Бебчета през Април 2014

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бебчета през Април 2014

Мнениеот dolphin на 17 Фев 2014 12:38

Здравейте,мами! Ето ни и нас в началото на 29та седмица.. колко бързо лети времето! :shock: :shock:
Ние сме добре,за последния месец коремчето е порастнало със 7см :),бебчо не спира да се върти и да рита, на моменти чак ми се схваща денися крак,като реши че ще рита ниско долу в дясно..:) Иначе сме добре,краката почнаха повечко да се надуват,то като се има предвид,че и килограмите ми вече не са малко..нормално :) на 27ми сме на последния видеозон,да видим юнака...нямам търпение да видя колко е порастнал :) Вие как сте? Добре ли сте всички? как се бебоците? Проблеми някакви?

Целувки на всички :)))) :congratulations: :congratulations: :congratulations: :congratulations:
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 20 Фев 2014 11:09

Добро утро мамчета Изображение хайде на закуска!
Аз не бях много добре и за това не писах известно време за което моля да ме извините! :balloons:
dolphin Браво на твоя юнак, много е пораснал :balloons: и се е приготвил за поява на бял свят, добро дете. А моя шушльо още е с главата на горе :mrgreen: Ти приключи ли с покупките или още не? А реши ли вече секцио или нормално? А психически подготвяш ли се за това което предстои?
pipigame Как си? Как мина консултацията? Каката как е?
Мамчета наслаждавате ми се на прекрасното време на вън? Аз моята Аня не мога да я прибера от двора, като изпусната е :mrgreen: Хайде до скоро от мен! И хайде малко по-активни де (в това число включвам и себе си :mrgreen: )
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 21 Фев 2014 19:15

Ето ни и нас:) Аня надявам се да си по-добре! Честно казано в последните 2 дни и на мен не ми е,кръвното ми много ниско, Хемоглобина ми е много нисък..другата седмица ще ходя за кръвна картина и серумно желязо пак да давам кръв..:( Едно ми е замаяно,вечер немога да спя..голямо въртене! ПРи вас така ли е? Малко остана,но вече ми тежи и коремче и всичко :) С покупките не сме приключили,оставила съм си и за другия месец. За самото раждане,лично аз си мисля за секцио,но ще видим какво ще каже и доки другата седмица. Надявам се всички да сте добре! Целувки :) :love1: :love1: :love1: :love1: :love1:
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 22 Фев 2014 15:05

dolphin И при мен е така. Вчера едвам стигнах до работа, влачех се като парцал по улиците, толкова ми беше ниско кръвното, че се наложе да седна на един бордюр за не припадна , а и малката беше с мен направо ужасссссссс. ЗА хемоглобина не знам, но при мен си е нормално да е нисък, а като за капак се съмняван и за гестационен диабет та и аз трябва другата или по другата седмица да ходя да ме бодат и така :? Нямам търпение вече да се ражда дребосъка, че да се свърши с тези неразположения и да си го гушкам мишлето. Колкото до покупките аз приключих, но си оставих подреждането на вещите за другия месец, че все със нещо ще трябва да се занимавам. А колкото до раждането наистина е по-добре да се поговорите с док и той да каже кои вариант ще е по-добър за теб и бебчо.
Хайде аз ставам, че ме чакат домашни задължения целувки на всички коремчета и дано да са добре и скоро да драснат по някой ред :balloons: :balloons: :balloons: :balloons: :balloons: :balloons: :balloons: До скоро!
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gost2013 на 26 Фев 2014 19:57

anq_banq написа:dolphin За лекаря до колкото знам поне 1 месец предварително трябва да говориш със него и да имаш поне 1 преглед при него за да е наясно с положението ти. Аз първият път раждах без избор и да ти кажа нямаше никаква разлика в сравнение с жената до мен която беше с избор. Даже бих казала, че с нея се държаха по-зле отколкото с мен, но все пак разни лекари разни практики :D и сега няма да избирам лекар и екип, както дойде така, едно време данеби майките ни да са избирали :roll: А как ще раждаш секцио или нормално?
Малък чочко, риткат крачетата :D :balloons: Ние сме ОК и моя калпазан е като на игрището, но това са сладки ритници :mrgreen: Иначе да ходя си на работа просто няма как. :mrgreen:

anq_banq", чета те с интерес и затова "ще раздвижа форума" като си разреша да кажа и своето мнение за избор на екип. Не би трябвало, когато избираш и си плащаш за екип, отношението да е по-различно , отколкото, когато ти се падне случайно същия екип. НО едно е да избереш добър специалист при който ще раждаш и особено, ако ще раждаш със секцио, а съвсем друго да ти се падне наслуки някой изморен след 5 смени дежурства и завършил преди 2 години лекар! Не зная, къде си раждала първия път, когато с теб са се държали по-добре отколкото с другата до теб, но не бих раждала втори път в тази болница при това лошо отношение! Би трябвало, когато си избрала екип да си сигурна, че ТВОЯТ лекар ще е до теб през цялото време, че работи с добър анастезиолог, че независимо от вида раждане -ще се справи по най-малко травмиращия за теб и детето начин и възстановяването ще ти е бързо. В добрите болници е така!
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот anq_banq на 27 Фев 2014 10:46

Добро утро майчета зайчета Изображение хайде да се събудим и разпишем :evil: :mrgreen: :balloons:
Ама къде се губите никакви ви няма. Ние вчера бяхме на РД и дечковците си изкараха повече от перфектно, но обслужването не беше на ниво щях да взривя персонала на ресторанта, смотльовци :evil:
gost2013 Ха дано да се раздвижи малко :mrgreen: Колкото до болницата, това е прословутото Шейново. Място на което няма да се върна никога и ако трябва ще родя вкъщи отколкото да ида пак там. И не стига ужаса по време на раждането, а и епикризата не е вярна .... та спирам с коментара до тек. А за избора на екип, ако не познаваш лекаря и не си бил при него си е чиста руска ролетка. Мненията са безброй много, едни са доволни други не , е как да се довериш на някой който не познаваш !
Ох аз изчезвам, че детенце е гладно. Целувки на всички коремчета! :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 27 Фев 2014 16:47

ЗДРАВЕЙТЕ,МАМИ..:)

Днес бяхме на доктор.. и какво видяхме малкото ни срамежливо момче,отново с ръчички кръстосани пред лицето. Растем си добре,всичко си ни върви в норма.. и в 30г.с. сме 1900гр :) Струва ми се множко :) Доки каза "Голям мъж" :) Все още не се е обърнал надолу с главата,ще го чакаме да го направи!:) Вие как сте ? Как върви при Вас? Добре ли се чувствате? Надявам се всички да сте добре,бебчовците също.. Цунки на Всички!! Поздрави от Студена ВАРНА :))) :champagne:
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот gost2013 на 04 Мар 2014 14:56

dolphin, в коя седмица си?
Аня-баня, раздвиж, раздвиж....темичката виж :D Виж, поетирам, но темичката набирам :D Вярно си е за руската рулетка, ако не познаваш доктора! Хубаво си е да ти е следил бременността и същият да те изражда.Ама ти от условията ли не беше доволна в Шейново или от определен лекар или екип?Щото все пак МД и Шейново са още от Татово време и би трябвало да имат опит.....Ти, коя болница препоръчваш?
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот anq_banq на 04 Мар 2014 18:28

gost2013 Еха супер рима си измислила, ха дано те прочетат и чуят :mrgreen:
Те условията в която и да е болница в България (без частните за който нямаме средства :wink: ) така че няма как да се коментира положението е трагично, но се преодолява. Нас а Аня за малко да ни убият и двете от некомпетентност и безхаберие, жената която ражда с мен и с избор на екип пак по същия начин никаква разлика. Акушерката се наложи да се моли на лекарката да ме погледне, понеже бяха останали парчета от плацента в мен и веднага получих зверски кръвоизлив. А за Аня не ми се говори, после в епикризата тези неща не бяха описани и пишеше, че всичко е протекло нормално. После отнушението беше под всякаква критика, по-възрастната акушерка (с по-голям опит) ми вика ми мъчи се като искаш, след като и казах да не ме натиска при напъните понеже ме задушава. Все пак избора е мой а не нейн и не мисля, че подобни реплики са допустими в един такъв момент. След което ми се накараха, че искам да си видя и пипна детето и прочие :evil: :evil: :evil: Ох че пак се ядосах патки :evil: :evil: :evil:
dolphin Честит ни 8-ми месец все така леко да върви :mrgreen:
Голям мъж си гледаш ти здрав да расте пък колкото толкоз. А колкото до обръщането му не се притеснявай, те се въртят постоянно моя мъник е като в луна парк :mrgreen: С ритниците как сте? Почна ли да подготвяш нещата за болницата? Аз почти приключих с тези подготовки.
Мами как сте? Бебоците как са ?
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 05 Мар 2014 12:18

anq_banq ЧЕСТИТ ДА НИ Е :) Аз имам ЖК на 13ти,след като мине ще ходя при доктора,който съм си избрала..тогава ще си взема списъци и ще взема каквото трябва. Ти още ли ходиш на работа?! Аз добре,че спрях на време,че с това коремче незнам как бих се справила.. :oops:
Сега ме мъчат едни киселини вечер..ужасно е!:( Иначе всичко е наред..малко ми е притеснено,че наближава момента........... честно казано,колкото и да се подготвям психически си ме е страх :) Сигурно е нормално за първа бременност..:)

Относно това за докторите,акушерките.. Какво ли не изчетох по темата,дори да си платиш нямаш гаранция ,че ще ти обърнат нужното внимание (което е жалко,но факт). Всяка болница е различна,но все пак не си ли платиш и малкото няма да получиш.. поне във Варна е така!! В Търново например,отиваш и който ти се падне..и няма такива километрични списъци с покупки на консумативи,хората ти обръщат внимание,все пак това им е работата..докато при нас е малко по-различно..много доктори,много акушерки..всичките нагли и си просят.. :evil: :evil: :evil:

ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ МАМИ,НАДЯВАМ СЕ ДА СТЕ ДОБРЕ! :champagne:
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот deskata i vankata на 08 Мар 2014 11:46

Честит празник, мили мамчета !Бъдете здрави,усмихнати,щастливи! :congratulations: Днес ми е последният работен ден и нямам търпение да свърши по-скоро!В понеделник сме на консултация и видео дано се покажем вече,че баткото е много любопитен а и постоянно ме пита няма ли да го раждам вече това бебе ,че да го гушка?Иначе като махнем това онова с бебока сме що годе добре ,тежиме си много ,не спим като хората ама то е в реда на нещата.Сега като изляза отпускът преди раждането с мъж ми сме планирали освежителен ремонт и се почваме с тичането по магазини и споровете относно цвят,помощници и т.н но тряБва да го свършим а и разместване е нужно ,че ставаме много МАЙМУНКИ ПЪК МЯСТО МАЛКО И ТЕ ТАКА!Надявам се ,че всички мами са добре както и бебоци и да вземем да пишем по честичко ,че тази темичка стои като закована!Целувки от нас и весело изкарване на празника!!! :champagne: :cheers:
ИзображениеИзображение
Аватар
deskata i vankata
Редовен
 ---

Мнениеот anq_banq на 13 Мар 2014 09:36

Здравейте мамчета!
dolphin Днес си на ЖК, да кажеш как е минала. Твоя момък много срамежлив, душичка малка. А моят пък все се плези :mrgreen: Ох другата седмица излизаме в 45 дневния и се почва трескавото чакане. На мен вчера ми беше последния работен ден и съм отпуска (годишна) , но като за последно ме измъчиха няколко дена. Нормално е да се притесняваш, аз от притеснения почнах да сънувам какви ли не глупости :oops: чак аз си се чудя кок ми ги ражда болния мозък, но ..... А за киселините пробвай с газирана вода, ябълка, морков, прясно мляко, талцид и тн. При мен няма кой знае какъв списък с неща за болницата. Съвсем нормални за мен (като козметика и хигиенни принадлежности), не е нужно да си нося нощница, но трябвада взема термометър и памперси и мокри кърпи за бебчо. Не знам аз не бих допуснала да ме изнудват за пари, на пук ще ида в друга болница бола тя и в друг град :evil:
deskata i vankata Почнахте ли с ремонта, дано мине без много спорове :mrgreen: Бебчо показа ли се, видяхте ли дали е господин или госпожица? Баткото как е? Таткото как е? Ти как си? Да найстина време е да се поразпишем че да се раздвижи тази темичка :mrgreen: До къде стигнахте с покупките за бебчо?
Момичета каква козметика избрахте за бебетата? А на какви памперси се спряхте? А мокри кърпи? Взехте ли комплектите за изписване?
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gost2013 на 13 Мар 2014 20:15

anq_banq , какво стана със съмненията за гестационен? Нали тази седмица преглед щеше да има? Имаш ли симптоми някакви-съхнене на уста, схващане на челюст, непрекъсната жажда?
Понеже коментирате памперсите, чух наскоро за някакъв метод, при който бебето се приучавало да не пишка и ака в памперси, а да сигнализира, че му се ходи, ама това ала-бала ми се струва? :)
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот dolphin на 16 Мар 2014 19:20

Здравейте,мами!:)
На 13ти бях на ЖК,бебчо още не се е обърнал..единственото притиснително беше-високото ми кръвно. До сега имах проблем с ниско..изведнъж много го вдигнах:( Правиха ми кръвна картина и ми взимаха урина,в началото на другата седмица ще видим резултатите. Не знам каква е причината,дано няма нищо! Взе да ми става притеснено..наближава момента..ииииии..уааа :) В първата седмица на април,смятам да срещна с доктора,който си харесах а раждането и с педиатърката,която си избрахме. Относно комплекта за изписване-НАЙ-ПОСЛЕ си харесах (Бяло и светло синьо..):)

За козметиката четох какво ли не относно каква да избера и в крайна сметка избрахме - Лосион за тяло и Гел за коса и тяло Mustela, крем за подсичане Sudocrem, а мокрите кърпи взех Бочко (за тях нямах наблюдение и се чудя още дали да не взема и едни на Pampers?).

Памперсите взех пакет на Pampers! Смятам да си взема и компреси за гърдите,какво мислите?
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 19 Мар 2014 11:10

Здравейте мами :balloons:
gost2013 Това с гестационния диабет си беше чисто изнудване. Тя ме прати понеже на последното ПКК кръвната захар ми беше 6.1, а като отидох да си правя изследването беше 5.5 Та се оказа, че нищо ме няма но нали трябва да ида на частно при неина приятелка, която взема по 50 лв на преглед та си изсмука от пръстите причина. Симптоми нямам никакви, нито жажда (повече от обикновено), нито повишени околоплодни води, нито повишено телесно тегло, нито повишено или понижено тегло на бебето. Абе карай да върви :evil: Колкото до така наречената естествена бебешка хигиена, това са измислици на хора който или не са имали деца или имат достатъчно време да се занимават с дивотии (само да вметна, че това движение тръгна от САЩ, както всяка една глупост) Доказано, е че по този начин има голяма вероятност да се изкривят и деформират костите на бебето. Освен това едно бебе пишка и ака доста често, та за да го следиш да не свърши някоя работа в памперса не трябва да се отделяш от него. Пък и бебетата пишкат на сън, кой нормален ще си събуди спящото бебе, че да се изпишка в тоалетната. Луди колкото искаш на тая планета!
dolphin Не се притеснявай за това, че бебчо не се е обърнал и за високото кръвно не се тревожи, че ще направиш по лошо за себе си. Ти нали беше решила да си секцио? Насрочихте ли дата? Кръвното може да се покачи от много неща, може да е моментно и да отмине. Колко точно си го качила? Какво показаха изследванията? Колкото до козметиката, препоръчително е да е от една марка та ако ти направи някаква реакция да знаеш от кое е, а така като са няколко ще се чудиш от какво точно ти е реагирало бебчето. За мокрите кърпи на Бочко не знам, аз само 1 път съм взимала и ми се сториха много мокри. Като цяло с каката не ползвах една определена марка, а следях да са с неотрално РН и да няма алкохол в тях, че има някой което са за бебе но с алкохол :evil: Памперси мисля да взема на Молфикс, но ще видим в крайна сметка каквито таткото вземе. Супер че си си намерила комплект за изписване, сега остава само да чакаш. А така като гледам от утре си и в 45 дневния? Аз утре съм на ЖК и ще си видя малчо :mrgreen:
Е мамчета аз ще ставам, че навън е прекрасно времето. Прекрасен и усмихнат ден ви желая :mrgreen: И да пишете
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...