СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Мнениеот geri_br на 05 Окт 2013 18:31

Здравейте мамчета :D
Днес излизахме за пръв път от миналата неделя,на слънчице беше супер топличко и Бибка си поспа 2 часа в количката.Другата седмица го дават да се стопли,дано та да понаваксаме с разходките,че ако от сега се затворим вътре.И аз гледам да не пропускам излизането,стига да няма вятър,обличам я добре и я завивам с една плетена пелена.
Ние не сучем,но аз се цедя на всеки 2-3 часа и сме изцяло на кърма,за сега ни стига,защото тя изяжда по 100мл,а изцеждам по 120-140мл и това което ми остане го замразявам.Не ям нищо специално за да имам кърма,просто се храня по няколко пъти на ден (като бременна не ядях толкова) :wink:
И ние се къпем и мажем всяка вечер,дори вече се специализирах да я къпя сама защото татито се прибира доста късно от работа и няма кой да ми помага.Последните дни пускам по-малко радиатор в спалнята,че стана много студено,а тя милата нали все още няма какво да я топли и все трепери или хълца,явно ще е по зиморничева от кака си.
Колики имаме от време на време вечер,но за сега не е нещо страшно,дано и не стане,превива се,но като си я сложа на гърдите с коремчето към мен и я завия да се затопли и така заспиваме и двете :lol: Иначе давам Еспумизан.
Панда,пробвай с Биогая както ти е казала Теди,може да ви помогне с акането и с коликите,чувала съм доста добри отзиви.
Мишоче,дано се окаже грешно предположението за пъпната херния :wink:
Да ви се похваля,че ми останаха само 4кг спомен от бременността,направо се изненадах като се качих на кантара,защото си хапвам доста,за да имам кърма,а явно в същото време слабея,дано продължавам така и занапред.
Изображение

Изображение

Изображение
geri_br
Пристрастен
 ---

Мнениеот Vesuni на 05 Окт 2013 19:45

Здравейте мами,

на бързичко :)) В неделя докато пиехме кафе към 18ч с едни приятелки и говорихме за раждания цели 2 часа ми.....изтекоха водите.Розовичко,неспиращо,като непрестанно пишкане.Газ в болницата,2 см разкритие....болки стабилни,оставиха ме под наблюдение,сутринта почнаха ужасите контракции,в без да съм мигнала цяла нощ се понасяха много зле......накрая започнах да губя съзнание от умора и болка,биха ми епидурална и облекчението е неописуемо......към 18ч имах разкритие 8 см и напъните дойдоха.В 21:18 ,с лек планиран разрез на перинеума,родих най-сладката бебешорка.Татито преряза пъпнта връв и ми я дадоха...Щастието е...повече от огромно!!Зашиха ме,2 или 3 шева са май.Възстанових се много бързо.Свалила съм само 5 кг там.Кърмата дойде на 3 ден,до тогава коластра само.Сега съм с кърмене на поискване,не мога да преценя колко ѝ давам и дали стига,тя заспива всеки път на гърдата и усилията са ужасни и от двете страни,но аз я насилвам и мъча до последно.Дадох ѝ малко водичка,допада ѝ май.Коликите мисля започнаха,ревем си и двете...много тъжна гледка.Слагам й едни капки САБ и възглавничка с черешови ядки на пупата,надявам се да минат бързо и леко....

Благодаря ви за пожеланията !
Виленце,миличка ! Ти си !! Бъди много силна,не е леко,но накрая ендрофина така се покачва,че все едно не си раждала ! Дишането играе огромна роля !
Вдишваш през носа и издишаш през устата мнооооооого бавно !!!! Успех чакаме резултата ! Сори за смс=а,видях само на пандичка номера,твоя уж бях записала
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот tedinka90 на 05 Окт 2013 19:58

Хейййй,Весуни голямо премеждие си имала,но си струваше,нали?Вилинце,Весуни е права-дишането играе голяма роля за всичко.Ние днес доволно си поскитахме,седнахме с едни приятелки на кафе на слънчице и малката си поспа доста добре на чист въздух и на припек.Доста добре ни се отрази и на двете разходката.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 05 Окт 2013 20:35

Весунче, добре дошла при нас :!:
Мерси за съветите , ще го запомня ,важното е ,че с бебка вече сте си у вас и всичко е наред. Явно с всички мами имат проблеми някакви с кърмата в началото. Е щом ти си оставила 5 кг. демек и аз толкова :D ние заедно си вървяхме по КГ през бременността и с коремчетата,да видим при мен дали ще са толкова. Ти като изчезна чакахме и аз и Мишочето за смс :D ама няма нищо ,важното е,че разбрахме хуууууууубавата новина!!!
Еххх как не може и на мен така да ми изтекат водите довечера :) ама няма да стане... Ще си чакам 7 Октомври.
Ако искате да направим темата ''Родени през... '' да не ме чакате мен , а аз ще си пипа пак там :P Мисля ,че няма да е проблем и дали сега или след ден -два ,не се бърка толкова.
Радвайте се на хубавото време с бебоците ,дано е такова и за мен и да имам възможността за излизане :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 06 Окт 2013 00:46

Вилинце ще те изчакаме и теб и тогава ще си направим темичката.Без теб не може,всички почнахме,всички ще приключим.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 06 Окт 2013 06:05

tedinka90 написа:Вилинце ще те изчакаме и теб и тогава ще си направим темичката.Без теб не може,всички почнахме,всички ще приключим.

Точно така... Без теб не мърдаме в новата тема, ще я пуснем като родиш и ти!
Весуни, радвам се, че сте си вкъщи вече и че се чувстваш добре.
Ха ха, Гери, и аз къпя бебка сама, също заспиваме една върху друга и имам 4 кг. още наследство от бременността.
Апетитът и при мен е жесток...
Тук имаше трус преди час, затова съм будна по това време.
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anjilina на 06 Окт 2013 10:38

Здрасти мами!

Вече не ръзбирам къде бъркам, аз ли не поставям бебе добре на гърда, някой път засмуква, някой път пищи и блъска и това е. Пробвах да го държа в скута с едната, после с другата ръка обърнат към мене, мъка. Последно лежахме на спалнята. Вие как кърмите? В чудо съм, не ще да захапе и това е. Иначе след малко цедене зърната изпъкват.

Панда, минало ли ти е през ума, че изяжда по-малко, защото се уморява от сукането? Аз имам такива впечатления.
Взех силиконови зърна. Някой има ли идея как се поставя това нещо? Никой опит не се сполучи.

За коликите минахме на Инфакол, като че ли е по-добре. И пак от 12 до 2 нощта си плачкаме и това е.

Вчера на 18-я ден излязохме сефте на двора. Днес продължаваме.

Аман от моите болести, много ми е заслабвал организма след раждането. Първо ме сполетя убийствен огромен херпес, вече минава, а сега някакви бактерии пак в носа, та в понеделник по болници... Вече си върнах теглото отпреди забременяването и подозирам, че това е само началото на ужасното отслабване. Вчера се теглих точно толкова, колкото бях като забременях.

Виленце, стискам палци в понеделник, по-добре да не преносваш много-много.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 06 Окт 2013 12:25

Добър ден от мен :roll: Аз съм си добре, но имам някакви болки на моменти от кръста към корема ,не мога да стоя ,поне не са на определено време а през час .. пих Но шпа снощи ,ама не минаха ,явно не се влияят от хапчета.
Анджи и аз знам ,че не е хубаво.Звъннах за последно на АГ станах параноичка май да го притеснявам човека,ама ...
Каза,че утре ще вляза за ''преносване'',тъй като бебето ставало с всеки изминал ден по-голямо и естественото раждане ще е по-трудно за мен, да не говорим за забавяне на тонове на бебето и т.н. За това и ще вляза,само не разбрах дали утре след всички изследвания ще ми го предизвикат или вторник ,но ще разбера ... Обясни ми и че е задължително всеки ден след термина да се минава на преглед ,за това и трябвало да съм там ..
Утре ще видим. Каквото стане ,дано да мине всичко и толкова.
Както решите за темата ,на мен не ми пречи :wink:
Бързо стопихте излишното ,браво на вас ! Още маааалко и може би ще си влизате в старите дрешки,еее няма да е утре или други ден,но щом за сега имате такива постижения е супер.
Хайде оставям ви .. Лек ден от мен.
Днеска времето е мноого хубаво ,може да се възползвате :P
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 06 Окт 2013 13:44

Вилинце,не се притеснявай щом трябва ще му звънкаш на доктора,нали трябва да си спокойна и каквото те притеснява да го питаш.Щом ще те приемат те си знаят работата и най-вероятно ще го предизвикат раждането.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pandachina на 06 Окт 2013 20:06

Весунчеееее, добре си дошла отново сред нас! :D Тези там системи не пускат ли? Аз също бях с малко разкритие и изтекли води, пуснаха ми Окситоцин и след 8 часа родих, а теб колко време са те чакали! :shock: Но най-важен е финалът и после всичко се забравя.

Аз с килограмите съм в шах. По принцип ми остават още 2-3 кг до предишното тегло, но има дни, в които качвам 1 кг, после го свалям и дори два понякога свалям, но след някой ден пак качвам 1 кг и така си боксувам. :roll:

Анжи, аз нямам проблем с поставянето на силиконовите зърна. Просто го поставям и то прилепва на гърдата като мое, даже веднъж забравих да го сваля и го издирвах навсякъде като луда, после се съблякох за къпане и го открих да си стои върху мен в сутиена без да е помръднало. :oops: :lol: Бебка понякога го събаря, но аз пак го поставям. Не знам какъв "модел" са твоите. Виждала съм в интернет някакви, които изглеждат по-различно от моите, може би при тях се случват различно нещата. Моите са на МАМ. Твоите каква марка са?

Виле, ще те чакаме за новата тема, разбира се, как така да почваме без теб. А дано в понеделник вече да си имаме още едно юначе в редиците. 7ми е прекрасна дата, защото цифрата 7 е означавала съвършенство в древността. :D
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
pandachina
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 06 Окт 2013 23:04

Сигурно е ден за инатливковците :D
Теди аз си звъня ,все пак за това е там,ама някак си имам усещането ,че на ден му се събира май множко :D ноооо всеки сам си е избрал професията :)
Аз утре ще вляза за тонове ,ехограф , да ме видят за разкритие ,околоплодна течност ,кръв и урина ... След това по моя преценка мога да остана там ,ако искам.
Другия вариант е да си мина всичко и да си се прибера у дома и да ходя всеки ден или през ден за тонове и разкритие.Евентуално до 5 дена след термина /неделя/ ,ако нямам никакви признаци за раждане,ще е предизвикано със система или вагинално хапче, май с хапчето е било по-добре ,ще ровя още да видя кой вариант е по-добрия.
Тъкмо тая вечер си говорихме с майка ми как всички доктори ми казваха ,че няма да дочакам термина си , а то какво стана :D Каква ирония на съдбата :D
Мен ми е някак си спокойно ,въпреки всичко,което се случва.. Тъй като ден-два след термин си е нормално :)
Все пак вярвам ,че ще стане от само себе си пък да видим..
Лека нощ от мен :P
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 07 Окт 2013 01:20

Виленце, стискам палци всичко да мине бързо и леко... Моят съвет е по възможност да си стоиш вкъщи максимално, че болницата си е болница все пак, не е чак толкова "прекрасно" място.
Хубаво е, че се чувстваш спокойна, така и за раждането ще е по-добре.
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 07 Окт 2013 11:55

Как сте ,момичета ?
Аз съм с 2 спукани вени :cry: тооооолкова некъдърна сестра не ми се беше случвала скоро :o Първо не я олучи ли не знам какво се случи,но само ми насини ръката, втория път какво човърка не искаше да тръгне кръв , на третия път успя на китката да вземе кръв и да ми сложи абоката ...
У дома съм,всичко друго мина добре, за съжаление нямам разкритие и не се наложи да стоя там.
Сряда пак съм на тонове ,ако до петък не родя ще ми слагат система. Все пак АГ каза ,че се надява от само себе си да тръгне бебето ,аз също се надявам на това.
И за какво ми беше този абокат на ръката не ми стана ясно ,но както и да е ще го преживея :) Пресметна ми пак термина ,всичко си е точно,не е там грешката .. А ехографа си показваше пак 42 последна седмица ... а би трябвало да съм 41 ..
Днеска изписваха 2 бебета ,толкова малко беше едното :emon17: аз само надничах :D Изкачвах се и по стълбите, разходих се ,дано има някакъв ефект :D
Хайде оставям ви , стискайте палци малкия инатливко да реши да тръгва сам,че нямам търпение вечеее :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот za_cveti на 07 Окт 2013 12:32

Здравейте мамчета, честити ви бебочета! :cheers: :balloons: :congratulations: аз съм за края на октомври, но преди няколко дена прокървих и докторите казаха че ми е паднала тапата. Искам да ви питам при вас как беше? КОлко време след падането й родихте и паднаха ли ви коремчетата и кога се загнездиха бебоците?
Първо трябва да посееш, за да има какво да пожънеш :)
Изображение
Аватар
za_cveti
Редовен
 ---

Мнениеот benka_78 на 07 Окт 2013 12:41

Здравейте, мами!
Виленце ще стискаме палци да реши инатливко да излиза по бързо. Дочака си ти термина и дано не го задминеш. Първото момченце родено избърза ,пък последното нещо не му се излиза :D .
Днес времето е страхотно, само за разходки. Ние излизахме , сега ще се кърмим и пак ще излизаме :D .
лек ден от мен и много слънчево настроение
Изображение
Изображение
Аватар
benka_78
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...