СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: СЕПТЕМВРИ ИДЕ,ВРЕМЕ НЕ ОСТАНА - ЩЕ СИ ГУШНЕ БЕБЧЕ ВСЯКА МАМА

Мнениеот anjilina на 30 Юли 2013 13:06

Здрасти мами!

Честита ни нова тема!

Мене ме гони лудото, не издържах! Съпругът 2 дена е на работа и не може да работи по ремонтите. Опънах си новите въжета в стаята и пуснах първата пералня: нещата за болницата и 3 ката дрешки на бебото. Пък и да пробвам препарата за пране...бебешкия режим на пералнята... Поне сака ще стегна да ми е готов за болницата.
Аз понеже нямам къде да сложа стайна сушилня, направих друго. Между касите на 2 врати на противоположни стени в малка стая където има печка зимата, си опънах няколко въжета. Даже е по-добре, че няма да ми е близо до земята прането. То тука винаги съм имала въже, ама сега сложих 3 и да са пластмасови, да могат да се мият. Имам къде да суша ританките зимата.

Vesuni моя приятелка си взе ергономичен матрак който е точно издут като възглавница от едната страна - прати ми снимки. Това с одеалцата е добра идея, аз 140 кинти за ергономичен матрак сигурно няма да имам. А точно това ми е било най-голямото притеснение - повръщането.

pandachina хубаво е, че има кой да ти помага. Аз като гледам свекито кава е, предпочитам аз да си го свърша. Относно мъжете и това как вършат работа, ами всички, които познавам, са такива. :D :D :D Имат си нужда от женска намеса, и в къщи е така.

За мене обичайното кръвно е 120 на 80, така че 90 на 50 спокойно може да ме докара до колабс. Днес съм на 2 кафета и кана айрян и да ви кажа добре се чувствам. Първо ми е тонизирано и второ второто кафе го пих на къпанче в близкия парк, беше разтоварващо и приятно под дебелата сянка на няколко стари дървета.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 30 Юли 2013 13:20

Ние на Вени преносимата кошарка я бяхме сложили така под лек наклон - отдолу имаше едни приставки да се люлее, та едната от горната страна я слагахме да надига леко, а стъпваше на краката си от долната страна... :wink: Иначе като оригваш бебчето след хранене не виждам проблем да спи и на равно, стига да няма рефлукс.
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesuni на 30 Юли 2013 13:21

http://maichindom-varna.com/bg/pn.html

Ето малко интересна и необходима информация :( тОЛКОва ме наплаши всичко ,което прочетох,но мисля,че трябва да сме подготвени и да знаем какво се случва и какво може да се случи :)))
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот tedinka90 на 30 Юли 2013 13:27

Здравейте и от мен.Честита ни нова темичка,много сме били активни :) .Как са коремчетата днес?Аз мисля да мръдна към личния лекар днес,да ми даде направление за дерматолог,че получих някакъв странен обрив по краката и ми се струва,че е някаква алергична реакция,поне така каза жената в аптеката до нас.Вилинце радвам се,че ще можеш да си получиш помощта,така е редно.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedinka90 на 30 Юли 2013 13:34

Весуни много полезна информация,права си трябва да знаем всичко и да сме готови за всичко.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 30 Юли 2013 13:41

Теди, пиши като минеш при дерматолога... :(
Весуни, не се плаши, не при всяко раждане се прилагат всички тия неща, но е хубаво да си запознат с етапите и процедурите по принцип... :wink:
На мен са ми правили включване на система с окситоцин, епизиотомия, прийомът на „Кристелер", зашиване, ревизия на матката, в следродилния период пак имах назначени системи с окситоцин и едни хапчета за по-бързо свиване на матката... :wink: Не е страшно, преживява се... :mrgreen:
Пазете се от жегите, че навън е страшно днес... Тук ми показва 33.5 градуса на сянка, а тепърва ще напича от западната страна... :sm_newsm05_35: След малко пускам климатика и не мръдвам докато не залезе слънцето... :mrgreen:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesuni на 30 Юли 2013 13:55

