РАДОСТТА МИ Е ГОЛЯМА - ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ЩЕ СЪМ МАМА...

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: РАДОСТТА МИ Е ГОЛЯМА - ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ЩЕ СЪМ МАМА...

Мнениеот tedinka90 на 27 Юли 2013 20:51

Анджи честито за прозорците и за болничния щом сте се разбрали,значи всичко се нарежда.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pandachina на 28 Юли 2013 09:08

Добро утро!
Как сте днес? Кротуват ли бебоците? Аз сутринта отнесох един як ритник, чак се свих от болка и дотам беше - сега мирува. :lol:

Мишоче, това вече е друго нещо - подобаващо тумбаче, браво! :emon25:

Бенчица, прекрасно изглеждат тиквичките! :emon25:

Анжи, честито за успешния завършек на двете саги около теб, време беше за щастлив край. :brows:

Ние вчера следобед ходихме да пазаруваме памперси и бебешки перилен препарат от Метро - оказа се, че там са на подобаващо нормални цени за разлика от всички останали стоки в тази верига. Няма смисъл да обяснявам, че като ме пуснаха в магазина, се държах като отвързано магаре, пардон - магарица. Всичко трябваше да видя и да пипна, че даже и да обясня на консултант-продавача колко е некомпетентен. :emon06: След това минахме покрай детски магазин - случайно и непланувано бедствие, мъжото реши да съкратим пътя просто и за негов ужас пред нас изникна този рай - е смее ли да спори с хипопотам, влезнахме "за малко" ( защо ли все още ми се връзва на тази фраза след 2 години заедно :wink3: )... После имахме среща с приятели, които ни дадоха две торби бебешки дрешки. :emon28: Завършихме с китйска манджа за вкъщи, че не остана време да се готви. В този ресторант повече няма да се върнем, макар да ни е през два блока от дома - така жестоко се изложиха снощи, че няма накъде повече, но за жалост говорят слаб бъгарски и не разбраха, че и тях поставих на мястото им. :emon26: Обзорът на деня беше, че вече никъде няма да ме водят, защото само съм тормозела хората и съм засрамвала половинката. Ама не е вярно, че аз ги тормозя - те си тормозят клиентите и просто само аз си отварям устата, останалите си траят, както правех и аз преди да ме треснат хормоните, ама сега не ми минава през ума да си трая. :emon06:
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
pandachina
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 28 Юли 2013 11:21

Добро утро,мамчета.Как са коремчетата?Мен също ме събудиха ритниците на беба,но не беше само един ,все още упорито си ме подритва :D .Панда,така трябва,нека да има някои които да ги постави на мястото им,нещо и аз напоследък хич не мога да си мълча,не,че преди някои успяваше да ми затвори устата особено когато става въпрос за некомпетентни работници.Мъжото най-редовно ме ръчкаше да си мълча :D ,не не успяваше разбира се :twisted: .
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anjilina на 28 Юли 2013 12:37

Здрасти мами!
Как сте днес? Очертава се горещ ден. До сега оттървахме хладно лято, ама каквото беше, беше до тука. Жегите започват.

pandachina четох ти поста и се смях с глас! Ама аз съм същата. Затова мъжо не пазарува с мене или това се случва много рядко.

И мене бебо ме "изритва" от леглото вече всяка нощ около 1 часа през нощта до към 4 сутринта. Рита, млати и това е. Вече като се позарита повече време и почва да ми прилошава. Обърнат е с главата надолу вече и рита дето свари - стомах, диафрагма, сърцето ме стяга чак някой път или пък почва да ми се повръща. Абе малко остана, ама ще е гадно. Почнах да прекарвам посочените няколко часа в седнало положение пред телевизора. Хубавото е, че към 4 спира и заспивам, често до към 10 часа.

