Декемврийски бебочета 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Декемврийски бебочета 2013

Мнениеот firenelly на 06 Авг 2013 12:42

Здравейте бъдещи мамчета на Декемврийски бебочета! :balloons: :balloons: :balloons:
Заповядайте тук да се запознаем, да обменим опит и вълнения .
Нека заедно да споделим една лека бременност и приятни емоции :D

9 Декември - Изображение

9 Декември - Изображение

16 Декември - Изображение
Последна промяна firenelly на 30 Авг 2013 16:43, променена общо 1 път
Puedes ser solamente una persona el mundo, pero para alguna persona, tu eres el mundo.
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Декемврийски бебочета 2013

Мнениеот damqna на 13 Авг 2013 14:35

Здравей ние очакваме второто си щастие на 9 декември,живот и здраве .Това ще е най-хубавия подарък за големия батко и нас самите !
Изображениеhttp://www.kukuzya.ru/]Изображение[/url]ИзображениеИзображение
Аватар
damqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот firenelly на 15 Авг 2013 15:37

Здравей, здравей :D
Много се радвам да видя , че някой е писал. :D
И аз съм с термин 9.12. Също,като теб имам син. Голямото ми момченце е на 4г.и 7м. и с нетърпение чака малката госпожица да се появи :D
Puedes ser solamente una persona el mundo, pero para alguna persona, tu eres el mundo.
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 28 Авг 2013 16:00

Лека бременност.Дано се напълни темичката с много бременелки :balloons:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот firenelly на 29 Авг 2013 14:19

Благодаря :D
Дано се напълни, че като гледам...много пусто тук...Другите темички са пълни
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EmptyStreets на 29 Авг 2013 20:02

Здравейте!
Ние чакаме нашата принцеса на декември месец. Треминът ми е за 16-ти. :) Шава упорито в корема ми и си е много добре, като изключим, че от време на време имам контракции, но пия магнезий за тях. Как сте вие момичета? :wink3:
Изображение
Аватар
EmptyStreets
Начинаещ
 ---

Мнениеот firenelly на 30 Авг 2013 12:59

Здравей, EmptyStreets :D
Добре дошла в темичката ни :balloons: :balloons: :balloons:
И ние много шаваме, върти се :lol: :lol: Миналата седмица беше седнала, тази седмица пък се е обърнала :D :D И аз имам много контракции напоследък и пия магнезий, гинипрал... Измислихте ли име на вашата принцеса? Говориш ли й?
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EmptyStreets на 30 Авг 2013 13:44

Нашето зайче шаваше много още преди да започна да го усещам. Като ходих на ехограф и доктора все обръщаше внимание на това, че много мърда. Много съм доволна от това, защото съм спокойна като я усещам. Прочетох, че в този период е нормално да имаш 1-2 контракции на ден, но безболезнени. При мен са така, наричат ги контракции Бракстън Х мисля. Но въпреки това съм на магнезии 3х1. За името сме избрали още отдавна. Не робуваме на суеверия и дрешки имаме и имена мислим. Божа работа е другото! Вие до къде сте с името? А, с подготовките за бебето?
Последна промяна EmptyStreets на 31 Авг 2013 13:43, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
EmptyStreets
Начинаещ
 ---

Мнениеот firenelly на 30 Авг 2013 15:39

И аз съм на този принцип- да я усещам, за да ми е мир на главата. Иначе все мисля какво става . И ние сме избрали име - Ивайла. Аз от три дни пия хапчетата... до тогава не ми бяха давали , но трябваше да се прибираме с малкия със самолет и за по сигурно, а и чесно казано много се притеснявах да не родя в самолета...то много контракции , много нещо имах. Дрешки не съм купувала още...имам някои неща от баткото, които ще мога да ползвам. А той все харесва по нещичко на бебка и все иска да купуваме :D :D На теб първо детенце ли ще ти е?
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EmptyStreets на 30 Авг 2013 16:01

На мен ми е първо дете. И аз ако имах какво бих ползвала, ако познати ми дадат също. Смятам, че прекаленото купуване и презапасяване и безсмислено или така казано пари на вятъра, защото бебчетата са като гъбки. После я облечеш всичко, което си взел веднъж поне, я не. :roll: Мисля, че бодитата са най-добрата инвестиция. И според това, което съм чела се носят и повече време. :) Вие си имате батко? Супер! Да са ви живи и здрави дечицата. На колко е баткото?

Аз да те питам как мислиш, че ще прекараш зимата с малко бебче? Ще се извеждате ли или ще си стоите вкъщи до пролетта?
Изображение
Аватар
EmptyStreets
Начинаещ
 ---

Мнениеот firenelly на 30 Авг 2013 17:02

Аз да ти кажа и с баткото съм вземала някои неща, и сега пак биха взела. Когато нещата са запазени- няма проблем. Няма смисъл да се харчат много пари за неща , които може да се спести и без друго покрай едно бебче има много разходи. Аз много неща раздадох от баткото, то просто не може да се запази всичко...няма толкова мялсто...,но съм си оставила и някои за бебка, които са ми по на сърце.... :D :D Да, верно много се ползват бодитата. Аз му бях купила преди на Габи по 7 чифта - за новородено, за 3мес., 6 мес. и така...

Моето вече пораснало момченце е на 4 год. и 8 мес. Той ми бе новогодишния подарък :D :D Роди се на 28.12 , а ни изписаха на 31.12. Много добро бебче беше , а и сега е много послушен (е понякога издивява , но пък без това не може) :D :D :D

За излизането през зимата...ще излизаме. Аз преди Габи на 20 дни си спомням , че го водихме на Търговище да го види прабаба му :D :D На терасата първо го извеждахме за по малко, после и на вън с количката. Но с него си бяхме в България. И сега ще излизаме, но тук зимата е по топла. Няма снегове и такива студове , както в България. Но пак казвам Габи в България си го извеждахме зимата-аз там го раждах него. Пътувахме до Горна Оряховица при свеъкра да го видят...не спирахме.
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот firenelly на 30 Авг 2013 18:23

EmptyStreets ти как се казваш? Аз съм Нели.
Исках да те питам ти имаш ли вече коластра? На мен ми изтича по малко...и ми мокри дрехите..С баткото мисля , че по късно се появи това "мокрене" .
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EmptyStreets на 30 Авг 2013 18:45

Аз не мога да си представя как 3 месеца няма да изляза вън. Е, ако се налага ще стоя, но смятам, че и за детенцето е полезно да диша чист въздух, а ако е облечено топло не е проблем. :roll: Дано станем повече. :cheers2: При мен няма такова чудо още - коластра.

Браво на баткото, че слуша и че е бил добро бебе. Аз каквито нерви прекарах през бременността сигурно бебчето ми ще е сърдитко. :( Поне така казват, че всички емоции минават и през тях. Имах проблемна бременност от самото начало, но сега се надявам да няма повече проблеми. Макар, че съм с контракции, но смятам, че не е страшно, защото не са болезнени. Вие имате ли си количка? Или ще гледаш сега за нова?
Последна промяна EmptyStreets на 31 Авг 2013 13:44, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
EmptyStreets
Начинаещ
 ---

Мнениеот firenelly на 30 Авг 2013 21:06

Много ми е приятно Никол :D
Еее, ще излизате по малко , като я облечеш принцесата да й е топличко. :D Габи , като му беше студено започваше да хълца. Аз пък в началото го бях притоплила... Все си мислех, че му е студено и да го обличам, загъвам , топля.... и той стана един червен... От тогава не правя така :lol: :lol: но всеки се учи от грешките си.
Не си мисли така, че ще ти е сърдитка. Аз с Габи много се ядосвах, все бях сама, нервирах се от глупости, но той беше един добър, усмихнат...сега като му гледам бебшките снимки все е усмихнат... Мисли си хубави неща :wink:
Аз пазя на Габи количката, а ми обещаха и някаква друга, която между другото не съм виждала още. Иначе моята е на Кангаро. Не е от модерните колички, но аз гледах да ми е удобна и да не е тежка. Защото в началото е добре - бебето малко , не тежи толкова, но като поотрасне става тежичко ... от тази гледна точка гледах да ми е лека количката. Количката ми мисля бе 7 кг. Eто я и нея. Не е нещо особенно както казах, но ми върши хубава работа.
Изображение
И кошара имам от баткото, която мисля да ползвам. В БГ си имаме дървено легълце и обиколника е там.. , но от кошарата съм по доволна.
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот EmptyStreets на 30 Авг 2013 22:23

Нищо друго не се иска от една количка освен да си върши работата и да е удобна и за бебето и майката. Така че ти е страхотна количката, аз също няма да се хвърлям на извънземни колички със също така извънземни цени. Не смятам, че за количка е нужно да се инвестира много, понеже се ползва малко. Може би е по-добре за легълце, но пък тук сме се ориентирали към сгъваемите кошари. :sm_crib:

М, да ти кажа домакинската работа хич не ми върви, така ми е лениво. Домакинството НЕ, но тоалетната много ми върви. :freek: Много пишкам, като ми се доходи едвам изтрайвам, а само две капки и до там. :( Голяма мъка. Сигурно ми натиска пикучния мехур. Все рита на ниско. :cry:
Изображение
Аватар
EmptyStreets
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Ще раждам през месец...