Юлски бебчета 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Юлски бебчета 2013

Мнениеот Ocean на 17 Юли 2013 16:30

Ави, добре дошла на малката Ева :balloons: Да ви е жива и здрава, послушна и безгрижна. Радвам се, че всичко е минало без усложнения и сте добре.
Беладона, благодаря, добре съм - изкарах задържаните съсиреци и не се наложи кюртаж :D
Аз 2 дни пих бромокриптин за намаляване на кърмата, че беше нещо страшно. Ева още няма режим на хранене, яде когато й скимне - на 30 мин., на 1 час или на 4 часа. Заради това не ми е регулирана кърмата и тека по всяко време :? Подплънките за кърмачки се харчат като топъл хляб. Направи и един обрив от пелените "памперс", сега отивам да купувам "либеро" /с Дария ползвах такива и бях много доволна/. Силно ме притеснява, че непрекъснато е на ръце и когато е будна само реве :shock: Дори и на разходките в количката плаче, ако не спи. Знам, че всичко е период, но се моля само да е по - кратък.
Аз не съм ви разказвала за моето второ раждане, защото беше много ужасно и не ми се мисли за това, важното е, че мина. Толкова съм възмутена и същевременно доволна, че никога повече няма да се повтори! Ако все пак някой има желание да "слуша" такъв разказ - ще го пресъздам.
Изображение
Изображение[url=http://sibmama.ru][img]
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 18 Юли 2013 11:54

ЧЕСТИТО, avi! Да е жива и здрава Ева, много да ви радва, а кака Дари да я обича все така. Прекрасно майчинство ти пожелавам! :balloons: :balloons: :balloons:
Радвам се, че си имала уславия и екип, които са ти осигурили спокойно раждане, и най-вече, че е минало бързо и леко и си останала доволна от избора ти на болница. Значи Окръжна наистина е добър избор. И аз нямам забележки към 2-ра градска.
Ей, тая "благинка" епидуралната упойка пак не успях да я опитам - страх ме беше да си поискам да не вземе да ми отслаби или спре контракциите. Но така или иначе големият зор бяха само последните контракции преди напъните, които за щастие не бяха за дълго... акушерката тъкмо ми предложи някакво друго обезболяващо, но установи, че вече съм с почти пълно разкритие и каза - докато подейства, ти ще си родила, няма смисъл - та пак минах "натурално", но съм доволна и не съжалявам.
Ocean, и аз следвам тактиката "което е било успешно с първото дете" - дано новите памперси понесат добре на малката Ева. А тя дава ли сигнали кога е гладна и кога плаче за друго? На мен преди с Вероника ми беше много трудно да различа нещата, но сега при Ели е по ясно - като е гладна или си ръфа юмручетата, или върти главичка в търсене; а като реве за друго, просто си се дере. Понякога влезаме в едни 2-3 часови серии кърмене - наакване - измиване - ободряване, кокорене (най-често искайки на ръце) - рев да сукне за приспиване - дрямка няколко минути - и пак отначало. И тогава задълго съм заета само с нея. Като заспи за повече - подкарвам задачките подред, докъдето стигна, гледам да обръщам внимание и на Вероника. Пък чат-пат и време ми остава.
За твоето раждане - ако напишеш разказ - ще го прочета, но при положение, че има моменти, за които не ти е приятно да си спомняш, не е задължително да го правиш. Накратко ще те питам само - сама ли тръгна Ева или беше пердизвикано? (моето второ раждане го определям като "полупредизвикано"). Спокойно затваряй страницата с трудностите от бременности и раждания и ти пожелавам отворената нова с майчинството да е само в светли и приятни краски!
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 21 Юли 2013 12:06

belladonna написа:Ocean[/color], и аз следвам тактиката "което е било успешно с първото дете" - дано новите памперси понесат добре на малката Ева. А тя дава ли сигнали кога е гладна и кога плаче за друго? На мен преди с Вероника ми беше много трудно да различа нещата, но сега при Ели е по ясно - като е гладна или си ръфа юмручетата, или върти главичка в търсене; а като реве за друго, просто си се дере. Понякога влезаме в едни 2-3 часови серии кърмене - наакване - измиване - ободряване, кокорене (най-често искайки на ръце) - рев да сукне за приспиване - дрямка няколко минути - и пак отначало. И тогава задълго съм заета само с нея. Като заспи за повече - подкарвам задачките подред, докъдето стигна, гледам да обръщам внимание и на Вероника. Пък чат-пат и време ми остава.
За твоето раждане - ако напишеш разказ - ще го прочета, но при положение, че има моменти, за които не ти е приятно да си спомняш, не е задължително да го правиш. Накратко ще те питам само - сама ли тръгна Ева или беше пердизвикано? (моето второ раждане го определям като "полупредизвикано"). Спокойно затваряй страницата с трудностите от бременности и раждания и ти пожелавам отворената нова с майчинството да е само в светли и приятни краски!

Здравейте, мами! Напоследък не ми остава никакво време, но сега ще се опитам да се включа. Дано терорист № 2 не ме прекъсне :D
Беладона, Ева дава сигнали когато е гладна, обръща си главичката настрани и широко отваря уста. Ако зорът е вече много голям, засмуква юмручета :D Мен ме притеснява, че точно като вас, суче по всяко време, ей така за успокоение, а не защото е гладна. За 2 седмици такива бузи е направила! Във вторник сме на консултация и със сигурност ще трябва да понеса упреците на личната лекарка, която ме предупреди да внимавам, ако наддава по 1 кг. месечно :twisted: Заради това непрекъснато носене на ръце купихме люлка - с 5 степени на люлеене, с 18 песнички, 5 мелодии от природата и с въртележка със светлини. До голяма степен ме облекчава, тъй като в нея мирува и успявам да свърша някаква домакинска работа, макар и не всичката. За съжаление, още на първия ден каката счупи люлката като я засили докато работеше и сега вече няма степени на люлеене, а на пета степен едва крета :yawna: И в тази връзка да спомена, че Дария напоследък никак, ама никак не слуша /не че някога е била послушна, но сега явно много ми се набива на очи/. Не мисля, че поведението й е свързано с появата на бебето, не виждам някакви признаци на ревност. Просто от известно време непрекъснато ни отговаря, непрекъснато ни противоречи, прави точно обратното на това, което сме й казали и то ей така - на пук :roll: Иначе се радва на Ева, целува я, говори и миличко, но и много я тормози - нарочно я събужда, тупа я по главата, пръска я с вода когато си мие ръцете...
И сега за раждането / в общи линии/ - на 02.07. вечерта, т.е. в деня на термина, ми започнаха контракциите с леки болки. Изчаках няколко часа да видя дали ще се усилят и отидох в болницата на запис на тоновете. Междувременно се обадих на моята лекарка, с която имах уговорка, но за съжаление, съпругът й тъкмо беше получил инсулт и по спешност пътуваха за София. Тя позвъни на друга лекарка, която да ме поеме и аз отидох при тази друга лекарка. Тя ме прегледа, увери ме, че няма да раждам тази нощ, тъй като контракциите не са така силни, а разкритието е едва 1 см. Затова ме прати вкъщи и когато се усилят болките да й звънна. Каза ми да не се притеснявам, да й звъня по всяко време, тя ще ме поеме, тъй като моята лекарка е говорила с нея и тя й обещала. На следващия ден /03.07./ цял ден си търпях болките вкъщи, ходех напред - назад без да спирам, тъй като бях решила, че ще постъпя в болницата вече в последния момент. В 18,30 часа болките станаха много силни, на 2 минути и отново поех пътя към болницата. Лекарката ме прегледа, бях едва на 3 см. разкритие и ме прие в родилно отделение. Тук и първото разочарование - лекарката ми каза, че вече от 24 часа била на работа и поради умора не можела да остане за моето раждане. Щяла да ме поеме дежурната и й се обади. Попитах я дали ще ми пуснат система, тъй като с първото раждане така ми пуснаха система когато бях на 2 см. разкритие и за 3 часа родих. Тя ме увери, че всичко ще ми пуснат и ме остави. Да ,ама не! В родилно отделение ми заявиха, че през нощта било забранено индуцираното раждане /т.е. предизвиканото/ :roll: и отказаха да ми сложат система. Започнаха да ми говорят как нямало да раждам сега, може би след ден, два, три... :shock: В последствие разбрах, че всеки си прехвърля отговорността за мен, тъй като съм пациент на еди кого си и никой не иска да рискува да се случи нещо в неговата смяна. Дори спряха да ми записват тоновете и ме оставиха в една стая. Аз се разхождах по коридора, тъй като болките бяха нетърпими и не можех да стоя на едно място. Така срещнах мой познат лекар. Той ги наплашил, че ще берат ядове с мен /като споменал заемните длъжности от мен и съпруга ми - ей много мразя такива неща!/, но явно това ги е размърдало, защото пак ме извикаха за запис на тоновете. Тогава една акушерка ме прегледа и ми каза, че съм с разкритие 9, почти 10 см. Каза ми да започвам да напъвам, защото бебето е високо и да мога да го придвижа надолу. Започнах да напъвам с всяка контракция, а по едно време влезе дежурната лекарка, която щеше да ме изражда. Тя ме прегледа и като взе да ми се кара, че съм напъвала! Каза ми само да дишам, без да напъвам, защото съм била на 6 см. разкритие :shock: А акушерката, която ми нареждаше да напъвам беше до лекарката и нищо не каза. Когато лекарката отново излезе, акушерката отново ми даде нареждане да напъвам с всяка контракция. И аз вече тотално се обърках - кого трябваше да слушам?! :roll: Тогава 2 акушерки едновременно извикаха, че съм получила големи разкъсвания и течали сисиреци кръв от мен. Когато ме преместиха в родилната зала, лекарката започна зверски да скача на корема ми и едва дишах. В следващите 2 дни почти не можех дъх да си поема и дишах съвсем плитко, тъй като изпитвах страшна болка. В 00,30 часа Ева се появи на бял свят, но не изплака. Питах какво става, направиха нещо и тя проплака. Гушнах я и се изумих когато видях, че е пълно копие на Дария, като неин клониг. След това я отнесоха. Чаках да ми я донесат за кърмене в 06 часа, но не ми я носеха, помислих, че ще я донесат в 09 часа, но и тогава не я донесоха. Започнах да се притеснявам и да питам лекарите какво става. Отговаряха ми, че нищо не знаели, друг лекар щял да ми каже. И след като до обед никой не се появи, обадих се на мъжа ми и му обясних, че никой не ми дава информация къде и как е бебето. Наложи се той да звъни на позната лекарка от неонатология, която изпратила при мен дежурния неонатолог. Този лекар ми обясни, че бебето е добре, но го хранели с адаптирано мляко, тъй като аз не съм я кърмела :shock: Възмутих се ужасно и забраних да я хранят от шише като поисках да ми кажат къде мога да си намеря детето. Оказа се, че нея са я настанили на друг етаж, а мен не ме настанявали там, тъй като нямало места. След като разбах къде се намира, отидох пеша да там, макар че едва се мърдах /имах 11 вътрешни и 5 външни шева/. Когато я намерих, веднага я накърмих и за щастие тя си засука без проблем :D Същия ден, късно след обяд и мен ме настаниха на същия етаж и ми донесоха бебето в стаята. Започнах да я кърмя на всеки час, за да ми слезе кърмата. През нощта дежурната сестра се възмути от поведението ми и започна да ме увещава, че трябвало да я храня с адаптирано мляко, тъй като ме виждала, че непрекъснато кърмя. Продължих да отказвам и търпях сърдитите погледи и мърморене. Така ми тръгна кърмата без проблем и вече спокойно се хранехме, но не по часове, а на поискване. По този повод пак ми се караха защо не съм спазвала режима :roll: Само ще вметна, че все още се кърмим на 30 мин., на 1 час, на 3-4 часа ... изобщо когато е гладна. Категорично съм привърженик на режима на хранене и спане, но мисля, че той може да се изгради едва след третия месец.
Така изкарахме първите 2 денонощия като никой не ни оставяше да си почиваме. Непрекъснато някой влизаше в стаята - сутрин в 04 часа вземаха бебетата да ги къпят!!! :shock: После влизаха да ни мерят температурата, после пък тъкмо заспали, айде трябвало памперсите да се сменят и все такива щуротии. На третата нощ, в 01 часа влезе дежурната сестра и заяви, че прибирала всички бебета в детската стая :shock: Имало някакво нареждане, че не можело бебетата да стоят при майките през нощта. Не знам как предните 2 нощи нямаше такова нареждане. В 03 часа отидох да си кърмя бебето и сестрата ме изгони, защото не можело да се хранят бебетата между 00 часа и 06 часа :shock: Естествено, те всички ревяха като по команда и тя, за да не и надуват главата, ги нахранила с адаптирано мляко. В същото време докато тя ми тъпчеше детето с АМ, аз цедях кърма и я хвърлях в канала :emon13: Естествено, казах й някои неща /кое къде да си завре :oops: / и чаках да съмне, да мине визитация и да ни изпишат. Така и стана. На изписването лекарят ми каза, че на моето бебе му правили някакво кожно изследване и да отида на 16.07. с бебето в неонатология, за да ми обяснят какви са резултатите. Говорих със сестрата като я питах дали това е рутинно изследване или са имали някакви притеснения. Тя ми каза, че са имали притеснения, тъй като Ева се родила с увита около врата пъпна връв. Така и не разбрах каква е връзката с кожното изследване. На 16.07. се строихме пред отделението и след като говорихме с дежурния неонатолог, се оказа, че онзи лекар, който ни е изписвал е объркал бебетата и не ставало въпрос за моето. О, Боже! Да се смее ли човек, да плаче ли?!
В общи линии това е. Минало е вече, не го мисля и се радвам, че ми беше за последно :D
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 22 Юли 2013 00:35

Осеаn, благодаря, че сподели разказа си с нас, неприятно са се стекли обстоятелствата да не можеш да си при твоята лекарка и най-вече противоречивите и некоординирани указания на всички през целия ви престой. Но пък толкова мило ми стана от момента, в който веднага след раждането си си гушнала Ева :D Важното е, че гледаш философски на всичко това (браво за което :wink: ) живи и здрави сте и всичко това е зад гърба ви :D
Иска ми се и аз да напиша такъв по-подробен разказ, само дето не знам кога ще успея :roll: Днес Ели цял ден дремва за по 5-10 минути и предимно ми виси по гърдите (чудя се сега ли беше първият "скок в растежа"), та докато успея да намина, всъщност вече стана утре :mrgreen: За Дария е прекрасно, че не ревнува, но може това с непослушанието да е нейната реакция на адаптация към новата ситуация. Дано мине бързо. Ние на Вероника й говорим, че трябва да дава положителен пример (нищо, че бебето още не разбира), та вече даже се е вживяла в ситуацията как и тя ще "възпитава" бебето и какво ще му обяснява. Сега се чудя са изчакам ли Ели дали ще се събуди или да лягам... май ще лягам, пък каквото стане - и без това ние също още нямаме режим и няма никаква закономерност в нещата.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avi на 22 Юли 2013 18:06

Здравейте, момичета!
Ocean, много жалко, че раждането на Ева е протекло по този начин;направо да ти иде да :box: и сестри, и акушерки, и неонатолози!

И аз съм към групата на кърмещите по всяко време-не може да си изградиме още режим, а и съм привърженик на кърменето на поискване, поне в първите няколко месеца. Нашата Ева е като цяло спокойна, но сме далеч от бебетата, които "спят по 3часа, събуждат се само за кърмене и пак заспиват", това ми звучи като легенда, но имам и познати, които твърдят, че бебета им са такива! :D

Само да вметна, за първа страничка-Ева се роди на 12.07., 3120кг., 50см. :D
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

Мнениеот Ocean на 23 Юли 2013 15:40

Днес мина първата ни консултация :D Ева е пораснала с 2 см. и е наддала 700 грама. За второто търпях критика, тъй като трябвало да наддава по толкова за месец, а не за 2 седмици, но аз съм свикнала и от едното ухо влиза, от другото излиза :oops: Скара ми се, че кърмя долу - горе безразборно, трябвало на 2,5 - 3 часа /и това съм го чувала друг път :lol: /. От следващата седмица трябва да почваме масажите и гимнастиката. Иначе гърдичките й още са подути от хормоните и от днес ще правим компреси с риванол.
Иначе всеки ден сме по разходки, гледам докато спи да отмятам някои домакински задължения. Доста трудно ми се получава, тъй като дребосъчето когато е будно непрекъснато реве :shock: и само на ръце се носим. Дори в количката пак плаче, спирам някъде, нося я малко на ръце да се успокои и после пак продължаваме. Вкъщи пак често се буди. Ох, ставам, че пак се обажда :?
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 24 Юли 2013 16:30

Привет!
На този ден преди 5 г. станах мама за първи път - черпя ви за рождения ден на Вероника :D

Изображение

Иначе и аз тия дни много трудно намирам време за каквото и да е - в период на скок в растежа ли сме, колики ли или и двете... :roll: Това за бебетата като часовник и на мен ми звучи като легенда, или пък за новородените, дето спяли по 17 часа на денонощие - ако беше вярно, майките щяха да събират по 8 ч. сън и да разполагат с 9 ч. свободно време през деня... ама къде ти...
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 24 Юли 2013 17:05

Беладона, да ви е жива и здрава Вероника! :balloons: Да расте умна, усмихната, добра и безгрижна.
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avi на 25 Юли 2013 18:46

Беладона, със закъснение, честит рожден ден на Вероника, да е жива и здрава, много послушна кака!
Ocean, като знам как се надяваше това бебче да ти е по-спокойно и кротко, дано това е период и да отмине бързо, Беладона, на теб пожелавам същото!
Аз гледам да не се оплаквам, сравнявайки държанието Ева със периода на коликите на Дари преди време (чук-чук на дърво)
Само привечер проплаква малко, но в границите на търпимото-час-час и половина в денонощието, определено ми приличат на колики!
В родилното ми препоръчаха едно чайче на Блевит - http://www.koalabebe.com/product/1264/b ... 150gr.html взех от него и давам привечер!
Ние на консултация ще ходим чак като стане Ева на месец и една седмица - на 20.08, тъй като нашата докторка е в отпуск, а и не ми се ходи в поликлиниката излишно, вчера я мерихме се в къщи - излиза че е наддала между 350 и 400 за 9дни-което мисля, че е в нормата.
Ocean, сега прочетох, че си търпяла критики, сигурно и при мен ще е така :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

Мнениеот belladonna на 26 Юли 2013 17:15

Мерси за пожеланията, момичета!
Тези дни каката с тати ходят на плаж, а ние с бебка съчетаваме разходки и задачки. Имаме си вече акт за раждане - взехме си го, подадохме документи за еднократна помощ, една друга работа свършихме в пощата. Като ревна бебка точно там, първоначално леко си притесних, но всичи служителки така добронамерено започнаха да се усмихват, че се успокоихме и свършихме работа.
Ако мога - после ще пиша още, че беба се събуди......
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 27 Юли 2013 11:23

Ocean, ти явно добре си познаваш педиатърката, защото още преди да отидете, предполагаше как ще протече консултацията. Важно е, че ти си сигурна в себе си какво правиш :oki: Между другото, и за "безразборно кърмене", и за нощно хранене - и аз давам без въобще да се замисля. Едно, че при моите деца не вървят номера като залъгване с водичка, гушкане, люшкане - като си искат, следва продължителен лъвски рев докато не си го получат, второ, че - щом детето търси, явно има нужда, която защо да подтискам... а пък при мен го има и обстоятелството, че гоня увеличаване на кърмата, та гледам да давам възможно по-често.
avi, и нашата докторка скоро ще излиза в отпуск, аз обаче ще гледам да я хвана преди това, та ще видим и ние какво сме направили за тия две седмици и нещо след изписването. А и трябва да я питам нещо друго важно - болничният от раждането изтича във време, когато тя ще е в отпуск и съответно кой кога трябва да ми издаде следващият болничен - дали тя като се върне (т.е. с няколко дни закъснение) или заместничката й.
Момичета, вие ще ходите ли на контролен преглед при АГ? Аз се чудя какво да правя. Лекарката от ЖК ми каза да отида след раждането (което аз направих) - даде ми направление за лабораторни изследвания и ми каза, че нямало нужда да ходя повече, а само по телефона да й се обадя да й кажа резултатите. Явно няма да ме преглежда. В епикризата от раждането ми пише, че в болницата ми се полагат 2 безплатни прегледа в рамките на месец след раждането. Да приемем, че съм ползвала един за сваляне на външните конци - сега се чудя дали да не отида пак към края на периода... Вътрешните конци почнаха на моменти леко да ме дразнят и драскат, направо нямам търпение да паднат, досега са паднали 2, явно има още, тъпото е, че не попитах общо колко са и не знам колко остават.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 29 Юли 2013 08:51

Добро утро, мамчета. Набързо ще се включа докато Ева е задрямала, че когато е будна ми ангажира цялото внимание.
Ави, аз търсих от този чай с копър и лайка на "Блевит", но първо, че не намерих, второ ми казаха, че тази марка е с най - ниското качество на испански бебешки продукти. Затова купих от аптеката копър и лайка и всеки ден варя чайче :wink: Не че ни помага при коликите, но го правя за мое успокоение. Дори аз пия от него, че да минава и през кърмата. От няколко дни на Ева и тече кръв от пъпчето. Отначало се уплаших много, но след като се консултирах с двама лекари, те ме увериха, че е от напъването от коликите и непрекъснатия рев.
Беладона, аз мисля да отида на преглед едва когато минат 40 дни от раждането. При мен лохиите вече ги няма, на 2-3 дни съвсем леко прокървявам и то еднократно за съответния ден. Иначе аз ходих на петия ден след раждането заради онези съсиреци, които задържах.
Оставям ви, че Ева отново провали плановете ми да си бъбрим. Ще се приготвяме за разходка докато още може да се диша навън.
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 29 Юли 2013 14:32

:sm_wavey: Имаме си 13-дневно раче. :D

Ясна се роди по спешност на 16-ти юли в 2:00 след полунощ, плуваща в зелени води, със зелена пъпна връв, в много тежко състояние.

Вътреутробната инфекция беше засегнала белите дробове, които пък, поради преждевременното раждане, не се бяха разгънали достатъчно. И тъй като не функционираха с пълен капацитет, сърцето не се снабдяваше с достатъчно кръв. Това доведе до няколко сърдечни проблема, опасност от спешна сърдечна операция и какво ли още не. Прекара и жълтеница - черният дроб трябваше да бори и инфекция, и да се справи с два антибиотика, и да сваля билирубина. Бебето лежа 9 дни в кувьоз... приличаше на ранено врабченце. Пърхащо и вибриращо. Не мога да ви опиша колко страшно беше всичко.

След като я изкараха от кувьоза, адаптирането към нормална среда протече много мъчително и бавно, с много ниски стойности на кислород в кръвта... Но в крайна сметка вече сме си вкъщи и сега ситуацията е по-оптимистична.

Кърмя я, кърмата слезе мноооооооого трудно, тъй като преживях огромен стрес, 9 дни не си бях докосвала детенцето и го гледах как трепти под похлупак, цедях и носех кърма в шише, но за щастие сега тя суче от гърда като змей и наддава чудесно.

Вкъщи отново мирише на бебенце. :sm_newsm32: -> 3.000 кг, 50 см.
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Ocean на 29 Юли 2013 15:25

Юли, мила, не смеех да те питам... Да ви е жива и здрава малката принцеса Ясна! Нека лошите преживявания са останали зад гърба ви и с времето тези спомени да избледнеят. От тук нататък пожелавам на Ясна да има светло и блестящо бъдеще, да е обградена от доброта и любов. Радвам се, че вече сте си вкъщи и постепенно животът ви възвръща нормалния си ритъм. А баткото радва ли се на Ясна? Как се справяте с ежедневните задачки?
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 30 Юли 2013 17:22

Юли, честита дъщеричка! Пожелавам ти оттук нататък Ясна да расте здрава, силна и с късмет и много да радва мама, татко и батко! :balloons:
През големи премеждия сте минали, направо не знам какво да кажа, слава Богу, че все пак така са се стекли нещата, че навреме да предприемат мерки за спешно раждане и в крайна сметка нещата да се развият в щастлива посока. Между другото, ако не греша, на 16-ти е твоят имен ден, така че е имало кой да ви закриля отгоре. Браво, че вече сте си вкъщи, че се гушкате и кърмите - това е от огромно значение за бързото и пълно възстановяване на бебка, а и за твоето спокойствие като майка.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...