Бебчета през Април 2014

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бебчета през Април 2014

Мнениеот dolphin на 26 Яну 2014 01:28

anq_banq написа:dolphin Ние се колебаем между Теодор и Адриан. Едно от двете ще е, но да видим кое :wink: Дрешки да имам в изобилие, някой от каката други от познати трети си ги взех еи така за спорта. Да ти кажа не се доверявай много на списъците, първоначално няма да се цапа детенце пък и много бързо ще станат малки и няма да можеш да ги облечеш на детенце, а и през лятото освен боди едва ли нещо друго ще ти трябва. Аз с каката почнах да пазарувам още в 5 месец и аз като теб от списъци, но купувах всичко в бяло, зелено, жълто и прочие все в неутрални цветове. Е да ти кажа 50 % от дрехите не ги е обличала еи така си останаха в опаковки и с етикети, а тя беше зимно бебе и уш се обличали децата повече. Пуф пълни глупости, а да не ти казвам, че в средата на 2-я месец вече почти всички дрешки и бяха малки.
За в момента имам всичко необходима за малкия и понеже ми е кеф да купувам само си търся причини ма нещо мъжо ме спира :evil: Иначе имаме кошара, количка (нея ния подарихя и не ми харесва, но какво да се прави), ваничка (сега се чудя дали има смисъл да взимам стойка за нея), 2 термобокса (1 ни подариха, тази джаджа е много полезна), 4 шишета (3 големи и 1 малко, 2 от големите ни ги подариха с темобокса), 1 комплект обикновени пелени (еи сега се сетих, че ми трябва още 1), 2 комплекта спално бельо, 2 хавлии, даста одеала и олекотени завивки, порт бебе, кенгуру, залъгалка и кутия за нея, гребенче и четка за коса, ножичка за нокти (с каката установих, че ножичката ми е по-удобна), комплект за изписване от който ми остава да взема само одеало или чувалче. Та това от не дрехите.
Дрехи имам много, но не всичко ще използвам. Така като гледам от тях ще ползвам някъде към 4-5 бодита (2 от който ще са с дълъг ръкав), 2-3 ританки (и то може би до края на май, което е не повече от месец), 1-2 гащеризона (пак до към края на май), 2-3 блузки (1 от тях задължително ще е по-плътна все пак не се знае), и 1-2 чифта чорапки. Общо взето повече едва ли ще ми трябва. Това което ще ми е от полза (а предполага и на теб) са обикновените пелени (бархетни) през лятото (имам предвид през деня) са чудесен заместител на завивка, а и ако трябва предпазват от слънце. Трябва да си взема комарник и дъждобран за количката, че са си полезни вещи, но тези от каката са скъсани и нестават.
За комплекта за изписване реших аз да си го направя - за сега съм взела 1 боди с дълъг ръкав, 1 гащеризон без пети и ръкави, 1 ритънки, 1 платнена жилетка, 1 чифт ръкавички, 1 шапка и ми остава само завивка или чувалче още не съм решила (всичко е в бяло).
Леле бая се олях съжалявам :oops: :balloons: Ти какво взе досега?
Целувки на коремчето :balloons: :kynki: :sm_156: :sm_174:
Другите мами къде сте? Надявам се да сте добре и скоро да се поразпишете :wink: !

anq_banq,Браво! Ти си готова от към покупки:) Аз Имам доста неща за взимане. Взехме си кошара,сега е ред на спални комплекти,пелени,ваничка и хавлийки :) Има доста неща,които ми подариха..за дрешките ми е ясно,че няма смисъл да са много..със сигурност ще останат необличани..:))) Почнах да чета за козметиката (каква да избера)..Някакви предложения?

Целувки за сега от мен:)))
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 28 Яну 2014 12:41

