3D и 4D ехограф

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

3D и 4D ехограф

Мнениеот nikisin на 23 Апр 2012 11:42

Моля ви момичета,кажете ми какви са актуалните цени на 3D и 4D ехографите,защото във форума намирам само изказвания от 2007 г и по-стари дори....
nikisin
Начинаещ
 ---

Re: 3D и 4D ехограф

Мнениеот ssissetoo на 23 Апр 2012 12:22

На мен на ФМ ми взеха 80 лв :)
Изображение
Изображение
Аватар
ssissetoo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikisin на 23 Апр 2012 12:34

благодаря!сега съм в 18 г с,казаха ми че е най-добре в периода от 22 до 30 г с да отида на 3D,така ли е?Боже,аз дотогава ще се побъркам сигурно!
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот ssissetoo на 23 Апр 2012 12:56

Втората фетална мисля че беше от 19 до 22 седмица . След това е третата която е от 28 до 30 седмица ако не се бъркам нещо . Ти можеш да си ги направиш и двете , то си е за теб и да си видиш бебчо дали всичко е наред . Това си е частен преглед записваш час, отиваш гледат те , плащаш си и готово :)
Аз на твое място бих отишла в най - скоро време :)
Изображение
Изображение
Аватар
ssissetoo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikisin на 23 Апр 2012 13:20

ходя на редовни прегледи при доктор Кръстев в Първомай(изключителен специалист,препоръчвам го на всяка бъдеща мама),утре ще ми прави АФП,но незнам дали отделението разполага с нужната апаратура за ФМ!утре ще питам и ако се налага ще търся в Пловдив,всъщност каквито и да са резултатите,ще отида и на 3 и 4D,защото съм Тома неверни!незнам дали има друга такава параноя като мен.дано всичко да е наред,стискайте ми палци!пожелавам безпроблемна бременност на всички!
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот lindalinda на 23 Апр 2012 13:59

Аз плащах за ФМ 50лв, за 4Д 70лв.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот polichka на 23 Апр 2012 15:21

На мен ми взеха общо 60 лева за 4д и фм
Изображение
Изображение
polichka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 23 Апр 2012 15:39

За ФМ и 3D съм плащала 30-40лв-но в различни градове различни цени
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikisin на 24 Апр 2012 07:02

за кой град става въпрос?интересува ме за Пловдив и в коя клиника и при кой специалист е най-добре да отида,защото четох че дори и най-добрата папратура да има-не всеки може да разчете всичко правилно!благодаря ви предварително мамчета!
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот radostst на 24 Апр 2012 08:44

В Пловдив в АГ "Селена" при д-р Кръшков /само той извършва този преглед там/ ФМ + 4D е 80лв. Трябва да се обадиш да си запазиш час и те ще ти кажат да си носиш флашка или диск, за да ти качи АГ-то снимките и клипчетата на бебето. Това е сайта на болницата - http://agselena.com/pages/index.php. Аз вчера ходих и съм много доволна.
Ходи се три пъти, но разбира се всеки решава дали да отиде. /в 16седмица, от 22 до 24седмица, от 28 до 30седмица/.
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikisin на 24 Апр 2012 12:56

благодаря ти !смятам в 20 г.с. да отида!дано всичко е наред,здрави бебчета пожелавам на всички мами!
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот radostst на 24 Апр 2012 14:19

А ти къде ходиш на ЖК /женска консултация/? Леко бременеене и на теб и здраво бебче на финала. :)
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikisin на 16 Май 2012 17:09

от Пловдив съм,но ходя при доктор Кръстев в Първомай!много добър лекар-с 30 години стаж по специалността,а пък и много мои приятелки са раждали при него и затова!работи със здравната каса,целия му екип са изключително внимателни и работят професионално!другата седмица съм на 4D-стискайте палци!дано всички да си имаме здрави бебчета....! :D :D
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот nikisin на 23 Май 2012 14:04

бързам да ви кажа радостната новина!в 22-та седмица съм и днес най-после се престраших за 4D ехограф! бях във Селена,при доктор Кръшков.всичко е наред,видях малката бебка-пръстчета,сърчице,бъбречета....всичко!даже видях как се опитва да суче,малкото езиче видях....невероятно е!няма по-щастлива от мен.все пак си е голямо напрежение,докато ти кажат всичко.при мен,биохимичния стрининг си беше в норми и моя лекар каза ,че няма нужда да правя фетална морфология,но нали съм си параноя и постоянно ровя в нета....искам да ви кажа,че ако изследванията са ви добри,не се подлагайте на това притеснение с 4D!то може да потвърди или отхвърли дадена диагноза със сигурност,но пък колко безсънни нощи ще изкарате докато мине прегледа.....така ,че според мен,само ако има някакви съмнения за аномалии,тогава си направете ФМ.или пък ако много държите да видите как изглежда мъничето!моето вече тежи 475 гр и е дълго 26 см,има личицето на баща си и изобщо.....е най-невероятното създание на света :D :D :D :D :D :D :D !лека бременност на всички и здрави бебчета ви пожелавам,мили мами!стискам палци на всички!
nikisin
Начинаещ
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 24 Май 2012 12:20

nikisin написа:искам да ви кажа,че ако изследванията са ви добри,не се подлагайте на това притеснение с 4D!то може да потвърди или отхвърли дадена диагноза със сигурност,но пък колко безсънни нощи ще изкарате докато мине прегледа.....така ,че според мен,само ако има някакви съмнения за аномалии,тогава си направете ФМ.или пък ако много държите да видите как изглежда мъничето!моето вече тежи 475 гр и е дълго 26 см,има личицето на баща си и изобщо.....е най-невероятното създание на света :D :D :D :D :D :D :D !лека бременност на всички и здрави бебчета ви пожелавам,мили мами!стискам палци на всички!

И какво толкова страшно има в 4Д ехографията, че чак пък да не спиш преди нея? БХС показва дали бебето има спина бифида и др. генетични малформации, а ФМ оглежда бебето изцяло и детайлно и може да се научат много повече неща за състоянието му, отколоко ще даде БХС.
За мен ФМ е задължителен преглед през бременността на една жена, но само ако се прави от професионалист, а не от поредния АГ с пари и добра апаратура. Рутинния ехографски 2Д преглед, въобще не може да даде такава информация. Няма нищо притеснително, страшно да отидеш на такъв преглед, напротив-изживяването е за цял живот :)
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Назад към Бременност и Раждане