Детето пише кулинарна книга

Форум за рецепти, съвети, обмяна на опит...

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Детето пише кулинарна книга

Мнениеот Radiana на 10 Юни 2010 12:18

Получих си книгата,страхотна е.:emon25: :emon25: :emon25:
Лус,имаи прекрасна и талантлива дъщеря,да ти е жива и здрава.
Radiana
Начинаещ
 ---

Мнениеот Lus на 10 Юни 2010 16:56

Radiana написа:Получих си книгата,страхотна е.:emon25: :emon25: :emon25:
Лус,имаи прекрасна и талантлива дъщеря,да ти е жива и здрава.

Благодаря.
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 15 Юни 2010 15:39

Radiana написа:
Lus написа:Изображение

Сладурка.

Честито за книгата и от мен.Мн успеши и клиенти :wink:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 21 Юни 2010 09:35

Продажбите на книгата не вървят :emon23: :hair: , обикалям като луда то в жеги, то в дъжд... :emon24:
Айде, помагайте, плашихте ме, че няма да ми стигне тиража :emon26: , е за когото не
е в тежест тези 7 лева... :flowers: Пощенския запис струва 40 стотинки... :warship: :jesus:

Детето ми се забавлява
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 21 Юни 2010 15:47

Лус ,не се притеснявай.Дано да потръгнат нещата.Жалко че аз не съм готвачка,а и в чужбина ще ми дойде малко скъпичко :wink:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Radiana на 03 Авг 2010 23:54

Книжката наистина си заслужава.
Radiana
Начинаещ
 ---

Мнениеот Lus на 26 Авг 2010 17:22

Благодаря на всички.
Остана ми само 82 бройки, като тръгнат за училище и там ще се продаде.

Детето ми се забавлява
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 27 Авг 2010 08:03

Браво Люси :balloons: виждаш ли, че се продават 8)
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот didi_andrei на 27 Авг 2010 15:23

Книгата е страхотна. :congratulations: :congratulations: :congratulations:
Поздравления за малката готвачка и дано скоро да ни зарадва с нова книжка.
Лус родила си една талантлива млада госпожица. :tulips2:
Изображение Изображение
You Don't Know How Long I've Waited For You! So The Lion Fell in Love With The Lamb...
Аватар
didi_andrei
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 05 Сеп 2010 21:15

didi_andrei написа:Книгата е страхотна. :congratulations: :congratulations: :congratulations:
Поздравления за малката готвачка и дано скоро да ни зарадва с нова книжка.
Лус родила си една талантлива млада госпожица. :tulips2:

точно така
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 13 Сеп 2010 11:52

Ето ви предлагам за четене. Получи отличие в конкурса на Братя Мормареви....

Рожденият ми ден в новогодишната нощ
Фентъзи

Какво прекрасно утро. Отворих очи и сладко се протегнах. Лежа и се усмихвам. Утре ставам на 16. Родена съм в 2 часа през нощта на 1 януари. Този път ще празнувам навреме. И, както казва мама, една новогодишна нощ ще прерасне в супер рожден ден.
За първи път ще го празнуваме на планина заедно с приятели и техните родители. Нашите са успели да запазят места в една супермодерна хижа.
Не ми се става, лежа и се кефя. Обаче скачам от леглото, отварям гардероба и вадя красива дълга рокля и обувчици с висок ток. Колко са красиви. Ще бъде една приказна нощ...
Вече е почти време за обяд, а ние сме в колата и потегляме. Няколко пъти проверих багажа си – ски, скиорски костюм, бански за всеки случай (никога не знаеш какво ще ти се случи), естествено, прекрасната ми рокля с обувките, пижама (не вярвам, че ще спим, но все пак заминаваме за два дена) и още куп неща.
След няколко часа път пристигнахме първи и докато оформяме документите пристигна моята приятелка Ася с родителите и две момчета-близнаци (Кирил и Лени), със цялата фамилия.
Разменихме целувки, приятни задължителни думи и комплименти. Това ни омръзна и искаме да се разделим на деца и родители и всеки да започне да се забавлява по свой си начин. Пуснаха ни при едно условие - от 23:30 до 3:30 да сме заедно! Което ни устройва.
Най-накрая се настанихме, обядвахме и отиваме да се забавляваме. Сложихме си скиорски костюми, имаме една шейна и всеки има ски. Не можем да се наприказваме – живеем в различни градове, моята любима приятелка Ася живее много далеч. Добре че има интернет...
И веселбата започна. Спускане, качване – весело, но изморително. Навънка се стъмни, но все още не е много късно, а и пистата е осветена перфектно. Отскоро карам ски и ми харесва усещането за свобода и вятъра при спускането. Невероятно е, някак си се сливам с природата. Така се спускам и се наслаждавам... О, не! Аз падам. ПОМОЩ! Търкулнах се извън пистата и потънах в мрак...
Отварям си очите – тъмно, студено, тихо и... страшно. Боже, това ли е рожденият ми ден?! Това ли е Новата година?! Не мога да напипам телефона си. Не може да съм го изгубила – съвсем нов е! Накъде да вървя? Колко е тъмно! Ужасът изтънява всичките ми сетива. На ти сега - чети, гледай филми за вампири, за чудовища, за други светове и се стахувай от глупости. Чух някакви стъпки, дишане и сърцето ми ще се пукне! И, уф, бягам като изплашена сърна, не гледам някъде и най-сетне се изморих. Спрях, за да си поема малко въздух. Не мога повече, да става каквото ще. Настаних се до едно дърво, облягам се, приятно ми е, топло и тъкмо да притворя очи, за да се насладя, незнайно откъде се донесе музика... Колко е приятно, вероятно замръзвам... Изведнъж проблесна светлина и бързо скочих. Успях да се съвзема и ... да избегна ужасната съдба. Събрах сили и тичам натам, защото очевидно е огън, а имам нужда от топлина и дружелюбна (надявам се) компания.
Стигнах до поляна, а там голямо огнище и около него много хора. Май съм чела твърде много книги... Тези хора ми се струват някак странни. Едва сдържам смеха си – ама че глупава мисъл ми се върти в главата. “Аз съм в приказка, може би дванадесетте месеца или Али Баба” – това е моята мисъл – шантава работа! Погледите на присъстващите са насочени към един горе-долу 30-годишен много красив мъж. Имам усещане, че той ги е събрал тук. Изведнъж чух:
- Имаме гостенка. Заповядай, присъедини се към нас!
Бая се стреснах, как ли ме усетиха?! Въпреки че съм поуплашена, едва ли дишам толкова силно. Пък и съм скрита зад храсталака. Е, и без това ме забелязаха (освен това изглеждат мили) правя крачка напред
- Здравейте всички! - казах аз - Изгубих се в планината. Слава Богу, че намерих поне вас.
- Здравей, здравей, Миленче! - изненадващо ми отговори същия красив мъж.
- Господи, откъде знаете коя съм? Кои сте вие? – стомаха ми се сви от изненада и страх.
- Ти позна, това съм Аз. Аз знам всичко.
- Господи, кой сте вие?
- Нали вече два пъти ми каза името! – отвърна той – Аз съм, Господ.
- Шегуваш се, нали! – отвръщам набързо и без да се замисля забравям за страха и изпадам в истеричен хилеж.
- Не, не се шегувам. Но няма значение - сядай, почини си, ние тук имаме своя приказка. После ще ти помогнем да се върнеш на купона. Нали това е твоят ден?
- Да, така е... – спрях насред изречението, стигат ми толкова безумно странни отговори. Сядам и се топля. Тези хора наистина са странни, но добри.
- Не се страхувай, момиче! - каза ми една млада жена, която изглеждаше много изморена и разстроена, - Ние сме дванадесетте месеца, техните майки – четирите сезона, а аз съм майката Земя. А пред теб наистина е Господ! Събираме се в Новогодишна нощ да обсъдим нещата, да се видим, да си поговорим...
Не знаех какво да кажа и само отвърнах:
- Приятно ми е.
Мина малко време и техният разговор, приятните гласове, ме успокоиха и аз се реших да питам няколко въпроса.
- Странно ми е, че сте Господ. В почти всички филми, книги, песни, икони вие сте един белобрад старец! Май най-правдоподобна е комедията с Джим Кери, макар вие да сте по-хубав от него и Морган Фримън.
- Мерси за комплимента, но това с иконите и всичко останало ме учудва – защо? Живеем в различни измерения, различно време. Нали четеш Библията – работих само 6 дена за да сътворя всичко, откъде накъде ще съм стар? А и Адам съм сътворил по образ и подобие на самия мен, да не би съм сътворил старец? Адам е един здрав и силен мъж! – усмихна ми се Той.
- Вярно е! – отвърнах аз и продължих с усмивка – Ще започвам с обвиненията... – усмивката загасна – Защо не чуете молитвите ни, защо страдат децата, защо има толкова болести, земетресения, наводнения. Където и да погледнеш – все има болка, страдание?
- Миличка, аз изпълнявам всяка молитва, изпратена мисловно към мен! Та вие се молите и още преди да сте произнесли думите си не вярвате в това, че ще ги чуя. Аз изпълнявам само мислите ви. А при вас е така: молите се за едно, мислите за друго, а правите трето. Давам това което искате и в което вярвате! Дадох ви и тази прекрасна жена Земя, тя има всичко за да имате храна, вода, дрехи, удоволствия, а ти погледни я, погледни, прилича ли ти на щастлива майка?!
- Не, не ми прилича – казах унило и засрамено с тих гласец.
- Тъй, че – продължи Господа пресвети – всички въпроси към нея! От самото начало убивате, мамите, унищожавате! Наводненията са неутешимите сълзи на вашата майка, болестите – това са отровените води, замърсената почва, земетресенията – това са виковете от болка когато изкопахте дупките в недрата й! И продължавате, просто не ми се мисли какво ще стане по-нататък, ако не се промените. Как да ви помогна, не може с вълшебна пръчица да направя така, че сутринта да станете, а Земята е чиста, усмихната, здрава! Трябва ми помощта ви, поне малки напъни да правите добро.
- Звучи тъжно - отговарям аз.
- А като ви гледат, и сезоните престанаха да слушат - идват и отиват когато си поискат. Само месеците все още вървят по ред, - каза Той и се засмя.
Колко е хубав смехът му, направо забравяш за всичко. Изведнъж мернах едно сладко момиченце на около 12-13 години, което беше бяло като кокиче с бузки румени като мак. Това ми се стори познато и питам:
- А това е да не би е баба Марта?
- Тя е! Най-малка е сред нас. Всичко започва от Пролетта – цъфти, расте и завършва със братко Февруари. Но баба или не – продължи да се смее Господ – Марта обича мартенички и весели хора.
- Весело е при вас, но май трябва да тръгвам, ще ме търсят, ще се безпокоят - казах загрижено аз.
- Вярно, наближава полунощ. Хайде, Декември, все още е твоят час – оправи времето и Месечко да я упъти към хижата...
Декември стана, удари красива ледена пръчка в земята и извика:
- Вътър спри,
снегът да спре да вали.
Месечко заведи гостенката ни до хижата, много е късно.
Шейна карай бързо, бързо.
Стана ми малко смешно – шейна без кон, дори без магаре. Пък и това странно стихче...
- Довиждане, благодаря за компанията и за топлия прием. Също така и за отговорите, и за добрината Ви.
- Чао, Миленче! И умната...
Едва успях да седна, когато Месечко направи “лунна пътека” и шейната полетя през дървета, толкова бързо, че ми се зави свят. Шейната се преобърна и аз паднах в снега, търкулнах се и пак ме е страх. Обзе ме чуство за дежа вю – отново съм потънала в мрак...
Изведнъж чух гласовете на приятелите си. По-точно – на мама:
- Мили, добре ли си? Много ни изплаши! Веднага хукнахме след теб. Може ли така да ни плашиш в Новогодишната нощ? Хайде, ставай мила...
- А къде е шейната? – питам аз.
- Каква шейна, миличка? Забрави ли, че си със ски?
- Така ли? - усмихнах се аз. Значи всичко ми се е привидяло. Или е било сън! Станах, размърдах ръце и крака и бързо казвам
- Добре съм, хайде да тръгваме.
Изведнъж нещо като магнит ме накара да се обърна и се вглеждам в тъмнината... и потръпнах – там в далечината се виждат отблясъци на огнище...

Детето ми се забавлява
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 18 Сеп 2010 15:01

Лус,Браво :wink:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 21 Сеп 2010 16:37

И още нещо - утре на 22.09 в 17:30 по канал Европа в предаването
"Под лупа" във втората част, т.е към 18:00 - ще дават на живо Миленка.
Едната от журналистките купи си книгата и я хареса и ни намери през
издателството. Не знам какво ще има, ще разказва за книгата.

Детето ми се забавлява
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 09 Окт 2010 15:08

Леле Лус страхотна е
Аз бях писла във откровения ,4е гледам Миленка на живо :P ,много сладка беше :)
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dari9012 на 09 Дек 2010 04:33

Лус(както те наричат другите) сега попадам на твоята темичка,с голям интерес прочетох всичко и останах учарована от дъщеря ти. :emon25: на нея,аз на твое място бих се гордяла много с нея,но и ти го правиш,а и евала на теб,че си и помогнала и не си се отказала от мечтата и.Аз намерих книжката в интернет има наличност и тези дни ще си я купя.Дори и да е детска,мен ме заинтригува,а и имам племенничка на която също ще и е интересна.Може би ако успеете да се доберете до някое от предаванията по БТВ ще има по-голям успех,тази ТВ май е най-гледана.Не се отказвайте :) :balloons: Много се радвам на такива деца :)
Изображение
Изображение
Аватар
dari9012
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Готварско форумче