Присъствие на таткото в родилната зала

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Присъствие на таткото в родилната зала

Той иска, аз не искам
6
15%
Той не иска, аз искам
20
49%
Двамата искаме
15
37%

Общо гласове : 41

Мнениеот Пуполино на 26 Май 2007 11:13

И двамата не искахме.
Сега обаче като си говорим евентуално за второ, забелязвам, че и двамата имаме желание и той да присъства. Живи и здрави!
Изображение
Аватар
Пуполино
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 26 Май 2007 19:33

Аз исках , мъжа ми - не.И добре ,че не ми се води по акъла,че не знам как щеше да реагира като види как ме режат и ровичкат, как колабирах и т.н.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот daniela80 на 27 Май 2007 18:25

Мисля,че мъжът ми няма място там.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 28 Май 2007 17:02

И аз ще се изкажа по подобаващо тесногръд начин - Не искам мъжа ми да ме гледа как на нищо не приличам и как отдолу ставам на пихтия, за да родя. Чувала съм, че гледката е отвратителна и се страхувам, че ако има слаба психика после цял живот ще си представя този момент преди да си легнем и.....няма да е пълноценен мъж....
Иначе той има желание да присъства, но аз го режа....
Даже и сега за второто...по още по-тъпа причина - да не го обикне повече от първото, заради това, че го е видял и поел в ръцете си пръв... :oops:
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Diyana на 29 Май 2007 02:25

Привет на всички,
Нека и аз да разкажа как е във Виена. Тук искаме-не искаме мъжът и жената /даже и да не са сключили брак/ заедно посещават курсове за подготовка за раждане, курсове при психолог, педагог, детски лекар и социолог. Както жената има право на майчинство, така и бащата има право на бащинство и няма нищо срамно мъж да се грижи за семейството, докато жена му е на работа. /Уредено е със закон/
Радвам се, че моя съпруг ще е до мен и ще има някой на който да се опра. А след раждането бащата получава до 3 дни извънреден отпуск и право на непланирано ползване на полагаемия му се год.отпуск до 3 седмици.
Diyana
Начинаещ
 ---

Мнениеот nikita_perez на 29 Май 2007 08:23

Diyana написа:Привет на всички,
Нека и аз да разкажа как е във Виена. Тук искаме-не искаме мъжът и жената /даже и да не са сключили брак/ заедно посещават курсове за подготовка за раждане, курсове при психолог, педагог, детски лекар и социолог. Както жената има право на майчинство, така и бащата има право на бащинство и няма нищо срамно мъж да се грижи за семейството, докато жена му е на работа. /Уредено е със закон/
Радвам се, че моя съпруг ще е до мен и ще има някой на който да се опра. А след раждането бащата получава до 3 дни извънреден отпуск и право на непланирано ползване на полагаемия му се год.отпуск до 3 седмици.

Браво!Кога ли и тук ще се наредят така нещата?Мисля ,че е хубаво гореизброените курсове да станат задължителни и в България .Така няма да има непросветени майки , които натриват кожата на детето си със сол или такива , които му режат гърба с бръснарско ножче....
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Ianitza на 29 Май 2007 09:50

Преди да родя много искам мъжа ми да присъства на раждането, но той не искаше.Аз не съм го и натискала много, защото си го познавам добре и знаех, че ще припадне още на първата минута.сега вече като родих се радвам, че не е присъствал, просто нямаше да понеса да гледа какво ми се случва.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот belladonna на 29 Май 2007 16:00

Dessita написа:Съжалявам, не ми е запаметило последния възможен отговор, който е "Двамата не искаме"

Dessita, някой от модераторите може да добави и четвъртия отговор в анкетата ти. Ако искаш – пиши им на ЛС.
Нашето бебе е още в проект, но сме говорили по въпроса. Категорични сме – и двамата не искаме. Мъжът ми е наясно, че гледката няма да е от най-приятните и откровено си признава, че в такава ситуация не иска да присъства. Аз също не искам – когато ми е зле и виждам някой близък, че ме гледа как се мъча – ми става още по-зле; дори да става въпрос за дребни неща като вадене на зъб не искам никой да е с мен - като виждам, че ме гледа съчувствено, само ми става по-зле. Не се бях замисляла за тази страна на въпроса:
Adamant написа: Не искам мъжа ми да ме гледа как на нищо не приличам и как отдолу ставам на пихтия, за да родя. Чувала съм, че гледката е отвратителна и се страхувам, че ако има слаба психика после цял живот ще си представя този момент преди да си легнем и.....няма да е пълноценен мъж....

А като се замисля – и в това има основания…
Но в анкетата всеобщ правилен отговор няма – все пак хората сме различни.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 30 Май 2007 07:22

Adamant написа: Не искам мъжа ми да ме гледа как на нищо не приличам и как отдолу ставам на пихтия, за да родя. Чувала съм, че гледката е отвратителна и се страхувам, че ако има слаба психика после цял живот ще си представя този момент преди да си легнем и.....няма да е пълноценен мъж....
миличка мъжа застава до главата ти и дефакто той не вижда как ставаме на пихтия :wink: моя нищо гадно не е видял, а каза, че е видял само като са извадили Алекс и доктора я вдигнал нагоре :lol: :lol: :lol:
Всеки сам преценява :lol: Ако ще се чустваш по-спокойна, мъжо ти да не е вътре, разбира се, че няма да го извикаш :lol: Важно e с теб и бебчо всичко да е наред :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 30 Май 2007 07:55

Ние и двамата искахме. Обаче не стана. Моите наблюдения са, че не се толерира особено присъствието на бащи в залата от самите доктори.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 30 Май 2007 08:24

daniel4o1982 написа:Ние и двамата искахме. Обаче не стана. Моите наблюдения са, че не се толерира особено присъствието на бащи в залата от самите доктори.
Има такова нещо -май ги е страх бащите да не припаднат и да се чудят на кого да помагат :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pinko_bl на 26 Юли 2007 17:49

Моят мъж не иска да е в родилната зала, а и по-добре, че като види кръв и припада :?
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 26 Юли 2007 21:07

Нашия татко има желание но аз неискам.Защото ще припадне.Ще се чудят докторите кого по напред да свестят. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот keidi на 27 Юли 2007 10:05

erowine написа:Мисля,че повечето мъже няма да издържат раждането психически,а и не знам как би ме възприемал мъжът ми след това,т.е.дали за него после всичко ще си е същото във физически и психически план,дали ще ме харесва като преди и т.н.А и аз не знам дали в цялата предстояща суматоха ще ми е и до него...Май по-скоро не мога да реша :roll: ,защото пък е хубаво мъжът да разбере на какво се подлага жената и какви жертви прави със себе си,за да даде един нов живот,защото съм останала с впечатлението,че повечето мъже си мислят,че раждането е "фасулска" работа.

И аз съм на същото мнение, макар че много ми се иска мъжът ми да види за какво точно става въпрос и как се ражда.
Изображение
Аватар
keidi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Maginty на 27 Юли 2007 10:17

Не мисля, че мъжът ми трябва да присъства в родилната зала. А и той няма желание. Не им е там мястото. Ще трябва да има още един медицински екип и за него. :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
Maginty
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане