Спагетите..

Форум за рецепти, съвети, обмяна на опит...

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Мнениеот psihoterapevti на 16 Юли 2007 11:53

Вжното, е че стават перфектни- пък италиански или не..пробвай ако не си все още..
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 07 Окт 2007 13:06

Аз им слагам сирене,маслини,кашкавал,някакъв колбас,майонеза,кетчуп.
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia1234 на 15 Ное 2007 17:07

моят сос е следния:запържвам си пилешки гърдички,прибавям постипинно мариновани гъби,накълцани маслинки,предварително съм си пасирала буркан домати и в него разтварям маги фикс за спагети болонезе и прибавям и него.когато заври и всичко е готово заливам спагетите със соса,нарязвам мариновани раставички и настъргвам кашкавал.когато всичко е още топла кашкавалът омеква и става страхотна.маже да се натарже отгоре и сварено яйце или да се сложи парченце яйце.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
katia1234
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Спагетите..

Мнениеот sladunka на 16 Окт 2008 09:04

Моя рецепта за спагети
Сваряват се спагетите в подсолена вода. След това се изпържват картофки и кренвирши (може и саламче или някакво месо) нарязани на кубчета. Като се сварят спагетите се настъргва кашкавал върху тях , докато са още горещи , за да се разтопи. След това се слага лютеница , картофките и кренвиршите , рулца от раци ,сол и чубрица.
Това е моя рецепта , дано не съм изпуснала нещо , защото отдавна не съм я правила , но скоро ще трябва , че са любимите спагети на мъжа ми. :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
sladunka
Пристрастен
 ---

Мнениеот ewka на 23 Ное 2008 19:17

Днес ги направих така и станаха страхотни:
1 глава лук на ситно ; няколко скилидки чесън пак на ситно и ги запържих с 5-6 с.л. олио.Добавих една голяма консерва домати (800 гр) ; сол ; черен пипер ; джоджен и чубрица по една щипка,малко захар и една с.л. домашна лютеница.Варих на слаб огън до желаната гъстота.Сварих половин пакет спагети и ги сипах в соса.Обърках добре и ги изсипах в тава.После отворих една консерва скумрия в доматен сос,накъсах рибката на парчета и ги сложих отгоре заедно със соса от консервата.Накрая настъргах кашкавал и покрих хубаво спагетите.Запекох на фурната,колкото да се запече кашкавала.Стана страхотно!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 23 Ное 2008 21:07

И аз днес правих.Ето моята рецепта:сварих спагетките в подсолена вода.Докато са топли винаги им слагам едно яйчице,то се сварява.Запържвам си луканка,шпек или кренвирш,телешки салам,но да има поне 2 вида колбас.Добавям чушки,червенки,кисели краставички,чубричка,след като ги запържа добавям доматен сос.Изсипвам спагетките в тавичка,обърквам ги с плънката и настъргвам кашкавал.Лично аз си слагам майонеза и сиренце.Страхотни сатват.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 24 Ное 2008 12:15

daniela80 написа:И аз днес правих.Ето моята рецепта:сварих спагетките в подсолена вода.Докато са топли винаги им слагам едно яйчице,то се сварява.Запържвам си луканка,шпек или кренвирш,телешки салам,но да има поне 2 вида колбас.Добавям чушки,червенки,кисели краставички,чубричка,след като ги запържа добавям доматен сос.Изсипвам спагетките в тавичка,обърквам ги с плънката и настъргвам кашкавал.Лично аз си слагам майонеза и сиренце.Страхотни сатват.

Ммммм,супер звучи,как не се сетих за яйцето,толкова обичам в спагети,а забравих.Нищо следващия път,така или иначе доста ги харесахме с мъжо,пак ще има,ама ще добавя и някои продукти от твоята рецептичка! :mrgreen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vicky_tami на 06 Яну 2009 20:31

ewka написа:Днес ги направих така и станаха страхотни:
1 глава лук на ситно ; няколко скилидки чесън пак на ситно и ги запържих с 5-6 с.л. олио.Добавих една голяма консерва домати (800 гр) ; сол ; черен пипер ; джоджен и чубрица по една щипка,малко захар и една с.л. домашна лютеница.Варих на слаб огън до желаната гъстота.Сварих половин пакет спагети и ги сипах в соса.Обърках добре и ги изсипах в тава.После отворих една консерва скумрия в доматен сос,накъсах рибката на парчета и ги сложих отгоре заедно със соса от консервата.Накрая настъргах кашкавал и покрих хубаво спагетите.Запекох на фурната,колкото да се запече кашкавала.Стана страхотно!

Днес опитах твоята рецепта... Наистина стават страхотни :emon25: Благодаря, за страхотната рецепта...
Една от най-вредните мисли е "Всички правят така"!!!
Бъди добър към хората по пътя си към върха, защото ще ги срещнеш пак когато слизаш!!! :D
Изображение
Изображение
Аватар
vicky_tami
Редовен
 ---

Мнениеот КРИСИВАЛ на 19 Фев 2010 13:48

ИзображениеСварявам в подсолена вода спагетите. В тиган с малко мазнина задушавам кромид лук и чесън. Слагам два вида колбас, като единия задължително е пушен. Изсипвам средно голям буркан домати или два - три пресни домата ги настъргвам и пържа докато мазнината избие. Прибавям подправки- индийско орехче, сол, черен пипер, много малко чубрица, джоджен и босилек.
Ако има пресен магданоз ръся в соса от него.
Изображение
Аватар
КРИСИВАЛ
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот maridada33 на 04 Май 2010 23:39

Ето и моите Изображение спагетите сварени и отцедени аз им слагам и масълце . Запържвам кайма с кромидче , после добавям доматките и докато изври водата подправки всякакви кой каквото обича и повечко . Понякога обърквам всичко и отгоре рендосвам кашкавала и във фурната леко да се запече кашкавала .
Изображение
МАМА , ТАТИ , БАТИ И АНТОНИЯ
Изображение ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА КЪРМЕНЕ
Аватар
maridada33
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mika123 на 05 Май 2010 12:09

Много лесна и бърза рецепта за спагети:
1/2 пакет спагети;
1 консерва риба тон;
Кетчуп
нататък се сещате , нали?

Много е вкусно!
Аватар
mika123
Начинаещ
 ---

Мнениеот pipitka на 20 Юли 2010 18:38

Аз ги правя много лесно: (за 4 обилни порции)

Сварявам един пакет спагети във вряща подсилена вода с малко мазнинка.В същото време запържвам 200-300 грама кайма и добавям 2 пакета фикс за спагети болонезе.Като се сгъсти го изсипвам при прецедените спагети и разбърквам.При сервиране поръсвам с малко настърган кашкавал.(По желание може да се добавят и малко кисели краставички на кубчета).Стават бързо и мнооого вкусни :P
Изображение
Изображение
Аватар
pipitka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabiivanova на 18 Авг 2015 17:18

... може ли да ви попитам един смешен въпрос... как ги отсеждате без да изсипите половината... аз ли съм простичка не знам
gabiivanova
Начинаещ
 ---

Мнениеот kalinak на 21 Авг 2015 17:17

Преди време си бях взела от https://www.pazavai-lesno.bg/ една много яка купичка за около 30тина лева. И аз като тебе преди ги изсипвах ама сега не ми се случва, колкото и рядко да правя спагети. Иначе ми беше писнало правя ги веднъж на няколко месеца и аз да хвана да ги изтърся... ужас просто.
kalinak
Начинаещ
 ---

Мнениеот intense® на 21 Авг 2015 21:52

kalinak написа:Преди време си бях взела една много яка купичка за около 30тина лева.

Казват ѝ ГЕВГИР на тази купичка :clapp: и малко по-леко със скритите реклами, и броя акаунти моля :wink:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Готварско форумче