Юлски бебчета 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Юлски бебчета 2013

Мнениеот belladonna на 02 Юли 2013 14:07

Здравейте, момичета!
Тази сутрин ходих на ЖК. Иначе, Ocean, и аз като теб миналата седмица пропуснах - бяха ми казали да отида само ако нещо ме притеснява или се сетя нещо да питам, но така се стекоха нещата, че просто нямаше за какво и реших, че няма смисъл. Днес обаче чинно си отидох на насрочената дата. Та, параметрите ни с бебка са нормални и лекарката заключи, че явно й е много хубаво вътре - и продължаваме да се чакаме. На термина или на следващия работен ден трябва да отида пак - за тонове, и така - засега положението е, че ще си чакаме и ще се следим доста по-често.
На мен нали в последно време са ми по-свободни и дните, и мисълта, и си мисля за какво ли не и си философствам на ум. От една страна, си има своите предимства нещата да се стекат по-рано без да го очакваш (като при Soleil), пък и от моя опит първия път - дето се казва, докато се усетиш какво става, нямаш време и да се уплашиш и вече си с бебе. Но пък сега, подготвяйки се по-рано, ми останаха доста свободни часове, които успях да изкарам в приятни занимания и спокойни мисли - нещо, за което не ми се беше отдавала възможност от години. И съм благодарна за това, че сега ги имах. Понякога пък, по светлия пример на kalimom си дремвам следобяд - всяко събиране на сили преди събитието си е важно, че после възможностите за такива луксове са доста ограничени. Вероника от тази седмица вече не е на градина (последно решихме, че през лятото си остава вкъщи за 2 месеца) и нещата ги напасваме и ще ги напасваме всеки ден в движение, че всеки има някакви ангажименти. Днес нашите я взеха да им гостува за през деня (заради моето ходене по доктори) и докато си я чакам довечера да я доведат, ще се порадвам на още няколко свободни часа. Не се притеснявам много за нея как ще понесе престоя ми в родилното - рядко сме се делили, но все пак се е случвало да ходя в командировки за подобен период и знам, че много добре се оправят с баща си и въобще тя като е с поне единия от нас, си е спокойна.
Soleil, чудесно е, че сте в пълен състав! Ходихте ли вече с Борко на разходка?
Кокошка_с_брошка, много хубава работа си свършила, очертавайки с доктора план за нещата. Пък може да се случи някоя лятна буря и в деня на раждането, точно както си го представяш. Аз първия път родих в края на юли и уцелих точно едно такова дъждовно захлаждане, че и буря имаше (ама мисля, че по-предния ден).
kalimom, по въпроса за бебешкия шезлонг не мога да се изкажа, тъй като не съм ползвала и не съм много запозната. Само знам, че има "ежедневни", за които вече имаш отговор, както и някакви "хавлиени" за къпане. Но си е идея да оставиш тази покупка за след раждането и да се снабдите ако се наложи - вие ще си решите.
avi, ползвай хубавото време и почвай с прането! И аз днес като видях слънце, веднага напълних простора - нещата за бебето са готови и прибрани, но други наши работи, дето се натрупаха от дъждовните дни. А пък в жегите особено обичам да пера и простирам - първо плисвам еднин леген вода на терасата, после като сложа и прането - хем хвърля сянка, хем лъха свежест и разхлажда.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avi на 04 Юли 2013 09:35

Здравейте, момичета!
Ocean, не се е се отчитала тези дни, май предчувствам ново бебче в темичката :lol:
Аз да ви кажа, вчера бях на тонове и се оказа, че съм с 3см. разкритие :shock: През ноща имах някакви нерегулярни контракции, но не на интервали, така че, въпреки че ми се искаше да устискам до термин, май и аз скоро ще се отправям към родилното!
Беладона, спомням си, че с Дари и аз така се вглеждах в себе ди за симптоми, но и като чели нещата станаха по-плавно, по-бавно-няколко дни преди термина ми падна тапата, през първата нощ с по-силни контракции отидох да раждам; сега нещо се забързаха нещата, имам разкритие без кой знае какви контракции, даже днес се притеснявам да излизам с Дари по градинките, да не вземат да ми изтекат някъде водите, на всичкото отгоре майка ми е в провинцията до неделя и ще трябва да организираме някой друг да гледа Дари ако се наложи да раждам тези дни. Но здраве да е, важен е резултата :sm_003: !
Кокошка с брошка, много поетично звучиш :D
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

Мнениеот anabobi на 04 Юли 2013 15:47

Момичета една щъркелска вест-Дори (Ocean) роди прекрасна принцеса Ева тази нощ в 12:30 с прекрасните мерки 3100 и 49см.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 04 Юли 2013 17:00

Честито, Ocean!!!
Да сте живи и здрави, бебка да слушка и много да ви радва, а на теб - бързо възстановяване и прекрасно майчинство! Радвайте се една на друга!
:balloons: :balloons: :balloons:

Ех, така се развълнувах :D :D :D Също така, благодаря на вестителката за това, че беше така добра да ни информира! :balloons:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kalimom на 04 Юли 2013 21:14

Честито, Ocean, и от мен!

Желая на малката принцеса да е здрава, да играе и лудее както подобава на всяко щастливо дете :balloons: и да бъде гордостта и радостта на мама и тати!

На теб - да се възстановиш бързо, за да й се радваш още и още повече; само хубаво да ви сполетява: теб и цялото семейство! :cheers:
Аватар
kalimom
Начинаещ
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 05 Юли 2013 11:07

Добре дошла на малката Ева! :balloons:

Да стъпва само в лято и никакви зими, да я галят топли лъчи, да плиска смях и да е слънчицето вкъщи, а очите й да се докосват и да поемат само най-хубавите краски. Защото е юли и животът е прекрасен! :party2: :tulips2: :flowers:

Бързо възстановяване, Дори! Чакаме те да пишеш! :sm_wavey:
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот avi на 05 Юли 2013 11:23

Дори, да ви е жива и здрава малката принцеса, много да ви радва и да е много, много щастлива; а на теб ти пожелавам бързо възстановяване и хубави, спокойни лятни моменти с прекрасната Ева!

Е, много се развълнувах, момичета, скоро всички една по една ще можем да прегръщаме така чаканите ни малки съкровища :D
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

Мнениеот Soleil на 05 Юли 2013 15:44

Дори, честито! :congratulations:
Да е жива и здрава малката Ева, много да ви радва, много да слушка! А на теб бързо възстановяване!

Ние сме добре. Борко расте, вече излизаме и навън :wink: Послушен е много засега, кротичък е. Почти не му се чува гласа :)
Даяна не ревнува, напратови - много му се радва, настоява да ми помага постоянно, постоянно ходи при него, гушка го, гали го, целува го, дава му залъгалката... Даже каза, че си отстъпва нейната на него, а аз правих опити да я откажа от тая залъгалка от 2 години :lol: и все не успявах... Сега сама се отказа и съм много щастлива.
Иначе сме на АМ :( Но пък Борко е доста лаком, хапва си по 100 мл. На мен множко ми се вижда, ама... Не повръща след това, спокоен е, буди се горе- долу през 3 -3,5 часа да яде.
Последна промяна Soleil на 01 Авг 2013 00:31, променена общо 1 път
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Ocean на 09 Юли 2013 11:48

Момичета, много ви благодаря за прекрасните пожелания! На вас също пожелавам спокойни последни дни на очакване, леко раждане и здрави бебчета.
Набързо само ще кажа, че двете с Ева сме добре, аз се възстановявам, спокойни сме и двете :D Кърмим се успешно, не спазваме никакви часове и ако има желаещи за изхранване - насреща съм, имам кърма поне още две бебета да изхраня :lol: Кака Дари е най - развълнувана, помага ми, не се отделя от сестричката си и непрекъснато я милва :lol: Тя си ходи на градина и така дните минават кротко, леко и без излишно натоварване. Вечер й обръщам повече внимание, четем приказки, говорим си и се радваме на Ева.
Солей, много е сладък Борко! Не се натъжавай за кърменето, важното е бебчо е да е спокоен, доволен и здрав :wink:
Днес ще отида да ми махнат конците и да ми направят един преглед, защото задържам съсиреци кръв и се притеснявам да не се наложи кюртаж.
За сега това е от мен. Когато имам повече време ще разкажа за раждането и престоя ни в болницата, но за сега това ще си го спестя, тъй като не ми се впуска в лоши спомени. Напоследък си мисля за Беладона, дано скоро и тя да успее да се включи с хубави новини :D
Изображение
Изображение[url=http://sibmama.ru][img]
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radostst на 09 Юли 2013 22:41

Здравейте момичета. Моля да харесате снимката на дъщеричката ми. Благодаря предварително!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avi на 10 Юли 2013 10:59

Ocean, супер е, че можа да се включиш! Ева кротичка ли е, много спокойно звучиш, супер :D
Дари е грижовна кака, значи, дано и нашата Дари да е такава, сега постоянно ми целува корема, надявам се и като се появи бебка да е толкова грижовна!

Soleil, Борко е голям сладур!
Аз си ходя с разкритие 3см. вече седмица, днес бях на тонове и докторката ми каза, че до следващият понеделник ако не съм родила, да отивам направо в болницата с багажчето и сме щяли да "поразбутаме"нещата. Мисля, че няма да издържа цяла седмица, имам доста болезнени контракции, но и не ми харесва идеята да "разбутваме "нещата-може би, защото докторката ми излиза в отпуска от понеделник, надявам се нещата да си тръгнат нормално дотогава! Но както и да е, идва си времето да се ражда!

Беладона, чакаме те вече да се отчетеш :D
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

Мнениеот belladonna на 13 Юли 2013 17:36

Здравейте, момичета! Знам, че сте ме мислили и ви благодаря за това :love1:
Последните дни, особено дните от преносването, хич не ми беше до писане и въобще до контакти с хора - те хората, повечето, деликатни и не ни търсят, аз също не исках да търся никого, защото всеки очаква, че като го направя - ще е с повод. Та затова реших да пиша чак като имам новини :D
Днес ни изписаха с бебка и вече сме си вкъщи, а ето как се случи всичко: Още от предната сряда почна да ми пада тапата, но никакви сериозни симптоми. Ходех си на тонове, параметри екстра и така до 9-ти. А едновременно според правилата на болницата, както и по съвет на наблюдаващата ме АГ, при 5 дни преносване трябваше да постъпя в отделение рискова бременност, където следва 1 ден прегледи и изследвания и решават как да процедират. На 10-ти, с багажчето - отивам там, приеха ме, почват процедурите по ред и хоп - оказвам се с 5-6 см разкритие, което съм си докарала незнайно как (с подготвителни контракции ли, с гравитация ли), но без абсолютно никаква родова дейност. Обсъдиха какво да ме правят и кога, защото имаше много фактори, които трябваше да се отчетат, вкл. и че се очакваше голямо бебе (беше така застанала, че не можеха да я измерят точно колко е, но докторът каза, че със сигурност ще е по-голямо от предишното, а може да отиде и към 4 кг. Решиха, че няма какво да ме чакат и бързо-бързо ме прехвърлиха в родилното отделение, там пък прецениха, че има шанс за нормално и ще пробваме със система да ми предизвикат родова дейност. И така, стандартните процедури, после система окситоцин (последните болки бяха доста зверски), но около 3 ч. след началото, или по-точно на 10-ти в 15.10 ч. се появи бебе Елеонора с мерки 3800 г и 51 см :D . Много съм доволна от екипа, помогнаха ми много, не искам да навлизам в подробности (или поне не сега) с някои проблеми на моя случай, но считам, че доста професионално постъпиха с начина на водене на раждането. Дадоха ми бебето 6 ч. след раждането и оттогава сме неразделни. Само дето 4 нощи почти не съм спала - къде от вълнение, къде поради други фактори... Каката се радва, интересно и е... и така. Ще пиша пак, но... първо вкъщи имаме доста неща за донареждане и донагласяне.
Поздрави на всички, здраве, и успех на следващите, на които предстои!!!
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 14 Юли 2013 14:43

Беладона, честита радост на вашето семейство :balloons: Пожелавам на бебе Елеонора да расте здрава, спокойна, щастлива и обичана. Радвам се, че и двете сте добре и вече сте си у дома :D Дано Вероника е най - добрата и послушна кака, отмяна на мама.
Ние от вчера вече сме по разходки и не ми остава много време да седна пред компа. Кака Дария не иска да ходи у баба си заради бебето и малко ми е натоварено тези дни, но все пак това са приятни грижи. А горкото бебе на какви изпитания бива подлагано от Дария! Надявам се да бъде издръжлива :lol: Аз също съм леко недоспала, защото Ева си поддържа режима от корема ми - денем спи, а нощем бесува. Хитрушата заспива само на ръце и се чудя какво ще я правя като стане по - тежка :roll: Май и коликите я почнаха.
Изображение
Изображение[url=http://sibmama.ru][img]
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 15 Юли 2013 17:07

Благодаря, Ocean!
Браво на вас за това, че сте спокойни и че ходите вече по разходки, а също и че Дария толкова се радва. Нашата кака също е много въодушевена - всяко нещо, свързано с бебето й е много интересно и все идва да гледа. Когато пожелае, включваме я, например даваме й да полее бебето с канчето при къпане.
Ти как си, наред ли са нещата с онова задържане на съсиреци? Да не бяхме на толкова километри, бих скокнала да се възползвам от офертата ти за изхранване, нооо - внимавай на кого предлагаш :mrgreen: Мойта хищничка ме изсмуква до кръв направо, иначе правилно захапва и суче (все пак имам опит), а е и проверено от педиатрите в болницата, но тя е по-големичка и затова има нужда от повече, а моето тяло по-бавно реагира на тези увеличени нужди, та когато се наложи, я дохранвам малко, иначе или стигаме до кръв, или следва неистов рев... Та така, сега хем боря разранените зърна, хем работя и за увеличаване на количествата... Гледам да съм оптимист, защото и първия път минахме през това, даже беше по-зле положението (първите 2 дни даже и капка коластра нямах), а сега 2-3 часа след раждането ми тръгнаха капчици и супер лесно се закърмихме - за няколко минути се усети какво трябва да прави. Вероника ходи на разходки и по задачки с баща си, понякога не й се отделя от къщи, ама децата трябва да взимат въздух - и съм настоятелна за това.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avi на 17 Юли 2013 12:42

Здравейте, момичета, и аз да се отчета, макар и малко по-раничко-на 12.07.2013г. в 18.55ч. се роди нашата принцеса - ЕВА
Родих нормално, в ОБ - София, сравнително бързо-за 2часа, с епидурална упойка, 2-3 напъна, и толкова шева, общо взето доста леко според мен, сравнявайки първото си раждане
За раждането накратко - през деня на 12.07. започнаха едни леки контракции, постепенно увеличаващи се и на интервали, ние очаквахме, разбира се, тъй като тапата ми беше вече паднала преди седмица, и имах разкритие 3см., докторката ми не е от тези, които държат ръката на родилката, но ме насърчаваше през цялото време. Акушерките бяха спокойни, не ми даваха зор, изчакаха бебето да слезе както трябва самичко, без натискания по корема и викове от тяхна страна бързо да напъвам да не го задуша(както беше в Шейново преди 3год), само анестезиолога беше малко грубичък, но като цяло ми осигуриха еднсо сравнително спокойно раждане.

Беладона, на теб да ти е жива и здрава малката Елеонора(много красиво име) :D , много да ви радва и слуша!

Ocean, вече и двете ни дъщерички са с еднакви имена :D Аз, въпреки, че имах известни колебания относно името на бебето известно време, сега не мога да си я представя с друго!
Нашата кака не се отделя от бебето, постоянно иска да я целува и прегръща, аз гледам спокойно да обяснявам, че е още мъничка и има нужда от спокойствие и сън, но Дари е много своенравна, дори сутринта не искаше да излиза с баба си на разходка, да не оставя бебето само!
Това е засега от мен, надявам се да имам време да се включвам, на мамите, които са още 2в1-успех!
Изображение
Изображение
Аватар
avi
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...