И при вас ли се развива подобна картинка? Чувствам го доста пораснал и натежал.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 28 Юли 2013 14:54

Анджи,моята госпожица е същата.И мен понякога ме стяга сърцето като се разрита по-силно,така се усеща вече.Не е както беше преди,лекичко и хубаво,сега са яки и мощни ритници.Четох,че това се дължи на намаляване на около плодните течности и затова ги усещаме по-болезнено ритниците.Ама ще си изтърпим,малко ни остава.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anjilina на 29 Юли 2013 10:06

Добро утро, мами!

Как сте?

Захващаме нова седмица. Времето летиииии... не се усети направо.

Днес съм на контролен преглед. Нещо много взе да ми прималява. А желязото ми е 120, нямам дефицит. Чудя се от какво може да е. Хапвам си стабилно.
При вас има ли такива симптоми? Наспала съм се, ставам, закусвам и като почне да ми прималява и да ми се вие свят... вече 2-ра седмица. Дано днес измислят нещо за това и не е така до края, че ще го изкарам в къщи ако е така.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 29 Юли 2013 11:08

Добро утро,коремчета.Наспахте ли се?Анджи и при мен се е случвало,но то е от хемоглобина,при мен пада рязко и тогава направо може и да припадна.За сега успяваме да го контролираме с доктора,замотвала ми се е главата на няколко пъти,но не е всеки ден.Говори с доктора да видиш и той на какво мнение е по въпроса.Хехе,вече ми остават 45 дни :) ,вижда му се края.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesuni на 29 Юли 2013 12:46

Добро утро,мами !

Анджи,тези неразположения според мен са напълно нормални,но все пак си говори с доктора за твое успокоение.
Искам да ви кажа,че беби хълца по 2 пъти сигурно на ден,така ми дожалява за милото пате..А понеже наддава и сега според един Аpp на телефона ,трябва да е около 1500г и да е дълга около 40см.Колкото повече трупа подкожна мазнина и качва,толкова повече усещам всяко едно движение и завъртане в шкембака и е адски забавно :))

Аз да попитам нещо,което обсъждахме доста време преди,ама не намирам по предишните страници и загубих нишката ,кой до къде е стигнал с прането,коя изпра всичко и коя се подмотва като мен... :oops:

Понеже аз мисля,че още е прекалено рано,ама знам ли и аз вече,майка ми ми дава разни "съвети",да не кажа акъл :lol: :lol: :lol: .Трябвало да започвам,та въпроса ми е ,рано ли е според вас?

Ние бяхме 2 дена на плаж и после на грил при едни приятели,киснах в басейна като истински морж,беше много приятно.Чета,че при вас са някакви страшни жеги,то щом стигна тук до 38 градуса,ппреставям си в БГ какво ......

Приятна и спокойна нова седмица на всички пупита :wink:
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот Vesuni на 29 Юли 2013 12:48

Аааа,и забравих !!!

Мишоче !!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Каква е тази пупа голяма,ти все едно си глътнала баскетболна топка,на долу едни клечици,много си сладка !!! Супер изглеждаш,пупата е жестока !!
Изображение
Vesuni
Отличник
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 29 Юли 2013 14:11

Хоп, ето ме и мен... Върнахме се късно снощи от морето, почти оправих багажите и прането, остана само още 1 пералня да завъртя и сигурно ще е следобед, защото сутрешната вече е почти суха... Няма такава жега тук, ей... :sm_newsm05_35: След малко затварям всички прозорци и си пускам климатика...
Весуни, аз прах дрешки преди да тръгнем за морето, но на теб като гледам ти е рано още, остава ти двойно спрямо моята линийка... :lol:
Днес възнамерявам да си направя списък с необходимите покупки, тази седмица мисля да изпера и количката, кошчето за кола... Изобщо няма да скучая както се очертава.
Шкембак при мен колкото искате, намира се... :lol: Иначе беба много риткаше във водата, имах чувството, че плувам ли аз - започваше да плува и тя... Само си врътка дупето ту отляво, ту отдясно, крачетата ме ритат предимно отдясно, затова не чувствам дискомфорт както вие описвате... Нямам киселини, не ме рита в стомаха, не ми прималява, рита ме странично, но не болезнено и на корема ми щръкват едни топчета като си опъне крачката... :lol: Също хълца доста често...
Анджи, честити прозорци, като наредите стаята да я покажеш... :wink: Добре, че не са ти загубили болничния. :D
Мислете име за новата тема, че наближаваме 100-тната страница... Тъкмо вече ще мога да я оформя както си му е реда... :lol: Аз предлагам:
Ето го септември, време не остана - ще си гушне бебче всяка мама...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот geri_br на 29 Юли 2013 14:59

Здравейте мамчета :D
Ей,голям мор,цяла нощ не можах да спя от горещина и сутринта станах като пребита.Сега на обяд полегнах,ама пак много горещо,задремвам за малко и се събуждам вир вода,а така ще е цяла седмица :roll:
Анджи честити прозорци :wink:
Мишоче,на мен ми харесва заглавието :lol:
Аз започнах с прането вече на по-едрите неща- обиколници,олекотени завивки,одеалца.Вчера разглобих количката,столчето за кола и шезлонга,и каквото ставаше за пералнята го изпрах,другото в банята на ръка.Гледам по-раничко да приключа с прането и всичко да ми е готово,защото с това разкритие дето го имам незнам до кога ще устискам.А моят мъж от другия петък е отпуска и заминават с Ели на вилата за 2 седмици,а аз ще отида при майка,да не съм сама,та това е още една причина да съм готова до тогава.
Моята докторка се е прибрала от отпуска,в сряда следобяд ще ходя,да видим дали ще продължавам с хаповете и как съм с разкритието.
Изображение

Изображение

Изображение
geri_br
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedinka90 на 29 Юли 2013 15:39

Здравейте мамита.Аз бях днес на отворените врати в Аг-то,останах очарована общо взето.Всичко е обновено в стаите си има щори и някакси беше по-хладничко.А вип стаите са просто перфектни.При нормално родилите бебчето го дават на 2-рия час при мама и си стои при нея,а за след секцио на следващия ден и вечер го взимат пак за да си почива мама.Имам си и списъка вече,утре смятам да ходя да допълня всичко и да започвам да пера и аз,че при мен също не остана.Мишоче много ми хареса заглавието на новата темичка.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
tedinka90
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anjilina на 29 Юли 2013 16:28

Здрасти мами!

Значи аз съм голямо диване, кръвното ми е 90 на 50, ша падна ша колабирам някъде, магаре с магаре. От днес почвам по 2 кафета и една кана солен айрян на ден задължително. Как няма да ми причернява... иначе желязото, хемоглобина и захарта в норми. От утре първото кафе ще го пия като стана, второто ще го пия към обяд в парка. Явно ще пропия кафето зорлян накрая, чесно казано хич не ми се пие, но е по-добър вариянт от газирана кола с аспартам.

Иначе бебо е добре, с главата надолу, гледахме му всичкото пак, мъжкарче категорично за пореден път, краченца, ходилца, ръчички, всичко му гледахме, вървим 2 седмици напред. Той си е напред с толкова от самото начало.

Vesuni аз и да искам няма как да почна прането докато не бъдат измазани прозорците, изчистени тавана и комина и почистено. Сега съм в 32 г.с., като гледам как върви, в 35 г.с. ще почна, това е на края на осмия месец. Първо за болницата и изписването, после за кревата чаршафи и хавлии и пелени за баня, после всичко останало, до където стигна. Останалото може и по малко, като се приберем. На свекървата явно няма да разчитам, вчера е взела на съпруга ми на сестра му детето да го гледа 1 месец, баж кога ми трябва, да е заета. Нищо, по-добре, таман няма да ми се мотае и да ми налива акъл, дето го няма, всяко зло за добро. То основната мръсотия при свалянето на старите джамове съпруга ми я изчисти.

Абе като гледам нещата, 3 или 4 перални ще врътна и ще ги изгладя, сигурно за седмица и 2-3 дена ще е готово всичко. Имам 4 жилетки ръчно плетиво, дето ще ги пера на ръка. Другото мисля на бебешкия режим на пералнята и съм взела 2 торби за пране за дребушляците. Като ги разделя по цветове, таман 3 перални ми изглеждат. 1000 лева за 3 перални парцали... да му се дореве на човек, ама няма как. Взела съм самозалепващи се целофанени пликове, мисля дрехите да опера, изгладя и в такива пликове по места за ползване във вече наредената стая. Не във вакуумни, то няма да има за кога, дали ще стоят 2-3 седмици и ще родя. Дано не се объркат плановете. Така или иначе първо мисля да изпера за болницата, изписването, кат чаршафи за кошарата и кат хавлии за баня и 2-3 ката дрехи за начало, а после другите, както дойдат.

tedinka90 твойто не останало, ще ни изпревариш всички. Направо ти се радвам като ти гледам линийката. Ама и ние сме подире ти де... на никой няма да му се размине.

mi6o4eto добре дошла след морето! Разкажи за почивката. Наистина май ти вървиш преди всички с термина. Заглавието на новата тема е супер, аз сам ЗА. Само да наредим стаята и ще я цъкна да я видите. Но засега на дневен ред е измазването на прозорците, което ще отнеме няколко дни, че мъжа ми иска сам да го направи без да викаме майстори. То е и по-добре така де, той може, хем ще спестим някой лев, хем ще го направи като за себе си. Не съм много притеснена, топката вече е в нас, а аз съм чак за 27 септември, имам си 1 месец поне. Обаче вече съм толкова трудно подвижна и корема ми е толкова напрегнат, че вървя като носеща торба цимент с обърнат назад гръбнак, изобщо вече направо не мога нищо като хората. Но прането го пере пералня, гладенето не е тежък физически труд, ще се справя.

geri_br пази се повече, ако трябва не пери всичко сега, само основното за да започнеш.
Изображение
Аватар
anjilina
Пристрастен
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 29 Юли 2013 16:38

Здравейте и от мен.
Мишоче, хубаво ''коремче'' .. Като гледам всички сте започнали да се приготвяте. На повечето от вас това,ще е последния пълен месец с бебе в корема, а Септември .. аз чакам вече с нетърпение :D
Имаме още време с Vesuni :D като гледам се движим паралелно :P
В тия жеги на мен не ми се прави нищо на мен,по цял ден лежа и си почивам , вечер излизам навънка и сутрин за кафето и оп айде вътре :D
Ох какъв матрак трябва да взема ? Гледах имаше с кокос, с две страни , летен , зимен, по мек и твърди ... нищо не разбирам :cry: Дано някоя от вас ми каже какво да взема, гледам из форумите тези със кокосов пълнеж били добри .. дайте и вие мнение и да взема поне това за леглото :wink:
Аз усещам някакво напрежение ниско долу в корема .. вие имате ли такова ? Може би с напредването става така ..
Лек ден от мен :P
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 29 Юли 2013 17:24

Гери, пази се, че с това разкритие... :roll:
Теди, много добре звучи това, което описваш за болницата, в която ще раждаш, аз сега съм се замислила дали да не отида още веднъж на отворени врати, че то след първото ходене ми изникнаха в главата още 200 въпроса... То на всички останали от групичката им беше първо раждане и никой не смееше да пита нищо, само аз задавах въпросите... :lol:
Анджи, какво да разкажа за почивката - хубаво беше, пък макар и за 4 дни... Бяхме с приятели, децата се наиграха. Тази сутрин Вени като се събуди ме пита - "Мамо, днес ще ходим ли на плажа?", не осъзнава още, че сме се прибрали у дома... Иначе тен нямам особено, тъй като по заръка на док не съм се пекла на слънце, мажех се с 50+ фактор и стоях предимно под чадъра... :wink:
Вили, незнам какво да ти препоръчам, ние имаме кокосови матраци за преносимата кошара и леглото на Вени, иначе пък за бебешкото легълце сега сме взели дунапренен обикновен матрак.
Напрежение и аз чувствам понякога, особено като се презоря по някой баир или с къщната работа...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...