Юлски бебчета 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Юлски бебчета 2013

Мнениеот Soleil на 25 Дек 2012 12:51

Здравейте!Моят термин е на 11.07.13 :) Има ли и други,които очакват бебетата си през юли?

Нашите бебета:

15.06.13 - Борис - 3, 380 кг. , 50 см., Soleil

04.07.13 - Ева - 3, 100 кг. , 49 см., Ocean

10.07.13 - Елеонора - 3, 800 кг. , 51 см., belladonna

16.07.13 - Ясна - 3, 000 кг. , 50 см., Кокошка_с_брошка

Ето ни и нас:

12.07.13 - Димка_Невидимка

23.07.13 - Sonichka

23.07.13 - avi,очаква :sm_sling4l06apr:

29.07.13 - kalimom,очаква :sm_sling4l06apr:
Последна промяна Soleil на 29 Юли 2013 15:15, променена общо 16 пъти
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Re: Юлски бебчета 2013

Мнениеот Ваня Мечевска на 27 Дек 2012 16:41

Честита ви юлска темичка.Лека бременност :balloons: аз съм от мамите юли 2012г
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 27 Дек 2012 22:08

Здравейте! :sm_wavey:
Вече спокойно мога да се включа в темата. Допреди две седмици не се виждаха сърдечни пулсации и изпитвах огромен страх, че може нещо да не е наред, защото имам една неуспешна бременност, но днес се видя, че бебето мърда, тупти, маха с ръчички и всичко е наред. Отговаря на 9г.с. + 6 дни(преди две седмици измерванията показаха 6г.с.). Бях толкова развулнувана от хубавата новина, че не попитах за термин, но така или иначе ще е в края на юли. :D

Надявам се темата да се напълни с хубави емоции, спокойни и щастливи майки, здрави и усмихнати бебчета на финала! :sm_yahoo_33: С първата бременност намерих много нови приятели тук, във форума на Мама и бебе, с които вече 3 години си пишем, срещаме се, разменяме си подаръци за Коледа, празнуваме рождени дни и споделяме всичко, което ни вълнува. Не се съмнявам, че и сега ще се заформи чудесна групичка от бъдещи и настоящи майки. :sm_preggo: Лека и безпроблемна бременност желая!
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Soleil на 27 Дек 2012 23:09

Здравей,Кокошка с брошка и добре дошла!Желая ти лека бременност и здраво бебче на финала!Радвам се,че всичко при вас е наред и че си го видяла бебето.
Аз все още не съм била на скрининг,тъй като не живея в България и тук се процедира по друг начин с прегледите.На 29.12 ми е първия скрининг и се надявам всичко да е наред,надявам се и пола да се види :D Малко ми е притеснено,но няма как :?
Иначе и коремчето ми вече започна да расте :)
Ваня Мечевска,благодаря ти! :balloons:
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 28 Дек 2012 15:22

Предполагам, че под ''скрининг'' имаш предвид ехографски преглед. Защото тук под ''скрининг'' се разбира ултразвуково изследване за откриване на вродени малформации - прави се на специална апаратура в точно определени седмици от бременността. Докато вчера мен ме гледаха на обикновен ехограф. Много стар. Мисля, че това беше и причината да не се видят ясно сърдечни пулсации.
Спомена, че живееш в чужбина - къде точно? И как се чувстваш с тази бременност? Леко ли върви?
Аз изпитвам единствено лека умора. И постоянно ми се спи. Което понякога е проблем, защото полагам огромни усилия, за да издържам на темпото на 2-годишното ми момченце. Вчера го питах дали иска да си имаме малко бебе вкъщи... и той отсече - НЕ! :D
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Soleil на 28 Дек 2012 15:31

Да,ехографски преглед имам предвид,извинявам се за грешката :oops: ,просто някои думи вече доста ми се губят :? А и съм си отвеяна,де :lol: Утре съм на преглед и ще видим как се развиват нещата :) Силно се надявам да видим и пола на бебето.Предполагам,че ако е момченце,ще се види :) А аз точно момченце искам,още от първата бременност :)
А ти имаш ли предпочитания за пола на бебето или не? :roll:
И аз питах дъщеря ми дали иска да си имаме бебе вкъщи,но тя каза,че иска :) Предполагам обаче,че бебето ще се възприема като кукла :? и ще ни бъде трудно в началото,докато свикне с идеята,че и то е живо същество :D
Иначе,живеем във Франция.Аз съм тук вече 4 години,не съм се прибирала в България и ми е доста мъчно,но като цяло,там нямам нито дом,нито семейство,нито близки :(
Бременността ми върви доста спокойно за момента :) Нямам почти никакви неразположения,като изключим факта,че имам главоболие от време на време и ми е доста изморено.Сутрешното гадене също не ме подмина,но не беше чак толкова неприятно,а и бързо отмина :)
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 28 Дек 2012 19:25

А твоето момиченце посещава ли детска градина/някакво детско заведение? Не знам как стоят нещата във Франция по този въпрос. Не знам дали е задължително и от каква възраст. Явор скоро тръгва на ясла и се надявам да се адаптира леко, за да може да щурее с децата и да си изхабява енергията и на друго място, освен вкъщи. Тогава и аз ще мога да си почина малко. Да се наспя.
Колкото до пола на бебето - май нямам предпочитания. С първото дете много ми се искаше да е момиченце, но сега си мисля, че на Явор ще му е по-добре, ако си има братче, с което да споделя момчешките игри. Вече ми е по-важно просто да е здраво, защото неуспешната бременност много ме наплаши. Абе като цяло - в хубаво очакване съм. :D
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Soleil на 28 Дек 2012 22:43

Не,моята дъщеря не ходи на подобно детско заведение,но пък ходи редовно на нещо като гимнастика и се събират много дечица на нейната възраст и се забавляват много,освен че вършат нещо полезно :)
След навършването на 3 години,всички дечица посещават детска градина,макар че не е задължително.А на 6 години тръгват на училище.
Дано твоят син се адаптира бързо и лесно в яслата и да нямате проблеми! :)
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Soleil на 30 Дек 2012 21:24

Аз вчера бях на преглед и всичко с бебето е наред.Цели 10 см. е,махаше с ръчички и се въртеше,беше много сладък.Каката много му се радва и от тогава само ми гали корема и пита кога ще излезе бебето :lol:
И най-важното-МОМЧЕ е :) :) :)
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Ocean на 01 Яну 2013 20:33

Здравейте, момичета! Честита нова година!
Радвам се, че най - накрая и за юлските бебета има тема :D Моят термин е за 02.07.2013 г. Аз също имам едно съкровище, което на 28.12.12 г. навърши четири годинки. Следващата седмица съм на преглед и се надявам да се види какъв е полът на бебето, защото кака му силно се вълнува :D При предишният преглед беше още рано, но лекарката загатна, че не се виждат мъжки полови белези. Както и при първата ми бременност, сега също нямам предпочитания какво да бъде, важното е да се роди живо и здраво :D
Изображение
Изображение[url=http://sibmama.ru][img]
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Soleil на 02 Яну 2013 19:24

Добре дошла и лека бременност! :balloons:
Кога ти е следващия преглед?Дано успеете да видите и пола :)
Аз чак март месец ще ходя пак :( Много е далеч,но няма как,тук е така.Затова ви блазе на вас,че толкова често си виждате мъниците :)
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Soleil на 02 Яну 2013 19:28

Между другото,редактирах първия пост и те добавих.
Надявам се и Кокошка с брошка да се включи и да каже за кога й е термина,за да добавя и нея :)
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Мнениеот Ocean на 03 Яну 2013 10:27

Добро утро, момичета :D
Soleil, на преглед съм на 08.01. Наистина при нас прегледите са всеки месец, а аз освен на женска консултация ходя на частни прегледи при единствената лекарка, на която имам доверие. Така съм по - спокойна.
Кокошка с брошка, ако все още не са ти изчислили термина, ето как да го направиш: към датата на последната редовна менструация /първия ден от нея/ прибавяш 7 дни, а от месеца изваждаш 3. Например, ако ПРМ е започнала на 01.10.2012 г. прибавяш 7 дни и се получава 08., а от месеца изваждаш 3 и се получава месец юли, т.е. терминът е 08.07.2013 год. Дано съм ти била полезна. Приятен ден и се надявам към нашата компания да се присъединят още юлски мами :D
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 03 Яну 2013 12:50

Здравейте! :D
Честита 2013-та! Да бъде светла, щастлива, спокойна, да се нижат само добри новини, а домът да е пълен с много любов и смях.

Ocean, добре дошла! Лека бременност и никакви разсейващи болежки. 8)
Терминът ми не е напълно ясен(както всеки един термин всъщност), защото съм с дълъг цикъл, 33 дни, и късна овулация. Стандартните калкулатори правят изчисления въз основа на 28-дневен цикъл. Ето този би трябвало да е малко по-точен: http://калкулатор.blogspot.com/p/blog-page_9072.html Според него терминът ми е на 2-ри август, но заради секциото всъщност бебето ще е юлско. :wink:

Soleil , много се радвам, че всичко с бебенцето е наред! :sm_yahoo_33: Понеже спомена, че е било цели 10см, възможно ли е да си в по-напреднала бременност, отколкото показва линийката ти? 10см ми се струват ужасно много, а тогава, ако не се лъжа, беше в 12г.с. Но може и аз да съм в грешка.

Хубав и усмихнат ден от мен! :sm_wavey:
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Ocean на 03 Яну 2013 15:59

Кокошка с брошка, ти първия път пак ли със секцио ражда? Виждам, че ти е малко момченцето :D и се радвам, че си се престрашила да се подложиш отново на това преживяване. Моят цикъл пък е по - къс - 25 дни и при първата бременност родих точно на термин, така както беше изчислен по стандартния начин :roll: Дори овулацията ми е на 11 ден, тъй като и двата пъти забременявам след дълги и неуспешни опити, което налага да си правя тестове за овулация. Както и да е, важното е дечицата да изчакат до деветия месец :wink:
Аз утре мисля да посетя лекарката, при която ходя на частни прегледи, така че се надявам да имам информация как се развива дребосъчето :D
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Ще раждам през месец...