Бъдещи майчета през МАЙ 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бъдещи майчета през МАЙ 2013

Мнениеот Mimi_i_Niki на 23 Ное 2012 19:45

А и още нещо, колкото до дрехите, гледам да ходя с анцузи, но и те не са ми много широки, в смисъл вредно ли е за бебчо ако го притискат?
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 23 Ное 2012 19:59

Наистина доктора най-добре ще ти отговори на този въпрос, но мога да ти кажа, че не е ненормално да има такива болки. Може да са от различни неща. Аз в четвъртък като описах нещо подобно на моята лекарка, тя каза че е нормално, но ако прерастне в нещо по силно да я потърся разбира се. На мен освен това ми се получава едно силно схващане долу ниско като стана или се изправя рязко. Докторката каза, че и това е нормално. Можело дори да е от червата, които сега се изместват от нарастващата матка.

А за дрехите...ами не мога да ти кажа със сигурност, но аз лично си купих едни клинове за берменни, които са ми много удобни, защото от панталоните ми ставаше гадно. Ако се чувстваш добре в това, което носиш, тогава е ОК, но като тенденция предполагам, че не може и да препоръчително да се пристяга много корема. Не знам. А по подобен въпрос, лекарката ми каза, че мога да си спя на корема, докато ми е добре...нямало как да навредя на бебето.

Не знам дали можах поне малко да ти помогна, но това е всичко, за което се сещам сега. :)
Изображение

...роден 4330 гр. и 55 см на...

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 23 Ное 2012 20:03

Благодаря ти много, помогна ми и то много. Дори това за корема и аз щях да питам лекаря си, защотото аз обичам като стана да се излежавам по корем. Благодаря. До Неделя. Чао и целувки! :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 23 Ное 2012 20:08

До скоро и приятно изкарване на село! :D
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Мануелка на 26 Ное 2012 14:41

Здравейте на всички и добре дошли на Елена, Еми и Mimi_i_Niki :) Много по-нередовна съм от повечето от вас, ще е се опитам да се коригирам, но наистина, както се оказава нямам много време (което не е оправдание). Zvezdi88 и sanatka..по въпроса за БХС сигурно и двете вече сте го направили, радвам се, че всичко е наред при теб sanatka, Zvezdi88 дано и с теб да е така. Аз лично не направих БХС, или поне не напълно. Правихме обстоен преглед на 4Д, при който стана ясно, че всичко е наред и няма основание за притеснение и решихме, че имайки предвид възрастта ми - 26 г. и феталната морфология няма смисъл от кръвното изследване. Дано да е за добро :)
По въпроса с витамините, какви ви предписаха на вас и кога започнахте да ги приемата? Аз пиех само фолиева до преди седмица и в началото на четвъртия месец започнах с Jamieson’s Prenatal. Имате ли впечатления за тези витамини, чували ли сте нещо за тях? Ще се радвам да споделите какви взимате вие и как се чувствате.
До скоро :)
Поздрави и лека бременост на всички
Късметлии са тези, които намират нещо красиво дори в простите неща! Там, където другите не виждат нищо...
Мануелка
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 26 Ное 2012 20:56

Здравей, Мануелка. Аз също пиех фолиева киселина до днес и утре ще съм на преглед, може би ще ми изпише някакви витамини. Аз утре влизам в 4 месец, не разбрах ти в кой месец си (извинявам се ако някъде пише, не съм видяла). А ти с какво се занимаваш? Защо нямаш време да пишеш?
Сега искам да ви попитам нещо, защотото някой ми казаха, че е проблем, а други, че не е. Мога ли да правя секс и да си свършва в мен или това вреди по някакъв начин, защотото ние си го правим всеки ден, свършва си в мен и нямам проблеми, чувствам се добре и това е общо взето, но ако това вреди на бебето, съм готова да се откажа?!?
Поздрави :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 27 Ное 2012 02:15

Здравейте Мануелка и Мими-и-Ники!

Радвам се, че сте писали. Аз пия едни комбинирани хапчета с всякакви витамини, минерали и разни други неща вътре. Казват се Vinalac Immunitum. Още при първата бременност а после и по време на кърменето ги пих след като гинеколожката ми беше дала пробна опаковка с 10 таблетки. Май са някакви белгийски. Смисъла не е само да подпомагат на организма при правилното развитие на бебето, но и да закрепват имунната система. По принцип хич не съм от тези хора, които са склонни да си внушават разни работи, но като погледна обективно как мина първата ми бременност, бих казала, че имах доста голям късмет с разболяванията. Прихванах грип. Всички около мен бяха болни и аз най-бързо и леко се оправих. И така този път почнах да ги пия веднага като разбрах, че съм бременна...още преди да ме е виждала лекарка. После и казах, разбира се и тя каза, че е добре така. По въпроса за витамините има различни мнения. Има жени и лекари, които се изказват против приема да изкуствени препарати итн. ...има го и точно обратното. В крайна сметка всеки сам си решава. Аз през останалото време...т.е. след кърменето не съм на витамини и тем подобни, но съм решила, че вероятноста да са с положителен ефект в този етап не е малка и затова ги пия.

Относно секса по време на бременноста мога да кажа, че при една нормална бременност няма никакъв проблем да се прави секс. Има някакви рискови групи, които не е препоръчително да го правят, но мисля че в такива случаи лекарите би трябвало да предупреждават. Спермата по принцип може да предизвика контракции, но до колкото знам не, ако жената не е готова да ражда. Освен това спермата може да предизвика омекване на тъканите, поради което жените в някои крайща на света правят секс с мъжете си като усетят, че раждането предстои. Така уж раждали по-лесно и по-бързо. Не знам дали това наистина има такъв ефект. На мен лично...може и без да е оправдано...ми се струва по-въпросна гледната точка на хигиената...имам предвид бактерии и подобни неща. Но предполагам, че това ми мислене е малко преувеличено. По отношение на въпроса дали женският оргазъм може да предизвика значителни контракции на матката...и за това не съм компетентна, но предполагам, че в нормалните случаи по-скоро не, тъй като мисля, че щеше да е известно, ако масово жените раждаха/помятаха след секс.

Айде стига съм коментирала теми, които не са ми по специалноста. :D

Поздрави и от мен мамита
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 27 Ное 2012 11:44

Благодаря Еми. Хубаво е, че винаги се отзоваваш и помагаш!
Днес влизам в 4 месец и още нямам никакво коремче и не съм качила нищо, а вие мами, имате ли вече коремчета и качихте ли някое килце? :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 27 Ное 2012 20:08

Мами, помощ! Малко съм хремава и се чудя дали да си сложа капки ксиламетазолин, четох по разни форуми, че нямало проблем, други пък ми казват, че ще навредя на бебето, но по какъв начин бих могла да му навредя. Помогнете, моля ви! Да си сложа ли или не?!?
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот mimivali на 27 Ное 2012 23:27

Здравейте мами!Казвам се Валентина.Термина ми е 15.05.2013 и за разликата от мими -и- ники доста напълнях.Но да е жив и здрав бебо ,когато родя ще му мисля :D
mimivali
 ---

Мнениеот Еми на 28 Ное 2012 00:15

Здравей, Валентина!

Да ти е здраво бебчето и лека бременност.

На мен корема ми личи, но на мен ми е втора бременност и съм чела, че тогава корема по бързо нараствал (заради предишното "разжлямбване"). Не знам дали при мен е по-бързо, но със сигурност има развитие. Килограмите на мен са ми горе долу (+/- 0,5 кило) същите...за утре не знам как ще е, защото днеска доста ядох. :D

Мими-и-Ники,
капките за нос сигурно не са супер свръх опасни, но съм чела в фармацевтични статии, че не е изследвано достатъчно какво въздействие има действащото вещество в/у плода и дали въобще има въздействие. Там пишеше, че може да се използват, но да е умерено и не прекалено дълго (това също и заради лигавицата на жената). Алтернативно има и физиологичен разтвор като капки или за промивки. На някои много им действа...поне така казват. При мен не съм забелязвала ефект. То разтвора е за да се държи влажна лигавицата и евентуално да промива...няма обаче ефекта на химията да премаха проблема да подуването на лигавицата. Не знам и аз. Ако се мъчиш вземи нормални капки и ги ползвай когато си най-на зор...т.е. като си лягаш и не можеш да дишаш например.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 28 Ное 2012 17:02

Здравей, Валентина. Първо успех и лека бременност! Това първа бременност ли ти е? Как се чувстваш? От кой град си? На колко години си? Аз малко те нападнах с въпроси, но съм любопитна, извинявам се ако те притеснявам.

Благодаря ти, Еми. Аз все пак обаче реших да остана на чайче, доктора ми каза, че мога да пия парацетамол и да си капвам капки, но за сега мисля да остана само на чай! :)

Сега да ви попитам нещо..Днес бях на преглед, каза ми, че всичко е наред, пита ме дали усещам нещо, а аз му казах, че не и той всякаш се учуди, което малко ме притесни. Каза, че до 2 седмици трябва да започна да усещам, но все си мисля, че 14 седмица още е рано. Вие усещате ли нещо? Видяхме го как седи и размаха ръчички, беше толкова малко и миличко.
Другото нещо, което искам да ви питам е, тъй като с него се разбрахме другата седмица да си направя изследванията, не трябваше ли по-рано да ми ги е направил и проблем ли е? Чела съм, че до 17 седмица могат да се правят, дано е така!

Аз не съм от много голям град, община е даже, но не много голяма и все пак избрахме лекар от друго място (на 15 км от нас), казват, че е най-добрия тук, но знам ли .. като виждам вие кога сте си правили изследвания и т.н. малко се притесних. По-добрите лекари са в Плевен, мисля към Февруари да отидем до там, да ме погледнат все пак, но нямам възможност да пътувам всеки път до Плевен поне за сега.

Хайде спирам да пиша, че ставам досадна! Целувки! :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот mimivali на 29 Ное 2012 20:33

Здравей Мими-и-Ники.На мен това ми е втора бременност.Сега съм в 16г.с. И все още не съм усещала движения в корема от бебчо.Терминът ми е 15 май и доки каза че трябва около 12 декември да започна да усещам ритничета :D .Те и сега си ритат,но са прекалено малки за да ги усетим.
mimivali
 ---

Мнениеот Еми на 29 Ное 2012 20:58

Здравейте, мамита!

Мими-и-Ники,

никак не е учудващо, че не усещаш още нищо. Може само да ти се е сторило така, че доктора се е учудил. Няма как. Казва се, че при първа бременност бебето се усеща от около 20-тата седмица. При втора или всяка друга следваща бременност може и да е по от рано. Аз лично мисля определено, че усетих бебето няколко пъти, но пак не е така, че редовно нещо усещам. Аз съм в началото на 16-та седмица. Има винаги и изключения.
А какви изследвания мислиш да правиш?
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 30 Ное 2012 00:00

Еми, незнам и аз какви изследвания точно, той ми каза, че като отида ще се разберем, но мисля, че ще ми вземат кръв и урина, може и секрет, но не съм сигурна, за това ви питам вас кога сте си правили и евентуално какви изследвания? :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...