Априлски бебета 2013г.

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Априлски бебета 2013г.

Мнениеот MaryK на 30 Апр 2013 12:42

Здравейте :)
Майче, добре ли сте вече? Дано всичко е наред и да се гледкате и гушкате по празниците, както ти се изкаше.
Танче, моето момче го пиши в класацията "мързеливко" :P нещо не му се излиза. Вчера бяха добре тоновете, имах и 2-3 контракции, но пак леки, ехографа пак казва 3400 и че положението е ок, и на стола като ме гледа пак ок, но си седи в тумбака. Сега всеки ден ще ходя до болницата да следим тоновете и ако до 7ми не пожелае да идва ще пускат системи и ако и тогава не стане ще го вадят.. Вчера пак доста се натоварих, особено вечерта пак като стагах багаж и почнаха едни втвърдявания и леки болки ниско долу, но явно беше от претоварване, не реши да се ражда бебчо и като се наспах пак всичко е наред. Поне вече официално се преместихме, въпреки че с неразтоварен багаж навсякъде, но колкото мога ще го оправя докато бебока не е дошъл.
Това е от мен.. имаме още няколко часа да си остем Априлче, но засега няма такива признаци :)
Вие как сте с малките сладурчета, какво става и с каките и батковците, свикнаха ли? Хубав ден от мен!
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот StZ на 30 Апр 2013 13:07

А Мери, дори и да се родите май, пак си оставате Априлче, вече си при нас :wink: Ще го оправиш багажа, то може да слуша мама и да чака да оправиш всичко, за да дойде на готово. Аз така ошетах, приготвих нещата за бебчо и докато се чудя сега какво ще правя, докато чакам бебока излезе :lol: Ние слушаме и аз се надявам Майчето да е добре.
Ире, Даниелка вие излизате ли вече на разходка? Ние в неделя го водихме при баба Маргарита и той да разбере от празника. А вчера ходихме за бати, днес се надявам да отидем и за бати и за кака.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот irina78 на 01 Май 2013 14:00

Здравейте мамчета!Честит 1-ви май!Ние сме добре, започнахме да се дохрнваме, защото не наддава и не му достига млякото.Все още не сме излизали с оличката навън, а само на терасата-първо по 5 мин., после 15 мин. и днес 30 мин.Тати все е зает-днес е даже за риба и довечера вече ще сглоби количата.Нощно време не ревеме, а спи като огладнее лапа ръчички.Не яде в 12ч през ноща, но в 3 часа се буди.Правя всичко възможно да увелича кърмата, но до 50 грама стигам-преценявам защото го тегля на везна и изяжда по толкова.Посе 30 мл добавка Фризо изяжда нашия змей.Пъпчето падна-имахме малко пролеми доста кървеше, но мама се справи.Сега е ред на чурката, от тази вечер ще го къпиме в коритото и ще започнеме да я забелваме.Незнам дали е рано, но ще опитам по-лека, лека.Кака го исаше само първият ден и рева да го носи, сега не му обръща внимание вече.
Май вече сигурно сте и вкъщи!Да расте много здрава и послушна малката Михаела за радост на всички вкъщи! :congratulations: :balloons:
Мери ти как си?Да не си родила снощи!
Танче вие се оправяте май много добре, ние все още не можем да влеземе в ритъм, но ще стане.
Даниелка не пише нищо-дали се дохранват или са на кърма само.Как е малкия Гого и Ния?
Оставям Ви, че имам да гладя.Весел празник! :congratulations:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
irina78
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MaryK на 02 Май 2013 22:02

Здравейте, мами. Аз все още съм мама на изчакване, явно на нашето момче много му харесва в коремчо и не иска да излиза. Вече много ми тежи, едвам вървя, но няма контракции.. мисля че снощи ми падна част от тапата и днес още малко, но това пак не ми подсказва кога ще ни зарадва бебчо :)
Вече се пренесохме окончателно в новия дом, даже ми е доста подредено вече (моите родители много скоростно помогнаха за наместването на багажа); и най- важното - на бебчо леглото и скрина са сглобени и съще го очакват :)
Днес като отивах на тонове и пред болницата едни хора едни огромни букети цветя се снимаха и се радваха, естествено имаше и едно малко сладко бебче с тях.. така се развълнувах и просълзих.. и аз вече нямам търпение за нашия бебчо, а и всички около мен, но той явно си чака неговия ден.. :)
Много целувки от мен за вашите бебоци и чакам да разказвате още какво си правитеи как сте :)
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 04 Май 2013 11:24

Здравейте мами!
Ние вчера се прибрахме от болницата и съм много щастлива....имаше доста през което преминахме...ако искате ще разкажа,но май след като и Мери роди!
Малката ми Миша е добре и ми е послушна за сега..май ще започват коликите като я гледам се свива от време на време ама това да е!
Пак ще пиша че не успявам да сваря сега с нищо!
Мери хайде чакаме а се похвалиш скоро и ти !Стискам ти палци за леко раждане!
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот АНИТООО на 06 Май 2013 01:14

Здравейте
Влизам да поздравя пчеличка за сладката и принцеса!!!!Честито,да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Аз съм от мартенските мами и ви пожелавам леко раждане!
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
АНИТООО
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MaryK на 06 Май 2013 11:31

Здтавейте :-) вече и аз имам новини :-) вчера на 5ти май се роди нашето бебче. Казва се Борис, роди се 3450, 49см. Вчера в 7 часа сутринта ми почнаха контракциите, бързо зачестяха и в 10 тръгнахме към болницата. Всичко беше спокойно, към 11 ме приеха, направиха преглед и казаха да оставам, имах 3,5-4см разкритие. После малко документация и се почна. Малко ми беше трудно да напъвам в началото, до последно бебчо беше много нависоко, оказа се че е защото беше много къса пъпната връв. Та с няколко напъна го изтласках надолу и после с още няколко го родих в 14:15. Имам някакви шевове, които доста болят, надявам се бързо да минат. вече се гушкахме, опитвахме да засуче,но още не може, надявам се днес да стане. Много е сладичък и миличък мъника :-)
къде се губите вие, как са бебчетата? Майче, разкажи и ти за раждането, вече добре ли сте?
Много целувки от нас:-)
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот StZ на 06 Май 2013 20:03

Мери честито бебче. Да ти е жив и здрав и много да те радва.
Момичета, нашият батко е болен от 2,05 и днес влезе в болницата с тати. Супер празници изкарахме :cry: Сега вече ще се оправим. Като имам време ше пиша повече.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот StZ на 06 Май 2013 22:07

Ехе момичета не мислите ли, че трябва вече да се местим в родени. Пишете как сте.
Рени , защо не си вземеш вит. Е(по 1 капсолка на ден)за увеличаване на кърмата. На мен ми го казаха с каката и с Ивко и сега с Ачо пак го пия и съм по доволна от хомеопатичните дето толкова ми ги хвалеха.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 06 Май 2013 22:40

Мери,честито бебче! Да ви е живо и здраво момчето!
Ще разкажа аз по подробно за раждането ама като успея да вляяза в час!
Танче,много е тъжно това че баткото е болен и ти не можеш да си с него. Дано по бързо се оправи и дс се приберат у дома с таткото.
Ире,как сте вие? Ти как разбра че трябва да дохранваш?
А пък нас ни мъчат вече коликииии....ужас е все се напъваме до обяд почти не спим...
Ще чакаме утре педиатърката да дойде че заради празниците не ни е посетила още.
Анито,благодаря за поздравите. Надявам се да сте добре! Преминаха ли ви коликите?
Танче,да време е да се местим ама нвкой трябва да направи тема там.
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Bebs на 07 Май 2013 08:02

Нахълтвам в темата за да чиститя на Мая.
Майче , честита ти дъщеричка.Да ви е жива и здрава и да ви носи много радост.
Баткото как е слуша ли?Помага ли?
И освен на Майчето да кажа и едно ЧЕСТИТО на всички.Пожелавам ви да имате здрави и щастливи бебчета :).
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Bebs
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 11 Май 2013 21:08

Честита първа месечинка на бебе Ангел! Танче да ти е жив и здрав.
Другите как сте?
Май трябва да помолим модераторите да ни преместят темата понеже всички сме заети вече и никой няма втемеза да направи нова във родени през...
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот StZ на 12 Май 2013 21:57

Аз ще я пусна днес утре, Маиче, мерси и за честитката, аз днес се усетих че я навършихме вчера.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот StZ на 13 Май 2013 12:10

Момичета, заповядайте в новата тема:

viewtopic.php?f=58&t=19698&p=1300000#p1300000
Изображение
StZ
Отличник
 ---