Юлски бебчета 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Юлски бебчета 2013

Мнениеот belladonna на 01 Авг 2013 00:03

Един подробен разказ от мен, на който му се чете:

На 10-ти юли сутринта, с багажчето, отивам в болницата в отделение „Рискова бременност” поради 5 дни преносване. Веднага ми дадоха стая, заговорих се с други момичета, а също и с медицински лица, и всеки като разбереше причината, поради която съм там, ми казваше „Няма да останеш дълго тука”. Не съм предполагала, обаче, че ще е чак толкова кратко – подготвена бях първият ден да мине в изследвания и прегледи, след това да решат колко евентуално ще ме чакат преди да предприемат нещо, след това – каквото стане. С другите момичета, които постъпиха, ни заведоха в лабораторията за изследвания. После подавах и попълвах някакви документи. След това ме извикаха за преглед при гинеколог. Гледам – доктора от първото ми раждане – поздравих го, казах му, че първия път той ме е израждал, стана му приятно. И с него попълвахме някакви въпросници, после ме прегледа на ехограф и на магарето и тук дойде голямата изненада – установи, че съм с цели 5-6 см разкритие (без контракции или каквито и да било по-сериозни признаци за раждане). Изглеждаше леко притеснен обаче от размерите на бебето, пита ме първото колко е било, не можа точно да измери второто, но каза, че със сигурност ще е по-голямо, а може да отиде и към 4 кг. А и един друг проблем имах – нали ви бях споменавала, че вените и капилярите са ми слабо място, та до края така бях „нацъфтяла” не само по краката, но и в областта на слабините. Викна и шефа на отделението да обсъдят какво да ме правят, но поне заключиха, че при необходимост от епизиотомия има къде да се направи без да резнат някой кръвоносен съд. Двамата отидоха в родилното отделение да се съветват с колегите си там дали ще ме приемат същия ден и какво да ме правят, защото пък в родилното им се очертаваше тежък ден, имали са и планови операции и други неща. Предвид, че нямах контракции, можеше да ме оставят и за следващия ден. След малко дойде една сестра да ми каже, че веднага ме прехвърлят в родилното – и така приключи престоят ми в „Рискова бременност”. Обадих се на мъжа ми и му казах да ми стиска палци, ще се започва. Една акушерка ме сложи на запис на тонове. След малко погледна и ме попита тя ли не е сложила единия накрайник както трябва или наистина нямам контракции – казах й, че наистина нямам. А тоновете си бяха ОК. После дойде дежурният лекар, викна и той шефа си (завеждащия родилното отделение), обсъдиха всичко около моя случай, прегледа ме, какво точно пипна и провери, не знам, но катерогирчно отсече „Ще мине!” и понеже явно им бяха дошли в повечко операциите на тоя ден, и двамата се ухилиха с едни доволни физиономии „Искаме нормално”. А най-доволна останах аз, защото и аз така исках. Дадоха указания на акушерката как да ме подготви и ни оставиха с нея за попълване на поредните документи и другите стандартни процедури. После тя ме заведе в родилна зала и ми стана забавно, като ме сложиха на същото легло като първия път. Пуснаха ми системата, часът беше някъде към 12 на обяд. Лежах си, мина час, аз нищо не усещах, чак се притесних тая система дали ще подейства. Понеже паралелно бях включена и на запис, погледнах и видях освен линията с тоновете на бебка, и една друга, по която периодично имаше „възвишения”. Попитах това контракции ли са и се поуспокоих, че все пак се появява нещо. В един момент почнах и да ги усещам, но съвсем търпимо. Акушерките си лафеха в съседното помещение, аз си лежах самичка в предродилно, което беше добре – хем никой не ми виси на главата, хем медицинските лица са близо и при нужда съм спокойна, че мога да ги повикам. Периодично идваха ту акушерката, ту лекарят да проследяват как вървят нещата. Спукаха ми околоплодния мехур, което стана много трудно поради малкото води. Докторът ми каза, че раждането трябва да мине по изключително внимателен начин и да ме пазят от големи разкъсвания, защото голяма кръвозагуба няма да е добра за мен заради ниския хемоглобин „Затова е нужно да спазваш добре указанията на акушерката. Дори да настъпи момент, в който много да ти се иска бързо да изстреляш бебето, ако тя ти каже да спреш да напъваш – е особено важно наистина да го направиш.” На няколко пъти ми усилваха системата, мина още време и по едно време вече контракциите толкова се засилиха, че ми стана голям зор... За да ги изтърпявам, си повтарях на ум, че всяка контракция ме доближава до срещата с бебка (бях го прочела някъде). Акушерката ме усети, че едва издържам и ми предложи обезболяващо, казах, че няма да откажа, но като ме прегледа, каза „О, след малко ще ти почнат напъните, то докато подейства – ти ще си родила”. Извика веднага доктора, преместихме се в родилна зала, събра се целият екип. Предложиха ми да се наплискам с вода на чешмата и да си изплакна устата – възползвах се и се освежих. И хайде на родилната маса. Болките ми намаляха и си усещах ясно напъните и за разлика от първото раждане, където всичко ми беше изтръпнало и някак като през мъгла, сега съзнанието ми беше ясно и усещанията на макс. Чувствах как бебка слиза все по-надолу, стараех се да слушам екипа и да дам всичко от себе си... всичко стана бързо, поливане с дизинфекционен разтвор, епизиотомия, докторът ме натисна леко отгоре по корема да помогне и при третата серия напъни усетих как бебка се роди. Погледнах я, тя размаха ръчички и краченца и изплака силно. Помислих си „Гласовита като кака си”, обърнах глава назад към часовника и видях, че показва 15.10. Отнесоха беба да я мерят и преглеждат, аз я проследих с поглед и явно съм погледнала много стреснато, понеже имаше голямо петно от кръв по главичката, и ми казаха „Не се притеснявай, тя е добре, тая кръв е от теб, сега ще се погрижим за теб.” Трябваше да напъна, за да излезе и плацентата. Дойде анестезиолог, за всеки случай го попитах нали с упойка ще ме шият (макар че очевидно човекът за това идваше), той ме попита учтиво дали искам – искам, естествено! В следващия съзнателен момент си лежах на родилната маса с тежест на корема и щастливо си гледах гривничката на ръката, а служебният телефон в залата звънна и чух акушерката да обяснява „Имате момиченце 3800, 51 см, нормално” – ясно кой звънеше. Веднага помолих да ми дадат телефона, чухме се с нашия тати, честитихме си. Преместиха ме в следродилно, а него даже за малко го пуснаха да се видим, донесоха и беба.

Момичета, един процедурен въпрос - юли изтече и трябва да се местим в раздел "Родени през" => "2013". Кой ще пусне новата тема - Soleil, някой друг, желаещи?
Идеи за заглавие?
Аз предлагам примерно "Юли мина вече, мама гушка бебче".
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Юлски бебчета 2013

Мнениеот Soleil на 01 Авг 2013 00:11

Хайде, скачайте в родени :) http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=58&t=19799
Изображение

Изображение
Аватар
Soleil
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Ще раждам през месец...