ОКТОМВРИЙСКИ БЕБОЦИ 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ОКТОМВРИЙСКИ БЕБОЦИ 2013

Мнениеот dianag70 на 01 Ное 2013 19:03

Привет! Хайде, чакаме новини и нови бебчета!
Ние с Вики сме добре, гушкаме се, но ни мъчат коликите. Давам Еспумизан Ел капки,но не мога да преценя дали помагат, също така и давам да пие чай от копър. Най сме зле вечер,но пък през ноща спим много сладко и сме спокойни!Сега като е хубаво времето ходим вече на разходка с количката за около 20-30 мин и ни е много хубаво.
Bebeta,а вие как сте с Вики?
Изображение
Аватар
dianag70
Начинаещ
 ---

Мнениеот bebeta на 02 Ное 2013 12:58

И ние сме добре. Аз също давам чай от копър+ Еспумизан+ Био Гая за коликите и съм доволна. Не изчезват напълно, то аз не съм се и надявала, но мисля, че доста я облекчават. И ние дебнем хубаво време за разходи, но последните дни е доста хладно, днес и мъгла има. Буди за на 2,5-3 за да папка, и през нощта е така. Имам голяма нужда да се наспя ама май няма да стане скоро. :D като цяло е спокойна. Другата седмица сме на консултация да видим колко е пораснала. :)
Диана ти кърмиш ли я или сте на АМ?
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dianag70 на 02 Ное 2013 19:15

Кърмим се, но не и стига и се налага да я дохранвам с АМ. Много ми е мъчно, че нямям достатъчно кърма, но... :( А вие кърмите ли се?
А с пъпчето как се справихте? Нашето падна днес, ама много се бяхме притеснили дали го третираме правилно, но ето че и това мина...
Пиши и след като минете на консултация да видим колко сте пораснали! Ще чакам! :D
Изображение
Аватар
dianag70
Начинаещ
 ---

Мнениеот bebeta на 02 Ное 2013 19:47

На нея още на 7-мия ден и падна пъпчето. Голям страх брах с тоя пъп като й сменях памперса. :) Много страшно ми изглеждаше и все си мислих, че ще я заболи.
Аз си я кърмя, за сега да чукна на дърво, не ми се налага да я дохранвам. Надявам се възможно най-дълго да го караме на кърма.
Дано следващите дни се пооправи времето, да излезнем на разходка. И на нея и на мен се отразява доста добре.
Чудя се дали за погача се взима торта? :roll: Аз съм поканила няколко приятели и ще ходим и на чиста молитва и сега планирам какво трябва да се купува. То май в различните краища на България е по-различен обичая. То с торта или без..май няма да има голяма разлика. :roll: :)
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Georgieva86 на 03 Ное 2013 23:04

Честито мили мами! :congratulations: На 22.10 се роди моето слънчице Юлия.Сега сме си в къщи и всички много и се радваме.
Georgieva86
Начинаещ
 ---

Мнениеот bebeta на 04 Ное 2013 01:14

Честити и на теб!!! :balloons: Да ти е жива и здрава Юлия и да ви носи много радост и щастие!
Как мина раждането?
хайде и другите да се включват. Дея, Цвети? :roll:
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivelinka89 на 07 Ное 2013 17:20

здр мамчета честито на всички за рожбите им и моята принцеса излезе на бял свят на 23,10,2013 казва се Александра и тежи 4,200 50 см беше трудно раждане но слава богу за сега всичко е наред .Вече сме на 15 дена и започнаха ужасните колики .Вие имате ли и как се справяте с тях . И да попитам някой храни ли с адаптирано мляко и по колко давате на мен докито ми каза не повече от 80мл но то може 60 или90 и като и дам 60 повръща като и дам 30 пак дали е от млякото или просто докато се адаптира от карма на сухо ? Нашето папче още не е паднало незнам нормално ли е притеснява ме
ivelinka89
Начинаещ
 ---

Мнениеот bebeta на 07 Ное 2013 17:54

Честито Ивелинка! :balloons: Да ви е жива и здрава Александра и много радост да ви носи! :balloons: :balloons: :balloons:
В началото давах Инфакол за коликите, но не ни помогна и минахме на Еспумизан+ Био Гая и мисля, че й действат много добре. Давам също и чай от копър.
На Вики пъпчето падна на 7-мия ден, но на някои падат и по-късно. Има бебчета на които им пада и след 40-тия ден. :shock: Според мен рано или късно ще падне, стига да го третирате правилно. Няма човек с непаднал пъп. :P
Бебка оригва ли се всеки път хубаво след като я нахраниш? Може и от това да повръща. Може и от АМ да е, питай педиатъра и ще ти препоръча друго мляко.
Хайде всички родили да се записват и да се местим в "Родени през...", че модераторите ще ни се скарат. :D Ако искате може аз да направя темата и ще си пишем там. :)
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivelinka89 на 08 Ное 2013 15:49

Благодаря бебета днес ни падна пъпчето вече .Ами не всеки пат се оригва незнам как да я накарам да се оригне .Сега започнах пак да давам карма и за сега не повръща ако започнем пак АМ ще видим .Като започнете да пишете в другата тема пишете тук .
ivelinka89
Начинаещ
 ---

Мнениеот bebeta на 09 Ное 2013 00:19

Хайде мами, направих новата тема в "Родени през..." тази ще я пусна за заключване. Разписвайте се там. Ето линк:
viewtopic.php?f=58&t=19830
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот za_cveti на 13 Ное 2013 10:22

Здравейте мамиии и от мееен!!!! На 04.11 се роди нашето съкровище. Роди се 2900, 50см. Кръстихме я Рая. Като цяло раждането мина леко и много бързо, но ми го предизвикаха защото я преносвах. И нашето пъпче не е паднало още, за сега го третирам само със спирт по 2 пъти на ден, но незнам дали трябва още нещо. Почнаха ни и нас колики, малко рано ми се струва, но е факт и за сега сме само на чай от копър и анасон. Иначе се кърмим. Вие как сте?
Бебета, давай линк за новата трема :) :D :D :D
Първо трябва да посееш, за да има какво да пожънеш :)
Изображение
Аватар
za_cveti
Редовен
 ---

Предишна

Назад към Ще раждам през месец...