Колко е нормално да наддам?

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Колко е нормално да наддам?

Мнениеот dvoino_pove4e на 29 Юни 2012 18:18

Първо извън темата ,гледайки снимките, които публикувате-децата ви са прелестни!
И така .. нормалното ми тегло е 45-46кг, сега съ м в 19 г.с. и съм наддала не повече от 2 кг, това нормално ли е?
Вярно е ,че повръщам, но не всеки ден , възможно ли е нещо с храненето ми.. знам ли, вие колко наддадохте до 4 мес и изобщо до края на бременността?А след това колко свалихте?
dvoino_pove4e
Начинаещ
 ---

Re: Колко е нормално да наддам?

Мнениеот Dobi81 на 29 Юни 2012 19:29

Не се притеснявай нормално е, аз даже до началото на 4 месец бях свалила 5 кг. После започнах да качвам
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radostst на 29 Юни 2012 23:09

Аз бях 49кг и до сега съм качила 26кг. При всеки си е различно. Има хора които качват по 5кг максимум до края, а друго по 50кг. Важното е бебчето да е добре.
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 09 Юли 2012 15:07

Здравей , dvoino_pove4e .Нормално си качила .Това колко ще качваш или сваляш първите 5 месеца си е строго индивидуално .Не гони норми , а хапвай разумно .Това е ключът.Поне сега сезонът е изобилен с плодове и зеленчуци - домашни и "купешки" на разумни цени.Знам колко много може да тормози мисълта за качени по време на бременността килограми .Много е лесно да се критикува и да ти "скачат" с злоради думи "ти си слаба може да си позволиш да качиш повечко".Е, в това последно има има доза истина.Разбира се не означава на качиш 30 кг.Имам предвид следното :
- при поднормено тегло - 15-16 кг
- при нормално тегло - 11-12 кг
- при наднормено - 5-7 кг
И още нещо ,което може да ти е от полза :
... трябва да знаете как точно трябва да премине увеличаването на теглото ви по време на бременността (като се има в предвид, обаче, че преди самата бременност теглото ви е било нормално). И така, през първите 3 месеца трябва да наддадете 0,9 – 1,8 кг, а през следващите 6 месеца – всеки месец по 1,5 – 1,8 кг.

и това :
Бебе 3,1 до 3,6
Увеличение на гърдите 0,5 до 1,5
Увеличение на матката 1
Плацента 0,5 до 1
Течности /води/ 1
Увеличение на кръв 1,5 до 2
Увеличени телесни течности 1 до 1,5
Допълнителни мазнини 3 до 4
Общо 11 до 16

Наддаването е по интензивно през втория и третия триместър. Това е добре тъй като през първия триместър се сблъсквате с проблема сутрешни повръщания и тогава не ви е до храна. Ако сте с нормално тегло, през първия триместър е достатъчно да наддадете с 1-2 килограма. Това се постига с допълнителни 150 до 200 калории на ден. По- значителното наддаване е важно през втория и третия триместър - особено ако сте със слабо или нормално телосложение. Наддаването е в рамките на 1-2 килограма месечно. Ако сте със слабо телосложение е необходимо през този период да увеличите приеманите калории с 300 до 500.
.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 09 Юли 2012 15:24

Сега ,за да не правя само копи-пейст , нещо от личния ми опит :
С първото дете качих 15 кг ( от 50 кг на 65 кг ) , а с второто 9 кг ( от 48 кг на 57 кг ).
С първото качих до 20 г.с. 8 кг и то от чиста лакомия ( защото "цял живот ще се ограничавам ,а сега не трябва" :shock: ) , с второто - 5 кг хапвайки нормално ( беше миналата година по това време , горещо ... задържах доста течности ).
С първото свалих след раждането 7 кг, останалите са били на д-то ми - от лакомията , както вече писах.Свалих останалите за 2-3 месеца не без лишения.
С второто - оставих в болницата пак 7 кг . :wink: Останалите 2 кг изчезнаха отсамосебе си когато беба стана на 6 месеца.
С първото дете мотах де що има тесто и захари - то пици , то дюнери ... :shock: Лошо ми става като се замисля.Толкова ми е бил акъла . С щерката ми ставаше лошо от сладко и тестяно ( голям късмет :) ) и хапвах предимно плодове ,риба , яйца и месо.
С ум и разум всичко става. :wink:
Това е.Наслаждавай се на бременността си - не се случва всяка година.Не ги мсили тези килограми,свиркай си и се глези ,че после бебето ще е на преден план.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот dvoino_pove4e на 09 Юли 2012 18:05

благодаря за подробния отговор, след време пак ще пиша, за да проследим как стоят нещата :emon28:
ей, знаете ли ,чакам това бебе с нетърпение, готова съм да стана друг човек, заради нея, обичам я :sm_174:
dvoino_pove4e
Начинаещ
 ---

Мнениеот nikita_perez на 09 Юли 2012 18:22

dvoino_pove4e написа:ей, знаете ли ,чакам това бебе с нетърпение, готова съм да стана друг човек, заради нея, обичам я :sm_174:

Това да се чува. :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот kendis на 19 Ное 2012 23:09

Е, и аз да напиша. Някой може и да не вярва, но бях готова за модел за бременна на корица. Всъщност тогава се разхубавявах (за разлика от преди и сега :lol: )
Първият път започнах на 48 кг, влязох да раждам 57 кг, излязох на 51 от болницата. Синът ми бе 3,100 кг и 53 см - имах само един остър корем и ме бе срам :lol:

Втория път мислех, че бебето ще е над 4 кг, а то излезе 2,400 кг - колкото едно пиле, но веднага дръпна напред. Тогава бях станала 60 кг, но излязох 53 кг от болницата - имах много вода, не можех да се надигна и обърна.

Третият път бе като първия. Та предполагам, че е особеност на организма, аз не наддавах особено, но ми тежеше много на кръста всичкото.

Сайтове за гледане на филми онлайн http://napred.bg/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC%D0%B8-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD.html. Вижте дневния хороскоп за всички зодии http://napred.bg/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF.html. Пълна карта на България и големите градове в страната http://napred.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F.html. Сайтове с предложения за работа http://napred.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0.html. Проверка на тотото http://napred.bg/toto/6-ot-49
Последна промяна kendis на 21 Яну 2013 11:01, променена общо 1 път
kendis
 ---

Мнениеот bordo на 20 Дек 2012 22:08

Ау, кендис, 3 деца имаш и си била направо като манекен. Що не бях и аз така... Хм, като се замисля, дали твоят мъж го е оценил? Ч моят не си вижда неговия корем, а все моя :D
bordo
 ---

Мнениеот ladysss_93 на 21 Яну 2013 22:33

Spored men e normalno, az sam v 23g.s. normalnite mi kilogrami sa 65kg, i do sega sam kachila 7kg. :P
Изображение
Аватар
ladysss_93
 ---

Мнениеот soniK на 10 Сеп 2013 16:22

С първото си дете и аз от глад щях да умра,горката аз.. :D :D до 3 месец 11кг,а сега само 3,5кг.Завърших първата с бременност тотал 22кг отгоре,а сега 22 седмица съм 4,5.Остават 18 седмици да видим какво ще стане.Внимавам доста и заради гестационнен диабет да не развия пак.Пък и не е нужно да се тъпчеш.Аз първият път особенно в началото прекалявах.Имам позната която пък от подобна лакомия за месец качи 11кг...което ме изуми и докторката и също. :D :D
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mina99 на 09 Сеп 2015 18:29

При всеки е строго индивидуално, една моя приятелка през цялата бременност качи само 6,7 кг.
Аватар
mina99
Отличник
 ---

Назад към Бременност и Раждане