Хранене през бременността

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Мнениеот Did на 04 Ное 2006 13:52

Аз през първата си бременност не съм се лишавала от нищо, хапвах си всичко с изключение на това, че въобще не исках да видя месо и с голямо усилие хапвах по много, много малко. Сладкото направо го забравих, но не за да не напълнея, а просто не ми се ядеше.Повече си хапвах кисело и солено.А сега втората си хапвам доста сладичко. Има някакви митове,че ако ти се яде повече кисело ще е момче - първото ми детенце е момче, сега ми казаха, че ще е момиче
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

питане

Мнениеот Галя Гицова на 21 Ное 2006 12:27

Освен здравословно хранене, може ли да се ходи на гимнастика?
Ние правим опити за бебе, но приятелка ми каза, че не трябва да се извършват интензивни физически тренировки. Хубаво но аз години на ред си ходя на аеробика и фитнес и ако сега се наложи да си променя начина на живот ще ми е неприятно.С физическото натоварване боре стреса.Какво бихте ме посъветвали? :?:
Галя Гицова
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 21 Ное 2006 12:32

Според мен, приятелката ти има право.Щом си свикнала да спортуваш е хубаво да продължиш, но с по-леки и ненатоварващи упражнения и спорт-ходене пеша, плуване, според мен можеш и колело да караш, но без много натоварване.Аеробиката и фитнеса са много натоварващи и интензивни, а има и тежести и не е подходящо за бременна жена.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 21 Ное 2006 12:35

Притеснявам се, че ако намаля интензивността на тренировките ще кача доста килограми. Майка ми каза, че когато е била бременна с мен е станала 100кг., при ръст 169. Това е страшно много.
Галя Гицова
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 21 Ное 2006 12:44

Галя, има разни книжки за гимнастика за бременни, по фитнес центровете има и специални програми за бременни, с подходяща натовареност.Съветвам те да се консултираш, не казвам да спеш спорта, а просто да намериш подходящи упражнения за състоянието ти.Ето и линк към темата за гимнастика за бременни ТУК, където можем да се прехвърлим и да говорим, за да не разводняваме тази. :wink: Ще потърся информация и ще пусна, ако намеря. :)
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 21 Ное 2006 13:36

Благодаря ти, много.
Галя Гицова
 ---

Мнениеот lena_25 на 21 Ное 2006 19:15

Казват че плодът се определял по това какво им се дояжда на мамите :) При сладко -момиче а при кисело - момченце.
Аватар
lena_25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 21 Ное 2006 20:16

Не съм променяла нищо в храненето си, освен, че спрях да ям люто и много силни подправки. Аз по принцип съм закръглена, но качих само 7 кг. , защото не ми се ядеше. Първите три месеца повръщах ужасно, а последните два коремът ми беше толкова високо, че само 2 хапки ми бяха достатъчни, за да получа киселини и да се чувствам преяла. Е, избягвах много мазно, бобови , както и цитрусови плодове.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Мимак на 21 Ное 2006 23:28

Аз забременях по време на великденските пости,които спазвах.Но не ги спрях,като разбрах 4е съм бременна.Оставаше ми малко и реших да си ги довърша.След като" проядох " отначало ме избиваше на тестени изделия.Но също така пиех много натурални сокове,и ядях всеки ден плодове.Месо ям предимно пилешко,но доста рядко.Рибата в началото не ми понасяше много,но после и нея проядох.А бе и до сега ,горе долу ям всичко.Само с това сладко не мога да се спра нещо,а и аз съм от хората,които преди това не са го консумирали често.
Изображение
javascript: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106169'
парола:kirilov
Аватар
Мимак
Сериозен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 14 Мар 2007 16:11

Преди да забременея бях 49-50кг при ръст 160см.За да ги поддържам ограничавах някои храни като сладкишите и тестените.Като разбрах ,че съм бременна забравих ограниченията и започнах да се тъпча с тестени храни.Постоянно ми се ядяха пици,дюнери,мекици ...сладкиши...Къде ми е бил акъла ,чудя сега.Като качих 6 кг за два месеца ( още през 3-я и 4-я ) коренно се промених.От тогава насам гледам да се храня с полезни храни - плодове, зеленчуци,мляко...Силно съм ограничила тестените храни,на последък и сладкото,не консумирам солено , люто и кисело.Не пия газирани напитки ,а прясно мляко , а и си правя всякакви фрешове.Гледам да хапвам редовно - преди не закусвах и дори пропусках вечерята или обяда.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Jessy на 23 Мар 2007 12:24

По време на бременноста не промених хранителният си режим.Но гледах да си хапвам умерено а не за 2. Е наблягах на плодове но не избягвах никакви храни .Ограничих само кафето.
Изображение
Jessy
Сериозен
 ---

Мнениеот Полина Радева на 23 Мар 2007 16:11

Collibri написа: Сега не поглеждам краставици, незнам защо така се отвратих от тях :(

Аз пък полудявам за краставици!!!! Миришат ми страхотно...сякаш до сега не съм опитвала този зеленчук!!!
Откакто съм бременна започнах да ям повече плодове и чисто месо, печено пиле и риба, защото свинско не ям. Всяка вечер правим зелена слата с повечко краставици и почти сама хапвам цялата купа.
Гледам вечер да остана само на салатка, особено ако през деня съм попрекалила...както днес:-) Лошото ми е че на обяд нямам голям избор от храна защото съм на работа...и си развалям режима с дюнер или пица :oops:
Изображение

Изображение
Аватар
Полина Радева
Сериозен
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 23 Мар 2007 16:33

meme дай ни го тоя списък даго видим, ще ни е от полза :D
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PocuHka на 24 Мар 2007 09:32

Хапвам си това което ми се яде :D Само като помириша месо или риба ме се повръща :x Много зелена салата хапвам и много киви :evil1:
PocuHka
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 25 Мар 2007 01:18

И аз съм така с месото, особенно ако е свинско откачам иначе пилешко опитвам, но после ужас.. :shock: Посни манджи, много плодове и зеленчуци.От салтатите и марулите ме заболява гъстрита май.Иначе отначало си ги правех с кисело мляко объркани, ставаше много готино, но сега отбягвам..
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане