Кафето и нес кафето?

Форум за рецепти, съвети, обмяна на опит...

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Кафето и нес кафето?

Мнениеот Camellia на 02 Апр 2010 23:39

ester написа:Аз точно тава казах,че при хора с високо кръвно често кафето влияе добре(т.е.-сваля го)

Я и аз да се изкажа компетентно. Разбира се, че кафето сваля кръвното. За това, когато не си изпиеш сутрешното кафе, с което така си свикнал, и те боли глава, защото ти е високо кръвното. И доколкото знам, възбуждането на нервната система няма много общо с кръвното налягане...
И по темата - нес кафето е по-силното.
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 03 Апр 2010 00:27

Каме, аз сутрин преди да поема убийствената доза от 2 двойни кафета човек не става от мен...заради НИСКО кръвно!!! Като пийна кафенцата ми се нормлизира, тоест покачва ми се малко и оправям. Иначе ми се вие свят ако не пия, а пък ако се случи така че нямам кафе, цял ден съм като ударена и ми е мъгливо пред очите :roll:
Иначе е верно, че 1-2 кафета на ден ободряват, но ако се прекали се уморяваш адски много. Аз преди 2-3 години пиех по 8-9 черни, гъсти кафета и страдах от хронична умора дори и да не съм се натоварлава.
Абе незнам как действа, ама го обожаааааааваааааам :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 05 Апр 2010 12:12

Ааааа, Танчеее, можеее! На всеки различно му действа. То зависи и от кафето. Но по принцип кафето сваля кръвното. И определено ободрява. :wink:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 06 Апр 2010 15:14

И аз, доколкото знам, нес кафето е по-силно.
Колкото до кръвното - от една страна кафето действа диуретично, а извеждането на течности от организма понижава кръвното налягане, но от друга страна кафето свива кръвоносните съдове и това пък повишава кръвното. И вече зависи кой от двата ефекта ще надделее.
Аз обичам и нес, и мляно, като за мляното предпочитам на джезве пред това от машина. Обичам кафето дългичко, така че предпочитам аз да си го направя. В последно време пия нес - от гледна точка удобство, че не ми се налага да се занимавам с цедки, утайки и т.н.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toniN1 на 14 Апр 2010 12:27

здр на всички незнам от зашто се баркате но кафето садаржа кофеин които покачва кравното както колата и шоколада,аз сам с ниско кравно и сега особено както сам бремена пак имам ниско кравно и сутрин без кафе сас нешто сладко не мога да фиксирам завоите в каштиа и от лекарите знам че имам ниско кравно и кола кафе и шоколад задалжително дори от ниско кравно препаднах миналият месец
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 14 Апр 2010 12:55

Айде, аз като един арбитър да пусна малко инфо за тези, които ги мързи да питат чичко Гугъл!
http://www.zdrave.bg/novini/
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15356
http://paper.standartnews.com/archive/2 ... 4660_4.htm
От което става ясно, че влияе различно, на различните хора. На мен лично ми вдига леко кръвното,имам чувството, че като пийна едно двойно нес кафе имам чувството, че мозъка ми се оросява за секунди и става човек от мене, но ако пийна 10 кафета няма да получа сърцетуп :mrgreen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 22 Яну 2012 00:19

Мисля,че нескафето е по-слабо,поне на мен така ми се струва,но може и да бъркам... :roll: Иначе на мен кафето ми вдига кръвното.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mari123 на 26 Яну 2012 19:35

аз обичам турско кафе... приятелките често идват да си гледат ;)
Якото бачкане се отплаща в бъдещето... Мързелът се отплаща сега
Аватар
mari123
Начинаещ
 ---

Мнениеот pupi77 на 23 Фев 2012 11:36

аз знам че нес кафето се прави от 6лупки някви и е мн вредно,даже преди години в гърция вървеше кампания по всички предавания им обяснявахада не пият нес кафе че е мн вредно,а там масово това пият и фрапета много
„Да обичаш значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.“

Изображение
Аватар
pupi77
Сериозен
 ---

Мнениеот pupi77 на 23 Фев 2012 11:44

Чаша прясно сварено кафе с мляко и френски кроасан сутринта - идеален начин да се тонизираш. Кофеинът тренира сърдечния мускул, аромата на прясното кафе стимулира умерено отделяне на серотонин - хормон на щастието и антидепресант. Настроение и бодрост - какво по-добро от това. Ползата при умерена употреба е очевидна.

Точно обратно стоят нещата с разтворимото, или както често го наричаме - нес кафе.

Съдържанието на кафените зърна в разтворимото кафе е минимално - ок. 15%. Освен това, тяхното качество е доста съмнително. Повечето производители на кафе на зърна продават "лошите" зърна на производители на разтворимото кафе.

Обикновенно при производство на разтворимото кафе не се използва качествената арабика, а сорт робуста, тъй като това намалява разходи до 10 пъти, пък и робуста съдържа доста повече кофеин, т.е. позволява да се влага по-малко кафе.

По време на производство кафените зърна се подлагат на следните процедури:
- пържене и надробяване до частички с размер 1,5-2 мм.
- няколко часов престой в гореща вода под налягане от 15 атмосфери
- получения екстракт се охлажда, филтрира, и се суши с горещ въздух.
Накрая се охлажда и се превръща в прах.

Разликата между разтворимото и гранулирано кафе - в последната обработка с пара. Високото налягане променя молекуларната структуру на зърната, което влошава вкусови качества на напитката.

Един от модерните начини за производство на разтворимото кафе - сублимиране, или .... вакуумно изсушаване на замразените зърна. Това е и най-скъпия начин на производството, и по думите на производители при него кафето запазва всички си свойства. Въпреки това, и при този метод кафените зърна се варят няколко часа, което, разбира се, унищожава каквито и да било полезни качества.

Какво все пак съдържа разтворимото кафе, ако кафените зърна в него са само 15%? Бои и ароматизатори. Колко по-качествено кафе купувате, толкова по-малко щети ще нанесете на организма си.

Кафето съдържа кофеин. Но и тук разликата между истинско кафе и разтворимо е огромна. Кофеинът, който се съдържа в прясно кафе, след няколко часа се извежда от организма. Същата доза кофеин в разтворимото кафе ще се разкарва от организма ок. 10 часа, а тонизиращия ефект ще се съхранява само 2-3 часа. Оттук - предозиране с кофеин, което вреди на здравето.

Грешите, ако мислете, че спасението е в кафе без кофеин. Този продукт "спомага" за образуване на камъни в бъбреци, а медиците дори подозират, че оказва канцерогенно действие.

Кафето е мощен стимулатор за отделяне на стомашната киселина. Разтворимото кафе е напитка с повишена киселинност, и затова не се препоръчва да се пие на гладно. При всички случаи по-добре е да се пие с мляко или сметана. Хората със сърдечносъдови заболявания и болни бъбреци също не следва да прекаляват с кафето.

За жените - консерваните в разтворимото кафето влошават метаболизма и водят до целулит.

Според специалистите, единственото полезно нещо в сурогатната напитка - нейния аромат.
Всички плюсове на разтворимото кафе имат само битов характер: то е удобно за съхранение и бързо се приготвя. Това е важно качество в забързания ни живот, но здравето е по-важно.

Специалистите препоръчват да се откажем от разтворимото кафе, или да го намалим до минимум.
А ако трябва да избирате между чай и кафе на работното си място, всички учени горещо препоръчват чай.
„Да обичаш значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.“

Изображение
Аватар
pupi77
Сериозен
 ---

Мнениеот pilence2 на 28 Юли 2012 17:09

Според мен нес кафето е по силно
Аватар
pilence2
Сериозен
 ---