бременност и астма

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

бременност и астма

Мнениеот tanqslunce на 29 Ное 2007 17:04

момичета аз имам бронхиална астма на алергична основа.откриха ми я месец преди да забременея.даже бях изгълтала сумати лекарства преди да разбера ,че чакам детенце :!:
явно бебчо ме пази от сериозни кризи,защото не мога да кажа че съм имала проблеми при бременноста.ако има още мами с тази ГАДНА болест ще ми е приятно да си попишем и да споделим при кои как се развиват нещата
Аватар
tanqslunce
Сериозен
 ---

Мнениеот zvezdi4ka_82 на 03 Дек 2007 11:59

Здравей, аз също имам бронхиална астма на алергична основа. Откриха ми я като ученичка и започнах да пия Кетотифен. Но от него не се чувствах добре, спеше ми се много, бях разсеяна и го спрях. От години не се лекувам и за сега болестта не се е проявявала много. Сравнително рядко, предимно когато съм на прашно и непроветрено място - например градския транспорт, започвам много да кашлям Наскоро отидох на преглед, защото имам и хроничен бронхит. Казаха ми, че всичко е наред, но когато научиха за астмата и за това, че съм бременна ми направиха тест за дишането. Оказа се, че дишането ми не е много добре и трябваше да го повторим. Препоръчаха ми да си взема Вентолин, който да използвам, когато получа пристъп за да не кашлям, понеже е вредно за детето. Но той е много силен и аз не си го купих, защото пък и не ми се случва да кашлям толкова много. Самата лекарка ми каза, че при астматиците в началото на бременността е възможно да се задълбочи болестта, но после започва да се подтиска от осамата бременност. Така, че бебчо не само, че ни радва, но и ни помага! :oki:
Надявам се да нямаш проблеми и ти пожелавам лека бременност! :D
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
zvezdi4ka_82
Сериозен
 ---

Мнениеот Ewito на 03 Дек 2007 15:37

На мен също мио казаха преди 2 години, че развивам бронхиална астма в следствие от сенна хрема.
Известно време взимах Вентолини и Флексотид май беше, Вентолинът само при тежки случаи, другото всеки ден.
Много ми помогна, след време го спрях, от както съм бременна някой път ми се случва да немога да си поемам въдух, някой път кашлем, както кашлях преди, но не мога да кажа, че положението е сериозно, още повече, че при мен се беше стигнало само до удебелени бронхи, а не истинска астма.
Не съм питала АГ-то по този въпрос, но защото не съм имала кой знае какви проблеми, надявам се и занпред да е така.
Всичкоп хубаво и на теб!
Изображение
Изображение
Аватар
Ewito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tanqslunce на 03 Дек 2007 15:52

благодаря ви за милите думи момичета :!:
за това съм пуснала темичката да си помагаме и обнадеждаваме :!:
дано и с вас всичко да е наред.желая ви лека бременност.аз съм в девети месец и наистина не съм имала много проблеми .даже много често нарочно забравям да си впръсквам пулмикорта.защото се чувствам добре :!: надявам се след като родя да астмата да отмине.поне моята лекарка ме обнадежди ,че и такъв вариант има.дано да си имаме здрави дечица :!:
Аватар
tanqslunce
Сериозен
 ---

Re: бременност и астма

Мнениеот bordo на 20 Дек 2012 22:42

Момичета, лекарствата само на момента подобряват, но вредят много. Синът ми бе астматик - голям зор беше, дебелееше от лекарствата, разсеян... 20 години го мъчи. После започнахме с билкови продукти - алое, витамин С, омега, гарлик тайм, полен... Не става за 2 месеца, но още от втория е със значително подобрение и после - профилактика. Всеки човек си има слабо място и трябва да си го пази и да се грижи за имунитета си - алергиите са на база слаба имунна система.
bordo
 ---

Назад към Бременност и Раждане