Януарчета'14

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Януарчета'14

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 14:55

Юле,мисли той ама знам ли какво ще е следвъщото нещо което ще реши да му предложи :roll: ужас :evil:
В другата тема в която пиша една на една мама момченцето беше нахранил бебока съсншоколад киндер : :roll:
Ниенсе наядохме и сега сме всички по леглата,сутринта се хвалих колко пълни ми бяха гърдите и сега за обед се цедих и едва 80 мл,видимо не му стигнаха но ще наваксаме за слдвъщото.
Вие носите ли сутиени?Аз слагах само ако излизам ама дйес отбсутринта си сложих с подплънки за кърма имсе чудя дали това притискане на гърдите няма да ми повлиява на кърмата :roll:
Днес тук от сутринта пак вали сняг ,ще ни затрупа яко,те от предишния снеговалеж не почистиха улиците та сега наистина ще се заринемми го дават -8 градуса при нас а за утре - 12 пък в София и Пловдив не чак така тъй че ви завиждам :wink:
Мацки,вашите мъници гукат ли вече :P щото мойто издава много сладки звуци едни такива радостни,придружени с усмивки :wink: а снощи мъника го бях сложила по коремче на спалнята а той много се дразнимсигурно защото се мъчи да вдигне главичка ама я забива на долу и се метка ,метка на една страна и се обърна маймуната : :wink: не е ли прекалено малък за това се чудя щото пък Дени ,като бебе така и не можеше да се обръща а знам ,че много бебета го правят :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 29 Яну 2014 16:33

Здравейте,
и аз днес съм в криза с кърмата,от сутринта не мога да изцедя повече от 80-90,
а Влади беше почнал да яде по 110.Имала съм и други такива дни,пък после пак си имам достатъчно,дано и този път да е така.Мери,а вие колко пъти се храните в денонощието горе-долу.Мен ме е мн страх да оставям Кристин сама с бебето,НО НЯМЯМ ИЗБОР.В кухнята не отопляваме и е студено и не искам никой от двамата да е при мен на студено,когато мия или готвя.Юле,не мисля,че ако един ден яде от шише после няма да иска гърда.Моето дете по скоро аз го отказах да не суче и го научих от шише,защото още не мога да превъзмогна страха си от неяденето на Криси,за което ви писах и исках да съм сигурна,че яде.Мн майки ще ме упрекнат за това,но по-добре да съм спокойна,отколкото постоянно нервна,защото изпитвам страх.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот smileyy на 29 Яну 2014 17:26

Здравейте, да се присъединя, ако може и аз при вас :)
Аз съм на почти 21 години, синът ми се роди на 10.01, казва се Ивайло. Студентка съм, първа година, сега съм в сесия и ми е доста трудно с малкия, още повече, че първият ми изпит беше 11 дена след като се роди...
Но засега всички изпити, които минаха ги взех, останаха ми още три, да видим какво ще стане.
Иначе Ивайло е кротък, спокоен е, само като огладнее цвърка. :D Кърмим се успешно засега, макар че имам чувството, че не се засища достатъчно, тъй като започна да се буди по- често и ще изчакам до консултацията, да видим какво ще каже педиатърката, сигурно ще се наложи да дохранвам.
И в общи линии е това. Ще се включа отново по- късно.
Изображение
Аватар
smileyy
Сериозен
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 17:41

Алекс,никой за нищо не може да те упреква всичко винаги си има причина и всяка майка преценява кое е най добре за спокойствието на самата нея и на детенцето :wink:
Викаш криза :lol: цеди и давай по на честичко за да се увелечи :roll: и аз днес имам криза :lol: одеве си му дадох тия 80 мл дето изцедих и в 16:00 си го кърмих но определено остана гладен и сега търси но му давам чайче :wink:
Здравей smileyy :P добре дошла при нас :balloons: живо и здрави бебче :P
Това ,че се буди често не значи според мен ,че не е дохранен просто мъниците порастват и ще започват все по честичко да са будни а най важното е нощем да спинка :wink: като иска давай му да си суче но ако си имаш кърма не дохранвай :wink:аз за това цедя от време на време да видя колко ще изкарам и колко ще изяде та можеш да се пробваш :roll:
Как да те наричаме?
Моя мъж тръгна за работа и сега ще изкукам пак с дзверовете а къде по дяволите е 22:00 :evil: и това стоене вкъщи главата ми е все в хладилника и ще стана 100 кила :mrgreen:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 29 Яну 2014 17:45

Смилей,добре дошла при нас. Радваме се на всяка нова мама и се надяваме да бъдеш по-редовна при нас. :-) :-) Мери,явно гърдите си имат някакви кризи и те. Нещо ако сме се притеснили или сме ядосани,се отразява.
Бях ти обещала да ти кажа има ли кафето ефект след кърмене върху детето. Но все забравям,та сега се сетих да ти докладвам. Пих кафе преди кърмене,резултата беше,не можах да го събудя цял ден. :-).
Алекс,аз лично не те упреквам,даже те подкрепям. Много важно е мама да бъде спокойна,за да си гледа дечицата добре. Аз за сега се въздържам от пълно изцеждане за едно хранене,но ще видим,може да пробвам.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот smileyy на 29 Яну 2014 17:46

Мери, извинявам се, може да ме наричате Нели :P :D
И аз така си мислех в началото, но винаги, когато се събуди и му предложа да яде, си хапва доста лакомо. Според мен се буди, защото е гладен, не знам. Аз затова искам педиатърката да каже, защото не се имам за толкова компетентна :( , но пък нали си го усещам детето, не знам.. И аз цедя, понамаляла е малко, почти няма разлика от преди, но аз като цяло не съм имала много кърма.
И на мен не ми се стои вкъщи. Побърквам се, не съм излизала от една седмица сигурно :( Ивчо го изкарвах на терасата за по няколко минути, но сега с тоя студ и сняг... Плюс това имам една камара със задачки вкъщи, да не говорим, че трябва да уча и за изпита, който е след два дни... И като цяло, вече не ме свърта хич.. Да минава поне успешно сесията, че иначе съвсем ще изкукам.. Добре че се реших най- сетне да се запиша тук, та поне малко социални контакти да имам :mrgreen:
Изображение
Аватар
smileyy
Сериозен
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 18:05

Юле,голям ефект от кафето :lol: или по точно доказателство ,че това което ядем и пием не се повлиява на детенце :roll:
smileyy написа:но пък нали си го усещам детето
Точно така за тези неща бих разчитала единствено на себе си поне аз лично защото прекарвам цял ден с хлапето изучила съм му що годе изградения навик кога защо и какво иска а педиатрите не че им отричам мнението но те за 1 вид проблем дават всеобщ съвет на всички майки а всяко дете е различно във всяко едно отношение :roll:
Към моя педиатър бих се обърнала за медецинки въпрос но за другите неща не го слушам,колко да ми яде детето,колко да спи кога да му давам и прочие :roll:
Нели,много ти е натоварено ,успех на изпита :wink: може и да си притеснена както казва Юлето и за това пък да ти е понамаляла кърмата :roll:
Аз ако оставя синковеца още една седмица вкъщи съвсем пък ще ми спре от нерви :evil: много взе да не ме слуша и избеснявам ,неще да се храни(мързи го)разпилява си играчките и не иска да ги събира а и не играе с тях ,като му направя по строга забележка и изпада в истерия уж да реве ама той се сили да крещи и ме хващат лудите :evil:
Снощи си легна гладен,той се въртя ослушва ,игра си с храната и накрая го изгоних от масата и вдигнах чинията а той си очаква десерта който не получи и така ми е пищял :evil:
То верно и аз съм изнервена ,като съм сама с двамата ама той голямо лигне е станал :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 29 Яну 2014 18:29

Аз си мислех, че само моето Криси не слуша и мн се лигави, но явно и при вас е така.Аз не я пускам на детска от както се е роди бебето и направо измерваме по цял ден като се лигави и налага.Мери, в миналия си пост имах един въпрос към теб, но явно не си го видяла.Можеш ли да ми кажеш горе долу по колко пъти се храните на денонощие и имате ли някакъв режим. Добре дошла на новата мама :balloons: и аз съм нова тук, но ме приеха чудесно.Сега важното е да сме редовни и да обменяме опит.Вие кога ще ходите на консултации? Нашата педиатъра каза, че може би няма да е др седмица заради грипа, но нали ние ходихме заради покашлянето и го теглихме та поне съм спокойна, че е наддал добре, но на вас сигурно ще ви е гадно, ако забавят консултациите ви, защото все се чудите имате ли достатъчно кърма, ядат ли добре...като ги претеглят поне ще се успокоително и вие като мен :D
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот uleto888 на 29 Яну 2014 18:34

Мери,много си права.децата имат навика да предизвикват вниманивто на родителите си чрез най-дразнещите действия. Аз все му повтарям на Ванко,че ако иска допъл ително внимание от мама или тати,трябва да каже,а не да започне щуротий да прави,да сс тръшка и други такива. Ама дали разбира...ще видим. Много ми дига кръвното понякога,особено като ми повишава тон. Аууу,откачам направо.
Мери,моя Денко още не се смее. Нито се обръща. Май се опитва,така ми се струва,да се смее. Имам спомен,че това най-рано във втория месец се случваше. Но може и при нас да е по-бавно,че нали по-рано се родихме. Макар че си го водят доносен моя бебок. И в епикризата пише,че е доносен.
Алексче,аз лично вече нямам никакво търпение за консултация,но да видим. С този грип сега са отложени цетските консултаций и може да се наложи да поизчакаме...а хич не ми се иска. Имам толкова много въпроси,сялъш съм мама за първи път. :-)
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 18:53

Алекс,видях въпроса ама ,като взема да пиша уж да се включа по всички въпроси и все нещо забравям :oops:
Чесно казано не следя колко хранения правим но 6-7 :roll: както се случи.Ще ти кажа днес как сме се хранили горе долу :roll: 6,9,12,16 до този момент в тези часове сме се хранили а сега той си спинка но до лягане задължително имаме 2 хранения и това през ноща та стават 7 :wink:
Юле нее до това ,че е малък ами въпрос на време аз мисля ,че му е рано на моя шишо специално за обръщането ама знам ли :roll: като цяло е много жилав и все се напъва един такъв и не стои мирен,като стои в шезлонгаи съвсем способно си върти главичката на двете посоки и на горе се извърта да оглежда а като стои в коритото(то е с вградена подложка)се кандилка и там :lol:
Ами как сте с банята ,обичат ли да се къпят бебоците?Нашето си умира от кеф ,като го поливаме с топлата вода и мълчи не плаче изобщо а изкарам ли го се съдира да реве :lol:
Момичета ,аз пък много пъти питах за очичките на бебчовците :roll: някой има ли наблюдение дали са се променили вече очичките :roll: нашите са още сивички и се чудя кога ще започне да се разпознава какъв цвят ще придобият :roll: вечер стават много светло сиви,сигурно от лампата но самия цвят не се мени до момента :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 29 Яну 2014 19:08

Хей,ето ме и мен. :-)
Ние от вчера се опитваме да правим режим и като стане време за ядене я будя,з-то иначе изпуска ядене. Може да не е правилно,но си мисля,че така тя сама ще започне да се буди като стане време.
И ние вече сме с Пуфис,но и те ми пропуснаха.Все пак си мисля,че е з-то са и още голями.
Мами,днес се мобилизирах и след баня още по гащи взех помпата и еврика-текна. :-D Могло значи.Не изцедих кат вас по 100мл,ама след сукане изцедих повече от 30-40мл.Имаше и още,ама нерви ме хванаха,но все пак съм обнадеждена де.Аз ще замразявам във фризера каквото съм изцедила от деня,з-то не искам да й давам още със шише,нека си ми циди и тя гърдите-тя е няй-добрата помпа.Сега поне знам,че от гърдите й стига кърма,че вчера се тръшках,че не й стига.
Меркааа,браво бе,ти с тази кърма и за дойка ставаш. ;-) А Ванко си е пухчо,браво на апетита му. Юле и Дени много добре си хапва-браво.
И аз постоянно нещо набивам,апетит бол,а дано и на Габи се прехвърли. ;-)
Леле,значи ние доста се обличамеее,ужас.И квото и да правя е топло в стаята,з-то сме на въглища.Проветрявам,кво ли не и пак.Значи по-малко ще я обличам поне.
Ми то човек се учи в движение,кво да направя.
Мери,очичките на Габи бяха синички като се роди,ама едни тъмно сини и така се надявах поне по това да прилича на мен,ама взеха да се променят към кафяви.Сега са още пъстри,ама ще потъмнеят още ми се струва.
Добре дошла на Нели. :-)
Като споменах по-нагоре че я будя,май има ефект з-то сега сама се събуди.
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот smileyy на 29 Яну 2014 21:52

Благодаря ви за топлото посрещане :)
Аз успях да поуча за изпита малко, таткото пое грижите за Ивайло за малко :lol: Тъкмо го изкъпахме човека и веднага заспа :lol: , исках да му пробутам да яде, ама сука точно две минути и заспа.. След малко сигурно ще
ревне, че е гладен.
Мери, то и аз гледам да не слушам съветите на педиатърката, защото тя е доста възрастна и разбиранията й са далеч по- различни от моите, а не смятам да си гледам детето така, както са ги гледали преди 40 години... Но исках все пак да чуя мнението и на лекар по този въпрос, тъй като ми е за първи път и малко се шашкам за всичко, понякога се чудя справям ли се, добре ли съм постъпила, правилно ли съм реагирала и т.н. и...
Благодаря, дано наистина имам късмет на изпита :( Притеснявам се, наистина... Много дори... На втория изпит, Ивчо тогава беше на 12 дена, толкова се бях ошашкала, пиша по темата и треперя, умрях от страх... И след това мисля, че усетих, че ми намаля кърмата , от тогава започнаха проблемите... И сега пак много се притеснявам :( Ама всичко е до късмет, убедих се вече... и затова гледам да съм спокойна.
Моят човек май прилича малко на твоя бебок :D Само дето е с тъмна коса :lol:
Иначе очите са тъмни още от раждането, сега взеха да си променят цвета и са много странни. Продължават обаче да са в тъмната гама, нещо между кафяво и сиви, понякога, според светлината, изглеждат и леееко синкави...
При нас консултациите засега са отменени до 31.01. След това не знам, ще видим. По принцип сме чак на 13.02, така че едва ли ще има проблем тогава.
За къпането- на Ивчо му харесва, обаче като го съблечем почва един реевввв, като го топнем във водата млъква, после като го извадим пак реве много, докато го облечем...
Изображение
Аватар
smileyy
Сериозен
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 22:06

Диди,браво за цеденето,дано все така успешно да се справяш а и тя кърмата все повече ще се регулира според нуждите на детенце :wink:
Габка ще започне все повече да търси и ,като си направите някакъв режим ще можеш да си почиваш повечко :wink:
Очичките сигурно има време още да променят цвета си но мисълта ми беше дали на вашите бебнца поне са започнали някаква промяна защото на Ванко не са :roll:
Нели,Алекс имаме албум в който сме си качвали снимки на бременните коремчета и на бебечетата ще ви пусна паролата на лични ако искате да покажете някоя снимка от бременноста и на бебнцата :P
Диде,не е лошо и ти да покажеш Габи :wink:
Моите снимки ги виждате у фейсо,аз там качвам често за да ги виждат и родата и приятели и познати които са далече,че не ми се пращат снимки на всеки по отделно :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот smileyy на 29 Яну 2014 22:26

Благодаря. Разгледах. Много сладки бебета, пу- пу! :)
Качих и аз малко.
Изображение
Аватар
smileyy
Сериозен
 ---

Мнениеот uleto888 на 29 Яну 2014 23:22

Нелка,,успех на изпитите. Много се кефя на мами-студентки,амбицията им е основателна. И се справят и с детенце и с учене,че и с домакинство. Браво мила. :-).
Диде,много хубаво,че си направила вече режимче. Аз съм много ЗА режим при отглеждането на бебенце,защото считам,че и за мама и за дечко е по-лесно. И в бъдеще това е само в плюс на детенце. Самото то става по-организирано и му е по-лесно да се справя. :-)
По този повод,мамите с режим,ще кажете ли какъв е вашия режим за денонощието и педиатъра ли ви го препоръча или вие си го направихте.
Мери,очичките на Дени са тъмни,виждат ми се тъмно сиви. Не са си променили цвета до сега. Предполагам,че ще станат кафяви,защото ние и двамата с мъжа ми сме с тъмни очи,както и баби и дядовци.
Ние също обичаме само същинското къпане. Преди и след това сме много сърдити и ревливи,чак се захласвамеи посиняваме от рев. :-) Но аз все още го къпя под течаща вода. Чакам да мине пълен месец и ще започна да го къчя в коритото с шезлонга. Сигурно тогава ще му харесва повече.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...