Януарчета'14

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Януарчета'14

Мнениеот User на 08 Яну 2014 13:38

Изображение

Изображение
22.01.2014 - dilqna_gk очаква момиче
25,01,2014 - Kalito

Изображение

23.11.2013 - Ивичка, нашето талисманче бебе Александър - 1.850 кг., 47 см.

04.12.13 - soniK, бебе Божидар - 2.180 кг., 43 см.

30.12.13 - Линли, бебе Рая - 3.600 кг., 51 см.

03.01.14 - meri siii, бебе Иван - 3.950 кг., 52 см.

04.01.14 - uleto888, бебе Денислав - 3.250 кг., 50 см.
Последна промяна User на 12 Яну 2014 15:54, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Re: Януарчета'14

Мнениеот meri siii на 08 Яну 2014 14:29

Пу,първа :D
Айде майчета,къде сте аз и в болницата бях и май пак най- активно се включвах :mrgreen:
Мацкии,колко време ви теч коластра и кога тръгна зрялото мляко?На мен още ми тече коластра и даже не знам дали е точно коластра защото не е толкова гъсто и на вкус бих казаала ,че е гадничко :mrgreen: но малкия суче а дали го нахранва не знам :roll:
Снощи не съм го кърмила а от сутринта е само кърмен и след всяко цокане спи ,голям поспаланин е :lol:
А по колко време седят на гърда вашите мъници щото мойто цока по 5 минути и сам се пуска уж доволен а на мен ми се струва малко за да се наяде :roll:
Дописвам тук ,че никой не е отговарял :mrgreen:
Сетих се да питам родилите дали запосахте бебоците при педиатър и трябваше ли да чакате акта за раждане за записването?
Ще ми се да го заведа при личния да го види и да обсъдим разни неща но мисля ,че замда го запишем трябва да съм взела акта а той не е готов.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 08 Яну 2014 20:45

Мери, ние не бяхма избрали педиатър и за това като се роди и като се прибрахме започнах да звъня. Избрахме и дойде вкъщи да прегледа малката, взе епикризата от болницата и вече си ходим при нея, едва вчера занесахме акта за раждане. Той не се чака. :D Но все пак можеш да се обадиш по телефона и да попиташ.
Ние пак сменяме млякото на бебка и не знам вече. Много добре и се отразяваше Лактана акаше 3-4 пъти златисто аки, коликите и намаляха много, но педи каза, че не е подходящо, защото е много мазно, да го даваме поне като стане на 2м. :( Сега дояждаме НАН и ще купим Хип Комбиотик. Милинката като повръщаше от Лактана и не може да изтече от устичката ми седи гъсто и го бършехме с марличка. Трябва още да и узрее коремчето за това мляко. :D
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 08 Яну 2014 23:40

Юзерче,млякото на Хип също е мазничко ползвах розов Хип с Дени защото другите млека не го засищаха та помня ,че едва миех шишето :roll:
Сега ползвам Аптамил уж има хубави отзиви и малкия го приема добре ака по 1-2 пъти дневно и смятам е нормално.
Аз пък смятам ,че щом детенце е ок от точно това мляко няма нужда да го сменяш та нали е за новородено зависи си от самото детенце как го приема коремчето а Ивето ,като и понася екстра аз на твое място не бих го сменила :roll:
Акта мисля ,че е нужен за записване вероятно някои правят компромис щото съм чувала как таксууват прегледа на бебето защото няма акт забраждане и не е записано ,при нас я няма тая практика да идва педиатъра вкъщи,той ми е комшия нашия педи и цялото семейство сме записани при него и ако го извикам няма проблем,ще дойде но ми се ще по на време да ида да го запиша.
Юзерче,по колко време суче Ивето и по колко Ам изяжда след това :roll:
Ванко май хапва доста малко днеснцял ден беше само на кърма но не смятам ,че изсуква много мисля,че нямам много кърма.Ей го сега сука 10 минути и заспа на цицата и го оставих,след по малко от час се събуди инвзе да дзяпа и да търси пак да суче и реших да му направя Ам да си го нахраня добре а той изцока 20 мл и сега спи ,като порче :mrgreen:
Цяла нощ е спал и цял ден също и с мъжо се шегуваме ,че не личи да имам бебе в нашия дом пу пу да не са му уроки но е доста кротък за сега :P
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 09 Яну 2014 15:45

Ивка е само на АМ. Цицата е само залъгалка вече. :( Днес е много неспокойна.. И сега ми е в ръцете. Ти снимки на Иван няма ли да ни покажеш :?:
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 09 Яну 2014 16:05

Грам ли няма вече кърма :roll: аз с помпмата нищо не успявам да цедя но пък днес цял ден е на циците и уж е спокоен и спи а колко изяжда :roll:
Не се коси и да нямаш какво пък сега има Ам :wink: нали си я кърмеше до сега и дет се вика за имунитетче си е хапнала кърмичка :wink:
Аз съм качила снимки във фейса ей сега ще ти дам линк :P не съм го снимала много в интерес на истината а той се мени с всеки ден :P
Днес ни падна и пъпчето :P
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1384_n.jpg
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 09 Яну 2014 17:31

Ей ма,на,тука съм си още.Да не помислите,че съм отишла да раждам. ;-) Аз не си я давам,ще си я стискам до последно. :wink:
Вчера не съм писала,че ми бе доста зле-това повръщане ме умори.Гърлото ми е разранено и от сутринта ме драскаше и се нервирах.То хубаво,че е топло на вън,ама е януари бе-поне малко сняг да има.Така е пълно с вируси и всеки киха,кашля.А и като знам тук колко,често спират водата,дано позавали,че лятото и на режим може да ни сложат. :oops:
Мерка,да не са му уроки на Ванко,нека си спинка.
Юзърче,пробвай и ти с Аптамил-само добри отзиви чувам за него.
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 09 Яну 2014 21:30

Мери, много е сладичък Ванко и дрешките добре си ги изпълва. Ивето и бяха мнооого големи. Честито за пъпчето, аз бях много мераклийка да и падне пъпа и той падна точно когато излезнах по работа и изпуснах падането. :?

Диде, точно това си помислих, че си отишла да „хвърляш котва„. :lol: За млякото на всяко дете различно му понася. Иначе Лактаната е супер. Ще си я продължим когато направи поне 2 месеца. :P
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 10 Яну 2014 00:10

Диде,държиш фронта а :mrgreen:
Не знам как издържаш всеки божи ден с тия неразположения :? Много лошо и ,като родиш се заеми серизоно да намериш добър специалист просто не вярвам нещата да са непоправими и да не може да се облекчи състоянието :roll:
Юзерче аз пъпчето гомвидях сутринта ,като сменях памперса пък той може още вечерта да е паднал :roll: тъй че няма гоолямо значение :wink:
Значии тия 2 снимки коитомсъм качила са отбденя на изписването а сега е коренно различен не е толкова бузест и някак подут,ще снимам тия дни и ще ви го покажа :wink:
Кефи ме ,че държи яко на силен шум и си спи и не му дреме ако ще и тенджери да бием :lol: като е буден се ослушва ако ме чуе някъде почва да се върти и да ме търси но още не муне съвсем ок зрението.
Давам мнение за пелени на Памперс,на нас ни пропускат,малкия пишка доста и вече 3 пъти е с мокро боди та вероятномще сменя :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 10 Яну 2014 15:11

Така,днес вече мога да се похваля и с хрема. :-( Окончателно вече се амортизирах.А от 2дни не съм излизала никъде,ама то вирусите са по въздуха.
Мерка и на мене това ще ми е една от първите задачи след като родя-да намеря добър гастроентеролог,з-то проблема ще си ми остане.И за този дето ходих имаше похвали,ама нямаши как да ми направи всички изследвания.
Ох,момичета,после пак ще пиша,че носа пак взе да капе.
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 10 Яну 2014 19:17

Диде,бързо оздравяване :? оправяй се ,че то съвсем скоро е и твоя ред и трябва да си свежичка :roll:
Ванко снощи бая си пободува,иска да заспива на цицата а аз се притеснявам да не преяжда за да не повръща та снощи в 1:00 ,като му дадох вече и заспа та до 5:00 сутринта после излизахме да вършим работа с мъжо и оставих на свеки приготвено адаптирано млекце но е бил доста неспокоен и е будувал докато не си дойдохме набоза се и заспа здрав сън :mrgreen:
Много се уморих днес,ходих за разните му бележки за детски от различни места,мръзнах пред на личния кабинета час и половина да запиша малкия пък и за бележки за детските,после в социалните попълвах разните им декларации но доволно си свърших работата :wink:
Родилите ще споделите ли колко време след подаването за помоща ви я преведоха за да си вземете и акта за раждане :roll: тая там днес не можа да ми каже кога да ида да си взема акта :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 10 Яну 2014 20:39

Една седмица след като си вземеш парите отиваш да си вземеш акта за раждане, а на теб какво ти казаха за парите - след един месец?
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 10 Яну 2014 21:07

За парите нищо не ми казаха,предполагам обаче ,че заедно с детските ще ги пуснат :roll:
Трябва да проверявам явно когато тегля пари от картата всеки път наличноста за да видя дали са преведени ,че по тях да се водя за да си взема акта :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 11 Яну 2014 01:39

В социалните така ми казаха, че като си получа парите от помощите да ида след седмица да взема акта на малката. Сега тати я храни, а аз ползвам момента да седна, макар че не е единичен случай да я храни, но не остава време за нищо на всяка свободна минута хвърча като линейка или спя. :lol: Мери, как е сега с двете дечица? Баткото ревнува ли?
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 11 Яну 2014 09:33

Добро утро
зерче,баткото ненревнува,иска все да го целува,че му дава усмивки и тойнсе радва,иска и да го гушка и муне много готино :D
Не може обаче още да свикне да го пази и без да иска по някога залита върху него ,изтръпвам но се надявам да привикне да е по внимателен :roll:
Иначе ние от бебешорко какво разбираме та той само спи ,буди се да яде и пак заспива едва вчера е стоял повече време буден :D
Момичета,колко време се чистихте от лохии?Аз съм на седмица от операцията и от ден ,два само ми цапа на фона на 30-40 днинкоето се смята за нормално това ме притеснява и дали има вариант да задържам кръв в мен :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Ще раждам през месец...