Януарчета'14

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Януарчета'14

Мнениеот uleto888 на 28 Яну 2014 06:23

Добро утро!
Мери,аз бих излзла на вън на твое място. Сега мъжа ми е в къщи и той извежда Ванко,иначе щях да излизам и аз. Малко ме притеснява този вирус, който върлува,но ако няма контакт с други деца,не е страшно.
Ние цокаме биба,докато стане 05.30ч. поне,че да го нахраня.
Искам да ви питам,когато се събудят бебоците през ноща,веднага ли им давате да ядат или спазвате някакъв часови режим?
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 28 Яну 2014 10:07

Добро утро и от нас :wink:
Юле аз Дени нямам проблем да го изкарвам но ме притеснява повече малкия човек макар ,че и той в количката добре облечен и покрит на дали ще му е студено пък и на въздух си е екстра :roll: ама много сняг има тук и не е почистено та малко неприятно с количката в тоя лед и сняг :roll:
Ванката снощи в 22:00 беше нахранен и в леглото и яде чак е 4:00,като се събуди към 3 и нещо но му дадох бибата той пък взе че заспа и в на следвъщото повикване вече си го нахраних ,че бая пауза си направихме ама после явно си беше наспан та до сутринта нещо ръмжеше и се пънеше да пръцка из леглото та в 7 пак го храних и сега гука от шезлонга :lol:
Иначе да,като се събуди което обикновено при него е около 3- 3:30 си го храня.
Тази сутрин яде само от едната гърда и то около 35 минути ,като си сучеше активно и ,като предложих другата си цокна 2 пъти и я пусна а си усещам гърдите наляти и леко болезнени ,което ме радва :P
Юле,как приема Дени новата биба,цока ли я с повече желание или пак му държиш на устенце докато захапе :roll: аз вчера хем излизах и не се сетих да ида да потърся тази биба която предложи а така ме хваща яд ,че малкия неще бибата и супер рядко я засуква а ми се ще за да може да се приспива с нея а не да му държа на устата докато не се сети да я засуче и след 5 минути я плюе :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 28 Яну 2014 14:54

Мери,определено я суче по-ефективно тази биба и много повече му харесва от анатомичните. Тя самата бибка е много интересна като вид,не знам,ще я има ли при вас,че беше споменала,че избора не е голям. Тя е каучукова и е точно като майчина гръд-обла. Ако нещо я закъсаш,ще пращам. :wink:
Ние днес излязохме всички с колата. Доста работа свършихме,а Дени и подиша въздух на вън,че баща му го взе с него на работното ни място,което има голям двор.Та освен разходката,взехме си акта за раждане,подадох документи за еднократната помощ за раждане и си взех помпата за кърма,която обаче представа нямам как работи. :roll: И общо взето ще търся някъде нещо като клипче,поне с подобна помпа да видя как се работи. :roll:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 28 Яну 2014 15:29

Утре ще изляза и ще потърся такава биба,вероятно има :roll:
Аз виках комшийката да постои при дечицата аз да ида до еконт да взема колетите,купих на мъаж нова раница и му бях поръчала от Англия 2 тениски и 2 чифта къси гащи които се оказа ,че май вероятно ще са му големки и много ме е яд :evil:
Оказа се ,че навън хич не е толкова студено колкото го говореха и наистина можеше да излезем с децата за малко.
Юле,каква е тая помпа ,че се чудиш как бачка :roll:
Аз днес се цедих за едно ядене и за 10 минути си дръпнах 100 мл от двете гърди а каква мъка беше онзи ден по 1 час дърпане :lol:
Мацки,и пампесрите на пуфис ми пропуснаха вече 2 нощи и то само през ноща :roll: ,като го изкъпя в 21:30 слагам памперсче и в 3 го сменям и вече е мокър и го преобличам целия :roll: дали пишка повече нощем и за това така да пропуска :roll: а днес така се наака малкия човек ,че направихме 100 поразии и шезлонга си оклепа и дрешките и целите крачка ,че и моята блуза :lol: просто пампата беше пълна с пиш и като се изака обилно и то изфърчало от памперса от едната страна и аз да събуя ританките та стана тя каквато стана :lol:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 28 Яну 2014 15:42

Здравейте момичета.Юле,мерси за линковете,ще пробвам някои.Аз иначе тъкмо си направих удобно място-на стола за бюро,който е голям,кожен,слагам възглавница за гърба и тази нощ бяхме по-добре.
Днес съм решила като стане време за ядене да я будя,иначе проспива ядене и после ме сбърква.Трябва режимче да направим.
Мерка,пробвах в банята-пръска много и лесно,на ръка също,както почна с помпата и не става.Само ми се напряга зърното и боли. :-(
Юле,ти каква помпа взе?
Оффф,момичета,моята е хубава,ама в мен ли е причината-незнам.
Сега реших да й дам да яде само от едната гърда,ако остане кърма да я йзцедя а на др ядене ще дам др гърда.Иначе и двете ми остават с кърма и като не цедя добре е ужас.Дано само не се запушат каналите нещо,че мнг ме е страх от това.
На мене ми се отвори и др работа,трявба да сменя Лк и да ида до общината за промяна на адреса,че да мога док за помоща и детските да си подавам тук.Иначе,по постоянен адрес трябва да ходя в др община,която е далечко и така.И без това началото на март ми изтича ЛК,ама сега ще трябва да дам пари за бърза поръчка.Мразя да се занимавам с бумащина,а и трябва да ходя до др град и трябва някяк да съчетавам нещата.
Ей заради такива глупости понякога ми се иска страшно мнг да сме в по-голям град,а не за всичко да търчим до там.
Мери,за яденето,пак внимавам какво ям,но ям много често и доста.Пак усещам,че не ми е готино от някои храни,но нищо общо с преди.А и сега се прежалвам заради Габи и ям неща,които ще са й полезни.
Дано е така и за напред де,да не е само сега. :-)
Момичета,на вас кога ви дойде цикъла?Аз си мисля,че след лохиите направо ми текна,з-то както бе намаляло,почна доста силно пак. Де да знам.Док нищо не каза,само каза малко да изчакам със секса.А какво беше това? :hmm: ;-)
Мерка,видях че си писала-и нашите памперси пропускат. Само пера и гладя.
А,и още нещо-как ги обличате за деня и за през ноща и на каква Т стоите?
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 28 Яну 2014 16:13

Диди,явно бъркаш някъде в наична на цедене,щом в банята пръска силна струя ,виждаш ,че каналите са отпушени може би не цедиш както трябва ама пък от друга страна то не е сложно и защо пък да ти е проблем :roll: Аз ,като почна с помпата първите 5-6 дърпания са леко болезнени за зърното и ,като тръгне струята нещата се оправят но дори когато имах малко кърма онзи ден си пръскаше :roll:
И аз с Дени търчах много за оправяне на детски и помоща ,че тогава още бях с Пловдивски адрес та изпуснах няколко месеца докато се наканим да отидем до там да ги оправим,после ,като смених постоянен адрес пак сума глупости бележки от социални в Пловдив да представя тук та докато и това оправя изпуснах още половин година от втората година на Дени :evil:
Диди,радвам се ,че с яденето си по добре :P
Аз цикъл още май нямам,мислих в един момент ,че ми е дошъл веднага след лохиите но до скоро си се изтичаха лохии а от дни нищо нямам и ходя с ежедневни превръзки та очаквам включване ако не съм от късметлийките на които докато кърмят не им идва :mrgreen:
Аз май споменах но с първото секцио до това време с мъжо вече :inbed: а сега още се ослушваме макар, че на последък ме бъзика вече за това а и моето желание както го нямаше цели 9 месеца сега май се възвръща с пълна сила :oops:
Аз Ванката го обличам с боди с дълъг ръкав,панталонки,чорапки и плетено елече без ръкав,стои завит с леко одеалце :wink: така стои и нощем без елече обаче а в спалнята където спим е 20 градуса :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKSANDRIYA на 28 Яну 2014 18:09

Здравейте, и на мен цикъл още не ми е дошъл, а лохии вече почти нямам.Ние стоим на 21-22 градуса.Обличам го с боди дълъг ръкав, ританки и блузка и чорапки, но дрешките са от тънките, а не от тези, които са по-плътните.Завиват го с едно по-плътно одеалце, но не мн дебело.Когато го гушкам за хранене или просто ей така не гго завиват с одеалото, свекърва ми прави така, но аз и правя забележка , защото не искам постоянно да е увит в нещо.Тя се опитва да създава някои нови навици, които на мен не ми харесват, но няма да стане така.Кристин я пускам да играе пред кооперацията ни на снега, а аз я пазя през прозореца.Така хем тя е доволна, че всеки ден е на вън, хем на мен не ми се налага да извеждаме Влади, въпреки че мн ми се иска, но меестрах дали няма да го простудя.
ALEKSANDRIYA
Сериозен
 ---

Мнениеот uleto888 на 28 Яну 2014 18:13

Диде,да не би вакума на помпата ти да се контролира. Мен също ме приболва зърното при първите дръпвания,но после не ме боли,докато цедя. Виж хубаво упътването или потърси марката в You Tube. Вероятно има бнещо,което пропускаш. С мойте новата така стана. Писах по-рано,че не мога да я разбера,но мъжа ми като дойде,прочете упътването,поогледа я,оправи й проблема,показа ми как да застана и тя проработи. Питай мъжа ти,много са изобретателни в тия работи. :-). Просто ще ти е по-лесно и ще можеш излишното да замразяваш. А за адреса,аз тая работа я свърших преи да родя точно поради описаните от теб причини. Най-добре да скокнете един ден и да опитате вичко наведнъж да свършите. Ако имаш достатъчно кърма,можеш да изцедиш спокойно за цял ден. Охладена,кърмата издържа 72ч. Можеш да събираш един цял дн за следващия. :-)
За режимче,колкото по-бързо,толкова по-добре. :-).
Цикъл не знам дали имам. Тече ми розова кръв по малко,колкото да ми нацапа превръската. И не всеки ден.
В нашата стая е 22гр. Вижда ми се множко,ама не можем да ги смъкнем. В друите стай е около 21гр. Дени го обличам с боди с дълък или къс ръкав и гащеризон отгоре. Понякога слагам тарлъчки,но по-скоро да държат по-големите бодита. Когато е в коша,ако заспи,го завивам с одеалце.
Мери,браво,че си свършила работа. То вярно,че хич не беше студено. Иначе през прозореца е доста лъжливо.
Добре,че невзех Пуфис,щом казваш,че пропускат. Аз много се колебаех между Молфикс и Пуфис. Взех Молфикс и съм много доволна за сега. Сменям памперса в 00.00ч. и след това в 06.00ч.
За секса,по време на бременноста ме гонеше хормона,сега обаче въобще не ми се занимава. Нямам желание никакво. А не сме правили секс от последния път,който беше,когато сме направили Дени.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 28 Яну 2014 18:41

Ние в спалнята сме на 20 градуса но в хола на камината е по топло може би около 24-5 :roll: ама на мен така ми е добре да стоя по блуза иначе се навличам с грейка а не ми е удобно да стоя навлечена.По принцип съм си по зиморничева и обичам да ми е жега :lol:
Юле,не каза каква ти е помпата :roll: аз що все мисля ,че всички са горе долу на един принцип :roll:
Аз сега се цедих ,че малкия още спи и до 4-ти час ще го чакам и ако не се събуди ще го събудя аз,та изцедих пак за 10 минути 120 мл но за събиране аз нямам та за хлапето си стига :P
Алекс,браво ,че имаш такова доверие в щерката аз мойто диваче и на 6 да стане едва ли ще му се доверя той от сега някой път хваща на някъде та съм изтръпвала как в един момент го гледам сред децата и в слевъщия тръгнал измежду блоковете или се наврял в някой вход да ходи на гости(което му е коронен номер)а колко често ,като мине навалица от по големите момченца с които той много иска да играе и се шмуга в тълпата и тръгва тичешком с тях :lol:
Леле горките ни мъже как ги тикаме към грях :lol:
Не знам защо така пропускат тия памперси,ползвала съм пуфис но не съм имала такива впечатления и ги спрях защото бяха плътни а сега са тънки но на нас си ни пропускат :roll: мъжо викаше да му взема 1-ца ама мисля ,че ще му са мънички :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 28 Яну 2014 20:09

Мерка,пък аз си мисля,че Ванката е за 3-ка,защото 100% е прехвърлил 5 кила. :D На твоя шишо (приеми го като комплимент),тези памперси от 3 до 6 са му малки. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 28 Яну 2014 20:37

Абе не са му малки :roll: смятам ,че са му екстра,даже ги стягам на ластичетата да му е по опънатко а при мадурките си остава място за пълнене бол :lol: Голям на кг но всъшност е по дребен от батко си ,като ги сравнявам в тази възраст някак този е по набитичък,дребен и на живо не изглежда никак толкова голям колкото се предполага :wink:
Хора,днес се пръскам от ядене :oops: май вместо да слабея ще хвърля някое кило :oops: на обед съм яла супа с няколко филии хляб,после пекох питки със сирене и съм омела 3 бр а преди това комшийката ми донесе баклава и я излапах и нея няколко парчета+1 вафла,пакет солети :oops: ужас ама след кърмене съм зврски и жадна и гладна :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 28 Яну 2014 23:27

Хахаха Мери,докато кърмим ни е позволено да ядем. :-) Междудругото точно днес казах на мъжа ми,че след кърмене ме гони невероятен глад. Особено за сладко.
Моя Дени сега е около 4кг. но изглежда много по-малък от батко си,когато се роди. Приличат си,но и се различават много.
За памперсите,поне при Ванко,беше така-изписаха го от болницата 4кг. и бяхме взели памперси от 3 до 6. И пропускаха. Взехме от 4 до 7 и му паснаха. А онези му изглеждаха точно за дупето идеални. Та затова така предполагам,че е и при вас. Но ти си го знаеш детенце,аз просто давам идея,ако може да ти влезе в употреба. :-)
За помпата ме питате,взех си на Чико най-обикновенна. Цедих се преди час и изкарах 30мл. За около 5мин. след кърменето от едната гърда. Но усещах,че има още. Ама не можах да изцедя повече. Но важното е,че върши работа. Идеята ми е да подържам лактация малко по-голяма от необходимата,за да съм сигурна,че стига. А самата помпа не е с бутало,а с гумена помпа и изцеждането става много по-лесно.
Мери,исках ца те питам,ама все забравям. Ти Ванко само с шише ли го храниш или и шише и гърда? Интересува ме,ако направя един цял ден храненията само с шише и изцедена кърма,ще засуче ли после,както трябва!? Въпроса ми е и към другите,ако прилагат същия метод на Мери. :-) Че ние до сега от шише не сме се хранили,а ми се иска да го пробвам,да видя колко ще цедя.
Лека нощ маминки и спокойни сънища.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 00:15

Юле,няколко пъти съм даваламот шише до момента и даже имам наблюдение ,че след това си търси и цицата по навик за успокоение ли и аз не знам :roll: но вн18:00 като му дадох изцедените 120 мл си ги изяде без проблем и след час ,зазукваше зверски бибатаба ,катонго гушнах се извъртя директно към гърдата :roll: какмсимсенгушнахме пък и ми се умилквше по лицето ми набара брадичката и така жадномя зацока ,че сега имам смучка :mrgreen: и товамзам2-3 суквания :lol:
Ей сега за последното хранене си го храних от гърдата и нямам проблем,суче си с голям кеф :wink:
Памперсите мога да си взема няколко на бройка да пробвам пък може и да случа :roll:
Нещъ да качвам кг,кърменето не е извинение да се ошишкам :mrgreen: днес обаче съм ,като метла всичко що вида ми е в устата :lol: останаха ми едни 3-4 кг за смъкване искам да ги махна ,че бая месце се тресе около талията :mrgreen:
На мен днес определено яко ми се пълнят гърдите на 4-ти час текът сами но аз все си мисля ,че до край не могат да се изцедят ,щито помпата в един момент вече не може а на ръка пръска лека струя номисла много дърпане :roll: иначе последното цедене засичах и за 3-4 минутинот по напрегнатата гърда изкарах 60-70 мл а останалите мдо 120 мл ги теглих ощем10 минути :roll:
Абе за сега кърма имам и е хубаво да се усеща ,че има не да гадая ,като ония ден :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 29 Яну 2014 11:52

Добро утро(то вече добър ден)
Днес май станах с дупето на горе и от сутринта съм яхнала метлата :roll:
Снощи малкия как е ял в 22:00 се събуди чааак в 4:10 ама аз станах дадох бибата и легнах уж за още малко той пък взе ,че заспа и се събуди чаак в 6 без 20 :P а гърдите ми бяха като с по 5 кубика силикон :lol: твърди,наляти якооо та си хапна хайванчето и си заспа пак :wink:
Денислав днес за първи път си позволи да направи нещо нередно на бебето докато аз отида до тоалетната и направо ми иде да го разкъсам :evil:
Пиеше сок от шишенце и решил ,че трябва да му даде ли де да знам и аз и го залял :evil: и вика аз го измих :evil: ама на него казва му се пиеше мляко :evil:
Полудях!
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 29 Яну 2014 12:41

:emon15: Мери,уби ме просто! Този твой син...ми то детето мисли за брат си. :emon15:
Ванката голяма пауза е направил,браво на детето. :D И моя Дени за първи път да спи толкова време,та съм се напспала идеално. В 21.00ч. си легна и се събуди чак в 03ч. Пропусна сам храненето в 00.00ч. Мисля и да не го будя повече за него. Ако е решил първо това хранене да махнем,нека остане това в 03ч. Вероятно и него сам ще откаже по някое време.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...