Хранене през бременността

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Хранене през бременността

Мнениеот Bond на 06 Окт 2006 10:58

Как се хранихте по време на бременността? Аз лично не ядях нищо пържено, защото смятам че не действа добре на стомаха. Избяхвах и храни които издуват стомаха, като например боб или леща. За съжаление основната част от бременността ми беше през зимата и нямаше много плодове/зеленчуци. Ядях много мандарини, портокали и грейпфрути.
Bond
Начинаещ
 ---

Мнениеот mama-rosi на 06 Окт 2006 16:58

Това, че трябва да ядеш като за двама през бременността са вече митове и легенди, пълни бабини дивитини.......
Според мен здравословното и умерено хранене е много важно по време на бременността, бебчето си взима всичко полезно от това с което се храни майката. Моят генеколог ми казваше да избягвам да ям сладки неща защото от тях бебето нищо не получава, а те само се трупат за сметка на моя организам.
mama-rosi
Начинаещ
 ---

Мнениеот Raia на 09 Окт 2006 13:34

Здравейте
Може би сте си задавали въпроса. Защо някои жени качват по 20 кг., а други по 10 кг. по време на бременността?
Според мен отговорът е логичен. Някои от бъдещите мами ядат повече, от колкото е нужно, особено преди бременността ако са били на непрестанни диети и именно това прекрасно нещо което им се е случило сега им дава повод да си починат и да си похапват на воля. По време на бременността физическата активност при някои жени намалява, а при други напълно изчезва. Всички бъдещи мами са много по уязвими и лабилни в емоционално отношение и чудесен източник на добро настроение става храната.
Raia
Начинаещ
 ---

Мнениеот Lora на 10 Окт 2006 16:45

Когато разбрах, че съм бременна, преминах на изключително здравословен режим на хранене, нещо, с което не можех да се похваля преди бременността. Парадокса е, че преди да забременея много обичах сладкиши, а през бременността въобще не изпитвах нужда да ги похапвам. По време на бременността ми не съм се лишавала от нищо, но и не съм прекалявала с храната.
Изображение
Аватар
Lora
Сериозен
 ---

Мнениеот kama4e на 12 Окт 2006 14:28

В интерес на истината не съм си променяла навиците след като разбрах,че съм бременна.Не съм се тъпкала с боклуци и изкуствени неща.Наблегнала бях на плодовете,ама те сега са едни плодове...Не съм се вманиачавала толкова много какво си хапвам.Хапвах си от всичко по малко.
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 15 Окт 2006 15:17

Докато бях бременна, доста си промених хранителните навици.Започнах редовно да закусвам и обядвам, което преди ми се случваше много рядко.Иначе, като видове храни не е имало голяма промяна, като изключа яденето на промишлени количества сладолед в 9-ия месец :lol: Пускам и един линк към статия за препоръчителен прием на хранителни вещества по време на бременност.
http://zdravoslovno.com/Advices/27Pregnancy-Diet.html
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот izabela на 15 Окт 2006 16:03

Аз ядях за сйжаление само ужасни неща (друго не ми се ядеше)
Основното ми меню беше от банички,кифли,пици,мнооогооо сладолед,всичко,що живее в хладилника,пърженко.Зеленчуци и ядки поне ядях,насила от време на време плодове.Само като подушех риба и ми призляваше.Пиех кафе и газирано в малки количества.Макар и да имам язва,това учудващо не ми повлия-само веднъж съм имала киселини,но бяха поносими.
Изображение
Аватар
izabela
Сериозен
 ---

Мнениеот elli на 15 Окт 2006 22:22

:lol: в началото си хапвах доста тестени неща просто само това ми понасяше, след петия месец започнах да си хапвам и по малко месце и то само пилешко. Много извара си хапвах, мляко непрекъснато, млечни продукти и мнооого плодове и това в комплект с 2-3л вода на ден.
Аватар
elli
Пристрастен
 ---

Мнениеот meme на 17 Окт 2006 01:55

През бременоста си бях направила списък с продуктите коити трябва да се хапват/плодове,зелен4уци,ядки,месо и др./за да си набавям нужните витамини и минерали и залепих списъка на хладилника.
meme
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meme на 17 Окт 2006 01:58

:lol: В първите месеци изядох страшно много ряпа,а след ряпата имах желание за шоколад,а аз ям рядко сладко
meme
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elli на 17 Окт 2006 12:24

:P и аз преди моята бременост почти не съм близвала сладки неща, за разлика от мъжа ми, който ако може само с това ще живее. Та след втория месец доста ме блазнеха сладките неща. Всеки ден си купувах по един сладолед, за съжаление и след бременоста продължавам със сладките удоволствия. :cry: А как мислите вярно ли е това, че ако те влече сладкото докато си бременна ще е момиче. При мен така стана.
Аватар
elli
Пристрастен
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 17 Окт 2006 12:26

Ели аз си хапвах сладичко, а за сладолед съм писала по-горе, доста си хапвах и родих момиче.Може и да има нещо вярно в това. :lol:
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 17 Окт 2006 12:31

Ужасен режим имах през бременността, което е видно от сегашнитер ми килограми. Ядях предимно мазни банички, бисквити с шоколад и пълнени чушки омешани с майонеза, сега не мога да погледна нито едно от тези неща :?
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот elli на 17 Окт 2006 12:41

:roll: сега се опитвам да намаля сладките неща като вместо тях хапвам сладки плодове като например ябълки, грозде, банани, все пак по-добре плодове отколкото шоколади си мисля.
Аватар
elli
Пристрастен
 ---

Мнениеот Collibri на 28 Окт 2006 15:24

Храня се както преди, с тази разлика, че намалих кафето и хапвам по 3 ябълки всеки ден. Преди не ядях плодове. Сега не поглеждам краставици, незнам защо така се отвратих от тях :(
Изображение
Аватар
Collibri
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане