Бъдещи майчета през МАЙ 2013

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Бъдещи майчета през МАЙ 2013

Мнениеот Zvezdi88 на 06 Ное 2012 11:17

Добре дошли на sanatka и мануелка! Желая ви лека и безпроблемна бременност и на финала най-хубавите бебчета!
Аз пък да ви кажа не мога да се владея като емоции и си мислех че това е защото ми е 1ва бременност! Да ама не осъзнах че и 5та да ми е пак ще съм такава то си е до човек! Аз на всеки преглед като видя бебчо на ехографа и рева като магаре от радост после 2 часа не мога да се успокоя!
Аз съм след 10 дена на БХС! Вие сте с по ранен термин ходихте ли вече? Ще ми споделите ли как протича самия преглед защото нямам представа?
Изображение
Аватар
Zvezdi88
Редовен
 ---

Мнениеот misselinor на 11 Ное 2012 16:07

Здравейте, момичета! Аз съм Елена, терминът ми е на 19 май, това ми е първа бременност и съм много развълнувана като вас :) :)
Надявам се да си помагаме и да споделяме радостните емоции от бременността
misselinor
 ---

Мнениеот sanatka на 15 Ное 2012 16:24

"Добре дошли на sanatka и мануелка! Желая ви лека и безпроблемна бременност и на финала най-хубавите бебчета!
Аз пък да ви кажа не мога да се владея като емоции и си мислех че това е защото ми е 1ва бременност! Да ама не осъзнах че и 5та да ми е пак ще съм такава то си е до човек! Аз на всеки преглед като видя бебчо на ехографа и рева като магаре от радост после 2 часа не мога да се успокоя!
Аз съм след 10 дена на БХС! Вие сте с по ранен термин ходихте ли вече? Ще ми споделите ли как протича самия преглед защото нямам представа?"

zwezdi 88 на 2.11.2012 ми направиха БХС. По - обстойно се гледа на ехограф и се взима венозно кръв. Изследванията излизат до 1 седмица. Днес бях на ЖК и занесох и изследванията от БХС, всичко е наред при мен. Пожелавам на всички бъдещи мами, лека бременност и хубави изследвания.
sanatka
 ---

Мнениеот Еми на 21 Ное 2012 22:23

Здравейте майски мамита!

Аз живот и здраве също ще раждам през май 2013. Терминът ми е на 23-ти. Пожелавам ни лека бременност и здрави бебенца, когато му дойде времето.
За мен тази бременност е втора. Януари 2009 родих първото си дете и още тогава бях активна във форума. Не знам как ще е този път, но ще се опитам да се включвам и аз.
Как сте вие сега? Спря ли ви гаденето?
Аз миналата седмица бях на фетална морфология при доктор Марков. Вие ходихте ли вече?

Много поздрави на всички мамита!
Изображение

...роден 4330 гр. и 55 см на...

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 22 Ное 2012 16:32

Zdraveite. Pyrvo iskam da vi se izvinq, che ne pisha s bylgarski bukvi, no neshto mi se precaka programata, skoro se nadqvam da q opravq :) Az syshto sym za mesec mai, termina mi e na 27 :) Mnogo bih se radvala da si obshtuvam s hora v moeto polojenie :) Kajete mi kak se chuvstvate, gadi li vi se, nerazpolojeniq nqkakvi imate li?
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 22 Ное 2012 16:35

Еми tyi kato si pisala posledna, shte otgovorq na teb, az dori ne sym imala nerazpolojeniq vse oshte. Nito mi se gadi, nito povryshtam, nito chuvstvam nqkakvi bolki ili diskomfort, moga da kaja dori, che se chuvstvam dobre. Pyrva bremennost mi e i sym dosta razvylnuvana, dosta sym zapoznata s neshtata, no vse pak nqkoi neshta me trevojat! Mnogo bih iskala vsichki da sme aktivni :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 22 Ное 2012 21:29

Мими–и-Ники,

много хубаво, че ти са спестени за сега възможните неприятни "екстри" на бременноста. Пожелавам ти така да си остане до края! При моята първа бременност също нямах почти никакво гадене. Сега, при втората, гаденето не ми беше спестено. Сега вече е доста по-добре, но имаше много седмици подред, през които ми се гадеше нон-стоп без никаква почивка денонощно...повръщах само веднъж, но това перманентно гадене беше с продължителноста си направо ужасно. Пробвах разни безобидни методи срещу този проблем, но без кой знае какъв ефект.
Сега за щастие вече е мнооооого по-добре. Нали уж - за повечето жени - започва сега най-приятната част на бременноста. :D
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 22 Ное 2012 23:15

Еми, благодаря ти много. Моят лекар ми каза, че ако не ми се гади до 3 месец, няма и да ми се гади, и дано е така. Общо взето се надявам, както аз, така и всички мами да карат лека бременност. Ти с какво се занимаваш и на колко годинки е първото мъниче? Слушка ли и ревнува ли от появата на нов член на семейството?
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 22 Ное 2012 23:42

Мими и Ники,

Вани на 09.01. ще стане на 4г. Той вече знае, че ще става батко и до сега не е проявявал ревност, но като цяло се опитвам да внимавам и да го настройвам положително за новото бебе без да го залъгвам, че ще може да си играе с него веднага като се роди. До сега се радва, но не е преувелечено заинтересован от темата. От време на време му се радва и му казва как сме щяли да го разхождаме с количката и сме щяли да го водим в зоопарка. :D

Аз иначе съм на финала на следването (право)...т.е. завършила съм семестриално и специализацията си...но ми липсват последните изпити от държавния изпит. След раждането на Вани не съм работила. Гледах го до 3г. вкъщи и писах изпити и от януари е на детска градина.

А ти какво правиш?
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 22 Ное 2012 23:52

Аз съм на 20 години, термина ми е на 27 Май. Учих една година "Екология и опазване на околната среда" , но прекъснах преди да забременея, просто не ми харесваше, а и групата ми остана 1 човек. Общо взето нищо не правя, мотая се по цял ден, не работя и за жалост няма да мога да получавам майчинство, но какво да се прави... Сега мисля само и единствено бебчо да е добре, иска ми се да не се ядосвам, да не се натъжавам, но и това става понякога. Гледам да се пазя, при все пристъпите, които получавам от време на време и ми казаха, че е на нервна почва, защотото имаха съмнение за астма, гледам да намалявам нервите до минимума. Общо взето ми се иска да общувам с бременни жени и да имаме общи теми. Мога да кажа, че съм доста запозната с нещата, но има и такива, които не са ми ясни и все пак се притеснявам за някой неща. Не ме съдете, ще родя на 21 години и се чувствам готова, имам страхотен мъж до себе си, искахме много дете и се надяваме всичко да е наред! Това е общо взето. :)
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 23 Ное 2012 00:58

Мими-и-Ники,

няма за какво да те съди някой. Че за какво? Пожелавам ти цялото щастие на света и да си изградите с таткото едно хубаво и щастливо семейство. :) Мисля, че от много гледни точки (макар и не от всички) е много хубаво да си млада майка а ти си точно такава. Аз имам също 20г. разлика с моята мама и това е много хубаво. Аз лично не съм вече чак толкова млада...на 31г. съм. Никога не съм си мислила преди, че толкова късно ще си раждам децата. Ако не са били обстоятелствата около следването никога нямаше да чакам толкова! Дори си мислих, че ще съм свършила с раждането преди да съм на 30 ама не. :D Така се случи. Е...така имахме и повече време да си поживеем с мъжа ми, но не е било, че сме се сдържали заради това.
А ти от къде си толкова информирана за темата? Чела си литература ли? Ако нещо има, за което се притесняваш или пък те интересува, питай...все ще се намери някой, който ще е наясно с нещата малко или много. Надявам се всичко да е наред и по принцип няма за какво да се притесняваш. То иначе е лесно от страни да се каже, че трябва да се опитваш да си спокойна, но предполагам, че това си го знаеш и без някой да ти го казва. Опитвай се да се разсейваш с нещо, като усещаш, че почваш да си неспокойна. Може и да споделяш с нас и ако неспокойството ти е породено от някакво притеснение, което ние можем да намалим по някакъв начин, пак ще добре. Тука има майки, които имат малко или много опит с бременеенето и нещата които следват после...а пък сме и жени, които са всички в едно състояние, което ще ни направи близки с общите емоции и преживявания.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 23 Ное 2012 10:21

Еми, информирана съм общо взето от нещата, които съм чела, винаги ми е било интересно как точно се случват нещата, от самото заплождане до края. Колко невероятно нещо е, да знаеш, че в теб расте един човешки живот. Притеснявам се дали всичко ще е наред, дали ще се справя с раждането, защотото искам да раждам нормално, дали ще имам въздух, при все пристъпите ми, от които се притеснявам, дали ще мога да се справя от прибирането от родилния дом, защотото ние живеем сами, най-много майка ми да дойде за 1,2 вечери, но все си мисля, че и сама ще успея... Общо взето дали ще се справя с раждането и дали ще бъда добра майка, което толкова много искам! За сега мога само да се надявам всичко да е наред, друго така или иначе немога да направя. На 27 влизам в 4 месец, 14 седмица, надявам се по-големите опасности да са преминали, защотото знам, че до 3 месец има опасности, тоест по-големи опасности от аборт?!? Всъщност знам, че ги има през цялото време на бременноста, но съм чела, че тогава опасноста е най-голяма.
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

Мнениеот Еми на 23 Ное 2012 19:27

Мими-и-Ники,

мисля, че е съвсем нормално да си заинтригувана от всичко, което те чака сега и след раждането. По принцип всяка една бременност е различна и затова е трудно човек да дава пример от собствената си бременност на други, но като цяло със сигурност е така,че най-голямата част от бременностите са сполучливи...все пак природата си знае работата. Разбира се, че има и проблемни бременности и усложнения от различен характер, но все пак това не е причина човек да очаква, че точно на него ще му се случи. Нормално е да се притесняваш за това как ще протече бременноста и всичко друго, но също така бъди и спокойна, че всичко ще е наред. Нали ходиш на прегледи. Лекара наблюдава развитието...ти самата се чувстваш добре...малко или много всичко е под контрол. Няма защо да се притесняваш. Помисли също, че т.н. рискови бременности са от 35г. нагоре...а дори и тогава не означава, че е казано че ще има проблем.
А що се отнася до раждането, бъди сигурна, че ще се справиш. Знам, че звучи изтъркано, но все пак има смисъл в изказването, че безброй жени вече са се справили с тази задача. Аз лично още при първото раждане, което беше естествено, не изпитвах паника и си казвах...Каквото и да е, ако ще и най-големия ужас на света да ме чака, факт е, че ще свърши. Никой не ражда безкрайно. А после ще дойде най-хубавото!
За раждането може би е още рано да пиша и затова ще кажа само, че го намирам за доста важно да е в атмосфера създадена от компетентен екип, който е добронамерен и с подходящ подход.
А за после също не се притеснявай. Ако имаш подкрепата на таткото, ще се справиш. Аз като родих сина ни дори не исках никой да се бърка в гледането му. Бях си плътно до него. Е, трябва да си призная, че имах лукса, че първите 10 дена след раждането идваше акушерката ми, която ми даваше съвети и проверяваше дали всичко върви добре при мен и бебето. Можех да я питам всичко и това много ми дойде добре. След 10-те дена идваше 1 път седмично първите 8 седмици и 1 път месечно първите 9 месеца. Но каквото всъщност исках да кажа е, да не се притесняваш. Личи си, че ще си добра мама. Няма как да няма трудни моменти...особенно тъй като това ти е първо дете, сигурно ще взимаш всичко още по при сърце...поради липсата на опит итн. ...но това е не само нормално но и част от развитието. И накрая или стъпка по стъпка ще видиш, че всичко се подрежда и не е имало какво толкова да го мислиш. Развитието на детето и твоето вървят ръка в ръка и двете ще свикнете и ще намерите местата си в вашия малък свят.
А пък и за какво сме ние? Когато нещо ти е трудно или не знаеш какво да правиш, ще пишеш. Може дори и да е само да споделиш грижите си или пък радостите.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Еми на 23 Ное 2012 19:34

Забравих да пиша, че разбира се относно дишането или евентуалните пристъпи, от които се страхуваш, е трудно да се каже от сега дали ще имаш проблеми занапред. По този въпрос наистина докторите трябва да се изкажат. Дано успееш да преодолееш този проблем. Ако са наистина на психическа основа, може и да успееш да вкараш малко спокойствие в себе си. Знам, че това звучи тъпо, казано отстрани, но няма друг начин предполам.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Еми
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimi_i_Niki на 23 Ное 2012 19:42

Благодаря ти много, Еми! Благодаря ти за подкрепата и съветите. Радвам се, че все пак имам с кой да говоря на тази тема. Да, разбира се ходя на прегледи и ми казват, че всичко е наред. Сега има нещо, което искам да те попитам. Както казах, не съм чувствала дискомфорт и никакви болки, но от близо седмица имам някакви болки долу ниско, като срязващи, но всичко трае за няколко секунди, това нормално ли е, все пак съм в 3 месец, почти съм влезнала в 4? Аз съм тук още половина час горе/долу и после няма да ме има, защотото ще си ходим на село, ще се върна чак в Неделя. Ако получа отговор сега, ще е супер, а ако не-ще го видя в Неделя. Иначе другата седмица съм на преглед и ще попитам и лекаря си?
Mimi_i_Niki
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...