Багажа за родилното - какво да си вземем

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Багажа за родилното - какво да си вземем

Мнениеот евето84 на 24 Окт 2009 10:55

Добро утро на всички настоящи и бъдещи мами. Аз ще раждам пред февруари 2010 и искам да ви попитам според вас къде е по-добре да раждам - в майчин дом или в шейново и кой специалист бихте ми препоръчали. Също така какъв багаж трябва да нося за съответната болница, която ще ми препоръчате. Предварително ви благодаря и приятен ден на всичси.
Изображение
евето84
Начинаещ
 ---

Мнениеот Vesela88 на 08 Ное 2009 08:33

Здравей евето84 , ще чуеш доста мнения по жъпроса но ти ще си решиш накрая къде да отидеш.Аз бях пред същия избор трябваше да отида или в МД или в Шейново и за мои късмет отидох в МД.Доволна съм от хората който ме поеха, както и от докторите който се грижеха за моето бебе, което в края на краищата е най- важно.И тъй като полежах доста съм и доволна от персонала на етажа, бяха много отзивчиви, мили и най - вече човечни.
В болницата имаш право на избор къде да лежиш:
на 7 ми етаж бебетата са в общо помещение и ги дават на 3 часа за кърмене като последното е в 10 вечерта, а първото в 7 сутринта.Така имаш време да се възтановиш и да си починеш от всичко, и все пак да събереш сили за идващото после.... :)
на 12 етаж е платено там бебетата са при теб непрекъснато, имаш си телевизор и баня с тоалетна.Др незнам за етажа
За специялист немога да ти препоръчам от личен опит защото раждах с екипа който беше на смяна, но всички са доста добри лекари.
За багажа.... трябват ти памперси за бебето и кърпички за него.Др нищо не искат за бебетата.За теб : т.хартия, д.превръзки, нощница 2 броя(а може и 2 рото да е пижама), чаша, вилица, лъжица, тоалетни принадлежности(ч. за зъби, паста и др...).. ммм не съм сигурна какво още имаше.Може да погледнеш малко по назад в темата писала съм.
В болницата попринцип няма свиждания,но ти можеш да си излизаш когато си поискаш.Също така е голяма мърсотия особенно долу в приемното, но в крайна сметка лежиш там само 3 -4 дни така че за мен това не беше от значение, след като в цяла България там са едни от най - добрите специялисти и неонатолози.Най важното е ти и бебето да сте добре...
Пожелавам ти леко раждане и едно сладко и послушно бебенце :П
Изображение

Изображение
Малко снимчици: http://pana-bg.com/album/ :)
Аватар
Vesela88
Начинаещ
 ---

Мнениеот евето84 на 09 Ное 2009 13:53

Благодаря ти Весела88. Полезно е да чуеш мнението на някоя мама, особено като нямаш никакъв опит. То май зависи при кой екип попаднеш, защото някои са доволни от Шейново, пък други от Майчин дом. Ще видя още не съм решила, но отново ти благодаря ще писа. Хубав ден.
Изображение
евето84
Начинаещ
 ---

Мнениеот Ianitza на 09 Ное 2009 15:46

Следващи мнения несвързани с темата ще бъдат изтривани. Има цял подфорум относно избора на болници и лекари, моля въздържайте се от спамърски постове.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот danielle на 16 Ное 2009 17:33

Някой има ли представа колко голям пакет памперси и кърпички за бебето трябват? Решила съм да раждам в Майчин дом София, но не вярвам да имат по-специални изисквания за бройката отколкото в другите болници.
Купила съм едни кърпички, дето са 80 бр. в пакета, ама не ми се ще да им ги оставям ако ще ползват само 20-30 от тях. :roll:
Изображение
Аватар
danielle
 ---

Мнениеот Ianitza на 16 Ное 2009 17:46

danielle написа:Някой има ли представа колко голям пакет памперси и кърпички за бебето трябват? Решила съм да раждам в Майчин дом София, но не вярвам да имат по-специални изисквания за бройката отколкото в другите болници.
Купила съм едни кърпички, дето са 80 бр. в пакета, ама не ми се ще да им ги оставям ако ще ползват само 20-30 от тях. :roll:

Когато преди 3г аз раждах там бях взела от малките пакети и кърпички и памперси, няма нужда от големи, 5 дни по 4 памперса са 20бр, дори и 25-30 да са пак не е нужно голям пакет.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот Vesela88 на 17 Ное 2009 19:34

danielle написа:Някой има ли представа колко голям пакет памперси и кърпички за бебето трябват? Решила съм да раждам в Майчин дом София, но не вярвам да имат по-специални изисквания за бройката отколкото в другите болници.

