СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Мнениеот tedinka90 на 07 Окт 2013 12:47

Здравейте,как сте днес?Вилинце стискаме палци,даже,ако може да си реши още днес да излезе няма да е лошо,все пак има много време до края на деня :P :P :P .Вчера моето момиче ме ползваше за залъгалка майче,стоя ми 40 минути на гърдите уж преглъщаше нещо,ама не знам дали и е пускало нещо.За падането на тапата е доста индивидуално,всички видяхме,че няма нищо сигурно при нея,моята падна и 2 или 3 дни след това родих,на други им пада и раждат веднага,на трети седмици още минават докато родят.Коремчето ми беше паднало,но не много,стоеше си по-височко.Бенка,направо едното момченце бързаше,другото не му се мърда от коремчето,явно усеща,че вече става студено и се е скътало на топличко.Вилинце помоли му се вече де :) ,разберете се да излиза.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 07 Окт 2013 17:44

Моята тапа падна преди 2 седмици ,мина ми и термина ,но няма бебе :D При други пък нямаше симптоми ,тапи и т.н. и си родиха по-рано или на термина :)
Така ,че всичко си е до организъм,аз като ми падна тапата и си викам айдеееееееее тръгвам,ще раждам, да ама не ... бебо не иска да излиза :twisted:

Теди ще почакате още мънииичко с моето раждане :) днеска си чистих ,подреждах ,кръста си ме наболява,ама само това .. :P
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот anjilina на 08 Окт 2013 10:27

Здрасти мами!
Моето момче адски се подсече, направо кожата стои сцепена като рана около тестисите. Пробвах с судокрем, суха пудра, днес и с течна пудра... вие как се справяте с този проблем? Мия дупе на всяка смяна на памперса и подсушавам, обаче не се оправя. Гледам да го сменям по-често, да не е мокро, да няма акано...
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 08 Окт 2013 10:42

Привет :P
Аз съм си добрееееее , хайде пригласяйте се и на разходка.Страхотно време е ..
Анжди дано се оправи малкото човече :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 08 Окт 2013 11:48

Анджи, ние нямаме такъв проблем, и да не намажа с кремче за дупе - не се е подсичала...
Иначе пробвай с друга марка пелени, може тия да не попиват добре, дръж го повече по голо дупе, за да диша кожата, подсушавай много добре преди да намажеш с крем против подсичане, размазвай крема добре - трябва изцяло да попие, не го оставяй на дебел слой недоразмазан.
Теди, не се притеснявай, тя беба си знае работата - може да има нужда вече от повече кърма и с честото сучене да иска да ти увеличи производството... Днес чувстваш, че нищо не й пуска, а след ден-два пък ще видиш как ще пуска по повече... :wink:
За тапата - аз така и не съм виждала до ден днешен, а имам 2 деца... :lol:
Вили, радвам се, че си добре, тоя бебешон твоя вече направо нахалства с престоя си в "уютния хотел"...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedinka90 на 08 Окт 2013 17:37

Вилинце,още ли няма новини?ААААА,не може така,ще идвам да си поговоря с твоя принц,той се застоя,повече излязоха преди термин,то май само Мишочето дочака,а твоя господин даже ще чака и след термина,хареса си му там и това си е :) :) :) .Пускам ви една снимчица от онзи ден-дано да успеете да я видите добре,ако не ще качвам нови.
http://prikachi.com/images/5/6637005x.jpg
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот benka_78 на 08 Окт 2013 19:41

Тединка и Мишочето предвари , само Панда май си роди на термина :D
Изображение
Изображение
Аватар
benka_78
Сериозен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 08 Окт 2013 20:53

Така ли беше Бенка?Помня,че само една мама си роди на термина,но се бъркам Мишочето ли или Панда?Хайде те да ни решат главоблъсканицата.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anjilina на 08 Окт 2013 21:36

Здрасти мами!

Днес сефтосахме разходката. 2 часа по центъра. Яко! Утре пак, само да е слънце.

Благодаря за съветите за крема за подсичане, наистина не го размазвам добре, ще коригирам това. Смених с памперс на Молфикс по съвет на приятелка, обаче бебчо почна да плаче няколко минути след като го сложих и плака докато го махна. После видях че вътрешни ластички се падат точно на раздразненото място и сигурно боли, та до тук с молфикса, поне засега. Те са 2-ка, големи са ни явно. Не е зачервено, но кожата се бели доста дебело... не бях виждала такова нещо. Иначе ползвам в момента судокрем като най-прехвален.

Виленце айде бе, още ли чакаш, ние вече с количките, а ти още с корема... айде де!

Момичета, чувствам си дробовете смазани. На моменти едва дишам, гръдния ми кош е като премазан. Това дали е от раждането, наедрелия бюст, смачканите дробове от бебето през бременността, дето са ме натискали да изкарат бебе докато раждам.... или от цигарите, дето ги пуших 20 години.... ама да ви кажа по време на бременността не е имало такъв проблем а и не съм пушила от година... при вас подобни усещания?

И последната придобивка за днес! Имаме си и сглобяема кошараааа вече сме с 2 кошари. Едната оттатък и едната в спалнята. Денем на светло в детската стая, нощем на тъмно при мама... мисля така да изкараме зимата, после ще видим. Ама детко ще ми е под око, което ми се струва доста важно.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 08 Окт 2013 22:17

Няма бебе и това еееееее :) От 16:00 часа се разхождах с майка ми ,купих си стягащо бельо, много удобно ми изглеждаше и не беше хич скъпо .. Качвах се и слизах по едни стълби до като чаках да плати сметките, прибрахме се късно ,ама пак нищооооооо :D Никакви болки ,абе инат какво да кажа друго не знам.
Утре сигурно АГ ще говорим за дата за предизвикване на раждането вече,ще дам малко зор ,явно ,ако го чакам само да излезе ще е към Нова година :D
Ако утре изчезна да знаете ,че съм в болницата вече ,а когато стане ,ако стане чудото ще пиша смс при първа възможност :roll:
Та така ... Хайде ,че почнаха сапунките и така ме боляяят краката ,че не знам ..
Анджи и аз съм с 2 кошари ,аама едната си стои все още ,чак на пролет.
Мишочето изпревари термина си..
Пандичката роди на термин :)
Лека нощ ,момичета.
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 08 Окт 2013 22:19

tedinka90 написа:Вилинце,още ли няма новини?ААААА,не може така,ще идвам да си поговоря с твоя принц,той се застоя,повече излязоха преди термин,то май само Мишочето дочака,а твоя господин даже ще чака и след термина,хареса си му там и това си е :) :) :) .Пускам ви една снимчица от онзи ден-дано да успеете да я видите добре,ако не ще качвам нови.
http://prikachi.com/images/5/6637005x.jpg

Тедддддиии ама ,че сте хубави и сладки .. Пу пу ,дразниш с тия снимки така да знаеш :D Дано и аз скоро мога да кача такава снимка :) :emon35: :emon17: :emon14:
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот pandachina на 08 Окт 2013 22:22

Здравейте!

tedinka90 написа:Така ли беше Бенка?Помня,че само една мама си роди на термина,но се бъркам Мишочето ли или Панда?Хайде те да ни решат главоблъсканицата.

Хихи, аз родих на термина. Мишочето не дочака термин. Иначе бяхме с термин 3 септември и двете, затова може би се бъркаш. :D

Теди, Данито е голяма красавица. Пусни и снимка по-отблизо, не ни зарибявай само с такива далечни, де! :)))))))))

Виле, стискам палци. Време му е на юнака. Той май се стресна от толкова много моми и сега не смее да се покаже! :D

Анжи, подобно подсичане ни показваха на снимки в училището за родители. Тогава казаха задължително да се консултираме с лекар при подобен проблем и да се маже дупето с крем, съдържащ цинк, какъвто е и судокрем. В случаите без подсичена не трябвало да се ползва цинкосъдържащ крем.

Днес ни беше първата консултация. Поревахме си идвете на ваксинта, даже аз повече от нея. :oops: Като си предтавих какво му е на малкото човече, как да не ревна. После ме утешаваха повече отколкото нея, защото тя си млъкна, а аз подсмърчах още 5-6 минути. :lol: :lol: :lol: Иначе е качила 900 гр за този един месец. Малко било, ама по-добе от хич. :mrgreen: Издължила се е с 2 см. :D Радваха й се на баджаците - едни такива кълчици е заформила пухкави-пухкави. Пу-пу! :D Дадоха ни направление за гастроентеролог по повод запека, че много дълго не ходи по голяма нужда и без помощ не успява изобщо. Имаме записан мас за понеделник. И за ортопед дадоха направление - ходело се задължително, за да провери таза. Пуснаха ни и направление за кръвна картина. Пак ще се реве. :lol:
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
pandachina
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 09 Окт 2013 16:46

Вилинце,тези снимки за стимулиране-не за дразнене :P ,качвам ги да може твоя юнак да се подсети,че трябва да тръгва,да може мама и него да го снима така,не само коремче да показва.Пандичка,благодаря,че ми каза какво ме чака на консултацията,че и ние сме във вторник-да съм подготвена за рев :lol: .Дано да оправите коремчето вече,че си представям какво е и е на малката Ема,като не може да се изходи самичка.Не взе ли Био гаята да пробваш?
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 09 Окт 2013 22:39

Хайде да ни е честито и последното бебче! :cheers2: Виленцето е родила бебе Владислав - 3.600 кг., 52 см., нормално с 3 напъна и 2 часа до пълно разкритие...
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот benka_78 на 09 Окт 2013 23:14

Еха Виленце , честито юначе. Да ви е жив и здрав, много да ви радва и само хубави неща Реши той накрая да се запознаете :emon25: :cheers: :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
benka_78
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...