dolphin Здравей. Честита кошарка. Ваничка аз взех от най - обикновените анатомичните много бързо умаляват. Спални комплекти ние имаме 2 и поне с каката ни бяха предостатъчни, докато единия изсъхне другия вече беше за сменяне и така, но сега не знам как ще е . Все пак се гласим за момченце, а при тях памперсите много често изпускат и се чудя дали да не взема още 1 и протектор за матрак в голяма чуденка съм. Пелените ще са ти много полезни. Поне 2 ще ти трябват за консултации (поне при нас е така), 1 -2 като допълнение към хавлииката за баня, че кожичката е доста нежна и направо с хавлиика рискуваш да го нараниш, и 1-2 като възглавничка, че толкова малки нямат нужда от възглавница, но все пак под главичката та ако повърне спонтанно да не влезе в нослето. Аз лично харесвам бархетните, тензухени имам, но не съм ги ползвала. Ще накупите всичко необходимо постепенно все пак има достатъчно време, а живот и здраве ако се решите на второ, ще видиш колко по-лесно ще ти бъде (най-малкото защото вече ще имаш почти всичко :wink: ).
Аз харесвам българската козметика, с каката ползвах Бочко и Па-Па, като Бочко го ползвам все още с нея. Първите 40 дена мажех телцето на каката с преварен натурален зехтин по настояване на педиатъра понеже тогава всички бебета се белят, а зехтина подхранва най - добре бебешката кожа и този период с беленето мина много бързо. После преминах на олио на Бочко през зимата, а през лятото ползвам мляко за тяло пак на Бочко. Шампоан за бебета пак на Бочко, а сапуна за бебе е на Тео понеже ми харесва повече как мирише. За дупе пак крема на Бочко или Судокрем ако се зачерви много (този крем е вълшебен, няма да сгрешиш ако си вземеш 1 кутия, не е само за бебета), през зимата и мажа откритите части с крем за студено вре (Бочко), а през лятото със слънцезащитен крем на Клоран или Бочко, и двата са много добри.
Леле аз пак се улях :oops:
Целувки на коремчетата на всички :balloons: :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pipigame на 28 Яну 2014 17:18

Здравейте Мамчета . Виждам вече всички разпалено пазарувате :) И аз така .. основно неутрални цветове и по малко за новородено повечето са ми до 3 месеца . Че каката ни изненада и се роди 54 см :) и така имаше дрешки които дори не сложихме . Иначе нас ни чака ремонт размествания за да намерим място за още една кошара в нашата стая и така :) Но това е от хубавата част на тръпката. Доки обещава очакваното бебче да е момче :)) така че малко неща ще използваме от каката ... Приготвила сам всичко за подаряване ..но големите неща количка, ваничка, креватче са ми в цвят унисекс и ще спестим поне от тях което не е малко :)
А за козметиката .. аз лично съм с доста алергии и затова ми препоръчаха козметика на А-дерма за малката и съм много доволна както и от судокрема .. още си го ползваме както и шампоаните на Биодерма - кожни проблеми сме нямали поне за сега ...
Иначе вече сме към края .. одеве смятах 30 седмица съм :)) Толкова бързо ми минаха ..
Дай Боже на всички едни прекрасни бебчета ...
А за име ние още се чудим .. м/у Дамян, Борис , Никола .... въобще в размисъл сме :)
Целувки на всички и от нас :)
Изображение
Изображение
Аватар
pipigame
Пристрастен
 ---

Мнениеот anq_banq на 29 Яну 2014 13:37

Хей pipigame как сте? Каката как е? Тази темичка се заформя мъжка :mrgreen: :mrgreen: Да са ни живи и здрави. Името Никола ми е слабост, познавам много свестни и силни хора с това време. Много е неприятно това, че имаш алергии към козметика аз също имам, но към храни и лекарства и напълно те разбирам :sm_156: Ти реши ли къде ще раждаш? Ще избираш ли екип или както дойде? Нормално или секцио?
Леле 30 седмица, искам и аз още 10 седмици да ми остават до срещата с малкото човече. Колко бързо се изниза времето :D
Хайде грабвайте шейните и навън :sm_cold: :sm_xmas-smiley:
Как са бебчетата? Моя мъник е като торпедо постоянно се подава по някой крайник :sm_newsm32: Да ви попитам вие пиете ли вино?
Аз да се похваля с новата си придобивка - помпа за кърма, дано този път да ми свърши работа :sm_newsm05_37:
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 29 Яну 2014 21:01

pipigame написа:Здравейте Мамчета . Виждам вече всички разпалено пазарувате :) И аз така .. основно неутрални цветове и по малко за новородено повечето са ми до 3 месеца . Че каката ни изненада и се роди 54 см :) и така имаше дрешки които дори не сложихме . Иначе нас ни чака ремонт размествания за да намерим място за още една кошара в нашата стая и така :) Но това е от хубавата част на тръпката. Доки обещава очакваното бебче да е момче :)) така че малко неща ще използваме от каката ... Приготвила сам всичко за подаряване ..но големите неща количка, ваничка, креватче са ми в цвят унисекс и ще спестим поне от тях което не е малко :)
А за козметиката .. аз лично съм с доста алергии и затова ми препоръчаха козметика на А-дерма за малката и съм много доволна както и от судокрема .. още си го ползваме както и шампоаните на Биодерма - кожни проблеми сме нямали поне за сега ...
Иначе вече сме към края .. одеве смятах 30 седмица съм :)) Толкова бързо ми минаха ..
Дай Боже на всички едни прекрасни бебчета ...
А за име ние още се чудим .. м/у Дамян, Борис , Никола .... въобще в размисъл сме :)
Целувки на всички и от нас :)

pipigame времето минава наистина мноооооооооого бързо..! За името.. аз харесвам Борис :) Колкото до Никола..хубаво име..ама аз не харесвам нищо от производните му,поради простата причина,че съм родена на Никулден :) хихи
За козметиката..Биодерма от съвсем началото подходяща ли е? Гледах ги в аптеката-от самата марка съм много доволна. Но за бебе не съм наясно :)
Целувки от мен :0)
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот dolphin на 29 Яну 2014 21:06

anq_banq написа:Хей pipigame как сте? Каката как е? Тази темичка се заформя мъжка :mrgreen: :mrgreen: Да са ни живи и здрави. Името Никола ми е слабост, познавам много свестни и силни хора с това време. Много е неприятно това, че имаш алергии към козметика аз също имам, но към храни и лекарства и напълно те разбирам :sm_156: Ти реши ли къде ще раждаш? Ще избираш ли екип или както дойде? Нормално или секцио?
Леле 30 седмица, искам и аз още 10 седмици да ми остават до срещата с малкото човече. Колко бързо се изниза времето :D
Хайде грабвайте шейните и навън :sm_cold: :sm_xmas-smiley:
Как са бебчетата? Моя мъник е като торпедо постоянно се подава по някой крайник :sm_newsm32: Да ви попитам вие пиете ли вино?
Аз да се похваля с новата си придобивка - помпа за кърма, дано този път да ми свърши работа :sm_newsm05_37:

anq_banq,честита ти придобивка (помпата)!:)
И ние с теб сме близо до 30та седмица..ей сега ще мине времето :) Вино пия по 2 пръста в чашата и то последно по нова година..:) И моя малчо много шава..не се спира,ясно ми показва като не му хареса нещо. Пример затова пресен ми е.. пуснах си музика (ретро балади) и не помръдна, после пуснах планеета... и се скъса да рита.. хахаха :)))))))))))) (добре че не слушам чалга..явно и той не я харесва) :))))))))
Как е в София времето? Тук във Варна-сняяяяяяяг,дъжд,..температурите паднаха и утре пак ще е лед навсякъде..затова и не си правя експерименти да излизам,че малко ми трябва и ще вдигна краката на някъде..:))))) Цунки на всички,надявам се да сте добре и бебчовците да ви слушат много!:) :champagne: :D :D :D :D
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 30 Яну 2014 10:37

Добро утро Изображение хайде на закуска.
За биодерма не знам дали е подходяща, най - добре се консултирай с лекар или с аптекар, те ще са наясно.
Днес времето е ужасно, има много мъгла ама много, а като се сетя че трябва и на работа да ходя направо :emon10: :emon13: никък не ми се излиза в това време ама никак. Снега и студа мога да го преглътна, но мъглата в никакъв случай :madd: При вас как е мамчета ?
dolphin твоя мъник май обича да танцува :group: :walkk: сладур :mrgreen: Той както и по-голям върви сигурно корема ти се мести при всяко движение :emon17: Има вкус детето знае какво му харесва от сега :D
Аз тази вечер пинах малко вино и о чудо СПАХ :mrgreen: само дето към 4 малкото човече реши, че трябва да си играем :mrgreen:
Вие как сте през нощта? Има ли нощни игри?
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pipigame на 02 Фев 2014 14:43

Биодерма имат и серия за новородени .. но аз с каката съм започнала с А-дерма сега използваме шампоан на Биодерма тя сега е на 2.8 г :)
Този път няма много момиченца за цвят във форума :) И аз започнах да си купувам вече шишета ( предния пат използвах на Авент и съм доволна ) сега поръчах новия модел. Надявах се да мина и със старата помпа поне, но се оказа че новите уплътнители не пасват за стария модел така че и ние с нова помпа ще трябва да се сдобием :) М/у другото аз съм много доволна от стария ръчен модел на авент. Кърмих Мими почти до 9 месец като на 4 се върнах на работа, така че съм се изцеждала 2 пъти изцяло ..
А за раждането най - вероятно ще е секцио за съжаление ,понеже първото ми е така, но още не съм говорила с доки по този въпрос . Но както така важното е и двамата да семе живи и здрави ... Първото го раждах в Торакс ( Пловдив ) И сега мисля да съм там .. доволна съм а и доки там изражда като цяло. Така че мисленето за екип отпада .. АЗ в четвъртък имам среща с бебчо и ще пиша как се развиваме :) Целувки на всички по подутите коремчета :)
Изображение
Изображение
Аватар
pipigame
Пристрастен
 ---