Здравей, памперси ще ти искат всяка вечер по 5 да оставяш в леглото на бебето и да ги надпишеш с номера на бебето.А за кърпичките колкото им оставиш толкова... няма да ти върнат нищо но пък и не са задължителни.Аз не дадох кърпи защото така или иначе няма как да разбера дали точно с тях го бършат... а за памперса разбирах.. :)

Леко раждане ти пожелавам и едно послушно бебе накрая....
Изображение

Изображение
Аватар
Vesela88
Начинаещ
 ---

Мнениеот danielle на 18 Ное 2009 12:23

Благодаря за отговорите и пожеланията!
Значи малък пакет памперси (към 24бр ли бяха вътре) е достатъчен. И кърпички ще взема по-малък пакет.

Надявам се, че нямат претенции към марката на памперсите, че в Тина Киркова по едно врме пишеха, че искат точно на Pampers да са. :roll:
Изображение
Аватар
danielle
 ---

Мнениеот Vesela88 на 21 Ное 2009 00:24

Не няма никакво значение какви ще са ти си решаваш:)
Изображение

Изображение
Аватар
Vesela88
Начинаещ
 ---

Мнениеот fire_girl на 05 Дек 2009 16:32

Здравейте!Аз ще раждам през март, но тъй като не съм от София, би ми се искало да знам, ако има мами, които са раждали в "Хигията"-Пазарджик, да споделят какво е необходимо да си вземеш.Само да поясня, че ще раждам със секцио.Мн. ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете!Благодаря!!!
Изображение

Изображение

Изображение

Ако обичаш някого, напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете вечно се въртят!!!
Аватар
fire_girl
Сериозен
 ---

Мнениеот GONZINKA на 05 Дек 2009 17:43

Скоро ще раждам.Вече стегнах един сак за всеки случай да не тръгне бебока.
Сложих чехли-2бр.,хавлия и хавлиена кърпа,нощница и пижама по 1бр.,дамски превръзки и
лигнин,тоалетна х-я,чорапи-2бр.,килотки и сутиен за кърмене,прибори за хранене,мокри и
сухи кърпички.Остава да си взема-лична карта,направление и изследвания,тоалетни принадлежности(шампоан,сапун,четка и паста за зъби и т.н;(
Незнам точно какво ще ми трябва и какво още ще ми трябва.Дали ще ми трябва помпичка за
кърма незнам.Ако някой знае да ми каже :lol:
GONZINKA
Начинаещ
 ---

Мнениеот pipitka на 08 Дек 2009 21:21

fire_girl написа:Здравейте!Аз ще раждам през март, но тъй като не съм от София, би ми се искало да знам, ако има мами, които са раждали в "Хигията"-Пазарджик, да споделят какво е необходимо да си вземеш.Само да поясня, че ще раждам със секцио.Мн. ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете!Благодаря!!!

Здравей!
Сестра ми също тези дни живи и здрави ще ражда в Хигия и е попитала доктора какво да си носи.Той е отговорил ,че за бебето те имат всичко,памперси,пелени и тем подобни стерилни неща.Само за теб си вземи ,макар,че дават и нощница.Мове би всичко необходимо дават.Само тоалетни принадлежности си вземи и неща от първа необходимост.За всеки случай може да си вземеш превръзки,но предполагам ,че дават лигнин.Все пак си плащаш :D
Леко раждане и успех :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
pipitka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesela88 на 09 Дек 2009 09:35

GONZINKA написа:Скоро ще раждам.Вече стегнах един сак за всеки случай да не тръгне бебока.
Сложих чехли-2бр.,хавлия и хавлиена кърпа,нощница и пижама по 1бр.,дамски превръзки и
лигнин,тоалетна х-я,чорапи-2бр.,килотки и сутиен за кърмене,прибори за хранене,мокри и
сухи кърпички.Остава да си взема-лична карта,направление и изследвания,тоалетни принадлежности(шампоан,сапун,четка и паста за зъби и т.н;(
Незнам точно какво ще ми трябва и какво още ще ми трябва.Дали ще ми трябва помпичка за
кърма незнам.Ако някой знае да ми каже :lol:

Здравей, много е хубаво че вече си готова с багажа, но зависи в коя болница ще раждаш.Има болници в който дават техни нощници ... и др такива неща.Относно помпата... аз не си бях взела но всъщност е добре да имаш и ако се наложи да ти я донесат.А и др в 1 АГ (бившата Тина Киркова- София) искат багажа да е в найлонова торба....
Пожелавам ти леко раждане и много послушно бебченце... :)
Изображение

Изображение
Аватар
Vesela88
Начинаещ
 ---

Мнениеот qnence на 12 Дек 2009 16:43

някой за велико търново има ли информация какво искат?
Изображение

Изображение
Аватар
qnence
Сериозен
 ---

Мнениеот Veroni_Roni на 16 Дек 2009 20:17

Здравейте момичета! Има ли сред вас мама, която е раждала през 2009 г. в АГ- Варна. Предстои ми раждане там в началото на януари. Но не знам нищичко за условията в тази болница и какво трябва да се носи. Първото си дете раждах в Окръжна болница и долу горе съм наясно какво да нося в чантата, но чух, че в АГ-то нямали почти нищо, та трябвало и допълнителни неща да вземам. Предварително благодаря за отговорите!
Изображение
Аватар
Veroni_Roni
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане