Февруари бавно наближава и расте мъниче в мама :)

Форум за бъдещите мами

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Февруари бавно наближава и расте мъниче в мама :)

Мнениеот mona_del_ray на 13 Авг 2012 12:42

В сравнение с до сега и аз все едно не съм бременна :D амо дето си имам тумбак :lol:
Странно че с първата бременност не бях така,никакви симптоми..но след 4 месец започнаха ужасни оттоци, дано не се случи. :emon32:

И аз трудно спя..но да ти кажа е нормално, няма страшно. :D От тук нататъка, много помага при следващите месеци ако спиш под наклон. Аз си слагах възглавници и така ми беше по-леко и приятно спането.. Едно на ръка че в 8 ми и 9 ти месец имах толкова огромен корем, не можех сама да се вдигам от леглото :emon17: Но възглавниците помагаха за спането..тогава когато бебка спреше да рита.. :lol:

Аз си започвам физиотерапия в края на месеца..мазило не помага въобще :roll: твърде късно.

А какво е Фраксипарин_? :oops:
Хубав ден! :balloons:
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Времето не лекува рани...просто затрупва спомени..
Аватар
mona_del_ray
Редовен
 ---

Мнениеот Sharki на 13 Авг 2012 15:43

Ехх ти поне знаеш долу-горе какво те очаква,пък аз съм се затрупала от хиляди въпроси,даже и за раждането започнах да мисля какво ли да очаквам,дали всичко ще е наред.. абе знаеш какви смахнати ставаме бременните :D

Да,бях чувала,че възглавниците много помагали на положението,даже някъде бях мернала такива продълговати май специално за бременни :-)

А сравнително лесно ли роди или имаше усложнения? Не знам защо съм започнала да мисля още от сега за раждането ,може би защото четох една тема относно това и направо останах потресена.Имаше какви ли не разкази.Имам чувството,че някой майки нарочно искат да плашат другите момичета,колко ужасно преживяване и как може да умреш едва ли не във всеки момент.
Та исках да попитам при теб как премина раждането,ако ти се обеснява разбира се :-)

А другите мами къде са? Никой нищо не пише,май само ние ще си комуникираме :-)

Фраксипарина са инжекции,които разреждат кръвта,за да няма съсиреци ,които са опасни за плода.
Та затова до края на бременността ще трябва да се боцкам,но ще изтърпя! :-))

Хубав ден и от мен :-)
Изображение
Аватар
Sharki
 ---

Мнениеот mona_del_ray на 13 Авг 2012 19:39

Аз за съжаление не съм най-добрия пример да говоря за това ...защото действителноста с дъщеря ми беше с доста усложнения и некъдърни лекари...които си хвърляха наляво и надясно прогнозите..
Накратко историята беше, когато бях в 39 седмица, мериха й главичката на ехографа и ми казаха че главата й има размер 43 седмица вместо 39, което значело че детето не било добре. После изкараха че имала вода в главичката и какво ли не... Имах 3 см разкритие вече в болницата и ми казаха, че детето няма хубав пулс и наред с всичките му цитирам 'аномалии' трябва да се изкара по най-бързия начин. И аз тогава, пълен шок.. Нищо не бях чела за секцио, ама нищичко! През цялото време си исках естествено раждане. От там нататъка..ми сложиха епидурална..сложил ми умника анестизиолог 3 пъти над дозата, за да ме хванела-и съм припаднала..
Слава Богу, на детето му нямаше нищо..Жива и здрава се роди. И до днес главата й е голяма.. :lol: ама си е просто умничка :)
Аз много зле се възтанових след това..имах доста усложнения по време на секциото и след. Температура и всички екстри.

Но.. сега и нещо положително :D Не всеки попада на некъдърници както попаднах аз. Няма да се плашиш. Въпреки че преминах през ад с Емма, знам че сега ще си родя нормално без проблеми. Нито искам упойки, нито обезболяващи.. Искам едно естествено раждане..и въобще не ме е страх :) Не може да се случи нещо по-зле от първия път :)
Изображение

Аватар
mona_del_ray
Редовен
 ---

Мнениеот Sharki на 14 Авг 2012 11:15

Наистина си изтърпяла много и то единствено заради некомпетентни лекари,такива има навсякъде!!Поне детенцето ти е живо и здраво,но аман от такива разбирачи!!
Принципно и аз искам да родя естествено,да усетя целия процес,да почувствам с всичките си сетива какво е да дадеш живот,но ако се наложи по медицински причини секцио,просто няма как да се съпротивя!
Не знам дали ще можеш да родиш нормално,веднъж щом вече си раждала със секцио.Не че не е възможно,чувала съм за такива случаи ,но повечето лекари не се заемат да израждат нормално след секцио.Както и да е,важното е ти и бебче да сте добре до края :-)

Между другото много хубаво име е Емма ,много приятно!
Ние с таткото сме се спрели на Дея,вие имате ли си измислено име или още не сте размишлявали над това?

Оххх отивам да си свърша работата,че времето летииии :laundry:
Изображение
Аватар
Sharki
 ---

Мнениеот mona_del_ray на 14 Авг 2012 15:06

По принцип се води, 2 години след секцио трябва да са минали за да се извърши естествено раждане. При мен ще са минали 5 и половина.
В момента живея в чужбина и вярвам че тук лекарите са по-нормални от варненците които едва не ме осъкатиха, така че се надявам че преценката им ще бъде позитивна за мен. Не искам дори да си помисля че може да се наложи секцио отново. :down:
Изображение

Аватар
mona_del_ray
Редовен
 ---

Мнениеот Bebs на 30 Авг 2012 15:17

Здравейте.Темата ви е чудесна.Пожелавам ви здрави и сладки бебчета на финала.Аз съм определена за 09.03 обаче първото детенце ми е секцио и най вероятно и второто раждане , ще е така и е възможно и февруари да преценят да е секциото.За сега не мисля за тези неща и още не смея да пусна тема за мартенските мами защото имаме малко проблеми.Само да мина прегледа и да кажат ,че бебо е наред ще пусна веднага темичка за мартенските майки :))А кой знае от мартенска мога да стана и февруарска мама :D
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Bebs
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 15 Сеп 2012 18:31

Честита темичка.Лека бременност на всички :balloons:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Bebs на 30 Окт 2012 12:42

Защо не пишете момичета?
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Bebs
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Ще раждам през месец...