Априлски бебета 2013г.

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Априлски бебета 2013г.

Мнениеот StZ на 24 Апр 2013 18:49

Мери, разсмя ме с тези тренировки. От опит ти казвам че няма да помогнат. Моя му беше за втори път и пак се паникьоса и даже после забрави да почерпи комшиите че е станал татко и сега го бъзикат. Ние също имахме план с Ивко, трябваше да го събудя и ако е през нощта да отиде да вземе майка ми и тогава да ходим в болницата, за да не остане кака сама, но като го събудих в 6:30 сутринта, след като се бях изкъпала и му бях приготвила кафе, не разбрах как за 5 мин, без да ми каже дума се облече, изми грабна сака, обу се и каза:- Ама хайде ти що не си обута, нали ще раждаш... :lol: Та към болницата тръгнахме после чак в 8 часа. Сега с Анчо уж е с опит и го придупреждавах че ще го извикам или събудя по-рано, още като ми се появат контракциите за кураж до мен, историята се повтори: извиках го от работа, влетя вкъщи преоблечи се, взе сака и каза тръгваме ли, ама ти си по нощница... :shock: Та затова ме разсмя, не искам да звучи все едно ти се подигравам, просто се сетих за моите раздания ...
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот MaryK на 25 Апр 2013 16:43

Здравейте :)
Танче, интересни истории си имала, така са те мъжете. И аз после ще разказвам как е реагирал моя, въпреки че всичко съм приготвила и въпреки инструкциите и тренировките :D
Майче, ти как си, как бяха тоновете вчера? Още ли си с коремчо или вече бебка ще излиза, или е излязла :roll: ? Моето момченце си седи в коремчо; втвърдява ми се, особено вечер, но все още нямам болки; все по-често усещам като боцкане ниско долу, но май не ми е паднал корема.. може пък моят Априлчо да стане Майчо :D
Другите как сте? Вече вкъщи с бебчета.. сигурно нямате много свободно време, но разказвайте когато можете :)
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 25 Апр 2013 17:15

Здравейте!
Мери,тука съм мила..няма да те изоставя така лесно...все още сме си 2в1... :)
Аз си имам и болки и втвърдявания ама още не съм родила...ще си отиде май тъй още..здраве да е...ще се родиме и ние!
Аз искам по-бързо защото скучая,ама ти като не скучаеш не бързаш,но ти се чудя не ти ли тежи..мен вече и разходките са ми трудни че от днес и краката ме болят от ставането то толкова разходки направих тея дни...Днес повечето време съм мързелувала...поспах малко следобед и след малко отивам за детето!
Аз ако родя ще се чуе сигурно.
Ей,мамите с бебета я пишете как са бебоците...някой вече сигурно и по разходки ходите.
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот StZ на 25 Апр 2013 18:44

Оривет и от мен. Днес бяхме на 1-ва консултация - наддали сме 400 гр за 10 дни, което си е нормално и се успокоих че му стига манджата :P . Падна му и пъпчетто точно след като се върнахме, И моя преглед мина добре: матката ми се прибрира, даже по- бързо от очакването на докторката. Днес и тати се гледаха за първи път с Анчо на самее и сесправиха, а аз успях да подам молбата за детски и еднократна помош.И май да родите пак сте при нас нали трябваше да родите Април..
Хей да си направим класация. Моят е бързака, да видим кой, ще е мързеланчо, слбушко, дебеланчо и т. н.Ако иска те де. Ставам утре пак ще пиша.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 25 Апр 2013 19:12

Танче,браво на момчето!Добре си наддава стига му манджата значи!
Много ми допадна идеята за класацията...то още малко и ще се мести темата във Родени през... може пък да родиме до края на април...не се знае знае ли се... :lol:
Айде аз отивам да приготвям салатка...по време на кърмене ядете ли зелена салата? :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот StZ на 25 Апр 2013 19:24

Абе вече нищо не знам. Разбрах че малкия го боли коремче, когато ям кисело мляко или портокал. А снощи готвих боб и зеле и като гледах как ядат моите хора и на мен ми се прияде. Мислех че не бива, а милото ми вика - Да е и нашити баби не са кърмели като са готвели боб или зеле, ами са бягали до аптеката за АМ. Хапни малко, не преяждай. На Анчо снощи хич не му се отрази моята манджа.Тка че кажи какво може и какво не може да се яде?
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 26 Апр 2013 08:54

Добро утро!
Танче,то си е така...нищо не можем да знаем щото то всяко дете си е различно на едно едно може да му действа на друго друго!Знам само че е хубаво да се избягва лук,чесън,шоколад,алкохол,кафе,боб,зеле,цитруси,мъхести плодове също...абе те много станаха...а последно чух че е хубаво да се хапва от всичко но по малко!
Мери,ти последната седмица много рядко ходиш на тонове мен ме искат всеки ден ..и днес е поредният...а утре ми е термина...това бебче да вземе да се ражда вече викам...тежи си здраво вече...и тея постоянни болки в кръста и особенно вечер ми умръзнаха...искам да идва това раждане вече и да се успокоя че всичко е минало да си гушна бебето и да се успокоя малко..че съм кълбо от нерви!
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MaryK на 26 Апр 2013 10:48

Привет. Майче, мен не ме викат по-често последната седмица, в понеделник казаха айде до другия понеделник, та на термина ми съм пак на тонове. Доколкото знам в моята болница ако мине термина, тогава ще ме викат всеки ден да ги следят. Успех на теб днес и дано бебка да реши вече да излиза, че да й се радваш, а не да тежи в корема :)
Ние снощи спахме за първи път в новия дом :) То спане е силно казано.. защото се завихме с едни завивки, с които се препотихме няколко пъти и през нощта ги сменяхме с одеяло.. отделно вече само на едната страна мога да лежа, защото дясната ръка ми е почти постоянно изтръпнала.. Та днес през деня се надявам да си поспя ако мога.
Хайде хубав и усмихнат ден на всички!
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот irina78 на 26 Апр 2013 14:25

Здравейте момичета!Благодаря за поздравите и пожеланията!Даниелка честито и на теб момченце-много хубаво име сте избрали! :balloons: Да е много здрав, щастлив, умен и обичан малкият Гого!
Сега ще Ви разкажа и аз за моето раждане.На 19 ходих на консултация и имах 1.5 см разкритие и после се прибрах пеша в нас.Стоях,излязох отново до магазина да си купя някой неща и към 19.30 часа отидох в болницата.Бях вече с 3 см. разкритие, лекарката която беше на смяна е страхотен човек и лекар и ме попита оставаш ли и аз се съгласих.Мъжо и майка ми не повярваха.Докато ме приемат и оправят в 21.00ч вече бях с половин хапче простин да размене още малко шийката и станах към 22.30ч до тоалетна и да се поразходя малко.След това ме включиха на система, пукнаха ми мехура, тоновете на бебето се позагубиха, повръщах малко и накрая в 1.57 часа на 20 април се роди бебе Деян-3.370 г и 48 см.Мама вече беше забравила болката в ръста и краката и има само 2 вътрешни и 2 външни шева.Второто раждане стана по-бързо, но като протичане беше същото с повръщане, загубване на тонове, но по-мало шевове.В процеса на раждането имаше много обезболяващи-аналгин,бусолизин и лидокаин мусуклно и като ме шиха също-не усещах нищо.Първият път ме ши същата докторка и бяха 32 шева.Ставам сутринта в 8 часа да взема друхите на бебо и багаж и моя мъж не може да повярва-вървиш като кон и без болка-направо съм супер.
Както казва Даниелка лудницата е пълна в нас-Викито първият ден плака, все иска да взема бебето и все над него стои.Аз се мъча да кърмя, но явно не ми е слязла кърмата, постоянно сме над цицата.Переме, гладиме, готвиме, правиме постоянно чайове за кърма, но днес вече сме във форма.И аз подадох всичи документи- за детски и едноратна помощ и ще чакаме в края на май паричките.
Имам притеснения-незнам колко грама иззусква и дали наддава.Започна да свива коремчето,ако добре.Снощи ни падна пъпчето и сега ще оправяме чурката лека-полека.Мисля си, че кърмата ми е малко, гърдите ми са меки и не се изцеждам, защото изпитвам притеснения, че няма да има за после.Като трябва ще се дохранваме-няма как само да сме здрави.Днес ака на два пъти по-рядко и жълто вече и се притесних малко, но било нормално.Стимулираме кърмата със супички, латогонен чай пия много и хомеопатични.Яде все още на поисване.Поплаква през ноща малко по 2 часа, но е нормално.Ядосва се на цицата, че не може да я захапе и в същият момент плаче и пръцка и свива крачета, но е рано за колики.Купих биогая какпки и Инфаол за колии.Имаме малко жълтеница, но пие глюкоза 10 процента вече баната почти свършва и ще взема втора.Биберон отказва.Каката се насита два вечера и днес въобще не му обръща внимание.
Мая и Мери не се отчайвайте ще родите и вие скоро и ще гушкате малките бебенца!Успех милички!Мая вторият път става по-бързо и лесно и ти си по-млада от мен.Възрастта си оказва голяма влияние-незнам какво ще каже Таня, но накрая много ме боля таза и краката. :D
Оставям Ви момичета-ще се боря с кърменето! :balloons:Слънчев и усмехнат уикенд!И дано се похвалите с бебета и Вие!Наближават два хубави празника.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
irina78
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irina78 на 27 Апр 2013 17:53

Здравейте мамчета!Минавам само на бързо да кажа, че Мая днес по обяд се обади и каза, че е родила малката Михаела.Всички са добре и родила бързо и лесно.Ние продължаваме да се кърмиме на поискване и е един малък ад. Снощи юнака спа непробудно и чак в 6 часа се събуди.Хубав уикенд от нас! :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
irina78
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот StZ на 27 Апр 2013 20:03

Майче, честита ти рожба. Много хубаво име сте избрали. Моята кръщелница и 1-ва братовчедка е така кръстена( на бабите си :Милка и Минка и на баща ми Ангел). С моя Анчо ще си празнуват именният ден на един ден(8 ноември - св. Архангел Михаил. :)
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот MaryK на 28 Апр 2013 14:53

Честито, Майче! Да е жива и здрава Михаела, да расте щастлива и много обичана и много да ви радва! :balloons: Страхотно е, че си родила бързо и лесно, тя сладурката си е чакала нейния момент :-)
Ехх, аз останах, да видим утре на термина дали ще тръгне бебо или ще чака майските празници.. Вече го чакам и аз с нетърпение, но и на моменти ми е много развълнувано и леко притеснено..
Останалите как сте, разхождате ли вече бебчовците на слънчице? Как са те, слушкат ли, хапват ли, разказвайте :-)
MaryK
Редовен
 ---

Мнениеот p4eli4kata_86 на 28 Апр 2013 16:49

Здравейте мили мами! Много благодаря за поздравите! При нас не можа да мине без проблеми,но се моля всичко да се оправи възможно най бързо. Водите ми бяха зелени и бебка има ниска кръвна захар и сега е отделно от мен и е на система. Надявам се контролните изследвания да са хубави и утре вече да ми я дадат да си я гушкам. И при мен след раждането имаше усложнения получих кръвоизлив и имало остатък от плацентата че ме изчидтиха без упойка....беше ад....на никой не пожелавам тая болка.
Стискайте палци бебка да се оправи и да си я гушкам вече.
Изображение
Изображение
Аватар
p4eli4kata_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот StZ на 28 Апр 2013 19:27

Леле, Майче какво си преживяла. Дано всичко вече е зад гърба ти и от утре да се радвате една на друга с малката мишка :balloons: Пиши по малко за да знаем че сте добре.
Иринка годините определено си оказват влияние. Мога да ставна бременност и раждане на 22, 29, 34 години. Сега още ме боли корема, ниско долу като болезненена менструация, боли ми таза.
Ще допиша и утре
Изображение
StZ
Отличник
 ---

Мнениеот StZ на 29 Апр 2013 14:41

Ире, Даниелка, как са малките мишоци. Ире справяте ли се вече с кърменето. Мери, а ти ходи ли на запис на тоновете.
Изображение
StZ
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Ще раждам през месец...