Най-благоприятен месец за раждане

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Най-благоприятен месец за раждане

Мнениеот keranu на 15 Ное 2010 13:41

Как мислите момичата,
кой месец е най-благоприятен за раждане ? Интересно ми е дали има някакви обстоятелства като климат време , които влияят на плода преди раждане ? Има ли такова нещо като добро време за разждане ?
keranu
 ---

Re: Най-благоприятен месец за раждане

Мнениеот kremmy на 15 Ное 2010 14:20

немога да ти отговоря, лично аз. но бих моггла да дам предположение и мнение, от моята гледна точка, пролетта ми е любимия сезон, така че може би април?! :wink: :roll:
тогава целия свят се възражда! иначе всеки месец е "добър"за радждане стига да е здрав бебока и ние нали така :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
kremmy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот keranu на 16 Ное 2010 07:35

Аз лично харесвам есента, тъй-като е много цветна и пъстра, но за съжаление след това зимата е труден период с тези настинки и студа. Иначе да пролетта е символ на ново начало , на нов живот и може би си права. Най-силна е символиката и заряда в тези месеци :)
keranu
 ---

Мнениеот kremmy на 16 Ное 2010 07:42

keranu написа:Аз лично харесвам есента, тъй-като е много цветна и пъстра, но за съжаление след това зимата е труден период с тези настинки и студа. Иначе да пролетта е символ на ново начало , на нов живот и може би си права. Най-силна е символиката и заряда в тези месеци :)

точно това имах предвид :nodd: :nodd: :nodd:
Изображение
Изображение
Аватар
kremmy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zeleno_oko на 16 Ное 2010 08:06

Според мен най благоприятен е Февруари, така си мисля защото бебо се ражда близо до началото на пролетта, после цяло лято ще сте навън и няма много да мрънка, а и заради профилактиката от рахит е добре :D абе много причини. Моя първия бебок беше роден този месец и не съм видяла много зор
ИзображениеИзображениеИзображение
zeleno_oko
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 16 Ное 2010 09:23

Не мисля, че такова нещо може да се планира с точност. За мен няма подходящо време за раждане, но вероятно през пролетта и лятото е малко по-лесно-не следиш Т в стаята и навън, не навличаш детето и не се чудиш дали му е студено или топло, дрехите не съхнат и пр. и пр.
Моето момче е родено в края на октомври, тогава( зимата 2006-2007) нямаше зима и бяхме почти всеки ден навън. И когато вече се очовечи и започна да разбира, стана пролет и бяхме още повече навън :D
Втората ми рожба ще се роди в началото на лятото и ще видя разликата, въпреки че пак ще имам тревоги, защото и прекалената жега "мори" бебоците и могат много лесно да се претоплят, обриват се....
Та, според мен няма подходящо време, важното е да имаме здрави деца и да ги обичаме :D
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот dilana на 16 Ное 2010 10:55

zeleno_oko написа:Според мен най благоприятен е Февруари, така си мисля защото бебо се ражда близо до началото на пролетта, после цяло лято ще сте навън и няма много да мрънка, а и заради профилактиката от рахит е добре :D абе много причини. Моя първия бебок беше роден този месец и не съм видяла много зор

Съгласна съм с тази мама. Март или началото на април също е добре. Докато закрепне бебчо и времето се е стоплило и цяло лято навън ще отхвръкне и ще си създаде имунитет. Моята беба е на 30.06 тази година и видях голяяяям зор с жегата и адаптацията й. Започнахме с разходките от 16-я ден, защото у нас не се издържаше, но явно беше прекалено рано. После се започнаха едни обриви от жегата и летните вируси не ни подминаха, да не говорим аз как издържах големите юнски жеги, бременна в последния месец - наистина труден период за раждане се оказа лятото, противно на моите очаквания.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот varna на 16 Ное 2010 12:18

Според мен всяко време е подходящо да се роди бебче. :P Щом е желано и обичано няма значение жегата или студа.
Изображение

Изображение
Аватар
varna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pepitttooo на 18 Ное 2010 21:22

аз родих на 9 ти юни и направо откачих от жега, не смеех да пусна климатика, от друга страна се страхувах да не я претопля, но иначе мнго излизахме.
Мога да заключа, че когато и да се роди бебчето, все е подходящо, децата са дар от Бога.
Изображение
Изображение
Аватар
pepitttooo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот violenza на 26 Ное 2010 23:52

Май, разбира се :) Сериозно :) - мисля, че февруари наистина е най-подходящо и чудесно.
Изображение

Изображение
Аватар
violenza
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 27 Ное 2010 23:23

Даааа,и аз мисля,че Февруари,Март и Април са най-подходящите месеци за раждане.Но така да се каже то не пита,малкия-голям човек решава кога да се появи. :D Моя син се роди края на Октомври.Не ми е било трудно,но с тези Вигантоли и пр...Все гледаш да не забравиш колко капки,пък ако превишиш дозата...голяма разправия. :mrgreen: Вместо на вън,цялата зима изкара в количката на балкона по няколко часа,че то и в къщи не си беше работа.А моя син много обичаше да спи в количката и на вън,та го изкарвах на балкона. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galka Metalikova на 27 Ное 2010 23:29

Моят син се роди в края на февруари и мога да кажа,че наистина момента беше чудесен,докато закрепне стана пролет и много излизахме навън.Та според мен февруари и март наистина са много приятни така да се каже,не само за раждането,но и за това,че най-тежките месеци от бременността не са на 40 градусови жеги. :D
[img]picasaweb.google.com/112197831650942360748/Snimki?locked=true#5563886140370483874[/img]
Galka Metalikova
Пристрастен
 ---

Мнениеот ANNA GERO на 13 Дек 2010 13:45

Аз родих първия си син в края на януари, и от опит мога да кажа, че наистина е така - февруари, март, април са най добрите месеци. Изкарваш само една зима вкъщи( не тази в която раждаш, а следващата), от втория-третия месец сте навънка, бебето пораства по бързо навън, научава се да ходи вкъщи, на другата пролет-лято е по стабилно навън. Няма го проблема на есенните бебета с рахита.Без да давам Вигантол на 8 месеца фонтанелата беше затворена на сина ми. И казват, че зимните бебета са по здрави, защото били по калени. Но наистина, това е ако имаш късмет да се роди тогава бебчо, иначе,когато стане - тогава.
Изображение Изображение
Аватар
ANNA GERO
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 13 Дек 2010 18:37

Моята дъщеря се роди края на юли – лятно бебе. През първите месеци от бременността с гаденето минах много леко (почти нямах такова) и се чудя дали това не се дължеше на студа през тоя период и от там намаленото разнасяне на миризми и т.н.
После пък ми беше супер точно в последните месеци с най-големия корем, да не ми се налага да се трупам с N на брой дрехи, якета и т.н. А също така, в 8-ия и 9-ия месец да не се чудя как да се сгъна, за да си обуя и закопчая обувките, а просто да нахлузя чехлите и да изляза.
Колкото до зимата после, ами ние въобще не сме имали „зима вкъщи” – и като беше на месеци, и после на годинка и нещо, все сме си излизали и зимата навън, добре екипирани, всеки ден - с малки изключения.

Така че, да са ни живи и здрави дечицата, пък през който и сезон да дойдат на бял свят, все си има своите предимства.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 20 Дек 2010 16:07

Всеки месец си има предимства и недостатъци. Но според мен най-благоприятен месец за раждане точно няма. Когато и да се роди бебето все е хубаво-важното е да е живо и здраво!
Затова не смятайте много-много - Just enjoy! :mrgreen:
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане