:24

Момичета,трябва ли да правим нова тема?Нали до 100 страници :roll:
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 21 Сеп 2014 14:32

:mrgreen: Алекс :lol: не остана :) ей го де януари :wink:

С нуна да :emon20:

Илиянка трябва нова тема :nodd:
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Alexsandra_Rudnitska на 21 Сеп 2014 16:42

Да такаа е малко ни остана :)
Нова темичкаааа ухуу :D
Изображение
Изображение
Brigita-11.01.2015
Alexsandra_Rudnitska
Пристрастен
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 09:43

Здравейте, как сте?
Пиете ли синтетични витамини? Аз все още не, но колкото и да съм против мисля да си купя. Спряла съм се на Допелхерц Актив Мама или Центрум матерна. С еднакво съдържание на витамини, като вторият продукт има малко повече микроелементи, но пък Допелхерц съдържа омега мастни к-ни.
Ще се радвам да споделите какво сте пили докато сте бременни или кърмите.
В момента се интересувам и чета как да си повиша имунитета, ако имате изпитани рецепти кажете.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот lqli на 22 Сеп 2014 11:56

Норче,не съм пила и не смятам да пия.Мъжа ми си купува едни от Америка,защото твърди,че в България са фалшиви :roll:
Иначе,аз сега съм се навила,след като родя да се сложа на един режим на хранене,който мъжа ми поддържа вече година.Свали 30 кила :shock: Беше 120,сега е 90.Пък и режима е лесен,а и като внимаваш какво хапваш,по-лесно ще си повишиш имунитета,от колкото с изкуствени неща.Аз зимата изяждам огромни количества мед и лимони.Страхотно добре ми действа.Но ти си хапваш правилно,спортуваш,мисля,че ти е достатъчно. :wink:
Аз тая бременност така съм се отпуснала,ям страшно много,имам си апетит,освен това си хапвам всякакви сладкиши,тестени неща :oops: затова съм вече 93 кила :shock: но пък съм и много нахъсана да ги сваля,даже искам да съм 67-68 :roll:
Тая вечер пак бях с контракции и ме болят кокалите на таза и не съм спала почти :( Утре съм на консултация.Запис на тонове и преглед за разкритие ще ми правят.Даже ще ходя в отделението,че моята докторка е дежурна.
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NoMoreTears на 22 Сеп 2014 12:29

По принцип се храня доста здравословно, но като бях при майка тотално си разбих режима и затова я закъсах така. Хапвах вафли, шоколадче, огромни количества грозде,бели тестени закуски,пържено неща които не консумирах с месеци и ела ме виж сега. Много е вярна приказката храната лекува, храната разболява. :!: В момента имам отвръщение и почти не ям нищо... Вчера вечерях ябълка и 1/2 кофичка мляко, днес закусих ябълка и праскова.
Ляли, какъв режим спазва мъжът ти?
Инъче нямам контракции, болки, само като ставам от леглото вече ми е трудно заради корема. В четвъртък съм на лекар и да видим последно ще ме лекува ли или не, защото няма време.
Аватар
NoMoreTears
Отличник
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 22 Сеп 2014 13:01

Лялинка то с ходене се предизвикват контракциики още повече аз с Ками като нямах търпение вече да раждам защото бях откачила цяла нощ ходих напред назад докато не започнах да охкам стабилно и въобще нямаше лежане .....още малко ти остана дано бебка бързо да излезе да гушка мама.Офф аз вече почти 8ми месец .
Бубе незнам дали е хубава ама ще пробвам със сигурност ще е по добра от моята с Ками беше някакъв ад обикновена беше ужас беше . Мисля че ще едобра а и е на нормална цена .
С Ками нямах търпение за количката да бутам бебето мечтаех за червена количка и аз в червено хахах бях се барнала много и много отслабнах бях супер мама дано и сега така се мобилизирам въпреки че сега е зимно бебе с Ками тепърва като се роди март започна хубавото време и разходките сега ще видим.
Аз приключих с чистенето това основното мама ми помогна сега към края на октомври ще започна с разни други приготовления притеснявам се че може като родя моя мъж да е сам с Ками и как ще приготвя незнам ихихих мама ако не може да дойде защото и сестра ми трябва да ражда ноември абе направооо е лудниоца на мама незнам какво й е и двете ни чака и то заедно забавно ще е само живи и здрави да сме :))
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 22 Сеп 2014 13:11

Норче,режима е,да не ядеш 16 часа в денонощието.Той става,пие кафе без захар,яде от 12 до 8 вечерта.Може да имаш 3-4 хранения в този период,не е нужно да не ядеш тестено или сладко,хапваш си всичко,в по-малки количества.Вярвай ми,толкова плавно и равномерно свали килата,това обаче за година,но са си 30 кила.Аз мисля да ям в интервсла 10-18.00 часа.Отначало е кофти,но сега като разбрах колко е гадно да си дебел...направо предпочитам да умра от глад :mrgreen:
Иве,ще си отслабнееш и ти,сигурна съм.Мале,и при тебе още малко :D Кога ти беше термина.Ти планово секцио ли ще бъдеш
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 22 Сеп 2014 13:50

Ляли последно термина на 4Д беше 21.11 иначе и 23 ми излизаше . По цикъл съм 20ти ноември.
Още не сме говорили с докито за раждането сега очаквам да е през 8мия месец на 29 ти съм на ЖК но сигурно ще съм планово секцио и затова най вероятно няма да дочакам 20ти ,за да не получа и контракции и наистина времето си тече да :) :):) и аз мисля че ще сваля но засега точно това не го мисля а като се има предвид че аз изобщо не се тъпча изобщо . Изследванията са ми добри заради килата и за гестационен диабет ме изследваха захъар и всичко е нормално .
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...