Въпрос (не знам как да озаглавя точно темата)

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Въпрос (не знам как да озаглавя точно темата)

Мнениеот DKV на 12 Авг 2017 22:37

Здравейте,
Днес се регистрирах. На 33 г. години съм и съм майка на 3 годишно дете. Въпроса може да изуми някои родители, понеже го задава вече раждала жена.
До забременяването цикълът ми е бил точен като по часовник - на 30 дни или +/- 1 ден. След раждането дава отклонения. Под отклонения имам предвид 25-30 дни.
Юни месец менструацията ми настъпи на 8-ми. Юли месец на 4-ти (95 на 100 винаги започва с леко премацване 1-2 дни, после 2 дни обилно и на следващите 1-2 дена премацване или нищо - минимума е 4 дни, максимума е 5 дни на менструацията ми). Свърши ми на 8-ми или 9-ти без премацване.
Трябваше на 3-4-ти да ми дойде този месец. Не дойде. Днес сме 12.08. На 4-ти вечерта (трябва да отбележа, че нея вечер и пих с идеята, че ако ми закъснява от алкохола, кръвоносните съдове се разширяват, както от жегите и би трябвало да ми дойде, ако закъснява, както споменах) правих уринен тест (be.live 1) - отрицателен. На 6-ти правих уринен тест по обед - отрицателен (sure check). На 10-ти правих 2-я тест от пакета на be.live (не го съхранявах на хладно място, както се изисква по листовка, само да констатирам) - отрицателен. Вчера в 13 ч. ходих за кръвен - 0.10, т.е. отрицателен. До тук всичко звучи добре от гледна точка на това, че няма за какво да се усъмниш нали. И съм готова да повярвам, ако не бяха следните неща:
1. Огромното закъснение, което никога не съм имала (леле, колко банално звучи това и колко жени са го писали) - 10 дни, ако броим 3-ти.
2. Изменения в тялото след датата, на която трябваше да ми дойде. Може би тук е мястото да отбележа следното: при първата ми бременност се усъмних 1-2 дни преди датата на менструацията ми, а на самата дата показа 2 черти на уринен с бледа втора. Измененията в тялото ми почнаха седмица и малко отгоре след това - не можех да си закопчавам панталоните (обтегнато), почнах да пълнея още тогава и т.н. (за цялата бременност качих 45 кг, които след раждането смъкнах за 5 месеца тренировки). Тези от вас, които са раждали знаят как започва да се променя тялото при бременност откъм гърди, корем, разширение и прочие (разликата при различните жени е в скоростта на изменение - някои в късните месеци, някои в началото). Сега се получава същото - уголемени, натежели надолу гърди, коремче, което дори при опит да го глътна не ми се получава. Нещо като пулсации, които сравнявам с "тъпа болка" ту в единия яйчник, ту в другия. Днес и болка в кръста като все едно съм вдигала тежко или съм стояла прегърбена. Излязох днес с моя приятелка (и аз, и тя сме раждали, но за съжаление нейния опит е по-скръбен от моя - роди дете, което почина по лекарска небрежност и здравословни причини на 3 месеца, а втория път беше плод, спрял да се развива, поради което последвал аборт - изчистване). Показах й нагледно изменението на тялото ми (само по долно бельо, без сутиен) и на нея й направи впечатление, че съм започнала да приличам на бременна и то както бях бременна първия път.
3. Юли (миналия месец) пих диуретик. Разрових се и намерих доста информация как диуретиците повлияват на уринните и дори на кръвните тестове и дават фалшиво ниски резултати. Нещото, което забравих да кажа на лаборантката, че съм взимала (принципно на свободна воля и го знам от приятели фармацевти). Както забравих да й спомена, че съм пила кафе с мляко и захар на въпроса й "нали на гладно идваш за теста?", защото съм свикнала "на гладно" да означава без твърда храна, което не е правилно от моя страна.
За диуретиците четох, че могат да повлияят освен на достоверността на тестовете с чхг (уринни и кръвни), но също така и на редовността на менструацията, както и при евентуална бременност на плода, та дори да доведат до аборт в някои случаи (информация събирана от бг и чужди сайтове) - приложено експериментално върху мишки и зайци с определени дадени количества от диуретици (специално този, който съм взимала).
Въпросната дата, на която имаше любов и за която имам силни съмнения е 22. 07., както и 23.07.
До ден днешен още нито помен от менструация.
Освен тези изменения в тялото - уголемените, напрегнати гърди, коремче, пулсациите в яйчниците, имаше и няколко пъти догаждане от цигари сутрин или по време на пътуване към работата, умората от обед нататък и доспиване... С първата ми бременност нямах догаждания, а само доспиване като по часовник в 14ч до 18ч, еднократно хълцане и ако не се лъжа хрема, каквато понякога имам и сега + кихане тук-там, но не съм болна със сигурност (не е настинка или подобно). Не понасям и жегите в момента и не искам да ходя на плаж, а обичам и винаги съм обичала да ходя.
Някой с опит с диуретик или нещо сходно като изменения и тестове и влияния? Както и мнения?
ПС: Единственото, което ми оставя да направя е да ида на гинеколога, който ми следеше бременността преди и да направим ехография и ако прецени допълнителни изследвания, но сме събота, а утре неделя и не са на работа. А, чак във вторник, ако успея да взема час ще мога.
DKV
 ---

Назад към Бременност и Раждане