Януарчета'14

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Януарчета'14

Мнениеот meri siii на 30 Яну 2014 00:06

Аз режим не съм правила но всичко зависи от първото ни хранене,което за момента почти винаги е 6-7:00 и от там си го храня на 3 най много 4 часа в зависимост как се събуди той :roll:
Ей до сега го храних и го сложих да спинка ще съм доволна ако се повтори снощната пауза и сенхраним чаак в 6:00 :D
На Ванко са сивички но светлички ,предполагам ,че ще станат ,като на батко му но моя мъж е синеок,както и цялата му рода аз съм с кафеви а моята сестра е зеленоока,брат ми е с пъстри очи та викам може да вземе някав друг цвят но с всички различни очи и в 2-те роди най вероятно и той ще е с пъстри като Дени :roll:
Нели,много сладък бебчо :wink:
Аз качих 2 снимкимв албума ,че не съм качвала там но и в подписа ми се виждат снимчици :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 30 Яну 2014 01:28

Ние от 20:00 до 22:30 ревахме, не знам защо.в 22:30 ядохме и заспахме.Мери, нашите очи са сиви, мн хубави и още не са се променили.Юле и ние още не издаваме звуци, а от вчера се опитва да се смее, но мн рядко.Ние уж имахме режим, но от 2 дни се опитва да пропуска яденето в 00:00 , а и от както яде по 110 охладнява по бавно и в момента се опитваме да направим нов, но ще видим какво ще стане.Притеснено ми е, че ако почне да пропуска яденето в 00:00 ще ни останат само 6 хранения, според вас дали е проблем? :?:
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот uleto888 на 30 Яну 2014 05:39

Алекс,нали педиатъра ви беше препоръчал 6 хранения. Пък и самия дечко ако си спинка,аз поне не бих го будила. А в 03ч. храните ли се? Дени пък от две нощи пропуска храненето в 12ч. и се събужда направо в 03ч. Би трябвало да е обратното,ама не стана. :-)
Аз пак по нощите пиша. Дени спи,Ванко спи,аз кукам и нещо не ми се затварят очите. То ледам,че е 04.30ч. и се чудя дали да не ставам. Ще си направя кафенце и ще чакам следващото хранене.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 30 Яну 2014 05:43

Алекс,междудругото,голямия ми син,горе-долу на вашата възраст отказа храненето в 12.00ч. Вече бяхме отказали и товва в 03ч. Тъй че,нормално е,спокойно. Това си е късмет,радвай се!:-) С бебе на 1 месец да спиш по цяла нощ. :-)
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 30 Яну 2014 10:21

Имало е среднощен купон :mrgreen:
Добро утро!
Алекс ,като спи детето значи си е ситичко :roll: не се тревожи,важното е че е добре и си расте :P а за плача кой знае да не го е боляло коремче :roll:
Юле,аз бих предпочела хранен в 3 отколкото в 12 щото тамъън ще съм заспала и трябва да ставам да храня и вероятно ще се разсъня повече отколкото дълбоко спящото ми сърце в 3 :lol:
Ако промениш режима с час на пред примерно дали няма да откара до сутринта :roll:
Моята комшийка с първото си детенце така се родиха,от почти самото начало лягаше към 9 вечер и се будеше сутрин пак 8-9 :lol: много спокойно хлапе и до ден днешен :wink:
Ние тая нощ си ставахме в 3 за хранене,опитах няколко пъти с бибата но си беше гладен и в 4 го храних но поспа още 2 часа и взе да се буди та в 7 и нещо пак го храних и сега гледка спокоен :wink:
Тази сутрин много ме болят гърдите в горната част откъм мишниците,като опъвам ръцете и усещам болка :roll:
Алекси аз много харесвам сивите сегашни очички щото е нестандартен цвят и е интересен но няма да имам късмета да останат такива :P
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 30 Яну 2014 11:44

Пиша набързо, а после ще се вкл пак.И ние отказахме яденето в 12, а в 3 се храниме
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот uleto888 на 30 Яну 2014 14:31

Значи да не се притеснявам и аз,че вместо в 03ч. няма да се храним в 00ч.
Мери, не знам!И аз си мислех,ако променя режима на 4 часа,но пък ще станат само 5 хранения,което ми се вижда прекалено. Все пак е само на месец. А не ми се иска да има и 3-часови и 4-часови интервали,защото смятам,че това обърква самия него и коремчето не може да се приспособи към храненето и да знае кога е време за хранене. Другата седмица се надявам да отидем на консултация и ще се консултирам с педи. Да видим как наддаваме,това ще е определящо за режима. :roll:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 30 Яну 2014 14:58

Юле ,аз имах предвид не да направите паузите на 4 часа а да изместиш с час на пред всички хранения така,че последното му хранене да не е в 21:00 а примерно в 22:00 или 22:30 :wink: ние сме така ,като предимно от 19:00 е буден до последното си хапване и е уморен,заспива доста дълбоко :roll:
Ние днес започнахме с хранене около 8:00 и чаак в 12:30 щото спинка милия ние с Дени излизахме да поиграе и едва издържахме половин час ,че голям студ а той се намкри много,вкочениха му се ръцете инсе прибра ревешката :lol:
Не знам с тия режими,ние нямаме точен такъв и всичко е горе долу.Имаме хранения и на 3 и на 4 часа както се падне но е спокойно детенце,спинка си и аз се наспивам и за обяд и за през ноща а това за вмомента ми е най важно ,че и баткото си е вкъщи,спи при мен и ми идва добре,че за обяд успявам да ги приспя и двамата за да не си пречат а и нощем също.
Не страдаме от това ,че нямаме точно изграден режим и се надявам да е все така спокоен и за напред,водя се по неговите желания и се надявам да не греша :roll:
Аз не знам изобщо дали правят консултации или са отменени :roll: иначе и ние на 4-ти ще ходим а,като знам какъв клинч е в поликлиникат и как последния път чаках повече от 1 час и овиках 2 жени ,които искаха да ги пусна преди мен от сега ме хваща яд :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 30 Яну 2014 16:14

Здравейте, на мен днес нещо не ми е добре-психически :evil: Нещо се очаквам около яденето на малкия.Опитвам се да се абстраххирам от преживяното с каката, но не мога.Все ме е страх как ще яде, дали ще си изяде всичко и т.н.Въпреки че може би е нормално някой път да не си изяжда всичко. :?: Според вас нормално ли е някой път да яде с голяма охота, а др път да яде по вяло.Днес яде мн странно.Цокне няколко пъти следва почивка, подсещат го, продължи и после пак така, но си го изяжда, само дето мен ме притеснява да не го тъпчат насила :evil: Вие как мислите като яде така с не голяма охота, редно ли е да го потканвам, докато не се откаже напълно и не изплюе биберона.Може би това с каката няма да се повтори с него, но мен все ме е страх, че ще спре да яде.Извинявам се, че ви натоварвам, но и аз не знам кое е правилно.
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот meri siii на 30 Яну 2014 16:27

Алекс,то е ясно ,че едва ли някога ще забравиш какяо сте прижевели с голямото ви детенце но виж я сега и се успокоявай ,че дори и да се е случило може би не е имало по сериозна приичина и всичко се е оправило от само себе си :roll:
Не може обаче да живееш с тази мисъл и сега да береш страхове за това се абстрахирай от тези мисли и остави детенце да те води :wink:
Разбира се ,че е нормално един път да яде по лакомо а друг път да не е толкова все е човече както на теб самТа не всеки път ти се яде с голям апетит така е и снего :roll:
Давай му когато и колкото поиска ,то най добре би ти показало нуждите си :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ивичка на 30 Яну 2014 16:37

Момичета, ето нова тема в подфорума за родени през 2014 http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=59&t=20015
Радвам се, че сте добре. Имахме проблеми и още имаме. Ще пиша, когато имам възможност. Новите мами, ако искат да дадат мерки на бебетата, когато мога ще ги добавя.
Изображение
Аватар
Ивичка
Сериозен
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 30 Яну 2014 18:17

Здравейте.Аз горе долу по това време смогвам да се включа.
Незнам дали успявам с режима,но почна да се буди горе долу на време иначе спеше яко когата трябваше да яде.Нещо ме претисняват и празните памперси,напикани са,ама няма ако.Само веднъж и то не много,спрямо предишни дни. :-(
Довечера ще ми дадът ел.везна и ще си я меря ден, два та да видим.Дано ме зарадва,че пак се молим да яде-дреме,спи,луднах.Едва достигаме до заветните 20мин кърмене и то пак незнам дали ги е яла нон стоп.
Въпреки,че четох,че те изсукват нужнота им ощи първите 10мин и после дояждат,ама..
И аз като Алекс си имам едно на ум,з-то моя племенник така не се бе наяждал и за това сега съм двойно по-вманиачена.
И ние на течаща вода още се къпем и е голям рев понякога,трепери сякаш на снега съм я изкарара.
Аз за сефте от седмица днес излезнах за бързо.Оправих док в общината за адреса и др седмица е готов документа,та тогава и ЛК да оправям.То било голям студ бе.Така бе замръзнало на терасата,че като тупах завивките щях да се тупна.
По това време ни почват и коликите и сега си мрънкарв леглото.
Добпе де,колко е добре да изяжда сега,минимума поне колко е?Сега е на две седмици.Като я премеря да знам добре ли е или не. :roll:
Стискайте ми палци.
Мами,като се изцедите замразявате кърма или я давате на др хранене?Мене ме е страх да не я откажа от гърдата за това,дайте акъл.аз не че на веднъж цедя мното,но от два пъти събирам 100-120мл.
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 30 Яну 2014 20:01

Диди,виж над твоя пост имаме си нова тема :lol:
Копирай поста си там да го виждат всички ако има кой с какво да се включи по въпросите ти :wink:
Иначе браво за свършената до тук работа.
20 минути не са малко за сучене ,ние прекарваме на циците 30-40 минути и аз не знам дали суче постоянно но щом сам пусне цицата съм спокойна а можеш да пробваш да я раздундуркаш нещо да я занимаеш да се разсъни,примерно смяна на памперса и предлагаш тогава другата гърда :wink:
Аз след кърмене не цедя изобщо и то щото едва ли има какво да изцедя :roll: ти си екстра тогава :lol:
За акото не се тревожи,аз изчетох много маТРЯЛ :lol: казват ,че кърмените бебета могат да пропуснат 2-3 дни ако защото усвояват кърмата на 100% и за това са повечето напишкани памперси пък нали и Иван така имаше 1 ден после се оправиха нещата :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Ще раждам през месец...