Провал в кухнята :(

Форум за рецепти, съвети, обмяна на опит...

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Провал в кухнята :(

Мнениеот sn_vasileva на 15 Мар 2009 20:38

Бобо проваляме се, но не си признаваме Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Gall на 16 Мар 2009 23:12

Не знам дали се води то4но като провал , но днес направих топчената супа с много големи топчета. :lol: Просто нямах много време, бързах и набързо ги направих и станаха огромни-като кюфтета. :lol: :lol: :lol: Ина4е беше станал много вкусна. :mrgreen:
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 17 Мар 2009 08:38

О, Гал и аз имам такава вариация-супа кюфтета Изображение
Аз пък снощи правих чийзкейк и блата ми беше супер дебел и се трошеше, защото сложих по-молко масло Изображение, но все пак го Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот mariqna_23 на 18 Мар 2009 11:50

Аз все като искам ещо да стане вкусно за празниците или когато имаме гости, все не става. Провали имам много. Първия ми беше като бях на 13 и исках да сготвя пилешка супа. Първо загорих каротофите, хвърлих ги и на ново. Направих всичко и накрая застроиката, ама майка не ми казала, че се маха от котлона и като се пресече, никой не я яде. :( Следващият ми беше с прясно зеле (и досега не го готвя). Реших да изненадам майка като се прибере от работа. Нарязах го и го слагам да се вари с малко вода и отивам на терасата да пуша. Нещо се загледах вън и влизам. Цялата кухня беше в дум, зелето залепнало и като камък, толкова беше зле, че и тенджерата хвърлихме. Сега готвя много добре, мъжа ми не се оплаквал, а той е малко капризен. Е, понякога забравям да сложа олио на ориза веднага и го правя, когато се пече. Редовно забравям по нещо във фурната, но за мое щастие не е загаряло. Най-големия ми гаф беше наскоро с едно олио. Усилих максимално котлона и го оставям да се запържи малко, отидох до хола да се обадя по телефона и като се връщам в кухнята олиото гори. Цялата кухня беше в сахди, едва изчистих, добре че имам аспирация и беше пусната, че не ми се мисли какво щеше да стане. :emon15:
Изображение
mariqna_23
 ---

Мнениеот Кремена Илиева на 18 Мар 2009 20:39

сега се сещам за един мой провал:правих торта за рожденния си ден и накрая я украсих със сметана,но понеже ме домързя да си я разбия купих готова във флакон!!!!!украсих тортата стана чудна!!!!и на сутринта като отварям хладилника сметаната се втечнила,разпльокала и тортата изглеждаше ужасно,но беше много вкусна!!!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Кремена Илиева
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 22 Мар 2009 11:25

И аз да се "изповядам" :
Преди няколко дена правих бисквитена торта , но не с варен крем или нишесте , а с кремче , което се разбива със студено мялко .Използвах бисквити "Закуска " и ... Такава пихтия стана , че тортакиса излетя в кофата . :lol:
Пак от тези дни - размразих един хек да го пека на скара :shock: .Никаква ме няма с рибите , ама НИ-КАК-ВА ! Хек се пече на скара , ама кой да пита . :roll: Та като се спаружи оная ми ти риба , като извади една пяна ... Ужас ! Брат ми после каза ,че се панирал , но беше късно , чадо .
Та така .Да се чуди човек от къде ми ги ражда главата такива щуротии .
:lol:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот bobynka на 23 Мар 2009 14:55

хи-хи сега я видях тази тема и аз имам издънки скоро реших да си опържа яйца и слагам на котлона тигана капвам олио и в това време ми звъни телефона отивам аз да вдигна и като му се заприказвах и по едно време се сещам бягам в кухнята а то ве4е и пламак има още малко да бях се забавила и пожарна щях да викам :oops:а пък крем карамел така и неможах да се нау4а да правя и като ми се прияде се карам майка или свекито да направят :cry: :oops: и съм забелязала 4е когато се старая или правя нещо по рецепта никога не ми става ,а когато импровизирам или набързо джаста -праста става много хубаво и вкусно :sm_yahoo_09:
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 04 Апр 2009 15:04

Изображение
Ей това е днешният провал-ако се чудите какаво е-кекс е!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 04 Апр 2009 15:06

nikita_perez написа:И аз да се "изповядам" :
Преди няколко дена правих бисквитена торта , но не с варен крем или нишесте , а с кремче , което се разбива със студено мялко .Използвах бисквити "Закуска " и ... Такава пихтия стана , че тортакиса излетя в кофата . :lol:
:lol:

Винаги така я правя и става чудесно. Да не си разтворила крема в повече мляко :roll:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 04 Апр 2009 15:53

Люс , крема си беше гъстичък, ама ... :roll: Някой път като не върви , не върви . :evil:
Дани , чуден ти е кексът , какво като е изгорял.Това , което е останало , какато каза Пеполинка , с малко течен шоколад , ще стане фантастично шоко кексче. :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот isi_75 на 17 Апр 2009 16:48

Да се запиша и аз тук.Вчера реших да направя мързеливото хачапури на Пеполина.Направих всичко както трябва и го пекох,пекох,но отвътре ми стоеше тестяно.Всъщност не знам как трябва да изглежда,но очаквах друго :roll: .
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isi_75
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот viviana777 на 12 Сеп 2009 14:40

хехехе, темата е супер! Тъкмо се чудех на кой да споделя, какво ми сготви мъжито :lol: Има големи мераци, но просто не му е удава хич! В голямо глинето гърне, сложил пилешки бутчета, яйца, домати, лук, сирене, доста олио,подправки каквито му попаднали между пръстите и във фурната да се печееее.......сервира той да хапнем, а то прилича на повръщано ( с извинение) яйцата се пресекли, плува в мазнина, направо ужас :shock: Все пак пробвах на вкус да не се обиди, ужассссс :emon16: НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА СИ! Има и още доста изцепки, ама тази изби рибата, откъде му дойде наум не знам :?:
Аз нямам големи провали в кухнята! Единственото, което никога не ми е ставало е пустия кекс! От малка се мъча до го направя и НИКОГА не ми се получава, пробвала съм мн. рецепти, или е изгорял, или е суров, или не бухва :oops: не успях нито веднъж, а и вече не се опитвам!
Изображение
viviana777
Пристрастен
 ---

Мнениеот teya на 01 Окт 2009 17:40

Вчера правих баница. първо включих фурната да загрее, но забравих да извадя хляба оттам ( там си го държим, че нямаме кутия )
добре, че ми замириса навреме :oops:
после вече сложих да се пече и доволно взех да потривам ръце, когато комшийката се раззвъня на пожар :evil: кучето и то се разджавка като лудо :evil: и детето се събуди с писъци. докато го успокоя баницата стана въглен :evil:
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 16 Окт 2009 22:07

Изображение

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот duda на 17 Окт 2009 17:05

Оня ден сложих да сваря пилешко месо,варих го,варих,детето даде зор да излизаме,аз спрях аспиратора и.......забравих пилето на котлона :oops: Добре,че мъжо се прибрал,видял облаците пушак,та поне не се е и запалило :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
duda
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Готварско форумче