Теди,дано не е нещо сериозно точно сега,пиши да кажеш как си .
Мишоче ! Е браво бе :Д Ти ми изброи хиляда гадни неща,преживявало се .... :(((( Направо ще се гръмна ,като чета всичко това! Просто силно се надявам всичко около нас да мине леко и без усложнения..
Ох,момичета,не знам за вас..ама аз много мразя да съм безработна,защото разполаагам с много време и ставам адски неорганизирана и ме домързява много ! Колкото повече ангажименти имам,толкова по-добре се чувствам и не отлагам нищо :)) Много е уужасно.Тук разхлади вчера,заваля един дъжд,днеска пак го дават да повали малко,но пък е топличко.После се надявам пак да стане жега.Е,разбира се и аз започнах да се оплаквам ,като термометъра удари 37 градуса..Но главно през нощта,когато няма заспиване.Климатици тук не се използват,не съм и чувала и виждала и п немските семейства даже,никъде.Всеки се отоплява с парно или камина,а през лятото обикновенно не е толкова топло.От 3 години съм тук и за първи път пускам "сиромашкия климатик",а именно вентилатора :))))))
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот geri_br на 30 Юли 2013 15:13

Ей,да не ви изпусне човек от поглед за един час и колко сте изписали,та чак и нова темичка :wink: Да ни е честита и да я напълним с много хубави новини за сладки бебешори :emon28:
Теди,чакаме новини от прегледа,дано не е нещо притеснително.
Нашата кошара няма опция да се повдига само от едната страна,а и честно казано с Ели не съм знаела,че трябва да е повдигната :roll: Но тя пък много рядко ми е повръщала и винаги след хранене звучно се оригваше :wink:
Изображение

Изображение

Изображение
geri_br
Пристрастен
 ---

Мнениеот anjilina на 30 Юли 2013 15:48

Здрасти мами!

Тоя препарат за пране Бочко много силно миришиииииииииииииии :/ И ми се запуши носа. Някой път ми се е получавало от препаратите, с които миеха офиса. Някаква алергия е това. Ако на следващата пералня картинката се повтори, ще трябва да го сменям. Иначе мирише страхотно, въобще няма нужда от омекотител, изкарах нещата снежно бели, обаче много натрапчива миризма... Може пък като изсъхнат да не е толкова натрапчив, ще видим. Ето затова обичам да си тествам нещата предварително.

Тук щеше да е горещина, ама нещо не се получава... има облачета разни и на моменти е даже облачно, както се канех да вадя вентилатора при прогноза 37 градуса, така още не съм то извадила.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот Vesuni на 30 Юли 2013 16:49

Гери,не ти трябва такава опция.Става въпрос за повдигане на матрачето с разни одеалца,да стане полегато,просто под него се пъхат,да има лек наклон :)
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот geri_br на 30 Юли 2013 17:33

Весуни,мерси :wink: А задължително ли трябва да се подлага нещо или само ако бебчо много повръща?
Аз пък да похваля Саното-не мирише силно,съвсем слабо се усеща след като е изсъхнало прането и също няма нужда от омекотител.Да се надяваме,че занапред ще успява и петната да изпира,което всъщност е най-важното :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
geri_br
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 30 Юли 2013 17:41

Тук вали, трещи, буря, градушка, луда работа... То да не задряма човек за половин час.
Поне разхлади...
Анджи, Гери, гелът и омекотителят Сано пък доста миришат.
Весуни, не се шашкай, в Германия използват повечето методи в краен случай. Нормално е да не са разпространени климатиците при вас.
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesuni на 30 Юли 2013 20:21

http://mama.ladyzone.bg/topic/1321-%D0% ... %82%D0%BE/ Момичета,ето още една много полезна статия според мен...днес нещо не спирам да чета какво ли не !
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 30 Юли 2013 20:24

Честита ни темичка :balloons:
Много хубаво озаглавена ..
Аз си свърших всичката работа в най-голямата жега,ама не ми стана лошо , :D Имам си и нова лична карта вече, че със старата не можах да си платя в банката и така...
Тук ще се разхладим май с един дъжд ,ама все още не е заваляло :?
Днеска съм изпила почти 4 литра течности :shock: почти не съм яла ама навън като бях едно шише с минерална от 1,5 л. замина :D у дома пих пък 1 сок 1л. и 2 малки минерална вода по 0,500 и до довечера таман 4 :D :D :D
Имам аз въпрос при изписването акта на детето там ли го правят и дават или каква е изобщо процедурата ? това днеска се сетих,че не знам ..
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Ще раждам през месец...