Мнениеот anq_banq на 04 Фев 2014 11:06

Здравейте!
dolphin Добре ли си? Как е бебчо?
pipigame Дано не ми се налага да ползвам специална козметика изпитвам ужас само при мисълта, че може да има някаква алергия. Аз предния път почнах с шишета на Авент, но никак не бях доволна Аня никак не ги харесваше и минахме на стъклени и то най обикновени. Та за това и този път взех стъклени. Остана да вземе само нещата за болницата и сме съвсем готови. Направихме си комплект за изписване в оранжево и жълто, аз исках да е чисто бял, но мъжо си хареса този вариант и остана така. Успех на консултацията, дам малките дами са много малко само юнаци са се събрали :mrgreen:
Дайте идея за памперси. Чувам, че Памперс пропускат, Пуфис пропускат. За мен е важно да не пропускат, марката изобщо не ме интересува, само да не пропускат.
Хайде весел ден и целувки на коремчетата
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anq_banq на 08 Фев 2014 11:57

Ехо къде сте никой няма. Да не стана нещо?
pipigame как мина консултацията?
dolphin а ти къде си? бебочето как е ?
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 08 Фев 2014 11:59

Здравейте,мами! Как сте?:) Как са бебоците:)

anq_banq ние сме добре,малчо не спира да рита (от всички страни) :) Надуват ми се краката,н то с моите качени килограми сигурн е нормално.. до тук от 57кг..стигнах 74кг! Чак немога да повярвам,че толкова много качвам...а сме още в 7мия месец!:) Нооо.. ще го преживея..само бебчо да е добре! За памперсите и аз разпитвам всички.. 99% препоръки имам за Либеро и Памперс,като аз мисля да сме на памперс (дано ни харесат). Относно покупките..доста неща купихме,списъка намаля.. основно нещата за болницата останаха ;)

Надявам се сте добре и Вие и бебоците, Цунки на всички! :emon28: :flowers: :flowers: :flowers:
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 08 Фев 2014 12:20

dolphin Като идеш на консултация задължително питай за краката, може да не е от килограмите. И моите се подуваха, но спях солта и спряха да се подуват, но задължително питай лекаря си. А килограмите ти никак не са много не се притеснявай, идва лятото и всичко което качиш ще се свали пък и си близо до морето така че не се притеснявай :wink:
Ах този малък разбойник, само така после това чувство ще ти липсва много. Аз като родих поне 2 месеца след това имах чувството, че е вътре в мен. Така че му се наслаждавай максимално!
Аз също чувам добри отзиви за Либеро и Молфикс, но ще взема за болницата на Памперс около 20 броя пък ако не ми харесат мъжо ще вземе други преди да ни изпишат.
Май на всички ни остават само само покупките за болницата. Аз все се каня да взема всичко което ми трябва за там и все се спирам, просто не ми стиска. Това ще означава, че момента наближава, а на мен колкото ми се иска толкова и не.... Ох бременна му работа :wink:
Моя дребосък не е толкова активен, май му харесва повече да си поспива, но се е обърнал с главата на долу и е готов за начален старт. Дано да дочака месеца си :?
Цунки на всички по коремчетата . И малко по сериозно де :roll: :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dolphin на 08 Фев 2014 12:43

anq_banq, кога се обърна малчо? Нашия още не беше се обърнал като ходихме на 16ти януари.. усещам го по-раззлично но незнам :)))
Изображение
dolphin
Начинаещ
 ---

Мнениеот anq_banq на 08 Фев 2014 12:54

Нямам напредстава кога се е обърнал, но доки каза, че е с главата на долу и му било рано, но нямало какво да се направи. А иначе се объщат след 28 седмица бебоците, и по принцип до края може да се завърта постоянно. Има случай в които се обръщат броени часове преди раждането, за това не се притеснявай. Пък има и различни упражнения който помагат за обръщането. Ако те притеснява порови се в интернет и ще намериш много упражнения по въпроса.
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anq_banq на 17 Фев 2014 10:25

Ехо мамета къде се изгубихте? Добре ли сте? Как са бебончетата?
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...